پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

اظهار نظر اعضای کمیسیون آموزش عالی مجلس درباره وضعیت آموزش عالی در خراسان جنوبی/ بیـم ها و امـیدها

امروز خراسان جنوبی – حسین زاده hoseinzade@birjandtoday.ir / رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به همراه معاونین و نمایندگان وزارتخانه‌های مربوطه روز گذشته از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، فنی و حرفه ای و پارک علم و فناوری در استان بازدید کردند. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بدو ورود به استان در فرودگاه بیرجند گفت: خراسان جنوبی از استان‌های خوب کشور با مردم متدین و فرهنگی است و توفیقی بود که به این استان سفر کردیم.
بررسی مسائل و مشکلات حوزه آموزش استان ها
در سفرهای دوره ای نمایندگان مجلس
دکتر زاهدی افزود: سفرهای دوره‌ای نمایندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به استان های مختلف با همراهی نمایندگان وزارتخانه‌های مرتبط از جمله علوم، آموزش و پرورش، بهداشت و سایر دستگاه ها و سازمان های مرتبط با این کمیسیون انجام می‌شود و در این سفرها مسائل و مشکلات آموزش عالی، آموزش و پرورش فنی و حرفه ای و پارک‌های علم و فناوری مورد بررسی قرار می‌گیرد و در حد توان در راستای رفع مشکلات گام برداشته می‌شود. وی اضافه کرد: در سفر به استان خراسان جنوبی نیز همین هدف را پیگیر هستیم و از همین جا به چند گروه تقسیم شده و به شهرستان‌های استان نیز سفر خواهیم کرد و روز پنجشنبه نیز در جلسه‌ای در مرکز استان به جمع‌بندی مسائل و مشکلات و اتخاذ راهکارهایی برای پیگیری و رفع آن خواهیم پرداخت. در ادامه نمایندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و معاونین و نمایندگان وزارتخانه‌های مرتبط که در فرودگاه مورد استقبال استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مدیران استانی قرار گرفته بودند در قالب چهار گروه بازدیدهای خود را از مراکز آموزش عالی، مدارس، مراکز فنی و حرفه ای و پارک علم و فناوری در شهرستان‌های سربیشه، نهبندان، سرایان، فردوس، قاینات، بیرجند، درمیان و خوسف آغاز کردند.
ظرفیت آموزش عالی بیرجند و استان فوق العاده است
دکتر احمدی، دکتر ابطحی و دکتر اولاد قباد از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به همراه دکتر سیمائی صراف و دکتر اوحدی همدانی از وزارت علوم، دکتر عسگری و دکتر الهیار ترکمن از وزارت آموزش و پرورش، دکتر حسینی از وزارت بهداشت و دکتر پایان از دانشگاه آزاد با همراهی حجت‌الاسلام عبادی نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف، دکتر خامسان رئیس دانشگاه بیرجند و گروهی دیگر از مدیران در مرکز استان از دانشگاه بیرجند، دانشگاه های پیام نور، فنی و حرفه ای، علوم پزشکی، آزاد، صنعتی، اداره کل فنی و حرفه ای و پارک علم و فناوری دیدن کردند و از نزدیک با ظرفیت ها و مسائل و مشکلات و مطالبات این مراکز آشنا شدند. این گروه به محض ورود به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، با حضور بر مزار شهدای گمنام دانشگاه ، با قرائت فاتحه به آنان ادای احترام کردند. دکتر سیمائی صراف از وزارت علوم پس از این برنامه ها مزیت مهم استان خراسان جنوبی را آموزش عالی این استان ذکر کرد و گفت: ظرفیت های آموزش عالی استان و بیرجند فوق‌العاده است و این یک استعداد خدادادی محسوب می‌شود که به همت مدیران و مسئولان ایجاد شده است.
لزوم فراهم شدن زمینه تحصیل دانشجویان خارجی
وی اظهار امیدواری کرد: زمینه تردد و تحصیل دانشجویان خارجی با توجه به ظرفیت‌های آموزش عالی خراسان جنوبی توسط دستگاه‌های ذیربط در این استان فراهم گردد. یکی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز گفت: اینکه به ازای هر پنج نفر در استان خراسان جنوبی یک نفر دانشجو است بارقه امید را در دل ها زنده می کند که اگر چه این استان از مرکز دور افتاده است و با کمبود اعتبارات روبه‌روست اما ظرفیت‌های قابل توجهی در آموزش عالی دارد.
کاهش اعتبارات مراکز آموزش عالی نگران کننده است
دکتر ابطحی با بیان اینکه کاهش ۴۸ درصدی اعتبارات تملک دارایی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نگران کننده است، افزود:مراکز آموزش عالی بر اساس نیاز جامعه باید توسعه یابند و برای این توسعه نیازمند اعتبارات بیشتری هستند و اینکه اعتبارات شان کاهش یابد نگران‌کننده است. وی اضافه کرد: خراسان جنوبی قطب علم و تمدن ایران اسلامی بوده و برای شکوفایی دوباره علم و تمدن در این منطقه حتما پیگیر افزایش اعتبارات استان خواهیم بود البته با توجه به پیگیری های نمایندگان استان تاکنون اعتبارات خوبی جذب شده است اما کافی نیست.
پیگیر دغدغه های مردم استان در بحث آموزش عالی
و آموزش عمومی هستیم
خانم دکتر اولاد قباد عضو دیگر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز گفت: مراکز آموزش عالی در بیرجند از ظرفیت‌های خوبی در بحث فضای فیزیکی و جذب دانشجو برخوردار هستند اما دغدغه هایی نیز دارند که مهمترین آنها اعتبارات ناکافی است. وی با بیان اینکه با وجود انقباضی بودن بودجه ۹۸ مشکل اعتباری آموزش عالی در بیرجند و استان را پیگیر خواهیم شد، افزود: مردم شریف این استان پشتیبان نظام هستند و دردهای آنان در حوزه آموزش عالی و آموزش عمومی به ویژه در بحث منابع مالی باید مرتفع شود.
وی تصریح کرد: باید دانش آموزان را به سمت رشته های مهارتی سوق دهیم و تقویت رابطه مراکز آموزشی با فنی و حرفه‌ای به ویژه در بخش خواهران می تواند در تولید ناخالص داخلی و افزایش نقش زنان بسیار موثر باشد.
کمبود فضای آموزشی، کمبود اعتبارات
اصلاح برخی قوانین و.‌..
حجت الاسلام عبادی نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس هم کمبود فضاهای آموزشی، کمبود اعتبارات، اصلاح برخی قوانین و… را از جمله مشکلات حوزه آموزش عالی و سایر مراکز آموزشی در استان ذکر کرد و گفت: با توجه به وسعت استان مرزی خراسان جنوبی و تراکم جمعیتی کم این استان، تامین زیرساخت‌ها در تمامی بخش ها و به ویژه بخش آموزش عالی اهمیت ویژه‌ای دارد در غیر این صورت شاهد مهاجرت جمعیت در این استان مرزی خواهیم بود. وی به سرانه درآمدی پایین مردم استان اشاره کرد و آن را نیز عاملی برای مهاجرت مردم دانست و اظهار امیدواری کرد: سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و معاونین و نمایندگان وزارتخانه‌های مرتبط به استان منشاء خیر و برکت باشد.
رئیس دانشگاه بیرجند نیز گفت: به عنوان دانشگاه مادر خراسان جنوبی تلاش کردیم تا در این سفر مسائل و مشکلات کل آموزش عالی استان که مسائل و مشکلات عدیده‌ای است تبیین شود. دکتر خامسان افزود: بارها اعلام کرده ایم که توسعه آموزش عالی بهترین راه توسعه استان و شرق کشور است و در این سفر مسائل مربوط به حوزه قانونگذاری را به اطلاع می رسانیم تا مورد پیگیری قرار گیرد.
تاثیر میهمان در دانشگاه های استان های مرزی
در تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت
وی تصریح کرد: اعتبارات طرح توازن برای دانشگاه‌های مناطق مرزی و محروم کشور باید افزایش یابد و یا کمبود اعتبارات در بحث تملک دارایی جبران شود و برگشت کند زیرا دانشگاه های استان های مرزی در تثبیت جمعیت در حاشیه مرز و جلوگیری از مهاجرت ها بسیار موثر هستند. این گروه از میهمانان استان عصر روز گذشته نیز به شهرستان‌های درمیان و خوسف سفر کردند و صبح امروز نیز جلسات جمع بندی مسائل و مشکلات آموزش عالی و آموزش و پرورش استان در محل پردیس دانشگاه بیرجند برگزار خواهد شد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 3 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور