پیام شهروند

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

اخبار علمی/نقطه ضعف کرونا شناسایی شد

نقطه ضعف کرونا شناسایی شد

پژوهشگران دانشگاه بریستول انگلیس اعلام کردند که امیدوارند بتوانند روند ویروس کرونا را متوقف کنند.

نقطه ضعف کرونا شناسایی شدبه گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، پژوهشگران دانشگاه بریستول انگلیس با عالی توصیف کردن پژوهش‌های خود، اعلام کردند که امیدوارند بتوانند روند ویروس کرونا را متوقف کنند. این پژوهشگران سینوس‌هایی را در سطح این ویروس پیدا کرده‌اند که می‌توان با آنتی‌ویروس‌ها مانع از کار آن پیش از ورود به تعداد بیشتری از سلول‌ها شد. آن‌ها دریافته‌اند که ویروس کرونا از مولکول کوچکی به نام اسید لینولئیک (LA) برای اتصال به یکدیگر و انتشار در دیگر سلول‌ها استفاده می‌کند؛ بنابراین این تیم پژوهشی معتقد است که اکنون راهی برای از کار انداختن این مولکول‌ها و چه بسا غیرمسری کردن ویروس کرونا وجود دارد.

نکات بهداشتی برای اینکه ویروس کرونا را از بینی خارج کنیم

اصلاح سبک زندگی عامل مهم پیشگیری از بیماری هابه گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گرنکات بهداشتی برای اینکه ویروس کرونا را از بینی خارج کنیموه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن ناصری، متخصص فارماکولوژی در برنامه «طبیب» با تأکید بر آشنایی بیشتر مردم با دفترچه راهنمای بدن، اظهار کرد:

باید سر بیرونی بینی باز باشد و داخل آن تنگ، اما امروزه متأسفانه مد شده که این ورودی بینی را با عمل جراحی کوچک کرده و ورودی هوا را تنگ می‌کنند در صورتی که هر چه این ورودی بازتر باشد، فرد سالم‌تر بوده و هوای بهتری تنفس می‌کند.

او با بیان اینکه بینی ما فیلتر است، تاکید کرد: در صورت قرار گرفتن در معرض ویروس باید بینی را تمیز کنیم، به اینصورت که قبل و بعد از بیرون رفتن حتما آن را شست و شو دهیم.

ناصری تصریح کرد: معمولا از زمانی که آلودگی اتفاق می‌افتد تا علائم اولیه ظاهر شود بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت فاصله است، زمان طلایی شما زمانی است که وقتی از بیرون برمی‌گردید هم به لحاظ سطحی و هم به صورت عمقی‌تر تنها با آب خالی داخل بینی را به صورت استنشاقی شست‌وشو دهید تا خلط، ترشح و آلودگی‌های داخل بینی تخلیه شود.

او با تأکید بر لزوم تمرینات مداوم درست نفس کشیدن، تصریح کرد: جریان عروقی فراوانی داخل بینی داریم که هم سیستم دفاعی را شکل می‌دهد و هم سیستم محیطی ما را گرم نگه می‌دارد، مثلا اگر هوایی که تنفس می‌کنیم ۲۲ درجه است، بینی باید آن را متعادل کند تا آن را به ۳۷ درجه برساند، برای همین نفس را با عجله نکشیم، برای همین وقتی افراد از جای گرم به سرد می‌روند، فوری عطسه یا سرفه می‌کنند و به اینصورت سیستم ایمنی بدن آن‌ها ضعیف خواهد شد.

متخصص فارماکولوژی ادامه داد: یکی دیگر از عادت‌های بد، تنفس دهانی است، چرا که این عامل باعث جذب بیشتر ویروس‌ها خواهد شد و برای همین افرادی که سیگار یا قلیان می‌کشند بیشتر در معرض خطر کرونا هستند.

تأکید متخصص فارماکولوژی بر آشنایی با دفترچه راهنمای بدن در برنامه «طبیب»

از خواص دانه به چه می‌دانید؟

متخصصان می‌گویند سم‌های موجود در دانه به برای بدن به شدت مضر هستند، به همین علت از جویدن آن‌ها پرهیز کنید، اما بلعیدن چند عدد دانه «به» اثر شفابخشی بر التهاب دستگاه گوارش و مخاط، درمان سرفه‌های خشک، سینه درد، تب، گرفتگی صدا و … خواهد داشت.

میوه‌ای که باعث خوشبو کردن عرق بدن در تابستان می‌شود/ میوه‌ای که برای کاهش وزن معجزه می‌کندتقویت روحیه، ایجاد حس نشاط، رفع افسردگی و ناراحتی‌های ناشی از بیماری‌های گوناگون، تقویت قلب، کبد، سیستم دستگاه گوارش، بهبود زخم معده، نرم کننده خلط سینه، ادرار آور و باز کردن اشتها، رفع بوی بد دهان، کاهش کلسترول خون، کاهش خطر بیماری‌ها و سکته‌های قلبی و … از فواید مصرف به هستند.

همچنین از مزایای آب «به» می‌توان به جلوگیری از خون‌ریزی، تهوع و استفراغ غیرارادی، درمان سردرد و تشنگی اشاره کرد. طبق تحقیقات  «به» خواص ضد ویروسی فراوانی دارد.

برای رفع درد چشم ناشی از خستگی زیاد، حتما چند قطعه از به را به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه روی پلک‌های خود قرار دهید تا هرچه سریع‌تر درد چشمتان کاهش یابد.

رایج‌ترین داروی دیابت موجب کاهش اختلال شناختی می‌شود

رایج‌ترین داروی دیابت موجب کاهش اختلال شناختی می‌شود

محققان استرالیایی در تحقیقاتی که شش سال به طول انجامید دریافتند بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ که داروی متفورمین مصرف می‌کنند، اختلال شناختی را با سرعت کمتری تجربه می‌کنند و نرخ ابتلا به زوال عقل در بین آن‌ها کمتر از افرادی است که این دارو را مصرف نمی‌کنند.

به گزارش  از پایگاه خبری ساینس‌دیلی، در این تحقیقات، اطلاعات مربوط به ۱۲۳ داوطلب مبتلا به دیابت نوع ۲ مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. از بین این بیماران، ۶۷ نفر داروی متفورمین را به منظور کاهش میزان قند خون مصرف کردند. محققان عملکرد شناختی داوطلبان را هر دو سال یک بار مورد آزمایش قرار دادند و توانایی شناختی آن‌ها را در حوزه‌های مختلف از جمله حافظه، قابلیت تصمیم‌گیری، توجه، سرعت و زبان ارزیابی کردند.
در نتیجه این ارزیابی‌ها مشخص شد روند اختلال شناختی در بیماران دیابتی که داروی متفورمین مصرف می‌کنند، بسیار کندتر از بیمارانی است که این دارو را مصرف نمی‌کنند.

دارویی برای کرونا که سلامت بیماران را در ۱۱ روز باز می‌گرداند

ژاپنی‌ها به تولید دارویی که می‌تواند در درمان بیماران کرونایی موثر باشد و باعث بهبودی آن‌ها در عرض ۱۱ روز شود، امیدوارند.

دارویی برای کرونا که سلامت بیماران را در ۱۱ روز باز می‌گرداند

 

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، نتایج آزمایش ژاپنی‌ها درباره تاثیر داروی آویگان روی بیماران کرونایی نشان داد که می‌تواند باعث بهبودی زودتر بیماران  شود.

۱۵۶ بیمار مصرف کننده این دارو در طی ۱۱ روز بهبودی یافتند، در حالی که بیماران کرونایی که داروی آویگان را مصرف نکردند بیش از ۱۴ روز طول می‌کشد تا از این بیماری رها شوند.این مطالعه توسط شرکت داروساز فوجی فیلم تویاما در ژاپن صورت گرفته است.

درمان زخم معده با عسل

طبق نظر متخصصان استفاده روزانه از یک قاشق غذاخوری عسل همراه با یک چهارم قاشق غذاخوری پودر دارچین می‌تواند به درمان زخم معده کمک کند. همچنین برای درمان زخم معده از مصرف لبنیات غذا‌های تند و سرخ شده، نوشیدنی های حاوی کافئین، نمک دریا و سیر باید پرهیز کرد.

زخم معده در حقیقت زخم‌های باز در لایه داخلی معده و ناحیه بالایی روده کوچک است که می‌توان استرس، استعمال دخانیات و وراثت را در بروز آن موثر دانست

استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی برای بازسازی غضروف‌های مفصلی

استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی برای بازسازی غضروف‌های مفصلی

 گروهی از محققان چینی با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی زیستی توانستند غضروف‌های مفصلی را بازسازی کنند.

به گزارش پایگاه خبری ساینس‌دیلی، محققان برای این منظور از هیدروژل‌های سنگین حاوی سلول‌های بنیادی مزانشیمی استفاده کردند که فاکتور رشد دوگانه را آزاد می‌کنند. غضروف ساخته شده با استفاده از این فناوری کاملا یکپارچه بوده، لایه‌های سطحی را روانسازی می‌کند و مواد مغذی لایه‌های زیرین را تامین می‌نماید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 7 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور