پیام شهروند

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

از 25 صنعتگر و تولیدکننده نمونه استان تجلیل شد/ کدام مسئول برای رونق تولید قدمی برداشت

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / آیین گرامیداشت دهه تولید ملی استان با تجلیل از 25صنعتگر و تولیدکننده نمونه استان یک شنبه شب با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار شد و در آن فعالان بخش های صنعت، معدن، تجارت و صنوف دغدغه های خود را مطرح کردند. در این مراسم مدیرعامل شرکت کویرتایر سؤال جالبی از مسئولان استانی پرسید با این مضمون که با توجه به اینکه امسال به نام رونق تولید نامگذاری شده است کدام دستگاه دولتی می تواند بلند شود و بگوید چقدر به رونق تولید کمک کرده است؟ آیا به اندازه خیلی کوچک از قوانین و مواضع خود برای رونق تولید و حمایت از تولید کننده کوتاه آمده است؟ به عنوان مثال آیا بانکی هست که بگوید برای رونق تولید یک یا ۲ درصد از سود تسهیلات را کم کرده ایم یا مالیات کمتری از تولید کننده گرفته ایم؟ که معلوم است اینگونه نبوده و خود مسئولان با سیاست‌های کلی نظام همراه نبوده اند. مهندس زینلی برای توسعه واحدهای تولیدی پیشنهاد داد با جمع‌آوری منابع کوچک از مردم و سرمایه گذاری خود آنها کارهای بزرگی انجام شود. به گفتۀ وی مسئولان و بخش خصوصی می توانند طرح های توجیه دار را به مردم ارائه کنند تا به جای خواباندن سرمایه خود در بانک ها در آن طرح ها سرمایه گذاری کنند.
تأمین و ضمانت ریسک سرمایه گذاری
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند هم عنوان کرد: با توجه به نبود زیرساخت‌های توسعه در خراسان‌ جنوبی تولید صادرات محور و صنایع خاص و استراتژیک باید مورد حمایت قرار گیرد. احتشام افزود: مدل بسته حمایتی دولت از واحدهای صنعتی، اصلاح نظام پولی و بانکی به نفع تولید و کاهش نرخ سود بانکی و حذف ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از مهمترین راهکارهای حمایتی دولت در این باره است. به گفتۀ وی معافیت‌های مالیاتی، اصلاح قوانین تأمین‌ اجتماعی، تأمین ریسک سرمایه‌گذاری، تعیین تکلیف واحدهایی که از تسهیلات ارزی استفاده کردند و حذف قوانین سختگیرانه از مهمترین خواسته‌های تولیدکنندگان بخش خصوصی می باشد و دولت باید از آنها حمایت کند تا از این شرایط سخت عبور کنیم.
با سرمایه اندک وارد معدن داری نشوید
رئیس خانه معدن استان نیز در این آیین گفت: با توجه به تحریم‌ها و نبود زیرساخت‌های موجود در استان با سرمایه اندک امکان معدنکاری وجود ندارد و حداقل در ابتدای کار باید 4 میلیارد تومان سرمایه داشته باشید. باقری تصریح کرد: این مقدار با در نظر گرفتن کمترین امکانات و تحهیزات مستهلک می باشد وگرنه باید معدنکار 15 تا 20 میلیارد تومان سرمایه داشته باشد. وی پیشنهاد داد: اگر فردی توان مالی بالا، پشتکار فراوان و عشق به این عرصه را ندارد وارد این کار نشود.
واحدهای صنفی دیده نمی شوند
رئیس اتاق اصناف استان هم با بیان اینکه از سه میلیون آمار صنفی کشور ۳۱ هزار واحد صنفی در خراسان جنوبی فعال هستند، گفت: صنوف نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارند چرا که در هر واحد با سرمایه اندک حداقل 2 نفر شاغل می شوند که این به نسبت دیگر صنایع اشتغال زایی ثابت را ایجاد می کند. علیزاده بیرجندی ادامه داد: این در حالی است که واحدهای صنفی در مشوق ها و حمایت ها دیده نمی شوند و تسهیلات دولتی هم دریافت نمی کنند و استفاده از تسهیلات ۱۸ درصدی هیچ مشکلی را از واحدهای صنفی حل نمی کند و با توجه به اشتغالزایی ۲۵۰ هزار نفری اصناف کشور در سال گذشته و رشد ۱۲ درصدی آن در سال جاری باید مورد توجه بیشتر قرار گیرند. به گفتۀ وی تضمین تسهیلات ارزان، افزایش مشوق تولید و کارآفرینی، معافیت‌های قانون کار و تأمین اجتماعی از مهمترین خواسته های واحدهای صنفی استان می باشد.
زیرساخت ها برای توسعه استان فراهم شود
رئیس مجمع نمایندگان استان هم در این جلسه گفت: نبود زیرساخت‌ها مهمترین مانع توسعه در این استان است و برای پویایی باید در اولویت قرار گیرد. افضلی تأکید کرد: خراسان جنوبی پتانسیل های بالایی دارد از جمله آن ها 49 ماده معدنی از 60 ماده می باشد اما نتوانسته ایم این ظرفیت را به ثروت تبدیل کنیم. وی با بیان اینکه در استان هنوز معادن صنعتی از نبود برق رنج می برند، عنوان کرد: نبود زیرساخت‌های موجود، بنگاه‌های اقتصادی استان را از چرخه رقابت خارج می‌کند و آیا با نبود زیرساخت‌هایی همچون ریل می‌توان با سایر استان‌ها رقابت کرد. به گفتۀ وی نماینده های مردم در مجلس تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا نگاه مسئولان کشوری را نسبت به خراسان جنوبی تغییر دهند که تا حدودی موفق هم بوده اند. نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پنج هزار میلیارد تومان برای تأمین زیرساخت های استان نیاز است، گفت: تا کی باید دغدغه آب شرب روستایی، ریل، برق و سایر کمبودها را داشته باشیم.
نمایشگاه محصولات استان در مزار شریف
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم توجه به رفع مشکلات واحدهای تولیدی و حمایت از آنها را از مهمترین رویکردها در سال رونق تولید دانست و افزود: با توجه به اینکه بازار فروش از مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی در خراسان‌ جنوبی است امیدواریم با برگزاری نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف افغانستان با محوریت محصولات استان بتوانیم بخشی از مشکلات را مرتفع کنیم. شهرکی از توافق نامه‌های اقتصادی با شرکت‌های ایدرو و ایمیدرو در استان خبر داد و گفت: در زمینه سرمایه گذاری‌های جدید هم با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و شرکت‌های وابسته به تأمین اجتماعی توافقنامه‌هایی منعقد شده که هرکدام حداقل با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی نقشی در توسعه استان خواهند داشت.
بسته حمایتی تولید محور
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران هم در این آیین عنوان کرد: بدون شک واحدهای تولیدی که به دنبال اصلاح ساختار و نوسازی نباشند در آینده نه چندان دور با مشکل مواجه خواهند شد. صالحی نیا افزود: امروز اگر واحدهای تولیدی براساس تأمین نقدینگی و ایجاد زیرساخت‌ها اقدام کنند مسلما مشکلی در بازار فروش نخواهیم داشت که این مهم برگرفته از ممنوعیت واردات برخی محصولاتی است که در کشور تولید می‌شود. وی با اشاره به اینکه استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان و خراسان‌ جنوبی شاید صنعتی نباشند اما دارای محصولاتی صادرات محور هستند که از این فرصت برای پویایی تولید باید بهره جست، گفت: معرفی ظرفیت‌های تولید در نمایشگاه‌های تخصصی یکی از مهمترین راهکارهای توسعه و رونق تولید می باشد. به گفتۀ وی حرکت توسعه را نمی توان متوقف کرد و اتاق بازرگانی و سازمان صمت نسبت به جذب بخش خصوصی با ارائه طرح‌های توجیهی فنی و اقتصادی اقدام کنند. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به بسته تولیدمحور ارائه شده توسط وزیر صمت هم اشاره کرد و توضیح داد: نکاتی همچون تأمین مالی با تأکید بر سرمایه در گردش، منابع مالی برای نوسازی، اصلاح و بهبود بخش‌های مختلف تولید، تکمیل طرح‌های در حال پیشرفت و اختصاص منابع ۴۰ درصدی از مهمترین این محورها هستند.
تسهیلات اشتغال روستایی به نواحی صنعتی هم داده می شود
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری که با یک خبر خوش برای صنعتگران در این مراسم حاضر شده بود، اعلام کرد: دولت دوازدهم تسهیلاتی را ویژه اشتغال در روستاها پیش‌بینی کرده است و طبق اصلاحیه جدید به زودی تسهیلات اشتغال روستایی به نواحی شهرک های صنعتی مناطق محروم هم داده می شود و امیدواریم صنعتگران استان خراسان جنوبی هم بتوانند از این ظرفیت بهره‌مند شوند. محمد امید افزود: خراسان‌جنوبی با توجه به نرخ بیکاری بیش از سهم خود از اعتبارات استفاده کرده است اما امیدواریم باز هم بتوانیم از تسهیلات روستایی که ارزان‌ترین تسهیلات کشور با نرخ سود ۶ درصد است برای تأمین اشتغال در نواحی صنعتی استفاده کنیم.
وی معدن، گردشگری، محصولات استراتژیک و ارتباطات مرزی را چهار ظرفیت فوق‌العاده در خراسان ‎جنوبی دانست و تأکید کرد: دولت با تمام توان در پویایی این ظرفیت‌ها و استان تلاش خواهد کرد اما با توجه به وجود این چهار ظرفیت به عنوان ارکان توسعه در استان متأسفانه کمتر توانسته ایم بهره‌مند شویم و خام فروشی جلوی توسعه را گرفته است. به گفتۀ وی جلوگیری از خام‎فروشی در تمام بخش ها باید یکی از اولویت‌های استان باشد و در حوزه زیرساخت ها از جمله حمل و نقل هوایی، ریلی و آزادراه‌ها از دغدغه‌های جدی است که ما هم کمک خواهیم کرد و با توجه به شرایط انقباضی کشور، کار در این زمینه مشکل است اما با مدیریت درست می‎توان تحولات عظیمی را در این بخش به ارمغان آورد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 1 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور