پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

اردکانیان: پیگیرجدی طرح انتقال آب از دریای عمان به استانطرح سازگاری با کم آبی خراسان جنوبی دروزارت نیرو هستیم/ وزیر پیگیر

امروز خراسان جنوبی _ گروه خبر / طراحی 1000 پروژه با سرمایه گذاری بیش از 8 هزار میلیارد تومان در حوزه آب و برق استان و بهره برداری تعدادی از آنها در هفته دولت، افزایش میزان آبرسانی با تانکر به روستاهای استان از 5 به 10 هزار متر مکعب، خراسان جنوبی استان پایلوت در اجرای طرح سند سازگاری با شرایط کم آبی بعد از تصویب در کارگروه ملی برای اولین بار در کل کشور ، آمادگی وزارت نیرو برای حل مشکلات حوزه آب و برق استان با تفویض اختیارات قانونی ، پیگیری برای صدور مجوز شیرین کردن آب دریا، رفع مشکلات بخش صنعت و معدن در حوزه آب و برق ، پیگیری جدی طرح انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی و … از جمله خبرهای خوشی بودند که در سفروزیر نیرو به خراسان جنوبی و در جلسه بررسی مسائل صنعت آب و برق استان مطرح شدند.
رفع مشکلات آبرسانی با تانکر در روستاهای
خراسان جنوبی یکی از دغدغه های مهم مسئولان
وزیر نیرو در این جلسه با اعلام آمادگی این وزارت خانه برای حل مشکلات حوزه آب و برق خراسان جنوبی از طریق برخی تفویض اختیارات قانونی گفت : تأمین آب شرب برای روستاهایی که با تانکر آبرسانی می شوند یکی از مسائل مهمی است که امید است بخشی از طریق تخصیص منابع ملی و بخشی از سایر راه حل ها و تکنیک های مناسب با همکاری دستگاه های اجرایی استان به نتیجه برسد .
پیگیری جدی انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی و طرح سازگاری با کم آبی
اردکانیان در ادامه به پیگیری جدی وزارت نیرو در اجرای دو طرح انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی و قرار گرفتن استان در لیست اجرای طرح سازگاری با اقلیم کم آبی اشاره کرد و افزود : در این استان 148 روستای بالای 20 خانوار در وضعیت قرمز قرار دارند و ما به نگاه جدید و بررسی مجدد راهکارها نیازمندیم تا مشکل آب همانند برق که 100 درصد تحت پوشش هستند مرتفع شود .
تعرفه گرمسیری و ضریب آب بها نیازمند اصلاح
وی تعرفه گرمسیری و ضریب آب بها را نیازمند اصلاح و بازبینی دانست و بیان کرد : اگر دو نقطه کشور هم دما هستند نباید تعرفه هایشان متفاوت باشد. وزیر نیرو هم چنین با بیان اینکه تلاش می شود صنعت و معدن در دو حوزه آب و برق مشکلی در استان نداشته باشند، گفت : مشکل برق برخی معادن استان را باید به جد پیگیری کنیم. اردکانیان در ادامه از تمرکزگرایی و بخشی عمل کردن به عنوان دو بیماری در کشور یاد کرد.
اجرای هزار پروژه در حوزه آب و برق استان
با اعتبار 8 هزار میلیارد تومان
استاندار خراسان جنوبی هم به اجرای 1000 پروژه وزارت نیرو در حوزه آب و برق استان با اعتبار بیش از 8 هزار میلیارد تومان اشاره کرد و با بیان اینکه تعدادی از این پروژه ها در هفته دولت افتتاح می شود ، گفت : 500 روستای استان با مشکل تأمین آب مواجهند و با تانکر آبرسانی می شوند که توزیع آب در این روستاها از 5 به 10 هزار متر مکعب افزایش یافته است .
خراسان جنوبی استان پایلوت
در اجرای سند سازگاری با کم آبی
معتمدیان در ادامه با بیان اینکه قرار است هفته جاری طرح سند سازگاری با شرایط کم آبی برای اولین بار در کشور در کارگروه مربوطه و با حضور معاون اول رئیس جمهور به تصویب برسد، افزود : بعد از تصویب، خراسان جنوبی استان پایلوت در اجرای این طرح خواهد بود. وی اظهار امیدواری کرد با تصویب و ابلاغ سند افق 1425 وظایف هر دستگاه در حوزه آبرسانی مشخص شود .
پساب ظرفیتی برای صنایع خراسان جنوبی
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور هم استفاده از پساب ها را به عنوان یک ظرفیت برای صنایع برشمرد و با بیان اینکه صنایع استان نباید محدودیت منابع آبی را مانع تلقی کنند، افزود : صنایع نیازمند آب می توانتد از پساب های بکر استان استفاده کنند. مهندس جانباز با اشاره به اینکه ما به مشکلات این استان واقفیم و نمی گذاریم تا حد امکان برای طرح ها و مشکلات حوزه آب و فاضلاب استان مشکلی پیش آید، ادامه داد : علاوه بر خراسان جنوبی استان های دیگری هم هستند که در حوزه آب روستایی با مشکل مواجهند و شاخص این استان از میانگین کشوری کمتر نیست .
وی به تخصیص 8 ونیم درصدی بودجه کشور به خراسان جنوبی اشاره و اظهار امیدواری کرد: با تفاهم نامه با استاندار به سرعت مشکل آب روستایی استان مرتفع شود.
درخواست های نمایندگان مردم در مجلس
امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس هم از دو شبکه‌ای شدن شهرهای استان و جدا شدن آب شرب و آب بهداشتی به عنوان دو خواسته مهم که از مجلس هفتم پیگیری شده یاد کرد. وی خواستار باز نگهداشتن دست بخش خصوصی در استان شد و افزود: اختیارات زیادی به استان‌ها داده شود و آب و فاضلاب نیز به مردم اختیارات لازم را بدهد .
فریاد العطش روستائیان
نظرافضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس نیز با بیان اینکه بسیاری از مردم در شهرهای نهبندان و سربیشه به دلیل موضوع آب مهاجرت کرده اند، گفت : 18 مجتمع آبرسانی در سربیشه نیازمند 82 میلیارد تومان اعتبار است که با اعتبارات قطره چکانی 20 سال زمان می‌برد مجتمع‌های آبرسانی تکمیل شود. وی با تأکید بر اینکه فریاد العطش مردم روستاهای استان بلند است خواستار تشکیل ستاد احیای قنوات در کشور شد و عنوان کرد: وقتی مصرف چاه‌های کشاورزی هوشمند شده را 200 میلیون مترمکعب کاهش دادیم اقتصاد مردم تحت تأثیر قرار گرفته و اگر فکری نشود این موضوع سبب مهاجرت می‌شود.
سوء مدیریت سیستم اداری
حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس نیز با بیان اینکه بیرجند با فعال شدن تصفیه‌خانه آب و تصفیه فاضلاب می‌تواند متحول شود، گفت : فاضلاب خوسف با مشکل مواجه است که باید تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده شود.
وی ادامه داد : قنوات بسیاری از روستاها در استان خشک شده که خشک شدن بسیاری از این قنوات مربوط به سوءمدیریتی بوده که سیستم اداری چند دهه اخیر به دلیل مجوز دادن به چاه‌های فراوان داده است.
دغدغه ها و خواسته های مدیران صنعت
آب و برق در استان
حسین امامی مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی هم با اشاره به کسری مخزن بزرگی که در استان وجود دارد ، گفت : در چند سال گذشته مصرف آب استان از 710 میلیون مترمکعب به 513 میلیون مترمکعب کاهش یافته است. وی با اعلام اینکه با محدودیت ردیف اعتباری مواجه‌ هستیم، افزود : اگر ردیف اعتباری شهرهای مرزی تصویب شود دغدغه آبی شهرهای مرزی را مرتفع می‌کنیم.
وی با اشاره به اجرای چهار پروژه تغذیه مصنوعی در استان ادامه داد: اگر در اعتبارات طرح تعاد‌ل‌بخشی اعتباری برای این مهم پیش‌بینی شود می‌توانیم به سرعت این طرح‌ها را برای توسعه معیشت مرزنشینان به سرانجام برسانیم. صفوی‌نژاد مدیرعامل شرکت آبفار خراسان‌جنوبی هم با بیان اینکه در پنج شهرستان مرزی خوسف، درمیان، زیرکوه، سربیشه و نهبندان جمعیت روستایی از جمعیت شهری بیشتر است، گفت : حدود یک هزار و 54 کیلومتر شبکه توزیع و 330 کیلومتر خط انتقال فرسوده در شبکه آبرسانی روستایی استان وجود دارد . وی با بیان اینکه 447 روستای استان با تانکر آبرسانی می‌شود که در مواقع پیک مصرف این تعداد روستا به 500 روستا می‌رسد، ادامه داد: 148 روستای بالای 20 خانوار استان فاقد شبکه آبرسانی و راکد است.
صفوی‌نژاد با اشاره به طرح آبرسانی به 150 روستای خراسان‌جنوبی در قالب 37 مجتمع آبرسانی، بیان داشت: اعتباری که برای تکمیل این پروژه‌ها نیاز است 460 میلیارد تومان است که قاعدتاً با اعتبارات موجود حدود 10 سال زمان می‌برد.
عقب‌ماندگی فاحش شبکه فاضلاب استان
از شاخص کشوری
هاشمی‌مقدم مدیر عامل شرکت آبفای شهری خراسان‌جنوبی هم در ادامه گفت: 99.99 درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه آبرسانی و 33.1 درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه فاضلاب است که در زمینه فاضلاب نسبت به نرم کشوری عقب‌ماندگی فاحشی داریم.
وی خواستار تصویب طرح آبرسانی از آهنگران و اختصاص ردیف بودجه آبرسانی برای شهر فردوس شد و افزود : خراسان‌جنوبی در بخش جمعیت تحت پوشش آب شرب از متوسط کشوری بالاتر و هدررفت آب در بخش شهری 30.6 درصد است که از متوسط کشوری پنج درصد عقب هستیم. وی بیان کرد: برای چهار شهر استان برنامه طرح توسعه فاضلاب را در دستور کار قرار داده‌ایم که اگر اعتبارات افزایش یابد می‌توانیم 12.5 میلیون مترمکعب پساب تولید کنیم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + پنج =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور