پیام شهروند

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

اخبار علمی/چین کارخانه تولید واکسن کرونامی سازد

چین کارخانه تولید واکسن کرونامی سازد

چین کارخانه تولید واکسن می سازد

 گزارش ها حاکی است که چین در حال احداث یک کارخانه برای تولید واکسن کرونا در شرق این کشور با مبلغ ۵۵۰ میلیون یوان است.

به گزارش ایرنا این کارخانه قرار است بعد از احداث از ابتدای ماه مارس آینده /اسفند ۱۳۹۹/  تولید انبوه واکسن کرونا را آغاز کند مقامات کمیسیون بهداشت چین ادعا کرده اند که اولین واکسن ضد کرونا این کشور می تواند حتی در پاییز امسال آماده شود.

معاون کل وزارت بهداشت:

ماسک می تواند از واکسن موثرتر باشد/ نگران استان‌های سفید هستیم

ماسک می تواند از واکسن موثرتر باشد/ نگران استان‌های سفید هستیم

معاون کل وزارت بهداشت، استفاده از ماسک را موثرتر از واکسن دانست، در صورتی که بیش از ۹۵ درصد مردم ماسک بزنند.

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج حریرچی، روز سه شنبه در ارتباط زنده تلویزیونی با شبکه خبر، گفت: بیشترین نگرانی ما بابت مناطق سفید کرونایی است که افراد کمتری مبتلا شده‌اند. این مناطق شامل روستاها و شهرهای کوچک و برخی استان‌ها است که اگر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، ویروس کرونا در این مناطق شدت خواهد یافت.

وی افزود: یکی دیگر از نگرانی‌های ما از استان‌های سفید و زرد کرونایی، سفرهایی است که از مناطق قرمز به این نقاط صورت می‌گیرد. به طوری که آمارها در این زمینه نگران کننده است و بیش از ۱۰ درصد موارد ابتلا از این طریق اتفاق می‌افتد.

حریرچی ادامه داد: درخواست ما از هموطنان، پرهیز و خودداری از حضور در تجمعات خانوادگی است که هیچ منفعتی ندارد و می‌تواند تا ۹۲ درصد موارد ابتلا از این طریق افزایش یابد.

معاون کل وزارت بهداشت، در خصوص ماسک‌هایی که دستفروشان عرضه می‌کنند، گفت: ممکن است در ماسک‌های دستفروشی اصول بهداشتی رعایت نشده باشد و یا اینکه بازیافت شده باشند.

وی با تاکید بر استفاده از هر نوع ماسک بهداشتی و خانگی برای مقابله با کرونا، تصریح کرد: بررسی‌ها نشان داده است اگر ۹۵ درصد مردم از ماسک استفاده کنند، تاثیر آن در پیشگیری از ابتلا به کرونا، بیشتر از واکسن است.

حریرچی با عنوان این مطلب که حداقل تا یک سال دیگر درگیر جنگ فرسایشی با ویروس کرونا خواهیم بود، افزود: مداخلات محدود و جزئی، تاثیری در مقابله با کرونا ندارد.

استفاده از اسیدچرب طبیعی برای مقابله با سرطان

استفاده از اسیدچرب طبیعی برای مقابله با سرطان

 محققان دانشگاه واشنگتن واقع در آمریکا راهکار جدیدی را برای درمان سرطان توسعه دادند که در آن از نوعی اسید چرب طبیعی استفاده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ساینس، محققان با استفاده از این روش جدید توانستند سلول‌های سرطانی را با استفاده از فرایندی موسوم به فروپتوز نابود کنند. این فرایند نوعی مرگ برنامه‌ریزی سلول است که به اعتقاد محققان قابلیت استفاده برای درمان سایر انواع بیماری‌ها را نیز دارد

آزمایش ویروس کرونا در ۱۶ دقیقه

آزمایش ویروس کرونا در ۱۶ دقیقه

محققان دانشگاه بیلفیلد در آلمان راهکار جدیدی را برای آزمایش ویروس کرونا ابداع کردند که امکان دستیابی به نتایج را ۱۰ برابر سریع‌تر از روش‌های قبلی و در مدت ۱۶ دقیقه فراهم می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تلگراف، در حال حاضر مدت زمان لازم برای تعیین نتیجه این آزمایش‌ها بیش از دو ساعت است. در حالی که نتایج آزمایش در شیوه جدید در مدت ۱۶ دقیقه آماده می‌شود و هزینه انجام آزمایش نیز کمتر از روش‌های قبلی است.

توصیه‌های تغذیه‌ای برای پیشگیری از تضعیف سیستم ایمنی بدن کودکان

کارشناس برنامه تغذیه نوجوانان در دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت جهت پیشگیری از تضعیف سیستم ایمنی بدن کودکان در روزهای کرونایی توضحاتی را ارائه کرد.

مریم زارعی کارشناس برنامه تغذیه نوجوانان در دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به لزوم استفاده از میان وعده‌های غذایی با ارزش مانند انواع میوه‌ها و سبزی‌های تازه برای کودکان زیر پنج سال، اظهار کرد: برای کودکان زیر پنج سال مواد غذایی مانند توت فرنگی، زرد آلو، طالبی، موز، انبه، گریپ فروت، هندوانه، مرکبات، کیوی، هویج، کدو حلوایی و همچنین سبزی‌های برگ سبز مانند اسفناج وکاهو مناسب است.

او ادامه داد: در حال حاضر و با شیوع بیماری کرونا استفاده از انواع سبزی‌ها و میوه‌های متنوع، رنگارنگ و معطر در وعده‌های غذایی اصلی و میان وعده‌های غذایی مانند انواع سالادها، خورشت ها، سوپ‌ها، خوراک سبزیجات، میوه‌های تازه موثر است.

ساخت دستگاهی برای کنترل رشد تومور مغزی در ایران

ساخت دستگاهی برای کنترل رشد تومور مغزی در ایران

گروهی از محققان دستگاهی برای کنترل رشد تومورهای مغزی طراحی کردند که این محققان با کمک این دستگاه از طریق میدان الکتریکی که ایجاد می‌کند، چالش‌های درمان این نوع تومورها را کاهش دادند.

به گزارش ایسنا، علیرضا مجیدانصاری، مجری این طرح تحقیقاتی با بیان اینکه طراحی این دستگاه با همکاری محققانی از دانشگاه‌های صنعتی شریف، تهران و پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی صورت گرفت، اظهار کرد: ساخت دستگاه کنترل رشد تومور مغزی بر پایه میدان‌های الکتریکی کاری است که نتیجه تحقیقات و فعالیت‌های چند ساله این تیم است. این دستگاه به عنوان ابزاری برای درمان تومورهای مغزی کاربرد دارد. فناوری ساخت آن نیز متعلق به شرکتی از رژیم اشغالگر قدس بود که به امریکا و شرکت‌های اروپایی خدمات خود را ارائه می‌دهد. البته این دستگاه به بیماران اجاره داده می‎شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر این دستگاه را باز طراحی کردیم و نمونه آزمایشگاهی آن را با موفقیت ساختیم، ادامه داد: درمان تومورهای مغزی مشکلات زیادی دارد که از آن جمله می‌توان عدم امکان جراحی برای این نوع از تومورها و دارورسانی به مغز اشاره کرد؛ چراکه سد مغزی و نخاعی به هر دارویی اجازه ورود نمی‌دهد و از سوی دیگر رادیوتراپی مغز نیز به دلیل سیستم و ساختار آن دشوار است.

خواص بی‌نظیر دمنوش زیره؛ از تقویت سیستم ایمنی تا پیشگیری از ابتلا به سرطان

گیاه زیره، دانه‌ای خوش عطر و بو که به دو نوع زیره سبز و زیره سیاه یا زیره کرمانی تقسیم بندی می‌شود. زیره سیاه به صورت پرورشی و خودور می‌روید و از سالیان دور در دارو‌های سنتی کاربرد داشته است. طبع زیره گرم و خشک بوده و حاوی مقدار زیادی آهن، فیبر، منیزیم، کلسیم، آنتی اکسیدان و ویتامین A است.

دمنوش زیره دارای خواص فراوانی برای بدن از قبیل کاهش وزن، تقویت سیستم ایمنی، کاهش وزن، سلامت پوست، ضد استرس و ضد افسردگی، تقویت حافظه، درمان اختلالات تنفسی، درمان بی خوابی، پیشگیری از ابتلا به دیابت، ضد ویروس و ضد باکتری، پیشگیری از ابتلا به سرطان، بهبود کلسترول خون، تقویت استخوان ها، افزایش ادرار و سم زدایی، رفع ترشحات زنانگی و … است.

هشدار چین درباره شیوع یک ویروس ناشناخته جدید

مقامات چینی به تازگی درباره شیوع یک بیماری جدید ناشناخته که در حال انتشار در کشورهای آسیایی است، هشدار دادند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، مقامات چینی امروز از بروز یک پاندمی ناشناخته دیگر از قاره آسیا خبر دادند. به گفته آن‌ها این ویروس به مراتب بسیار کشنده‌تر از کووید ۱۹ است.

مناطقی در قزاقستان از اواسط ماه ژوئن (خرداد و تیرماه) شاهد بروز سنبله‌های عمده‌ای از بیماری ناشناخته‌ای است. وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که بیش از ۳۲۰۰۰ مورد از نوع ناشناخته ذات الریه را بین ۲۹ ژوئن و ۵ ژوئیه با ۴۵۱ مرگ و میر ثبت کرده است.

سفارت چین در قزاقستان اعلام کرد که این کشور در نیمه اول سال هزار و ۷۷۲ کشته برجای گذاشت که برخی از آن‌ها تبعه چینی بودند.

آن‌ها این بیماری را یک ذات الریه ناشناخته توصیف کرده و تاکید کردند: میزان مرگ و میر این بیماری بسیار بیشتر از کروناویروس است.
وزارت بهداشت این کشور در حال انجام تحقیقات مقایسه‌ای در مورد این ویروس ناشناخته است، اما هنوز نتوانسته آن را دقیقا شناسایی کند و از اتباع چینی خواسته شده تا با همان روش کووید ۱۹ با این ویروس مقابله کنند.

ویروس جدید

طبق بررسی‌های انجام شده، روزانه حدود ۳۰۰ بیمار با علائم ذات‌الریه در بیمارستان‌های قزاقستان بستری می‌شوند که در آزمایش‌های انجام شده اثری از کووید ۱۹ نیست.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور