پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

اخبار علمی

آزمایش خونی که احتمال مرگ را پیش‌بینی می‌کند

تهران- ایرنا- محققان با استفاده از گروهی از نشانگرهای زیستی، آزمایش خونی طراحی کردند که احتمال مرگ یک فرد را در ۱۰ سال آینده پیش‌بینی می‌کند.

به گزارش پایگاه اینترنتی «دیلی میل»، دانشمندان آلمانی با بررسی‌های انجام شده روی ۴۴ هزار نفر، ۱۴ نشانگر زیستی را در خون شناسایی کردند که بر احتمال مرگ یک فرد اثر می‌گذارند.

این نشانگرهای زیستی که به استناد آزمایش‌های انجام شده با دقتی ۸۳ درصدی احتمال مرگ فرد را در ۱۶ سال آینده پیش‌بینی می‌کنند، به همه چیز از ایمنی و کنترل قند خون گرفته تا گردش چربی و التهاب ارتباط دارند.

این روش هنوز در قالب یک آزمایش خون معمولی مانند آزمایش‌هایی که برای تشخیص عفونت در بیمار انجام می‌شود، تست نشده است.

ارتباط بین آنتی‌کولینرژیک‌ها و دمانس

داروهایی که مصرف بلندمدتشان، احتمال آلزایمر را افزایش می‌دهد

دانشمندان به ارتباط بین داروهای آنتی ‌کولینرژیک و افزایش خطر ابتلا به زوال عقل پی برده‌اند. در حال حاضر تحقیقات جدید نشان می‌دهد که این داروها می‌توانند خطر ابتلا به زوال عقل را تا ۵۰ درصد افزایش دهند.
داروهای آنتی‌کولینرژیک

احتمال ابتلا به زوال عقل، با مصرف بلندمدت برخی داروها بیشتر می‌شود. دسته‌ای از داورها به نام آنتی‌کولینرژیک‌ها وجود دارند که برای درمان طیفی از بیماری‌ها از افسردگی گرفته تا مشکلات مثانه به کار می‌روند. داروی ضدافسردگی پاکسیل، یکی از داروهای طبقه‌ی آنتی‌کولینرژیک‌هاست که مطالعه‌ای جدید نشان داده، در اثر مصرف بلندمدت می‌توانند ریسک زوال عقل یا دمانس را افزایش بدهند.

بیشتر بخوانید

این پژوهش نشان داده افرادی که سال‌های متمادی و طولانی از داروهای آنتی‌کولینرژیک استفاده می‌کنند با افزایش سن بیشتر در معرض ابتلا به آلزایمر هستند

پیاده روی تند عمرتان را طولانی‌تر می‌کند

پیاده روی تند می‌تواند احتمال طولانی‌تر شدن عمر را بیشتر کند و فرقی هم نمی‌کند وزنتان چقدر است.
پیاده روی تند

محققان می‌گویند پیاده‌روی تند، تمرین و ورزشی بسیار خوب برای سلامت قلب و عروق است؛ اما می‌تواند شاخص خوبی از سلامت عمومی فرد نیز باشد. در مطالعه‌ای جدید، افرادی که تندتر پیاده روی می‌کردند، با هر شاخص توده بدنی که داشتند، طول عمرشان نیز بیشتر بود.

در پژوهش انجام شده، آن‌هایی که پیاده‌روی‌شان سرعت بیشتری داشت نسبت به افرادی که آهسته‌تر پیاده روی می‌کردند، بیشتر عمر کرده بودند. این نتیجه‌ای است که محققان با کنترل و بررسی عادات پیاده‌روی و مرگ تقریباً ۴۷۵ هزار نفر که بیشترشان در زمان شروع مطالعه در دهه‌ی ۵۰ زندگی خود قرار داشتند، گرفتند.

دانشمندان پیاده‌روی تند را پیاده‌روی‌ای می‌دانند که دست‌کم سه مایل (۴٫۸ کیلومتر) در ساعت یا ۱۰۰ قدم در دقیقه باشد؛ اما در این مطالعه خود ِ افراد طبق برداشت خود اعلام کرده بودند که آیا پیاده‌روی‌شان آهسته است، متوسط است و یا تند.

بیشتر بخوانید

افرادی که پیاده‌روی تند می‌کردند، از هر طبقه از شاخص توده‌ی بدنی که بودند، طول عمرشان بیشتر بود. شاخص توده‌ی بدنی این افراد از ۲۰ تا ۴۰ بوده است.

این نتیجه نشان می‌دهد عملکرد فیزیکی، شاخص مهم‌تر و تعیین‌کننده‌تری نسبت به شاخص توده‌ی بدنی برای طول عمر است و آن‌هایی که شاخص توده‌ی بدنی‌شان بالاست؛ اما از فیتنس خوبی برخوردارند، بیشتر عمر می‌کنند.

طبق یافته‌ها، افرادی که سرعت پیاده‌روی‌هایشان کمتر بود، با هر شاخص توده‌ی بدنی، طول عمر کمتری داشتند.

پیاده روی تند فوق‌العاده است؛ چون هم کالری می‌سوزانید، هم عضلات پاهایتان را قوی می‌کنید و هم به سلامت قلبتان کمک می‌کنید

محققان می‌گویند زنانی که سریع‌تر پیاده‌روی می‌کردند در مقایسه با زنانی که سرعت پیاده‌روی‌شان کمتر بود، طول عمر بیشتری داشتند. یعنی ۸۷ سال در برابر ۷۲ سال.

مردانی که سریع‌تر پیاده‌روی می‌کردند نیز متوسط طول عمرشان ۸۶ سال بود؛ اما مردانی که با سرعت کمتری پیاده‌روی می‌کردند متوسط طول عمرشان ۶۵ سال بود.

به گفته‌ی محققان، زمانی که شما تند پیاده‌روی می‌کنید در واقع یک تمرین هوازی با شدت کم انجام می‌دهید که اگر به طور منظم باشد، سلامت قلب و عروق را تقویت خواهد کرد. بنابراین شما چه اضافه وزن داشته باشید و چه وزنتان ایده‌آل باشد، پیاده‌روی تند بر بدن و طول عمرتان تأثیر مثبت خواهد گذاشت.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یازده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور