wfn_ads

سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

باسلام یکی از میادین بیرجند که نیاز به چراغ راهنما دارد میدان قدس بیرجند می باشد بارها و بارها توسط همشهریان عزیز که هرروز شاهد تصادفات این میدان می باشند پیام گذاشته شده اما کو گوش شنوا

باسلام ازکارکنان شهرداری محترم تقاضاداریم نسبت به شستشوی سطلهای زباله میلان های ۱۹ تا۳۱ خیابان نیروی هوایی اقدام چون بوی بسیاربدباعث شده که ازچندمتری انهانمی توانیم ردبشویم

باسلام خدمت مسئولین وبازرسان دانشگاه علوم پزشکی لطف کنیداگروقت کردیدسری به کلنیک ترک اعتیاددولتی بیمارستان امام رضا(ع)بزنیدوبه این مواردرسیدگی کنید۱:چراهیچ موقع دکترنیست وموقع بازدیدباتماس پرسنل سریع میان۲:چراکسی به درستی وصحت تقسیم دارورسیدگی نمیکند۳:چراهزینه ماهیانه کلنیک دولتی از۲۷۰۰۰هزاربه ۱۰۲۰۰۰هزارافزایش پیداکرده ممنون .

سلام لطفاً چاپ کنید.
روستای شیرگ ججگ از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان با وجود اینکه جمعیتی بالغ بر صدوپنجاه خانوار دارد ولی هنوز اینترنت پرسرعت موبایلی نداریم.الان بسیاری از روستاهای کوچکتر که حتی جمعیت پنجاه خانوار دارند اینترنت پرسرعت دارند ولی برای روستای ما هیچ اقدامی نشده است.
از مسولین مربوطه تقاضای رسیدگی داریم.
اهالی روستای شیرگ ججگ

با سلام خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و زمین مخروبه ای که در ورودی آن  باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام.شهرداری محترم منطقه ۲،لطفا در خصوص اسفالت نیمی از کوچه سپیده ۷،با توجه به تکمیل زیر ساخت هاو اتصال به شبکه های اب، گاز و فاضلاب در پایان سال ۹۷ ،و با توجه به تردد زیاد به علت اتصال خیابان سپیده به خیابان فرشته،رضویه وبلال، اقدام کنید.

سلام باعرض تبریک سال تحصیلی جدیدو تشکرازمدیرکل محترم آموزش وپرورش خراسان جنوبی که همیشه یاوروهمراه فرهنگیان بوده استدعاداریم درموردپرداخت کمک هزینه ازدواج ویافوت فرزندان فرهنگی گرچه مبلغ ناچیزی هست درتمام ادارات بعدازیک ماه قابل پرداخت میباشدمتاسفانه درآموزش وپرورش بیش ازسه سال گذشته هنوزهم خبری نیست. یک بازنشسته

تنها پیشرفتی که تو بیرجند قابل ملاحظه هست ایجاد سرعت گیر های بزرگ و غیر استاندارد هست. شما که علاقه دارین به آسفالت ریختن دارین خب حداقل اون چاله های وسط خیابان رو هم پر کنین. همین فلکه معصومیه که سرعت گیر بزرگ گذاشت از فلکه معصومیه به طرف چهار انقلاب اصلا اسفالتش مناسب جاده نیست مخصوصا لاین وسط.. وقتی وارد لاین وسط میشی انگار سوار ترن هوای شدی… خواهش میکنم اونجا رو درست کنین نه فقط سرعت گیر بزارین

باسلام نصب تابلوی راهنما در محور رکات تا عیلکی از ضروریات میباشدبخصوص سه راهی خلیلان که به سمت دوشهرستان خوسف وبیرجندمسیرواضح نبوده وباعث ایجادچندین مورد سردرگمی مردم شده است
لطفا پیگیری شود

با سلام فلسفه وجودی برخی از ادارات کل واقعاً چیه آیا واقعاً نیاز به اداره کل ……. داریم اولویت ها فراموش شده است

wfn_ads

اخبار علمی/قرارگیری در معرض آفت کش ها خطر سکته را افزایش می دهد

مطالعه جدید نشان می دهد؛

قرارگیری در معرض آفت کش ها خطر سکته را افزایش می دهد

قرارگیری در معرض آفت کش ها خطر سکته را افزایش می دهد

طبق نتایج یک مطالعه جدید کارکردن در معرض میزان بالا آفت کش ها منجر به افزایش بروز خطر مشکلات قلبی در آینده می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه هاوایی با بررسی بیش از ۶۰۰۰ مرد به مدت سه دهه دریافتند در مقایسه با مردانی که در معرض آفت کش ها کار نمی کردند، مردانی که در معرض بیشترین میزان آفت کش ها قرار داشتند ۴۵ درصد بیشتر با ریسک بیماری قلبی یا سکته روبرو بودند.

دکتر «بآتریز رودریگز»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این مطالعه بر اهمیت استفاده از تجهیزات محافظتی در طول قرارگیری در معرض آفت کش ها در زمان کار و همچنین کنترل فاکتورهای پرخطر بیماری قلبی در این گروه از افراد تاکید دارد.»

از آنجائیکه طول مدت این مطالعه طولانی بود محققان دریافتند بیشترین تاثیرات ناشی از قرارگیری در معرض آفت کش ها در طول ۱۰ سال اول قرارگیری بروز می کند.

محققان همچنین دریافتند ارتباطی بین قرارگیری کم یا متوسط در معرض آفت کش ها و خطر بیماری قلبی یا سکته وجود ندارد.

درمان بیماری‌ها با ورزش؛

بیماری‌های قلبی و عروقی با ایستادن‌های طولانی مدت در یک قدمی شماست

عضو هیئت مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران گفت: ایستادن طولانی مدت ضرر‌هایی زیادی دارد که بیمار‌ی‌های قلبی و عروقی از جمله آنهاست.

پریسا ارزانی عضو هیئت مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، درباره مشاغلی که در آ‌نها افراد به مدت طولانی می‌ایستند، اظهار کرد: کارکنان مشاغلی مانند آرایشگری، نگهبانی، آشپزی و خطوط مونتاژ از جمله افرادی هستند که در طول روز زیاد می‌ایستند.

بیماری‌های قلبی و عروقی با ایستادن‌های طولانی مدت در یک قدمی شماست

مهم‌ترین ضرر‌های ایستادن طولانی مدت

او بیان کرد: اگرچه دانش عمومی درباره ضرر‌های نشستن طولانی مدت افزایش پیدا کرده است، اما افراد هنوز به میزان کافی درباره ضرر‌های ایستادن طولانی مدت آگاه نیستند؛ مطالعات اخیر نشان می‌دهند که ایستادن طولانی مدت خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را افزایش می‌دهد، این اشخاص همچنین مستعد ابتلا به آسیب‌های اسکلتی- عضلانی، رگ‌های واریسی، خستگی عضلانی و درگیری مفاصل دخیل در تحمل وزن مانند لگن، زانو و پا هستند؛ زنان باردار که به مدت طولانی می‌ایستند هم ممکن است به زایمان زودرس دچار شوند.

قابل توجه دانشجویان:

خواب کمتر از هفت ساعت با کاهش ۵۰ درصدی نمره ارتباط دارد

خواب کمتر از هفت ساعت با کاهش ۵۰ درصدی نمره ارتباط دارد

تهران- ایرنا- نتیجه یک مطالعه که به تازگی انجام شده است، نشان می‌دهد دانشجویانی که هر شب شش ساعت و نیم می‌خوابند در مقایسه با دانشجویانی که یک ساعت بیشتر می‌خوابند، در امتحانات خود ۵۰ درصد نمره پایین‌تری می‌گیرند.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه دیلی میل، این مطالعه که توسط محققان «موسسه فناوری ماساچوست» (MIT) انجام شد، نشان داد که خواب کم روی عملکرد تحصیلی دانشجویان تاثیر منفی دارد.

نتیجه این مطالعه همچنین نشان می‌دهد: دانشجویانی که بعد از ساعت دو بامداد می‌خوابند، حتی اگر هفت ساعت بخوابند باز هم در امتحانات عملکرد بدی خواهند داشت. یافته‌های این مطالعه شواهد دیگری را به این مسئله می‌افزاید که چرا کمبود خواب مضر است و خواب برای موفقیت دانشجویان چقدر مهم است.

نکته سلامت؛

فاکتورهای پرخطر ابتلا به سرطان خون را بشناسید

فاکتورهای پرخطر ابتلا به سرطان خون را بشناسید

سرطان خون موسوم به لوسمی یا لوکمیا، سرطان مغز استخوان و سیستم لنفاوی است.

به گزارش خبرنگار مهر، در سرطان خون، مغز استخوان سلولهای غیرعادی سفید خون تولید می کند که عملکرد خوبی ندارند. انواع گوناگون سرطان خون وجود دارد و برخی علائم مشترک در آنها عبارتند از ضعف و ناتوانی، لرز، گره های لنفاوی متورم، لکه قرمز بر روی پوست، و حساسیت در استخوان ها است. معمولا لوسمی یکی از شایع ترین سرطان ها در بین کودکان است.

این بیماری زمانی روی می دهد که DNA سلول های سفیدخون به دلایل نامعلوم آسیب می بینند. این صدمه و اسیب منجر به تقسیم غیرقابل کنترل این سلول ها می شود.

در ادامه به برخی از فاکتورهای پرخطر ابتلا به این بیماری اشاره می شود.

درمان قبلی سرطان: اگر فردی به خاطر ابتلا به سرطان تحت شیمی درمانی یا رادیوتراپی قرار گرفته باشد بیش از افراد دیگر در معرض ابتلا به سرطان خون قرار دارد.

مشکلات ژنتیکی: اختلالات ژنتیکی نظیر سندروم داون می تواند احتمال ابتلا به سرطان خون را افزایش دهد.

سیگار کشیدن: ذرات مضر موجود در سیگار منجر به انباشت مواد سمی در خون شده و خطر ابتلا به سرطان خون افزایش می یابد.

سابقه خانوادگی: اگر یکی از اعضای خانواده مبتلا به لوسمی شده باشد، ریسک ابتلا به این بیماری افزایش می یابد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور