پیام شهروند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

استاندار در شورای عالی ورزش دستور تشکیل 5 کمیته تخصصی را داد: شورای حکمیت در ورزش

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / اولین شورای عالی ورزش استان بعد از چندین سال شب سه شنبه به ریاست استاندار برگزار شد هر چند که رویه کامل جلسه شورای عالی که باید ارائه پیشنهادات باشد رعایت نشد ولی به گفتۀ استاندار چون اولین جلسه بود مشکلی نداشته ولی تأکید کرد که از جلسات بعد باید پیشنهادات به شورا آورده شود تا مصوباتی در این زمینه داشته باشیم. استاندار خراسان جنوبی به 5 کمیته تخصصی که شامل کمیته های تخصصی توسعه و ترویج ورزش‌های همگانی و تفریحی، توسعه و رشد ورزش‌های قهرمانی، ورزش‌های بومی و محلی، ورزش روستاها، محلات و مساجد و جذب منابع مادی و انسانی می باشد اشاره کرد و گفت: این کمیته ها در شورای عالی ورزش کشور تصویب و به استان ابلاغ شده است و هر چه سریعتر اداره کل ورزش و جوانان باید اعضا را معرفی و تایید کند تا این کمیته ها راه اندازی و در آن ها مسائل مختلف بررسی شود.
هم افزایی دستگاه ها در زمینه ورزش
محمد صادق معتمدیان عنوان کرد: یکی از وظایفی که شورای عالی بر عهده دارد هم افزایی بین دستگاه های اجرایی، دولتی و نیمه دولتی و بخش خصوصی در زمینه ورزش می باشد تا با استفاده از تمام ظرفیت های استان در تمام بخش ها بتوان کاری انجام داد. وی با بیان اینکه تقویت روحیه همکاری یکی از فواید ورزش است، گفت: با هم افزایی بین دستگاه ها می توان پتانسیل های بالقوه استان را به بالفعل تبدیل کرد.
آمایش سرزمینی بر اساس نقاط قوت ورزشی
مقام عالی دولت در استان زیرساخت های ورزشی را اولویت خود دانست و بیان کرد: زیرساخت های ورزشی استان با توجه به توزیع عادلانه در تمام نقاط به ویژه مناطق محروم باید مورد توجه قرار گیرد. معتمدیان افزود: در همین راستا برای توسعه زیرساخت‌ها باید فضاهای ورزشی با نگاه عدالت محوری تکمیل و احداث شوند. وی عنوان کرد: بر اساس سند چشم انداز ورزش باید آمایش سرزمینی انجام شود چرا که در برخی مناطق استان استعدادهای خوبی داریم که باید بر شناسایی این ظرفیت‌ها تمرکز کنیم. به گفتۀ وی حتما نباید در تمامی رشته‌های ورزشی در سطح کشور صاحب مقام شویم بلکه باید در زمینه استعدادهای خاصی که داریم توجه ویژه داشته باشیم تا همان ها برند خراسان جنوبی شوند. استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: با توجه به مرز مشترک استان با افغانستان، ورزش در خراسان جنوبی می‌تواند نقش بی‌بدیلی در زمینه دیپلماسی داخلی و بین المللی ایفا کند و باید اداره کل ورزش و جوانان استان به این ظرفیت توجه کند.
تأمین منابع مالی برای حضور در لیگ ها و میزبانی ها
مدیرکل ورزش و جوانان استان در این جلسه با بیان اینکه 5 دستور کار برای شورا در نظر گرفته ایم، گفت: 2 دستور کار مربوط به حضور برخی رشته های ورزشی در لیگ برتر و مسائل مالی می باشد و دیگری میزبانی مسابقات کشتی کشوری است. حسن عزیزی بیان کرد: برخی از رشته های ورزشی استان در لیگ های کشوری حضور دارند که نیاز به منابع مالی دارند و باید در این زمینه از نظر بودجه و اعتبار تأمین شوند. وی یکی از این رشته های ورزشی را کشتی ذکر و تصریح کرد: تیم کشتی فرنگی خراسان جنوبی به لیگ برتر باشگاه‌های کشور راه یافته است که برای حضور خود در این لیگ و میزبانی رفت و برگشتی که خواهیم داشت حدود 300 میلیون تومان نیاز دارند که درخواست داریم استانداری در این زمینه همکاری داشته باشد هر چند که بخشی از هزینه ها را با بخش خصوصی و فدراسیون در حال رایزنی هستیم تا کمک کنند و اداره کل ورزش و جوانان هم ۵۰ میلیون تومان در بخش ورودی کمک کرده است. به گفتۀ وی همچنین هیئت کشتی استان با رایزنی هایی که داشته است توانسته میزبانی مسابقات قهرمانی کشتی آزاد را بگیرد که دهم تا سیزدهم مهرماه برگزار می‌شود و ۳۴ تیم به همراه ۵۰۰ نفر از ورزشکار و تیم اجرایی در استان حضور خواهند داشت که با همکاری برخی از دستگاه های اجرایی توانسته ایم با مبلغ اندکی آن را برگزار کنیم و نیاز به 150 میلیون تومان اعتبار است.
نیاز 600 میلیونی برای کورت اسکواش
این مقام مسئول با اشاره به مسابقات بین المللی اسکواش گفت: توانسته ایم این میزبانی را برای استان دریافت کنیم ولی برای اینکه تایید نهایی این میزبانی را به ما بدهند باید کورت ها تکمیل شده باشند. عزیزی افزود: در صورت تایید کورت‌های اسکواش استان در آبان‌ماه توسط تیم فنی فدراسیون جهانی، میزبانی مسابقات بین المللی هر ساله اسکواش را اسفندماه هر سال در استان خواهیم داشت. وی تصریح کرد: برای تکمیل این کورت ها به 3 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از محل سهم ۲۷ صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده تأمین شده است، ۶۰۰ میلیون تومان اعتبارات شهرستانی می باشد و ۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی به این طرح‌ها تزریق شده است ولی ۶۰۰ میلون تومان دیگر برای تکمیل کورت‌های اسکواش نیاز داریم که در خواست داریم استانداری در این زمینه همراهی داشته باشد.
سفر وزیر ورزش و جوانان به استان و تشکیل شورای حکمیت
مدیرکل ورزش و جوانان استان اعلام کرد: بنیاد علوی قول تامین منابع مالی ۱۲ چمن مصنوعی در شهرستان‌های استان را داده‌ است که این چمن‌ها در دهه فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید. عزیزی از سفر وزیر ورزش و جوانان به استان خبر داد و افزود: وزیر ورزش به عنوان وزیر معین در زمینه اقتصاد مقاومتی استان خراسان جنوبی مشخص شده است که از آنجایی که وزیر ورزش هم می باشد می تواند نقش به سزایی در این بخش داشته باشد و در راستای این سفر که شنبه 16 شهریور ماه خواهد بود افتتاح مجموعه مروت بیرجند، کلنگ زنی سالن 2500 نفری قاین و بازدید از کورت اسکواش را خواهیم داشت. به گفتۀ وی در راستای حل اختلافات ورزشکاران و دیگر افراد با هیئت های استان هم شورای حکمیت را راه اندازی کرده ایم که در ان یک فرد از حوزه علمیه، یک نفر هیئت علمی دانشگاه بیرجند، 2 پیشکسوت ورزشی، یک نفر نماینده هیئت و یک نفر که منتقد و مخالف است و یک نفر به عنوان نماینده اداره کل ورزش و جوانان حضور دارند و هدف ما از شورای حکمیت این است تا با رفع مشکلات و تفاهم در زمینه نقاط مشترک، اختلافات کنار گذاشته شود و با هم افزایی برای توسعه کار کنند.
ورزش راهی برای معرفی استان
غنی، رئیس هیئت اسکواش استان در این جلسه با تأکید بر تأمین منابع مالی برای کورت اسکواش گفت: اگر بخواهیم خراسان جنوبی را به خوبی معرفی کنیم یکی از راه‌های آن استفاده از ظرفیت ورزش و برگزاری مسابقات ملی در بیرجند است و در همین راستا برگزاری چنین مسابقات بین المللی که هر ساله در استان برگزار شود می توان این فرصت را ایجاد کرد.
به ورزش بانوان بیشتر توجه شود
صالحه غلامی مقدم، رئیس گروه توسعه ورزش همگانی و روستایی اداره کل ورزش و جوانان استان هم عنوان کرد در بخش بانوان نیاز به توجه بیشتری داریم و این قشر توانایی های خود را نشان داده اند و نیاز به حمایت های بیشتری در زمینه سرانه ورزشی و بودجه دارند.
استفاده از نمادهای استان برای معرفی
رکنی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هم بیان کرد: باید آسیب شناسی در برخی از بخش ها انجام شود تا در پوشش ورزشکاران و دیگر موارد از نمادهای استان بهره برد و از این طریق هم در مسابقات کشوری، استان را معرفی کرد.
در زمینه فرهنگی همکاری می کنیم
نبی زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم قول همکاری در حوزه فرهنگی را داد و گفت: می توانیم در زمینه فرهنگ سازی و معرفی گسترده تر رویدادهای ورزشی کارهایی انجام دهیم.
حمایت از ورزش را تکلیف کنید
پورعیسی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هم در این جلسه تأکید کرد: یکی از راه ها و پیشنهادات این است که استاندار می تواند دیگر دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی و نیمه دولتی و دولتی را ملف کنند تا در بخش ورزش با اداره کل ورزش همکاری داشته باشند و اسپانسر و حامی تیم ها و برخی هیئت های آینده دار شوند. به گفتۀ وی این کار در دیگر استان ها انجام می شود و روش دیگر این است که بخش خصوصی را تشویق کنیم و با معافیت های مالیاتی که وجود دارد آنها را به این بخش بکشانیم. پورعیسی ادامه داد: همچنین اگر دستگاه های اجرایی موافقت کنند می توان یک درصد بودجه ای که باید در بخش ورزش استفاده کنند در همان ابتدا 30 درصد از این بودجه را به ورزش استان بدهیم و 70 درصد مابقی را به خود آن دستگاه برای کارهای ورزشی پرداخت کنیم.
خروج از بن بست با ورزش
استاندار خراسان جنوبی هم عنوان کرد: در زمینه ورزش‌های انفرادی، اسکواش، کشتی و ورزش‌های زورخانه‌ای و بومی در استان استعداد داریم و باید با همکاری همه در رفع مشکلات تلاش کنیم. معتمدیان تصریح کرد: با همکاری دستگاه‌های مختلف میزبانی خوبی را برای برگزاری مسابقات کشتی در استان خواهیم داشت و در مسابقات لیگ کشوری هم خراسان جنوبی اولین بار جزو هشت تیم برتر کشور شده که حتما شرط بر اول شدن آن نیست و این حضور خود می تواند شروع خوبی باشد. وی افزود: خراسان جنوبی از مرکز کشور فاصله دارد و در بن بست قرار دارد که یکی از موثرترین زمینه‌ها برای معرفی استان ورزش می باشد. به گفتۀ وی برای بهتر شدن عملکردها هیئت ها هم باید ارتباط خود را با فدراسیون ها قوی کنند و با حضور نماینده های فدراسیون ها در پیشبرد و رفع موانع و افزایش بودجه تلاش کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + نه =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور