پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

استفاده از گاز مایع در خودروها غیر قانونی است/ ارابه های مـرگ

امروز خراسان جنوبی – حمیدی / خطر استفاده از سوخت LPG در خودروها بسیار جدی است خطری که هنوز برخی از شهروندان آن را جدی نمی گیرند و می گویند هیچ اتفاقی نمی افتد.ماجرا از این قرار است که عده ای برای رهایی از مصرف بنزین با قیمت بالا و یا نداشتن هزینه 4 الی 5 میلیون تومانی گاز سوز کردن خودرویشان بصورت مجاز و در مراکز تعریف شده به سمت گاز سوز کردن خودرو با گاز LPG بصورت غیرمجاز در منازل و یا کارگاه هایی می روند که به هیچ عنوان مورد تایید دستگاه های متولی نیست .هر چند طی سنوات گذشته آمار استفاده کنندگان از این نوع سوخت در خودروها کاهش چشمگیری داشته ولی باز هم هستند کسانی که در شرایط فعلی اقدام به این کار می کنند و هم جان خودشان و هم سایر رانندگان را به خطر می اندازند و نیاز است در این زمینه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد تا از این خطر بزرگ که ممکن است جان هموطنان را به مخاطره بیندازد جلوگیری شود .
فعالیت مراکز و کارگاه های غیر قانونی
برای گاز سوز کردن خودروها با LPG
به گفته سرپرست واحد CNGشرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان جنوبی مراکز و کارگاه های غیرمجازی در سطح شهر بیرجند و سایر مناطق استان وجود دارند که بصورت غیر قانونی در این زمینه فعالیت دارند . علی اکبری با تاکید بر اینکه گاز مایع LPG در سبد سوخت خودرویی هیچ جایگاهی ندارد، افزود: روند گاز سوز کردن خودرو با گاز LPG طی چند مرحله انجام می شود که در یک مرحله عده ای هستند که مخازن مورد نیاز را به فروش می رسانند و در مرحله بعد کارگاه هایی هستند که این مخازن را روی خودرو نصب می کنند و در انتها هم مغازه ها و یا مراکزی هستند که نسبت به پر کردن و شارژ این مخازن اقدام می کنند .
مکاتبه با دادگستری و سازمان صمت برای
برخورد قانونی با متخلفان
وی فعالیت اینگونه مراکز را کاملا غیر قانونی اعلام کرد و ادامه داد: تعدادی از این مراکز غیر مجاز شناسایی شده اند که مکاتباتی هم در همین زمینه با حوزه بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت و هم چنین دادگستری صورت داده ایم تا برخوردهای لازم از این کانال ها صورت گیرد .
عرضه سوخت خارج از شبکه
وی از سوختی که به این صورت در اختیار خودروها قرار می گیرد بعنوان عرضه سوخت خارج از شبکه یاد کرد و افزود: به لحاظ ایمنی اینگونه تزریق سوخت به خودرو بسیار خطرناک است و ممکن است حادثه آفرین باشد بنابراین باید جلوی فعالیت این مراکز گرفته شود .
اندک جرقه ای موقع سوخت گیری منجر
به آتش سوزی می شود
بازرس اتحادیه کشوری سوخت های جایگزین در خراسان جنوبی هم در گفت وگو با خبرنگار ما به خطرات استفاده از این نوع سوخت در خودروها اشاره کرد و گفت: مشکلی که موقع سوخت گیری با LPG بوجود می آید مثل این است که بطور همزمان 5 شعله گاز روشن باشد که هر لحظه با کوچکترین جرقه ای ممکن است دچار آتش سوزی فجیعی شود. رحمانی افزود: مولکول های گاز LPG از هوا سنگین تر است بنابراین احتمال آتش سوزی در صورت بروز جرقه بسیار بالاست و در حالیکه مولکول های گازCNG از هوا سبک تر است و در صورت بروز جرقه احتمال آتش سوزی بسیار پایین است .
گاز سوز کردن خودرو در منازل با کپسول LPG
بدون هیچ شیر و بستی
وی به آتش گرفتن خودرویی در چند ماه گذشته در شمال شهر بیرجند که بصورت دستی گاز سوز شده بود،اشاره کرد و گفت: عده ای از مردم حتی به مراکز غیر مجاز هم مراجعه نمی کنند و در منازلشان اقدام به نصب کپسول LPG و شارژآن می کنند که موقع حادثه هیچ شیر و بستی ندارند و نمی توان جلوی آتش سوزی را گرفت . او که رئیس اولین مرکز مجاز خدمات فنی خودروهای گازسوز در استان هم می باشد، خواستار اقدامات فرهنگی و اطلاع رسانی بیشتر در مورد خطرات استفاده از این نوع سوخت در خودروها شد و افزود: معاینه فنی به این خودروها داده نمی شود ولی گاها راننده کپسول گاز را موقع معاینه فنی از صندوق عقب خارج می کند و بعد گرفتن معاینه فنی باز نصب می کند که ممکن است کارشناس دقت نکند و متوجه این موضوع هم نشود . رحمانی هم چنین به افزایش هزینه گازسوز کردن خودروها با گاز CNG اشاره کرد و ادامه داد: در بازار آزاد هزینه گازسوز کردن خودروها افزایش زیادی داشته بطور مثال برای پراید از 2و 300 تا 4 و نیم میلیون تومان رسیده است .
فوت یک نفر در اثر استفاده از گاز LPG در خودرو
مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری بیرجند هم با اشاره به حوادثی که طی یکسال گذشته بخاطر استفاده از گاز LPG در شهر بیرجند بوجود آمده ،گفت: 3 حادثه در این زمینه داشته ایم که منجر به فوت یک نفر در جاده روستایی محور دهنو شده است. حسینی با تاکید بر غیرقانونی بودن استفاده از گاز LPG در خودروها افزود: در حاشیه شهرها از جمله در بیرجند به وفور دیده می شود که عده ای در منزل مسکونی اقدام به این کار می کنند که گاها شناسایی و برای برخورد به اجرائیات شهرداری هم فرستاده شده اند . وی در ادامه به برخی مخاطرات استفاده از گاز LPG و مقایسه آن با گاز CNG پرداخت و ادامه داد: گاز سوز کردن خودسرانه خودرو بصورت ناایمن و بدون رعایت نکات ایمنی انجام می شود که باید جلوی آن گرفته شود. وی افزود: اگر گاز CNG دچار نشتی شود از طریق شیلنگ تهویه گاز به بیرون صندوق هدایت می شود و این در حالی است که در گاز LPG این اتفاق نمی افتد و گاز در صندوق عقب تجمیع شده و در صورت بروز جرقه دچار آتش سوزی می شود. وی از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه کار غیر قانونی در این زمینه مراتب را از طریق شهرداری و یا آتش نشانی اطلاع دهند تا برخوردهای لازم صورت گیرد .

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور