پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

استقرار ادارات در بناهای تاریخی مرگ را برای این مجموعه ها به ارمغان می آورد/ تاریــخ کُشی

امروز خراسان جنوبی _ حسین زاده / در استان کم برخوردار و خشکسال زده خراسان جنوبی که کشاورزی و صنعت به دلیل کم‌آبی، نبود زیرساخت های لازم و عدم جاذبه‌های کافی برای سرمایه گذاری رونق چندانی ندارد، صنعت گردشگری با توجه به وجود ابنیه تاریخی و جاذبه های طبیعی می تواند در رونق اقتصادی بسیار مؤثر باشد.
در حقیقت وجود ابنیه تاریخی و جاذبه های طبیعی که ملزومات صنعت گردشگری است، رونق این صنعت را در این استان، سهل الوصول و کم هزینه ساخته و می توان با استفاده از این ظرفیت بالقوه، گردشگران داخلی را به بهترین شکل ممکن جذب نمود و در راستای رونق اقتصادی و بهبود معیشت هم استانی ها گام‌های مؤثری برداشت. جدا از بحث معرفی ظرفیت‌های قابل توجه گردشگری استان که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و آن طور که باید مورد توجه مسئولین امر قرار نگرفته، معضل دیگری نیز در برخی نقاط استان و از جمله در مرکز استان مشاهده می‌شود و آن استقرار برخی دستگاه‌ها و ادارات در ابنیه تاریخی است که علاوه بر آسیب رساندن به بنا، زمان بازدید گردشگران و علاقه‌مندان را نیز از این اماکن محدود نموده و یا حتی به کلی غیر ممکن ساخته است.

سال ها اسارت ارگ کلاه فرنگی در حصار استانداری
و فرمانداری
یک شهروند بیرجندی در این باره گفت: قطعا استقرار یک اداره در بنای تاریخی به فیزیک بنا آسیب می رساند ضمن اینکه بعضا ادارات بنا به نیاز خود برخی بخش های یک بنای تاریخی را تغییر می دهند و این در حالی است که این مکان های ارزشمند باید به همان صورتی که هست حفظ شوند و علاوه بر این مردم نیز بتوانند بدون محدودیت از این اماکن دیدن کنند.
سلیمانی افزود: ارگ کلاه فرنگی بیرجند بنای زیبا و ارزشمندی است که سالیان سال به عنوان بخشی از ساختمان استانداری و فرمانداری مورد استفاده قرار گرفته و در حال حاضر نیز در محوطه متعلق به فرمانداری و در پشت حصار این مجموعه قرار دارد و بلا استفاده است هر چند که مرمت این بنای تاریخی مراحل نهایی را طی می‌کند و امیدواریم شرایط به گونه‌ای فراهم شود که محدودیتی برای بازدید از آن وجود نداشته باشد و از اسارت خارج شود.
احداث ساختمان استانداری در جوار روستای قدیمی اکبریه قابل توجیه نیست
یک شهروند دیگر با بیان اینکه متأسفانه در استان هیچ گاه ارزش و جایگاه ابنیه تاریخی حفظ نشده و مورد توجه قرار نگرفته گفت: ابنیه تاریخی متعلق به هر دوره‌ای که باشند به لحاظ همان قدمت و تاریخی بودنش ارزش فراوانی دارند و یک سرمایه ملی محسوب می‌شوند اما در بیرجند مسئولان امر و متولیان هیچگونه توجهی به این میراث ها و سرمایه های ملی ندارند.
رضایی افزود: احداث ساختمان کنونی استانداری در جوار روستای قدیمی و منحصر به فرد اکبریه در دل شهر بیرجند از جمله اشتباهات بزرگ مسئولان استان و شهرستان در گذشته بود که با هیچ منطقی سازگاری ندارد و اصلاً قابل توجیه نیست و در تاریخ ۱ین شهر، خاطره خوبی از این اقدام ناشیانه برجا نخواهد ماند.

قصور مسئولین در به نابودی کشاندن ابنیه تاریخی بیرجند
وی اضافه کرد: به نابودی کشاندن ارگ بهارستان و چند اثر ارزشمند و گرانبهای دیگر و حتی منازل و املاک متعلق به خاندان شوکت الملک که همگی متعلق به تاریخ این شهر و دیار و البته میراث کهن این سرزمین است با هیچ بهانه و دلیلی قابل توجیه نیست و هر فرد یا دستگاه و نهادی که در این راستا قصوری داشته و مرتکب اشتباه شده، در تاریخ این دیار مورد مؤاخذه و سؤال قرار خواهد گرفت.
شهروند دیگری گفت: دستگاه‌ها و ادارات باید برای خود ساختمان سازی کنند و در ساختمان متعلق به خودشان مستقر گردند و با استقرار در ابنیه تاریخی، این اماکن با اهمیت را به نابودی نکشانده و جلوی استفاده عموم مردم را از این اماکن نگیرند.

بی‌خانمانی برخی ادارات کل ۱۵ سال پس از تأسیس استان
محمدی اظهار کرد: با خبر شدیم که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز قصد دارد در باغ و عمارت رحیم‌آباد مستقر گردد و وقتی متولی امر به این مسائل توجه ندارد از دیگر دستگاه ها چه انتظاری می‌توان داشت.
وی افزود: حدود ۱۵ سال از تأسیس استان می گذرد اما هنوز برخی ادارات کل و دستگاه‌های استانی یا فضای مربوط به شهرستان را اشغال دارند و یا مستأجر هستند و عجیب است که چطور تاکنون نتوانسته اند ساختمانی را برای خود احداث نمایند.
ناچاریم در باغ و عمارت رحیم‌آباد مستقر شویم
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در این رابطه گفت: ما فضایی را در اختیار نداریم و تأمین اجاره بهای ملک در اختیار نیز با توجه به شرایط موجود و مشکلات و مسائل مالی از توان ما خارج است و لذا ناچار هستیم به باغ و عمارت رحیم‌آباد نقل مکان نماییم.
رمضانی افزود: البته این موضوع جدیدی نیست و به اداره کل میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی نیز محدود نمی شود و حداقل در ۱۰ استان ادارات کل میراث فرهنگی و ادارات شهرستانی در بناهای تاریخی مستقر هستند. وی تصریح کرد: البته در استان ما تنها اداره میراث فرهنگی شهرستان درمیان با دو نفر نیرو در ارگ اسدیه مستقر است.

استقرار اداره ها در ابنیه تاریخی به شرط
رعایت ضوابط، منع قانونی ندارد
وی اضافه کرد: در گذشته زمین با قابلیت اداری واگذار نمی شد و بعدها که بحث سایت اداری پیش آمد نیز پس از مدتی به دلیل ضوابط پدافند غیرعامل عنوان شد که نباید تمامی دستگاه ها را در یک نقطه مستقر نمود و در حال حاضر نیز با توجه به مسائل و مشکلات مالی و کمبود منابع، ساخت ساختمان های اداری ممنوع می باشد.
رمضانی همچنین گفت: استقرار دستگاه‌های دولتی و ادارات در ابنیه تاریخی به شرط رعایت چارچوب‌ها و قوانین مربوط به حفظ و نگهداری این بناها هیچگونه منع قانونی و ایرادی ندارد ضمن اینکه باید امکان بازدید مردم نیز از این ابنیه فراهم گردد و ما که خود متولی و متخصص این حوزه هستیم و ضوابط و مقررات را می‌دانیم بهتر از هر مرجع دیگری برای حفظ این آثار تلاش می‌کنیم و در گذشته که در باغ و عمارت اکبریه نیز مستقر بودیم این گونه عمل کردیم و امکان بازدید مردم را نیز فراهم نموده بودیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یادآوری کرد: مردم مطمئن باشند که ما تمام توان و دقت را در حفظ باغ و عمارت رحیم‌آباد به کار می گیریم و حتماً امکان بازدید مردم را از این بنای ارزشمند تاریخی فراهم خواهیم نمود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + یازده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور