پیام شهروند

باسلام.خواهشمنداست درصورت امکان نسبت به خط کشی خیابان قدس غربی جهت جلوگیری ازهرگونه حوادث ناگوارشهرداری محترم اقدام فرمائید.درضمن اسفالت خیابان مربوطه بدلیل عمرطولانی فاقدکیفیت می باشد.تشکر

باسلام خدمت استاندار پرتلاش و پیگیر استان
جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم در خصوص ورودی این خیابان از تقاطع محلاتی دستورات لازم را به دلیل تصادفات و خطرات مختلف مبذول فرمایید خسته شدیم بس که وعده طی ده سال از شهرداری شنیدیم .سپاس

با سلام
راهنمایی و رانندگی به جا اینکه در میدان قدس به کمربند گیر می دهند و جریمه می کنند با رانندگان متخلفی که گاهی در خیابان ها و حتی کوچه ها با سرعت زیاد خطر ساز می شوند برخورد نمایند .

باسلام ازمسولان اب شهرستان قاینات مى خواهیم یک سرى به روستاى چلونک بزنند ببینند مردم ازبى ابى چه میکنند دراین روزهاى کرنایى

سلام علیکم.جاده آسفالت میدان ابن حسام به سمت چهارراه انقلاب کی درست میشود؟از بس موج داره داغون شدیم

باسلام:از پرسنل دلسوز و زحمتکش اداره مخابرات خراسان جنوبی خواهشمندیم که وضعیت آنتن دهی تلفن همراه ایرانسل وثابت روستایی را ساماندهی کنند. در روستای روشناوند خیلی وضعیت تلفن خراب است لطفااین امر را پیگیری فرمایید.باتشکر

استاندارمحترم سلام.بحران بی آبی درروستای روبیات بیداد میکند،درهفته4الی5روزآب قطع است.جناب اقای استاندارکاش فرمایش جنابعالی را اجرایی میکردندوبرای یک روزهم که شده آب منازل مسؤولین اداره آب راقطع میکردندتامتوجه شوند که بی آبی جگرمردم راخون کرده وآنهامدام وعده های پوچ توخالی میدهند،.

سلام.خداقوت آیا درست یک جوان متاهل درس خونده با مدرک زحمتکش باید بیکار باشه کارگری کنه قسط وام ازدواج بده کرایه خونه بده یارانه معیشتیش قطع باشه به اداره کار مراجعه کنه جوابش این بده خانم پشت میز که دست مانیست رییس جمهور یک حرف زده برا خودش؟ ! آیا درست ما فقط خدا داریم مسئول پیگیری خواهش.

با سلام شهرداری که اینقدر از اراضی موسوی پول می گیرد بگوید روکش آسفالت خیابان های دیگر واجب یا اراضی موسوی که خاکی و بدون حتی جوبه و … با اینکه سالها پیش پول آماده سازی گرفته

جناب آقای استاندار! متاسفانه علی رغم پیام ها و پیگیری های مکرر و عدم پاسخگویی در خصوص تعیین و تکلیف ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی توسط شهرداری ،انتظار می رود همچنان که روحیه جهادی شما زبانزد هست ،شاهد دستور پیگیری مجدانه جنابعالی باشیم چرا که قریب به 10 سال از این موضوع می گذرد تا کی باید صبر و انتظار داشت؟!

باسلام مسولین اداره آب ازمشکل آب حرف می زنند چرا آب بندامیر به هدرمی رود دریک سد جمع آوری شود با تشکرشهروند بیرجندی

باسلام یکی ازدلایل افزایش کرونا دراین ایام برگزاری امتحانات دانشگاهها است امیدواریم امتحانات دانشگاهها مخصوصا علمی کاربردی غیر حضوری برگزارشود.

سلام می خواستم بگم اگربخاطر کرونا برداشت آب از خیابان نیلوفر وظفر غیربهداشتی وغدغن شده ومدتی است بسته شده آیا مردمی که برای بر داشت آب میرن بند دره اونجا بهداشتی وضد کروناست جواب منطقی نیست باداشتن چندین شیر اونجا احتمال کرونا وجوددارد ولی بنددره بااون همه ازدهام جمعیت
کروناوجودندارد خواهشا منعکس فرمایید
باتشکرازشما

سلام خدمت شهردار سختکوش شهر سربیشه و همکاران محترمشون؛اهالی ساکن در کوچه آزادی14(شهرک منیزیم)از سال1378 که هزینه آماده سازی ساختمان رو پرداخت کردند انتظار آسفالت کوچه رو میکشن لطفا یه نیم نگاهی به اونجا هم بیندازید(گاز کشی و اجرای فاضلاب هم انجام شده)علت خاکی بودنش چیه؟؟

هر جا استاندار جهادی و سخت کوشمان جناب معتمدیان ورود پیدا کردند انجا گلستان شد ضمن خداقوت به ایشان در خواست دارم به موضوع گرانی زمین و مسکن در بیرجند ورود نمایند .

اخبار علمی/کشف روشی جدید برای درمان بیماران قلبی

کشف روشی جدید برای درمان بیماران قلبی

محققان در مطالعات اخیر خود توانستند روش جدیدی را برای درمان بیماران قلبی کشف کنند.

کشف راه جدید درمان بیماران قلبیبه گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، دانشمندان گروه درمانی وروه (Verve Therapeutics) در یک آزمایش جدید ویرایش ژن، سطح کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را به طور دائمی کاهش دادند و  راه جدیدی برای درمان بیماران قلبی پیدا کردند.

در اولین آزمایش ویرایش ژن، دانشمندان دو ژن را در میمون‌ها غیرفعال کرده اند که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد و این  امیدواری را می‌دهد که می‌توان جلوی یکی از بیماری‌های کشنده جهانی را گرفت.

انسان‌ها نیز دارای این دو ژن PCSK۹ و ANGPTL۳ هستند  که PCSK۹ به تنظیم سطح کلسترول LDL کمک می‌کند و ANGPTL۳، بخشی از سیستم تنظیم کننده تری گلیسیرید، نوعی چربی خون است.

هر دو ژن در کبد که کلسترول و تری گلیسیرید تولید می‌کند، فعال هستند.

گفتنی است؛ افرادی که جهش‌هایی را در ژن خود به ارث می‌برند و عملکرد ژن را نابود می‌کنند، بیماری قلبی ندارند.

 

اما سال‌ها از شروع آزمایش‌های انسانی می‌گذرد و فناوری ویرایش ژن تاکنون سابقه مختصری دارد. خیلی زود است بدانیم که آیا این استراتژی در انسان ایمن و مؤثر خواهد بود یا خیر. حتی میمون‌ها نیز برای عوارض جانبی یا سایر نارسایی‌های درمانی باید مدتی تحت نظر قرار گیرند.

لباس‌هایی که به بدنتان آسیب وارد می‌کند

لباس و کفشى که بر تن دارید اگر نامناسب باشد، می‌تواند سلامت شما را به خطر بیندازد.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اندازه لباس و کفش شما چقدر است؟. لباس و کفشى که هم اکنون بر تن دارید، چگونه است؛ این مسئله‏ کاملاً جدى و بهداشتى است.

افرادی که عادت دارند لباس یا کفش کوچک‏تر از اندازه واقعى خود انتخاب کنند و از پوشیدن لباس‏ هاى تنگ و چسبان خوششان مى ‏آید، با مشکل سلامتى روبه‏ رو و  با اختلال خون‏ رسانى مواجه خواهند شد.

پوشیدن کفش تنگ

پوشیدن لباس‏هاى تنگ، به ویژه اگر ساعت‏ هاى طولانى بر تن باشند، تأثیر قابل توجهى بر خونرسانى اعضاى مختلف بدن و سیستم‏ هاى حیاتى مى‏ گذارد و در واقع بدن را با یک مشکل جدى روبه‏ رو مى‏‌کند.

وقتى که پوست به شدت تحت فشار قرار گیرد، مویرگ‏ هاى سطحى آن بسته  و جریان خون در آن‌ها متوقف می شود، وقتى که مویرگ‏ ها نتوانند در سطح پوست، وظیفه خود را به درستى انجام دهند، پوست به عنوان وسیع ‏ترین عضو بدن انسان، دچار کم خونى و انباشتگى مواد دفعى و نوعى خفگى سلولى مى ‏شود.

این احساس خفگى و تنگى نفس در هنگام پوشیدن لباس‏هاى تنگ ملموس و محسوس است،  چون مویرگ‏ ها که واسطه‏ هاى اصلى سرخ ‏رگ ‏ها و سیاه ‏رگ‏‌ها هستند به علت عبور نکردن صحیح و کامل خون از آن ها بسته شده و باعث نوعی انباشتگى خون در برخى اعضا و کمبود خون در برخى دیگر  می شوند.

 

در این میان پوشیدن کفش تنگ هم اثرات مشابه و حتى بدترى دارد. پا‌ها که در علم طب و بهداشت، به عنوان «قلب دوم» انسان نامیده مى‏ شوند، در یک نقطه  مهم و سوق ‏الجیشى در سیستم خون‏رسانى بدن قرار گرفته ‏اند. اگر پا‌ها تحت فشار دائمى و طولانى قرار گیرند، شاهد اثراتى مشابه نارسایى قلبى از نوع فشارى خواهیم بود. سیستم خون‏رسانى در نقطه تلاقى عروق مهم، با یک انسداد فشار مواجه خواهد شد و خستگى زودرس، احساس مشکل تنفسى، خستگى فکرى و در طولانى مدت، ضعف بینایى و آسیب‏هاى عروقى و عوارض قلبى بر جاى خواهد گذاشت.

عوارض پوشیدن لباس تنگ

علاوه بر همه این ها، کفش و لباس تنگ، یک مشکل دیگر نیز ایجاد مى‌کند. شما به زودى متوجه خواهید شد که (تمرکز حواس) شما بسیار کاهش یافته است و این یک حقیقت است. لباس و کفش تنگ و نامناسب، به علت وارد شدن مداوم پیام‏ هاى عصبى از نواحى تحت فشار، از تمرکز فکرى شما خواهد کاست و به این دلیل و دلایل مهم پیشین، قدرت یادگیرى و توانایى ‏هاى مغزى و ذهنى شما را تحت تأثیر منفى قرار خواهد داد.
یک بار دیگر اندازه واقعى کفش و لباس خود را تعیین کنید و براى سلامت جسم و فکر خود، فقط از اندازه مناسب خود استفاده کنید.

گردنبند هوشمندی که نمی‌گذارد به صورتتان دست بزنید

ناسا اقدام به طراحی و ساخت گردنبند هوشمندی کرده است که با هشدار مانع دست زدن افراد به صورتشان می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در دوران فراگیری بیماری کووید ۱۹ در سطح جهان، افراد زیادی به دلیل ناآگاهی نسبت به ماهیت این ویروس، جان خود را از دست دادند و یا شرایط سختی را تجربه کردند.

دانشمندان زیادی مشغول مطالعه و تحقیق هستند تا با دستیابی به ابعاد مختلف کروناویروس جدید، راه درمانی برای آن بیابند، اما هنوز موفق نشده‌اند، این روند همچنان ادامه دارد، بنابراین توصیه سازمان جهانی بهداشت تا کشف واکسن این بیماری، رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، شستشوی مکرر دست‌ها و حفظ فاصله اجتماعی است.

گردنبند هوشمند

همانطور که گفته شد شستشوی دست‌ها یکی از توصیه‌های اکید WHO برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کروناست چرا که این ویروس از راه دهان، بینی و چشم‌ها وارد بدن شده و فرد را مبتلا می‌کند و دست آلوده از طریق لمس صورت می‌تواند به راحتی شرایط ابتلای فرد را فراهم آورد که معمولا مردم از روی عادت این کار را تکرار می‌کنند؛ از این رو ناسا، به منظور کمک به پیشگیری از شیوع این ویروس، اقدام به طراحی گردنبندی کرده است که در مواقع لزوم یعنی هنگام نزدیک شدن دست به صورت، با لرزش، به فرد هشدار داده و به او این مهم را یادآوری می‌کند که نباید به صورتش دست بزند.

 

این اختراع ناسا برای فروش نیست، اما ممکن است در آینده‌ای نزدیک شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند با الهام گرفتن از این ایده و تکامل آن، چنین ابزاری را تولید و در اختیار عموم قرار دهند.

برخی نکات ساده که درباره افزایش چربی خون باید بدانید

– باید بدانید که افراد لاغر هم دچار عارضه چربی خون بالا یا کلسترول می‌شوند.

– می‌توانید با ایجاد تغییر در رژیم غذایی و کاهش چربی خون خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و بروز حمله قلبی را به شدت کاهش دهید.

-گنجاندن غذاهای کم چرب در رژیم غذایی به معنی خوردن تنها آب و نان نیست بلکه می‌توانید یک رژیم غذایی متنوع و لذتبخش انتخاب کنید که چربی کمی داشته باشد.

دمنوش گیاهی

کاهش چربی خون با تغییرات تغذیه‌ای

اعمال تغییرات زیر در رژیم غذایی، می‌تواند به کاهش مقدار چربی خونتان کمک کند:

-غذاهای آب‌پز، بخارپز و یا کبابی را جایگزین سرخ‌کردنی‌ها کنید.

– می‌توانید از پنیر و شیر کم‌چرب بجای انواع چرب این مواد غذایی استفاده کنید.

– تا حد امکان از مصرف بیش از حد خوراکی‌هایی مانند: شیرینی، کلوچه، کیک و فرآورده‌های لبنی پرچرب (شیر، پنیر و کره)، روغن نارگیل، روغن خرما، بیسکوییت، چیپس، پفک، سوسیس، همبرگر، کالباس، بستنی، پیتزا، زرده تخم‌مرغ، جگر سیاه، سیرابی، میگو، خرچنگ و صدف خودداری کنید.

– گوشت‌های سفید مانند گوشت ماهی و مرغ را بیشتر از گوشت قرمز استفاده کنید. در صورت استفاده از گوشت گوسفند قسمت‌های کم چرب آن را انتخاب کرده و تمام چربی‌های قابل مشاهده را جدا کنید.

– سیر را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید.

– مصرف سبزیجات مانند (کاهو و هویج) و میوه‌ها مانند سیب، زرد‌آلو، گلابی، پرتقال، لیمو، گریپ فروت و توت‌فرنگی را افزایش دهید.

– گیاهان و سبزیجاتی مانند جو، کدو و شوید را بیشتر مصرف کنید؛ زیرا جزو ضد کلسترول‌های قوی هستند.

– توصیه می‌شود مصرف نان و غلات سبوس‌دار، حبوبات و انواع لوبیا، عدس، لپه و … را افزایش دهید.

– متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند برای کاهش کلسترول خون سه مرتبه در روز مقدار ۲.۵ قاشق چای‌خوری تخم کتان مصرف کنید.

– سعی کنید روزانه از آجیل‌ها و  مغزهای برشته نشده و بدون نمک مانند گردو و بادام استفاده کنید.

– مصرف روزانه دو عدد سیب، پرتقال یا چند عدد توت فرنگی پس از غذا باعث کاهش جذب کلسترول در بدن خواهد شد.

– توصیه می‌شود حتما وعده غذایی را همراه با سبزی خوردن و یا سالادی که با هویچ و روغن زیتون (یک قاشق غذاخوری) تهیه شده است میل کنید.

– در طول هفته تنها سه عدد تخم مرغ مصرف کنید.

– متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند روغن‌های زیتون، آفتاب‌گردان، سویا و بادام‌زمینی را جایگزین روغن‌ حیوانی و روغن‌های جامد کنید.

– روغن نارگیل و روغن پپالم برای مبتلایان به کلسترول خون بالا و بیماران قلبی مضر است.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور