پیام شهروند

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

اخبار قاین / قوانین حوزه تولید و سرمایه گذاری نیازمند اصلاح است

برگزاری  رزمایش پدافند بیولوژیک شهدای سلامت در قاین

رزمایش پدافند بیولوژیک شهدای سلامت در قاین همزمان با دیگر مناطق کشور برگزار شد. علاوه بر این تمام معابر، کوچه‌ها وخیابانهای شهر خضری دشت بیاض و چند روستای بخش نیمبلوک شهرستان قاین محلول پاشی و ضد عفونی شد.

سرهنگ یوسفی جانشین تیپ سپاه انصار الرضا(ع)وسخنگوی رزمایش پدافند بیولوژیکی شهدای سلامت  هدف از اجرای رزمایش  را نمایش اقتدار و توان عملیاتی سپاه در راستای تهدیدات بیولوژیک و نوین با بکارگیری رده‌های تخصصی جنگ نوین دانست.

 

بخشش خیرین قاینی در روزهای کرونایی

صاحب 14 باب مغازه در پاساژ للهی قاین اجاره بهای یک ماه را در روزهای کرونایی به مستأجرانش بخشید.

باتوجه به کسادی کسب و کار و برای کمک به قطع زنجیره کرونا، ورثه مرحوم حاج سیدعلیرضا للهی اجاره فروردین ۱۴ باب مغازه در پاساژ للهی قائن را به مستأجرین خود بخشید.
علاوه بر این  با توجه به کسادی کسب و کار و برای کمک به قطع زنجیره کرونا، خانواده مرحوم حسن حسن زاده اجاره ۱۸ باب مغازه در پاساژ حسن زاده قاین را در ماه فروردین به مستاجرانش بخشیدند.

 

 

 

 

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قاینات خبرداد:

ساخت دستگاه گندزدا در دانشگاه آزاد اسلامی قاینات

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قاینات گفت: «شیوع بیماری کرونا باعث تسریع در ساخت دستگاهی شد که حدود چند ماه قبل از شیوع این بیماری برای ساخت آن اقدام کرده بودیم.»

به گزارش نسیم قائن ، حمید طاهری درباره اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی واحد قاینات برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: «این واحد دانشگاهی دارای یک کارگاه خیاطی بود که آن را در اختیار بخش خصوصی قرار داد تا بتوانند با تولید ماسک و گان در این زمینه اقداماتی انجام داده باشند و با توجه به سرعت کاری که دارند روزانه حدود ۳‌ هزار دست گان تولید می‌کنند.»

ساخت دستگاه گندزدا در ایام کرونایی

وی افزود: «در بخش دیگری از اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی واحد قاینات برای مبارزه با کرونا همکاران بنده توانستند دستگاه و ماده گندزدایی تولید کنند که پیشتر در این زمینه وابسته به کشورهای خارجی بودیم و با تحریم‌های اعمال‌شده از ورود این دستگاه به کشور جلوگیری می‌شد.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قاینات درباره این محصول اظهار کرد: «چند ماه قبل از شیوع ویروس کرونا اقدام به ساخت یک دستگاه گندزدا کرده بودیم که با توجه به همه‌گیرشدن این بیماری در ساخت آن تسریع و محلول آن نیز تولید و آزمایش‌های اولیه انجام شده است.»

این استاد دانشگاه درباره نحوه کارکرد این دستگاه به آنا گفت: «دستگاه گندزدا به آب شهری وصل شده و طی فرآیندی آب ورودی الکترولیزه شده و بعد یک ماده ضدعفونی کننده به آن افزوده و در نهایت  با مخلوط شدن آن  عملیات ضدعفونی انجام می‌شود.»

طاهری یادآور شد: «با توجه به اینکه  برای مبارزه با ویروس کرونا باید منازل مسکونی نیز ضد‌عفونی شود  این ایده به ذهنمان رسید که نمونه خانگی آن را بسازیم.»

وی گفت: «برای محلول افزودنی به آب مخزنی طراحی شده که قابل رؤیت است و وقتی که محلول تمام می‌شود، امکان شارژ مجدد مخزن وجود دارد.»

این مقام مسئول درباره ایده این دستگاه گندزدا اظهار کرد: «نمونه‌ اولیه کره‌ای بود که برای ضدعفونی کردن بیمارستان‌ها استفاده می‌شد و به‌دلیل تحریم از ورود آن به کشور جلوگیری شد. با این اتفاق همکاران بنده در این واحد دانشگاهی به فکر ساخت این دستگاه و ماده گندزدا افتادند.»

اطمینان از سلامت همکاران با تب‌سنجی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قاینات خاطرنشان کرد: «با شیوع ویروس کرونا برای اطمینان از سلامت همکاران در نخستین قدم اقدام به تب‌سنجی میان همکاران کردیم و بین آنان دستکش و ماده ضدعفونی کننده توزیع شد و با همکاری نیروهای بسیج و سپاه اقدام به ضدعفونی کردن مکان‌های مختلف این واحد دانشگاهی کردیم که همچنان به صورت روزانه انجام می‌شود.»

طاهری افزود: درباره فاصله‌گذاری اجتماعی بر اساس مصوبات داده شده رفتار کردیم و اکنون با حدود دو سوم از کارکنان در حال فعالیت هستیم در حالی که پیش از این یک سوم از کارکنان در دانشگاه حضور پیدا کرده بودند و با توجه به اینکه در این واحد دانشگاهی هر کدام از کارمندان یک اتاق اختصاصی دارند، فاصله‌گذاری اجتماعی به دقت رعایت می‌شود.»

 این مقام مسئول یادآور شد: «با توجه به مسئولیت اجتماعی که برای دانشگاه آزاد اسلامی قائل هستیم در جلسه‌ای که با رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قائنات داشتیم، آمادگی خود را برای راه‌اندازی یک نقاهتگاه به‌دلیل وجود سالن ورزشی سرپوشیده در این واحد دانشگاهی اعلام کردیم که خوشبختانه با توجه به تلاش‌های کادر بهداشت و درمان شهرستان هنوز به نقاهتگاه نیازی نشده است.»

 

 

 

 

 

13 هزار جمعیت ساکن در بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری شهر قائن، نیازمند توجه بیشتر همه مسئولین می باشد
سکونت ۱۳ هزار قاینی در بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری
فرماندار قاین گفت: ۱۳ هزار جمعیت ساکن در بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری شهر قائن، نیازمند توجه بیشتر همه مسئولین می باشد

فرماندار قائنات در جلسه ستاد بازآفرینی شهری شهرستان قائنات، افزود: با توجه به راهبردهای برنامه ششم مبنی بر توجه به بازآفرینی شهری و افزایش امید به زندگی، ماندگاری جمعیت و سرمایه گذاری شهروندان در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری، نیازمند به ایجاد مشوق های خاص برای سرمایه گذاران و سایر شهروندان در اینگونه بافت ها می باشد.

مهندس کریمی همچنین، تأکید نمودند: شهرداری قائن بعنوان دبیر ستاد بایستی نسبت به تهیه برنامه اجرایی عملیاتی اقدام نماید و سایر دستگاه ها نیز باید برای رونق اینگونه بافت ها در سال جاری اقدام نمایند.

فرماندار در پایان، تصریح نمود: شهرداری های تابعه شهرستان ( خضری دشت بیاض، نیمبلوک، آرین شهر و اسفدن نیز بایستی نسبت به تسریع طرح مصوب بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری خود اقدام نمایند.

 

 

راه اندازی فرستنده دیجیتال روستای اندریک

به مناسبت نیمه شعبان، فرستنده دیجیتال روستای اندریک شهرستان قاین به صورت آزمایشی راه اندازی شد.

 این فرستنده با تلاش معاونت فنی صدا و سیمای استان راه اندازی شد تا ۵۵۳ نفر راه اندازی فرستنده دیجیتال روستای اندریکاز اهالی روستای اندریک از برنامه‌های ۱۸ شبکه تلویزیونی و ۱۹ شبکه رادیویی دیجیتال بهره‌مند شوند.
معاون فنی صدا و سیمای استان گفت: حدود ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانداری خراسان جنوبی و سازمان صدا و سیما برای بهره برداری آزمایشی این فرستنده هزینه شده است.

راه اندازی فرستنده دیجیتال روستای اندریک، از مصوبات سفر استاندار به شهرستان قاین بوده است.

نظیف کار افزود: با بهره برداری آزمایشی این فرستنده، تعداد فرستنده‌های ماهواره‌ای دیجیتال خراسان جنوبی به ۹۴ فرستنده رسید.
هم اکنون بیش از ۹۲ درصد جمعیت خراسان جنوبی از پوشش شبکه‌های دیجیتال بهره مندند.

 

 

 

 

 

 

 

 

اهدای بخشی از هزینه مراسم ازدواج زوج قاینی به نیازمندان

زوج قاینی بخشی از هزینه های مراسم ازدواج خود را برای کمک به نیازمندان در خرید لوازم بهداشتی و ماسک اختصاص دادند.

این زوج  قاینی با هزینه کردن بخشی از هزینه های مراسم ازدواجشان ، 100 پکاهدای بخشی از هزینه مراسم ازدواج زوج قاینی به نیازمندان بهداشتی و مواد ضدعفونی  برای نیازمندان تهیه و در بینشان توزیع کردند.

مراسم عقد این زوج جوان پارسال در کنار گلزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد قائن و مراسم عروسی شان هم امسال در نیمه شعبان برگزار شد که با وجود ویروس کرونا بدون تشریفات و ساده بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سارقان احشام و محصولات کشاورزی در قاینات دستگیر شدند

سارقان احشام و محصولات کشاورزی در قاینات دستگیر شدند

 فرمانده انتظامی شهرستان قاینات از دستگیری چهار سارق احشام و محصولات کشاورزی و کشف ۱۱ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ محمود زال بیکی روز شنبه اظهار داشت: با وقوع چند فقره سرقت احشام، محصولات و لوازم کشاورزی در سطح حوزه استحفاظی، ماموران انتظامی و پلیس آگاهی این شهرستان به صورت ویزه شناسایی و دستگیری سارقان را در دستور کار قرار دادند.

وی گفت: با اشراف اطلاعاتی و فعال کردن گشت‌های محسوس و نامحسوس، ماموران به چهار متهم در این رابطه مشکوک شدند و این افراد را تحت نظر قرار گرفتند.

فرمانده انتظامی شهرستان قاینات افزود: متهمان تحت نظر قرار گرفته دستگیر شدند که در بازجویی تخصصی ماموران به ۱۱ فقره سرقت اعتراف کردند.

وی با اشاره به ارزش ۲۶۰ میلیون ریالی اموال مکشوفه گفت: در این رابطه چهار نفر سارق به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرهنگ زال بیکی از شهروندان خواست توصیه‌های پلیس را در حفظ و نگهداری اموال خود جدی بگیرند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را سریع با شماره تلفن ۱۱۰ به مرکز فوریت‌های پلیسی اطلاع دهند.

وی گفت: حضور نیروهای پلیس در شهرستان مایه دلگرمی و آسایش مردم عزیز است و چشمان تیزبین پلیس اجازه نخواهد داد مجرمان و افرادی که نیت‌های جرم و بزه در سر می‌پرورانند آسایش و امنیت مردم را خدشه دار سازند.

 

 

۴ هزار خانواده آسیب‌دیده از کرونا در قاینات شناسایی شدند

۴ هزار خانواده آسیب‌دیده از کرونا در قاینات شناسایی شدند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قاینات از شناسایی چهار هزار خانواده آسیب‌دیده از کرونا و کمک به آنان در قالب رزمایش مواسات و کمک مومنانه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ پاسدار رضا هزاری گفت: تاکنون بالغ بر ۵۰ میلیون تومان از کمک‌های مردم در رزمایش بزرگ کمک مومنانه و مواسات جمع‌آوری شده و در اولین مرحله هزار سبد کالا آماده و از اول ماه مبارک رمضان بین نیازمندان توزیع می‌شود.

وی با اشاره به شناسایی اقشار و خانوارهای آسیب‌دیده از کرونا افزود: تاکنون چهار هزار خانواده با همکاری بخشداران، دهیاران، امام جماعت مساجد روستاها و پایگاه های بسیج شناسایی شده و این خانواده‌ها پس از تقاطع‌گیری با کمیته امداد سطح‌بندی خواهند شد و در سه سطح بسته به میزان آسیب‌دیدگی، کمک هایی به آنها اهدا خواهد شد.

فرمانده سپاه قاینات گفت: کمیته مشترک رزمایش مواسات و کمک مومنانه به ریاست امام جمعه قاین و نایب رئیسی فرماندار و دبیری سپاه پاسداران تشکیل شده است.

وی بیان کرد: از همه گروه‌های جهادی و تشکل‌های مردمی و هیات‌های مذهبی که برای خدمت به اقشار نیازمند و آسیب دیده از کرونا فعالیت دارند درخواست می‌کنیم با این کمیته همکاری کنند تا با یک وحدت و همدلی بیشتر به جامعه هدف خدمت کنیم.

سرهنگ هزاری افزود: به این گروه‌ها و تشکل‌های مردمی اطمینان می‌دهیم که کمک‌های آنها با نام خودشان و با حضور نمایندگان‌شان در بین نیازمندان توزیع شود و هدف اصلی ما فقط ایجاد وحدت و همدلی در این رزمایش است.

وی از تشکیل تیم‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی و اعزام به روستاها خبر داد و گفت: همانطور که در دوران دفاع مقدس هر نفر آنچه که در توان داشت برای کمک به جبهه‌ها دریغ نمی‌کرد در این رزمایش هم قصد داریم با همکاری مردم برای خانواده‌های نیازمند در طرح پویش مهربانی گام‌های موثری برداریم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قاینات با اشاره به فعالیت‌های سال ۹۸ این نهاد انقلابی یادآور شد: بسیجیان با فعالیت‌های جهادی در تمامی صحنه‌ها آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند.

وی به همکاری بسیج سازندگی در عرصه های مختلف و مشارکت در ساخت ۲۰ واحد مسکونی با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و بنیاد مسکن اشاره کرد و گفت: ۳۰۰ گروه جهادی با ۲ هزار نفر روز کار در سال گذشته در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، امدادی، درمانی و عمرانی به مردم خدمات‌رسانی داشته‌اند.

فرمانده سپاه ناحیه قاینات از اعزام هشت گروه جهادی در طرح شهید رهنمون به روستاهای محروم قاینات اشاره کرد و افزود: با همکاری فرمانداری و بخشداری‌ها و دهیاری‌ها ۱۰ میز خدمت در روستاهای شهرستان برگزار شده است و مدیران به صورت مستقیم به مشکلات روستاییان رسیدگی کرده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین تا قبل از شروع کرونا هر هفته یکی از ادارات در محل مصلی نماز جمعه میز خدمت برگزار می‌کرد و به مشکلات مردم رسیدگی می‌شد.

سرهنگ هزاری با اشاره به طرح های معیشتی از توزیع ۸۰ بسته سبد غذایی به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان و توزیع ۱۰۰ بسته لوازم‌التحریر به همت قرارگاه خاتم الانبیا و بسیج سازندگی در بین خانواده‌های نیازمند در سال ۹۸ خبر داد.

وی گفت: همچنین ۱۵۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم قاینات به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان و خوزستان اهدا شده است.

وی افزود: برگزاری اردوهای مشترک بسیج سازندگی و جهاد کشاورزی با اجرای واکسیناسیون بیش از ۳۰ هزار دام سبک و سنگین، برگزاری کلاس‌های امداد و نجات، راه‌اندازی کارگاه دوخت لباس جهت تهیه لباس اعضای گردان‌های بسیج، کمک جهیزیه به مبلغ ۶۰ میلیون تومان برای چهار نفر و راه‌اندازی ۶۰ صندوق قرض‌الحسنه با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار اولیه از اهم برنامه‌های سپاه قاینات بوده است.

فرمانده سپاه شهرستان قاینات با اشاره به شیوع بیماری کرونا گفت: با شیوع این بیماری منحوس، سپاه و بسیج از همان ابتدا برای خدمات‌رسانی به مردم آمادگی خود را اعلام و با اجرای رزمایش‌های گندزدایی و ضدعفونی معابر، خدمات خود را شروع کرد.

وی ادامه داد: در همین راستا گروه‌های جهادی به صورت خودجوش فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون قریب به ۲ ماه است که با ضدعفونی معابر عمومی در راستای ریشه‌کنی بیماری کرونا فعالیت می‌کنند.

هزاری با اشاره به اجرای رزمایش پدافند بیولوژیکی مدافعان سلامت با همکاری قرارگاه ثامن الائمه گفت: در این رزمایش که به صورت سراسری برگزار شد، معابر اصلی و فرعی به صورت خودرویی، موتوری و پیاده ضدعفونی و گندزدایی شد.

وی از همکاری بسیجیان با شبکه بهداشت و درمان شهرستان خبر داد و افزود: ۱۲۳ نفر به میزان هزار و ۶۸۰ نفر روز کار در ۲ هفته در طرح غربالگری خانه به خانه با خانه‌های بهداشت روستایی و مراکز بهداشت همکاری داشته‌اند.

 

 

 

مدیر کانون فرهنگی هنری امام سجاد علیه السلام قاین اعلام کرد؛
تولید و توزیع روزانه ۱۰۰ ماسک بین نیازمندان به همت کانون امام سجاد(ع) قاین
یعقوب پور گفت: اعضای کانون فرهنگی هنری امام سجاد علیه السلام شهرستان قاین برای مبارزه و پیشگیری از کرونا ویروس با کمک خیرین و فعالین مسجد، روزانه ۱۰۰عدد ماسک تولید و بین نیازمندان و خانواده های کم برخوردار توزیع می کنند.

 «محمدحسین یعقوب پور» با اعلام این خبر اظهار داشت: اعضای کانون فرهنگی هنری امام سجاد علیه السلام با همکاری فعالان مسجد همگام با دیگر مسئولان به میدان مقابله با ویروس کرونا آمدند تا بتوانند در این برهه از زمان یاری رسان مردم باشند.

مدیر کانون فرهنگی هنری امام سجاد علیه السلام شهرستان قاین پیشگیری از شیوع بیماری و مقابله با ویروس کرونا را مهمترین مسأله کنونی کشور ذکر کرد و گفت: مقابله با این ویروس منحوس همراهی و همدلی مردم را می‌طلبد تا با رعایت نکات بهداشتی و با یک بسیج همگانی این ویروس ریشه کن شود.

وی دعا و در خواست از در گاه خداوند و توکل به باری تعالی، شور و نشاط اجتماعی، جلوگیری از گسترش شایعات و امید آفرینی را بهترین راه حل برای این ویروس ناخوانده اعلام کرد و افزود: اعضای کانون فرهنگی هنری امام سجاد علیه السلام شهرستان قاین در این راستا روزانه ۱۰۰ عدد ماسک را تولید و بین نیازمندان و خانواده های کم برخوردار توزیع می کنند.

یعقوب پور همچنین از تهیه ۵۰ بسته حمایتی شامل (برنج، روغن، قند، گوشت مرغ، موادشوینده و ضدعفونی، ماکارونی و حبوبات) خبر داد و افزود: ۲۵ بسته در ماه رجب بین محرومان و توزیع شد و ۲۵ بسته دیگر همزمان با نیمه شعبان سالروز میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) توزیع خواهد شد.

وی همچنین به قربانی کردن گوسفند در نیمه شعبان با همکاری کانون فرهنگی هنری حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها قم اشاره کرد و ادامه داد: در راستای سلامتی امام زمان (عج) و دفع بلایا به خصوص کرونا ویروس از کشور یک راس گوسفند نیز در روز نیمه شعبان قربانی و گوشت آن بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

وی احساس مسولیت برای پیشگیری و مراقبت را به عنوان یک وظیفه شرعی، اخلاقی و اجتماعی از سوی تک تک جامعه دانست و یادآور شد: حفظ سلامت سایر افراد موجب کاهش مضاعف کار پزشکان و پرستاران می‌شود که اکنون در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا قرار داشته و به ارائه خدمت به بیماران می پردارند.

مدیر کانون فرهنگی هنری امام سجاد علیه السلام شهرستان قاین گفت: تمامی برنامه های فرهنگی هنری این کانون از طریق فضای مجازی و سایت بچه‌های مسجد پیگیری و از تجمعات و برگزاری برنامه های حضوری به دلیل شیوع کرونا ویروس تا اطلاع ثانوی معذور هستیم.

رئیس جمعیت هلال احمر قاین:

همت امدادگران قاینی فرد گرفتار در کوه را نجات داد

همت امدادگران قاینی فرد گرفتار در کوه را نجات داد

رئیس جمعیت هلال احمر قاین گفت: فرد گرفتار در ارتفاعات امام جعفری قاین با تلاش ۱۰ ساعته امدادگران نجات یافت.

 جواد یوسفی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه روز گذشته با اعلام حادثه از سوی آتش نشانی مبنی بر گرفتار شدن مردی ۵۵ ساله در ارتفاعات امام جعفری قائن واقع در محدوده ۲۰ کیلومتری جنوبی قائن یک تیم عملیاتی از پایگاه سه راهی روم به محل حادثه اعزام شد.

رئیس جمعیت هلال احمر قاین افزود: تیم امدادی با برپایی دو کارگاه پس از ده ساعت تلاش سحرگاه امروز حادثه دیده را با سلامت کامل به پایین کوه منتقل کردند.

وی توصیه کرد: هم وطنان به منظور حفظ جان خود و امدادگران برای صعود به ارتفاعاتی که نیاز به تجهیزات حرفه ای و فراگیری آموزش‌های لازم را دارد بدون آمادگی از اقدام به صعود جدا خودداری کنند.

 

 

 

نماینده منتخب مردم قاین و زیرکوه در مجلس یازدهم:

قوانین حوزه تولید و سرمایه گذاری نیازمند اصلاح است

قوانین حوزه تولید و سرمایه گذاری نیازمند اصلاح است

 نماینده منتخب مردم قاین و زیرکوه در مجلس یازدهم گفت: قوانین دست و پاگیر زیادی برای سرمایه‌گذاران و حوزه تولید وجود دارد که باید در مسیر اصلاح آنها قدم برداریم.

 سلمان اسحاقی در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن تبریک سالروز فناوری هسته‌ای، اظهار کرد: اجازه ندادیم ویروس کرونا ما را خانه نشین کند لذا با رعایت نکات بهداشتی و حفاظتی برای مردم سعی کردیم در جامعه حضور داشته و مسائلی که نیاز به بررسی میدانی داشت را دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه در شعار سال که جهش تولید است نگاه ما به منابع حوزه انتخابیه خواهد بود، افزود: شعار سال در صورتی می‌تواند محقق شود که دولت و ملت همواره در کنار یکدیگر باشند.

نماینده منتخب مردم قاین و زیرکوه در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس باید نگاه خود را به مسائل استانی معطوف کنند، گفت: مردم توقع دارند نمایندگان نسبت به کل استان تعصب داشته باشند و صرفاً به یک حوزه انتخابی اکتفا نکنند.

وی با بیان اینکه با تمام وجود همانگونه که دل در گرو مردم حوزه انتخابیه خود خواهم داشت برای مردم کل استان تلاش خواهم کرد، عنوان کرد: باید به قوانین نگاه ملی داشته باشیم و به فرارهای مالیاتی و قوانین مالیاتی توجه شود.

اسحاقی با اشاره به اینکه یکی دیگر از دغدغه‌های مردم و مسئولین منابع طبیعی است، بیان کرد: متأسفانه قوانین مربوط به منابع طبیعی بسیار کلی‌گویی شده است.

وی با بیان اینکه قانون باید به گونه‌ای بستر را فراهم کند که مردم متضرر نشوند، اظهار داشت: متأسفانه قوانین منابع طبیعی به گونه‌ای تعیین شده که در نقطه‌ای از کشور مردم متضرر و در نقطه دیگر ذی‌نفع هستند لذا امیدوارم با همدلی و همبستگی بین نمایندگان بتوانیم در مسیر قوانین درست حرکت کنیم.

نماینده منتخب مردم قاین و زیرکوه در مجلس یازدهم ادامه داد: بسیار با اراده در مسیری حرکت خواهم کرد که جهش تولید از قائنات و زیرکوه دیده شود.

اسحاقی با اشاره به اینکه قوانین دست و پاگیر زیادی برای سرمایه‌گذاران وجود دارد که باید مد نظر نمایندگان قرار گیرد و در مسیر اصلاح آنها قدم برداشت، افزود: امروز عهد می‌بندم نماینده مردم قاین و زیرکوه دشمن سختی برای رژیم صهیونیستی خواهد بود و عکس العمل واکنش سریع نسبت به آمریکا خواهد داشت.

 

 

 

به همت جهادگران

ساخت اتاق احیا در مرکز بهداشت دهستان کرغند قاین

اتاق احیا یا CPR مرکز بهداشت دهستان کرغند توسط گروه جهادی هیئت انصارالرضا (ع) و کمک‌های مردمی دهستان و پزشک این مرکز ساخته شد.

 مسئول هئیت انصار الرضا(ع) دهستان کرغند بخش نیمبلوک خضری دشت بیاضساخت اتاق احیا در مرکز بهداشت دهستان کرغند قاین گفت: اتاق احیا یا CPR مرکز بهداشت دهستان کرغند با اعتبار ۱۸ میلیون تومان با متراژ ۳۴متر به مدت حدود 10 روز با همکاری گروه جهادی هئیت انصار الرضا(ع) دهستان کرغند و کمک‌های مردمی هزینه و ساخته شد .
ساحی رسیدگی به موارد بیماران اورژانسی و بسیار بدحال مثل سکته‌ های قلبی و‌ تصادفی و همچنین برای انجام‌ نوار قلب و تزریقات از موارد استفاده از اتاق احیا است.

انهدام باند خرده فروشان مواد مخدر در قاین

فرمانده انتظامی شهرستان قاین از دستگیری ۴ نفر از عناصر اصلی تهیه و توزیع مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ زال بیکی گفت: با دریافت اخبار و اطلاعاتی مبنی بر این که افرادی به صورت باندی در چند محله شهر قاین اقدام به تهیه و توزیع مواد مخدر توهم زا و روانگردان می‌کنند، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان قاین موضوع را پیگیری و شناسایی و دستگیری سوداگرن مرگ را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: مأموران با اشراف اطلاعاتی محل فعالیت خرده فروشان مواد مخدر را شناسایی کردند و با هماهنگی مقام قضائی هنگامی که متهمان در حال بسته بندی مواد مخدر بودند؛ محل شناسایی شده را محاصره و بارزسی کردند.
سرهنگ زال بیگی گفت: متهمان که با مشاهده مأموران قصد امحاء مواد مخدر و فرار از محل را داشتند با هوشیاری و توان رزمی پلیس دستگیر شدند و در بازرسی از این محل مقادیری مواد مخدر صنعتی و سنتی بسته بندی شده و آماده فروش کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان قاین افزود: در این عملیات ۴ نفر از اعضای اصلی تهیه و توزیع مواد مخدر در شهرستان قاین دستگیر شدند که پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی و روانه زندان شدند.
وی گفت: شهروندان در صورت مشاهده و برخورد با فروشندگان مواد مخدر با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ تماس گرفته و موضوع را به پلیس گزارش نمایند تا نسبت به شناسایی جرم، دستگیری مجرمان و متخلفان و پاکسازی محلات اقدام شود.

اقدام خیرخواهانه زوج قاینی

زوج قاینی در روز‌های کرونایی در اقدامی خیرخواهانه هزینه ازدواج خود را اهداء کردند.

یک زوج از شهر قاین هزینه ازدواج خود را به مبلغ 80میلیون ریال برای خرید کالا اقدام خیرخواهانه زوج قاینیو توزیع بین محرومین به ستاد زکات کمیته امداد امام خمینی(ره) پرداخت کردند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور