پیام شهروند

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

اخبار علمی/پایان موفقیت‌آمیز آزمایش نخستین واکسن کرونا در روسیه

اینفوگرافیک| علائم و نشانه‌های کبود روی [زینک] در بدن

علائمی همچون اسهال، ضعف و بی اشتهایی، کاهش حس بویایی و چشایی، افسردگی، کاهش سرعت بهبود زخم‌ها و … نشانه کمبود روی در بدن شما هستند که می‌توانید با کمک تعذیه مناسب کمبود آن را درمان کنید.
روی- زینک- کمبود روی در بدن- منابع غذایی روی - تقویت سیستم ایمنی بدن-

پایان موفقیت‌آمیز آزمایش نخستین واکسن کرونا در روسیه

تحقیقات روی اولین واکسن جهان علیه ویروس کرونا به روی داوطلبان توسط محققان دانشگاه سیچنوفسکی مسکو، با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، دانشگاه سیچنوفسکی مسکو، با موفقیت آزمایشات اولین واکسن کووید ۱۹ خود را انجام داد.

وادیم تاراسوف، مدیر مؤسسه پزشکی ترجمه و بیوتکنولوژی، گفت: آزمایش‌های بالینی اولین واکسن ساخته شده در دانشگاه علوم پزشکی سچنوفسکی مسکو برای ویروس کرونا روی داوطلبان با موفقیت انجام شده است.

وی افزود: اکنون گروه نخست داوطلبان در روز چهارشنبه، ۱۵ جولای (۲۵ تیر ماه) و گروه دوم در تاریخ ۲۰ جولای (۳۰ تیر ماه) مرخص خواهند شد.

به گفته الکساندر لوکاچف، مدیر موسسه انگل شناسی پزشکی، بیماری‌های گرمسیری، هدف از این مرحله از مطالعه نشان دادن ایمنی واکسن بر روی انسان بود که با موفقیت انجام شد.

لوکاشف افزود: مراحل توسعه این واکسن شامل پیچیدگی شرایط اپیدمیولوژیک ویروس کرونا و چگونگی افزایش تولید دوز بیشتر می‌شود.

یافته های پژوهشی نشان می دهد؛

تاثیر شیرخام در حفظ باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک

تاثیر شیرخام در حفظ باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک

یک مطالعه جدید نشان می دهد که گذاشتن شیر خام در دمای محیط می تواند ژن های ضدمیکروبی آن را آزاد کند.

به گزارش خبرنگار مهر، به گفته محققان دانشگاه کالیفرنیا، باکتری‌های دارای ژن‌های مقاوم به آنتی میکروب می‌توانند موجب انتقال آنها به سایر باکتری‌ها شده و در نتیجه مقاومت باکتریایی را گسترش دهند.

«جین شین لیو»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «اگر می‌خواهید شیر خام و پاستوریزه نشده بنوشید آن را در یخچال نگه دارید تا خطر گسترش باکتری‌های دارای ژن‌های مقاوم به آنتی بیوتیک به حداقل برسد.»

بسیاری از افراد معتقدند شیرخام به دلیل داشتن پروبیوتیک ها سالم‌تر هستند اما محققان به این نتیجه نرسیده اند.

لیو در ادامه می‌افزاید: «ما به وجود مقادیر زیاد باکتری‌های مفید در نمونه‌های شیرخام دست نیافتیم و اگر شیرخام در دمای محیط نگهداری شود در مقایسه با شیر پاستوریزه شده دارای ژن‌های مقاوم آنتی میکروبی به مراتب بیشتری است.»

باکتری‌های حاوی ژن‌های مقاوم به آنتی میکروب می‌توانند تبدیل به سوپرباگ ها شوند که بسیار برای سلامت خطرناک هستند.

مطالعات مقدماتی نشان می دهد؛

واکسن سل مرگ های ناشی از کووید ۱۹ را محدود می کند

واکسن سل مرگ های ناشی از کووید ۱۹ را محدود می کند

محققان معتقدند واکسن ب ث ژ دارای توانایی محافظت کوتاه مدت در مقابله با بیماری کووید۱۹ شدید، حداقل برای کادر درمان یا بیماران پرخطر، است.

به گزارش خبرنگار مهر، محققان دریافتند ب‌ث‌ژ، واکسن سلی که معمولاً به کودکان در کشورهای با نرخ بالا عفونت سل داده می شود، نقش مهمی در کاهش نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ دارد.

«لوئیز اسکوبار»، سرپرست تیم تحقیق از موسسه علوم زندگی فرالین ویرجینیا، در این باره می گوید: «در تحقیق اولیه ما مشخص شد در کشورهای با نرخ بالا واکسیناسیون ب‌ث‌ژ، نرخ مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ به مراتب کمتر بود.»

تیم تحقیق در این مطالعه، داده های مربوط به مرگ و میر ناشی از کروناویروس را در جهان جمع آوری کردند. با بررسی تمام متغیرها مشخص شد کشورهای دارای نرخ بالاتر واکسیناسیون ب‌ث‌ژ با نرخ کمتر مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ مواجه بودند.

اثرات مخرب فست فودها بر سلامت بدن

فست فود‌ها اثرات مخربی بر سلامت بدن می‌گذارند، به همین دلیل باید در مصرف آنها بیشتر احتیاط کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، امروزه خوردن فست‌ فودها و خرید غذاهای بیرون‌بر به بخشی از عادت غذایی ما تبدیل شده است که مصرف مداوم این غذاها مضرات بسیاری برای سلامت ما به همراه دارد. بنابراین با توجه به اثرات مخرب فست فودها بر سلامت بدن، باید در مصرف آنها بیشتر احتیاط کرد.

مصرف فست فود با بدن چه می کند؟

_ اختلال در دستگاه گوارش: فست فود‌ها سرشار از کربوهیدرات هستند. وقتی این غذا‌ها وارد بدن می‌شوند قند حاصل از آنها وارد خون می‌شود و قند خون افزایش پیدا می کند. از جمله بیماری‌های گوارشی که طرفداران فست فود را تهدید می‌کند می توان به نفخ، سوء هاضمه، رفلاکس معده، سرطان معده و سرطان روده بزرگ اشاره کرد.

_ دستگاه تنفسی: کالری اضافه در این مواد غذایی موجب چاقی می شود. خطر بیماری تنفسی به واسطه فست فود در کودکان بیشتر است. پژوهش‌ها نشان داده کودکانی که در هفته سه بار فست فود می‌خورند بیشتر از دیگران در خطر ابتلا به مشکلات تنفسی قرار می‌گیرند.

_ اختلال در روند باروری افراد: مواد موجود در فست فود‌ها می‌تواند در باروری شما تاثیر گذار باشد. این مواد عملکرد هورمون‌ها را دچار اختلال می‌کند و موجب بروز مشکل در روند تولید مثل می‌شود. در زنان باردار مصرف بیش از حد فست فود باعث ایجاد بیماری‌های روحی و جسمی در جنین می‌شود.

_ تاثیر بر پوست: غذا‌های چرب مثل فست فود‌ها باعث بروز جوش‌های پوستی می‌شود که نتیجه کربوهیدرات بالا در فست فود‌ها است.
کودکانی که فست فود زیاد مصرف می‌کنند بیشتر در معرض اگزمای پوستی قرار می‌گیرند.

_ تاثیر روی سیستم عصبی: افرادی که فست فود مصرف می‌کنند نسبت به دیگران ۵۱ برابر بیشتر در معرض خطر ابتلا به افسردگی قرار می‌گیرند.

_ ابتلا به بیماری قلبی_ عروقی: وجود نمک و چربی در فست فود‌ها باعث بالا رفتن فشار خون می شود و ابتلا به بیماری قلبی_ عروقی را افزایش می‌دهد.

_ بیماری‌های دهان و دندان: معمولا به همراه فست‌فود‌ها، نوشابه گازدار هم استفاده می‌شود که حاوی اسید و قند بالایی هستند و مصرف آنها پوسیدگی دندان و فرسایش مینای دندان‌ها را به دنبال دارد.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سه =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور