پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

امام جمعه اهل سنت درمیان: ‌مردم ‌از تعطیلی کارخانه قند قهستان رنج می‌برند / بسیاری از کارگران خانه‌نشین شدند

امام جمعه اهل سنت درمیان با بیان اینکه مردم نظام جمهوری اسلامی را دوست دارند اما توقع دارند مسؤولان در عمل خودشان را نشان دهند، گفت: مردم شهرستان از تعطیلی کارخانه قند قهستان رنج می‌برند و بسیاری از کارکنان آن خانه‌نشین شده‌اند.

روایت یک نشست| از روزهای سیاه کارخانه قند «قهستان» تا افزایش مهاجرت در سایه فقر و بیکاری

به گزارش خبرگزاری فارس از درمیان، جلسه بررسی مشکلات شهرستان درمیان ظهر امروز با حضور مسؤولان شهرستانی و با حضور منتخب مردم شهرستان‌های بیرجند؛، خوسف و درمیان برگزار شد.

حسینعلی بخشی سرپرست فرمانداری شهرستان درمیان، با بیان اینکه شهرستان درمیان با ۵۴ هزار نفر جمعیت از سه بخش مرکزی، قهستان و گزیک تشکیل شده، گفت: این شهرستان دارای شش دهستان و چهار مرکز شهری است و در مجموع ۱۵۴ آبادی در این شهرستان وجود دارد.

وی بیان داشت: ۷۳ درصد جمعیت شهرستان درمیان روستایی هستند بنابراین ضروری است به قشر زحمت‌کش روستایی که بیشتر آنان در بخش کشاورزی فعالیت دارند، توجه و ممیزهای خاص در حوزه توسعه کشاورزی و دامپروری انجام شود.

راه‌های درمیان؛ بی‌نصیب از اعتبار ملی

سرپرست فرمانداری شهرستان درمیان خواستار بازگشایی بازارچه‌های مرزی و تردد خودروها و کامیون‌ها در این شهرستان شد و عنوان کرد: متأسفانه در سطح شهرستان هیچ محور شریانی وجود ندارد و این شهرستان هیچ اعتبار ملی در حوزه راه ندارد.

بخشی با بیان اینکه بازارچه میل ۷۳ در گذشته بازارچه اصلی استان بوده اما در حال حاضر تقریباً غیر فعال است، تبیین کرد: جاده دسترسی به کارخانه سیمان باقران متأسفانه جاده ناامنی است و خطرات و مشکلات زیادی دارد که باید به این مهم توجه ویژه صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: سیمان باقران ظرفیت افزایش تولید از سه هزار و ۵۰۰ تن در روز را دارد لذا نیاز به اقدامات و امکانات بیشتری در این حوزه وجود دارد.

سرپرست فرمانداری شهرستان درمیان با اشاره به سهمیه سوخت مرزنشینان، بیان داشت: سهمیه سوخت مرزنشینان به کسانی تعلق می‌گیرد که در شعاع ۲۵ کیلومتری مرز قرار داشته باشند و شهرستان درمیان جزو کم‌برخوردارترین شهرستان‌های استان است که تقاضا داریم هر سه بخش شهرستان بتوانند از سهمیه سوخت برخوردار شوند.

مهاجرت؛ عامل اصلی کاهش جمعیت

بخشی کاهش نرخ جمعیت در این شهرستان را به‌دلیل مهاجرت افراد دانست و گفت: با توجه به تحریم‌های ظالمانه علیه کشور اعتبارات تملک شهرستان در سال گذشته حدود ۳۰ میلیارد تومان بوده که متأسفانه بیشتر از ۸.۸ میلیارد اختصاص پیدا نکرده است.

وی مطرح کرد: بالغ بر ۶۰۰ رشته قنات در شهرستان درمیان وجود دارد که متأسفانه نتوانستند آن‌ها را احیا کنند و برخی خشک و برخی دیگر بر اثر سیلاب‌ها آسیب دیده‌اند لذا ضرورت دارد در حوزه لایروبی قنوات اقدامات مؤثری انجام شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان درمیان تأمین آب شرب را یکی از مشکلات اصلی در شهرستان درمیان ذکر و مطرح کرد: حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبار جهت اصلاح شبکه‌های آبرسانی در سطح شهرستان مورد نیاز است.

روزهای تلخ کارخانه قند قهستان

مولوی عبداللهی امام جمعه اهل سنت شهرستان درمیان گفت: با توجه به اینکه مذهب مردم شهرستان درمیان دو نوع شیعه و سنی است اما هیچ‌گاه محبت و وحدت در بین مردم از بین نرفته است.

وی حضور پرشور مردم درمیان در انتخابات را نشان‌دهنده انقلابی بودن مردم این منطقه دانست و مطرح کرد: مردم نظام جمهوری اسلامی را دوست دارند اما توقع دارند مسؤولان در عمل خودشان را نشان دهند.

امام جمعه اهل سنت درمیان با اشاره به مشکلات مردم این منطقه، تبیین کرد: مردم شهرستان درمیان در سال ۱۳۷۲ املاکی را خریداری کردند که هنوز مکان آن‌ها مشخص نیست لذا پیگیری‌های زیادی انجام شد اما متأسفانه چون تعامل خوبی بین ادارات وجود نداشته تاکنون هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

عبداللهی خواستار توجه نهادهایی همچون مستضعفان و بنیاد علوی در راستای توسعه شهرستان شد و مطرح کرد: مردم شهرستان از تعطیلی کارخانه قند قهستان رنج می‌برند و بسیاری از کارکنان آن خانه‌نشین شده‌اند.

گلایه از نبود شهرک صنعتی فعال در درمیان

حجت‌الاسلام مصیب خزاعی امام جمعه شهرستان درمیان با گلایه از نبود شهرک صنعتی فعال در این شهرستان، گفت: در خصوص کارخانه قند قهستان هنوز اقدامی صورت نگرفته که باید در دستور کار مسؤولان قرار گیرد و نگذارند سال‌های سال بر روی زمین بمانند.

وی اضافه کرد: شهرستان قهستان طی هشت سال گذشته حتی یک متر زمین از زمین و شهرسازی نگرفته لذا در این خصوص هم اقدامات لازم باید صورت گیرد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 9 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور