پیام شهروند

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

ارتقای کیفیت با رتبه‌بندی معلمان

ارتقای کیفیت با رتبه‌بندی معلمان

بیرجند – ایرنا – نظام رتبه‌بندی معلمان از سال‌ها پیش در کشور مطرح است که به گفته کارشناسان با ابلاغ این نظام نه تنها صلاحیت فرهنگیان مورد بررسی قرار می‌گیرد بلکه ارتقای کیفیت آموزشی را در بر خواهد داشت.

نظام رتبه‌بندی معلمان برگرفته از پنج رتبه با مختصات تخصصی طبقه‌بندی شده است که بر مبنای تحصیلات، مهارت و توانایی‌ها، گذراندن دوره‌های ضمن خدمت، سنوات و تجربه معلمان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این طرح شامل آموزگاران، دبیران، هنرآموزان، مربیان پرورشی، مراقبان سلامت، مشاوران، معاونان و مدیران واحدهای آموزشی است که حدود ۷۲۰ هزار نفر در سراسر کشور از امتیاز این طرح بهره‌مند خواهند شد.

طبق اعلام کارشناسان این طرح از ابتدای مهرماه ۹۸ در احکام فرهنگیان لحاظ می‌شود و معلمان با ۲ سال سابقه کار و بالاتر شامل این طرح می‌شوند.

رتبه‌بندی معلمان و کاهش فاصله حقوقی کارمندان

یکی از آموزگاران مدارس بیرجند گفت: با توجه به اهمیت تعلیم و تربیت و مشکلات معیشتی پیش‌روی فرهنگیان در مقایسه با سایر ارگان های دولتی، افزایش حقوق معلمان و خدمات رفاهی کارکنان مطابق با اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تایید شده شورای عالی انقلاب فرهنگی باید به‌عنوان یک اصل در نظر گرفته شود.

علی حسینی افزود: امروزه باید تلاش مسؤولان در این راستا باشد که فاصله حقوقی میان معلمان و سایر کارمندان دولت کم شود.

وی گفت: حرف اصلی معلمان این است که تفاوت میان آنها و سایر کارمندان دولت از میان برود در حالی که با اجرای طرح رتبه‌بندی این تفاوت به صورت کامل از بین نمی‌رود و باز هم تفاوت دریافتی میان معلمان با کارمندان سایر ادارات وجود دارد.

حسینی اظهار داشت: باز هم این اتفاق را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم با تلاش و پیگیری‌های وزارتخانه این مشکلات بیش از پیش مرتفع شود.

وی گفت: آموزش و پرورش در برابر خدمات رفاهی و کارانه‌هایی که سایر نهادها به کارمندانشان می‌دهند هیچ مبلغی به همکاران پرداخت نمی‌کند و امیدواریم در این زمینه هم اقدامات موثری صورت پذیرد.

وی تاکید کرد: آنچه که نباید فراموش شود این نکته است که این حرکت در نوع خود بی‌بدیل بود و به هر حال نور امید را بر قلب همکاران فرهنگی در مدارس جاری کرد.

رتبه‌بندی معلمان و ایجاد رضایت نسبی فرهنگیان

دبیر آموزشگاه‌های متوسطه بیرجند گفت: نظام رتبه‌بندی در کل طرح بسیار خوبی است و منجر به ایجاد رضایت نسبی همکاران در مدارس شده است، هرچند که هنوز جزئیات آن را نمی‌دانم ولی به هرحال اینگونه تصمیم‌گیری‌ها تاثیر مستقیم بر بالا رفتن انگیزه همکاران خواهد داشت.

نرگس اصغری افزود: نکته‌ای که در رابطه با این طرح نباید فراموش شود، هدف اصلی رتبه‌بندی است که حاصل به ‌روز کردن معلمان، افزایش انگیزه،‌ خلاقیت و توانمندی آنها است.

وی گفت: با تحقق این طرح معلمان دارای خلاقیت از مزایای بالاتری برخوردار خواهند شد در حالی که هم‌اکنون هیچ تفاوتی میان یک معلم خلاق و دارای ویژگی‌های تجربی خاص با سایرین وجود ندارد.

اصغری اظهار داشت: باید قبول کنیم که میزان حقوق همکاران فرهنگی در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته بسیار پایین است و اگر می‌خواهیم اتفاق خوبی در کشور بیفتد باید در راستای رضایت فرهنگیان توجه ویژه به آموزش و پرورش صورت پذیرد.

وی ادامه داد: به نظرم وقتی که یک طرح در یک وزارتخانه‌ای مثل آموزش و پرورش انجام می‌شود باید  شامل حال همه همکاران شود و تفاوت قایل شدن بین پست‌ها در آموزش و پرورش کار خوبی نیست.

وی گفت: امیدوارم در این زمینه نیز تدابیری اندیشیده شود و در ادامه از همه عزیزانی که در زمینه اجرای این طرح زحمت کشیده‌اند به نمایندگی از جمع فرهنگیان استان خراسان جنوبی تشکر می‌کنم.

قرارگیری ۸۱ درصد فرهنگیان خراسان جنوبی در طرح رتبه‌بندی معلمان

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: طرح رتبه‌بندی معلمان سوم آذرماه ۹۸ در هیات دولت مصوب شد و این طرح شامل ۸۱ درصد فرهنگیان استان می‌شود.

سکینه طیبی افزود: مشمولان طرح رتبه‌بندی معلمان مربوط به همه فرهنگیان با بیش از ۲ سال سابقه کار در آموزش و پرورش است و براساس صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای در رتبه‌های یک تا پنج قرار گرفته و به تناسب رتبه‌های پنجگانه از مزایایی برخوردار خواهند شد.

وی درباره سقف و کف دریافتی فرهنگیان از طرح رتبه‌بندی گفت: معلمان متناسب با حقوق و رتبه‌های مشخص شده از مزایای مالی برخوردار می‌شوند که از ۲۰۰ تا حدود ۷۰۰ هزار تومان خواهد بود.

وی در پاسخ به اینکه آیا برآوردی از تعداد دقیق مشمولان طرح رتبه‌بندی دارید؟ تصریح کرد: تعداد کمی از همکاران ما هستند که کمتر از ۲ سال سابقه دارند بنابراین اغلب معلمان ما از این حق برخوردار می‌شوند.

طیبی در ارتباط با زمان اجرا و واریز مابه‌التفاوت‌هایی که از مهرماه تا زمان اجرای طرح به وجود می‌آید افزود: عملیات مربوط به تعیین رتبه به محض ابلاغ آیین‌نامه آغاز خواهد شد.

وی گفت: باید گروه‌هایی تشکیل و افراد بر اساس صلاحیت‌ها سنجیده شده و در رتبه‌ها قرار بگیرند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: به محض آنکه رتبه‌ها تعیین شود، محاسبات مربوط به رتبه‌بندی از اول مهرماه انجام و لحاظ خواهد شد.

خراسان جنوبی دارای ۱۵ هزار فرهنگی، ۱۸۰ هزار دانش آموز و ۲ هزار و ۵۰۰ آموزشگاه است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور