پیام شهروند

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

اخبار علمی/شناسایی سلول‌های ایمنی مصون در برابر ویروس کرونا

شناسایی سلول‌های ایمنی مصون در برابر ویروس کرونا

شناسایی سلول‌های ایمنی مصون در برابر ویروس کرونا

محققان دانشگاه دوک واقع در آمریکا با همکاری محققان دانشگاه ملی سنگاپور در بدن افرادی که دچار بیماری‌های کووید ۱۹ و سارس شده و از آن بهبود یافته‌اند، نوعی مصونیت در سلول‌های T شناسایی کردند.

به گزارش  پایگاه خبری ساینس‌دیلی، سلول‌های T و آنتی بادی‌ها توانایی هدف‌گیری مستقیم و نابودی سلول‌های آلوده به ویروس را دارند و در کنار هم بخش بزرگی از واکنش سیستم ایمنی بدن انسان در برابر آلودگی‌های ویروسی را تشکیل می‌دهند.
در این تحقیقات ابتدا گروهی از داوطلبان که از کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند، مورد آزمایش قرار گرفتند و سلول‌های T مصون در برابر این ویروس در بدن تمام آن‌ها شناسایی شد. سپس گروهی از داوطلبان که در سال ۲۰۰۳ میلادی به ویروس سارس آلوده شده و از آن بهبود یافتند، تحت آزمایش قرار گرفتند و مشخص شد در بدن تمام آن‌ها نیز پس از گذشت ۱۷ سال، سلول‌های T مصون در برابر ویروس سارس وجود دارند. همچنین مشخص شد سلول‌های T موجود در بدن این افراد در برابر ویروس جدید کرونا موسوم به SARS-CoV-۲ نیز مصونیت دارند.
متخصصان، با آزمایش گروهی از داوطلبان سالم که هرگز تحت تاثیر هیچ‌کدام از ویروس‌های مذکور قرار نگرفته‌بودند، توانستند این نوع مصونیت سلول‌های T را در بدن بیش از نصف این افراد  شناسایی کنند. به اعتقاد محققان وجود این نوع ایمنی می‌تواند حاصل آلوده شدن با سایر انواع ویروس‌های کرونا مانند ویروس عامل سرماخوردگی یا انتقال انواع ناشناخته‌ای از این ویروس توسط جانوران به انسان باشد.
نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد سلول‌های T مصون در برابر ویروس به مدت طولانی در بدن باقی می‌مانند و این امر برای تولید واکسن و ایجاد ایمنی بلندمدت در برابر ویروس کرونا از اهمیت بالایی برخوردار است.

غیرفعال‌کردن ویروس کرونا ظرف یک‌ساعت با پوشش جدید

غیرفعال‌کردن ویروس کرونا ظرف یک‌ساعت با پوشش جدید

یکی از محققان دانشگاه ویرجینیا تک واقع در آمریکا پوشش جدیدی را برای سطوح توسعه داده است که ویروس SARS-CoV-۲ را ظرف یک‌ساعت غیرفعال می‌کند.

به گزارش  پایگاه خبری ساینس‌دیلی، در آزمایشات اولیه این پوشش جدید مشخص شد هنگامی که لایه‌ای از این پوشش مانند رنگ روی سطح شیشه و فولاد ضدزنگ را می پوشاند، میزان ویروس موجود روی سطح در مقایسه با نمونه‌های فاقد پوشش، تا ۹۹.۹ درصد کاهش می‌یابد.
این پوشش پس از قرار گرفتن روی سطح به سادگی از آن جدا نمی‌شود و پایداری بالایی دارد. همچنین در آزمایشات گوناگون مشخص شد پس از چندین مرتبه قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا و مواد ضدعفونی کننده و یک هفته معلق بودن درون آب، کارکرد این پوشش تغییری نمی‌کند. محققان معتقدند با توسعه این فناوری می‌توانند آن را به‌گونه‌ای بهبود دهند که ظرف چند دقیقه ویروس را نابود کند

ایمنی بیماران کرونایی نسبت به کووید۱۹ پس از چند ماه کاهش می‌یابد

ایمنی بیماران کرونایی نسبت به کووید۱۹ پس از چند ماه کاهش می‌یابد

 نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که پس از آلوده شدن افراد به ویروس جدید کرونا، ایمنی طبیعی بدن آنها نسبت به این ویروس طی چند ماه کاهش می‌یابد.

به گزارش پایگاه اینترنتی سی.ان.ان، در مقاله ای که در رابطه با این مطالعه قرار است در یک مجله پزشکی منتشر شود، آمده که واکنش های آنتی بادی ممکن است ۲۰ تا ۳۰ روز پس از بروز علائم کووید-۱۹ روند کاهشی را آغاز کنند.

مصرف پروتئین‌های گیاهی طول عمر را افزایش می‌دهد

مصرف پروتئین‌های گیاهی طول عمر را افزایش می‌دهد

 مطالعات اخیر محققان انستیتو سرطان آمریکا نشان می‌دهد سالمندانی که برخلاف پروتئین‌های حیوانی پروتئین گیاهی بیشتری مصرف می‌کنند، طول عمر بیشتری دارند.

به گزارش پایگاه خبری ساینس‌دیلی، این مطالعه با تجزیه و تحلیل یک بانک اطلاعاتی به نام  NIH-AARP Diet در آمریکا صورت گرفته که بر رژیم غذایی افراد و دیگر ویژگی‌های سلامتی تمرکز دارد. گردآوری اطلاعات رژیم غذایی و سلامتی حدود ۱۷۹ هزار و ۶۸ زن و ۲۳۷ هزار و ۳۶ مرد ۵۰ تا ۷۱ ساله این بانک اطلاعاتی به مدت ۱۶ سال به طول انجامیده است. این مطالعه پروتئین‌های موجود در گوشت قرمز، مرغ، ماهی و غذاهای دریایی را با پروتئین‌های گیاهی مانند حبوبات، انواع دانه‌ها، ‌ آجیل، جو و گیاهان مورد مقایسه قرار داده است.
این مطالعه نشان می‌دهد مصرف پروتئین‌های گیاهی با کاهش خطر بیماری‌های قلبی عروقی، نقش مهمی در طول عمر دارد. پروتئین‌های گیاهی با کاهش چربی، کلسترول، اوره و وزن، در افزایش و بهبود سلامتی موثر هستند.

یافته جدید محققان؛

مصرف سیگار فاکتور اصلی پرخطر ابتلا به کووید ۱۹ در بین جوانان

مصرف سیگار فاکتور اصلی پرخطر ابتلا به کووید ۱۹ در بین جوانان

تحقیق جدید نشان می دهد افراد جوان از خطر ابتلا به بیماری کووید۱۹ در امان نیستند.

به گزارش خبرنگار مهر، در مطالعه حدود ۸۴۰۰ زن و مرد در رده سنی ۱۸ تا ۲۵ سال مشخص شد احتمال ابتلاء این رده سنی به بیماری کووید ۱۹ در مردان ۳۳ درصد و در زنان ۳۰ درصد است. تأثیر سیگارکشیدن از سایر فاکتورهای پرخطر بیشتر است.

«سالی آدامز»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کالیفرنیا، در این باره می‌گوید: «در این مطالعه فاکتورهای پرخطر ابتلاء به کووید ۱۹ در افراد جوان بررسی شد. سیگار کشیدن بیش از هر فاکتور دیگری با ابتلاء به بیماری کووید مرتبط است.»

آخرین مرحله آزمایش واکسن کرونا ساخت چین در امارات آغاز شد

آخرین مرحله آزمایش واکسن کرونا ساخت چین در امارات آغاز شد

«سینوفارم» شرکت داروسازی دولتی چین اعلام کرد سومین و آخرین مرحله آزمایش بالینی واکسن ضد کرونا خود را بر روی ۱۵ هزار داوطلب در امارات متحده عربی آغاز کرده است.

درمان بدون عوارض دیابتی‌های نوع ۲

دانشمندان آمریکایی دارویی موثر و بدون عوارض برای دیابت نوع ۲ ساختند.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، چند استاد گروه شیمی دانشکده هنر و علوم و استادیار کمکی پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی نیویورک آمریکا، داروی جدیدی برای درمان دیابت نوع ۲ ساختند و میلیون‌ها بیمار دیابتی که به دنبال کنترل بهتر قند خون بدون عوارض جانبی رایج مانند تهوع، استفراغ و در موارد خاص کاهش وزن ناخواسته هستند،‌شرایط بهتری را تجربه کنند.

دارو‌های متداول مورد استفاده در درمان دیابت نوع ۲ آگونیست‌های گیرنده پپتید ۱ گلوکاگون (GLP-۱R) هستند که این گیرنده‌ها قند خون را در بیماران دیابتی پایین می‌آورند، اما عوارض جانبی مانند تهوع، استفراغ و کاهش وزن به همراه دارد.

رابرت دویل شیمیدان و محقق این مطالعه با همراهی تیم خودش از طریق کمک هزینه‌ای از موسسه ملی بهداشت (NIH) راهی برای ترکیب دو مولکول و تبدیل آن به ماده‌ای جدید یافتند که می‌تواند قند خون را بدون آنکه عوارض جانبی ناخواسته‌ای داشته باشد، کاهش دهد.

اعلام سریع نتیجه آزمایش مبتلایان، انتقال کرونا را ۸۰ درصد کاهش می‌دهد

اعلام سریع نتیجه آزمایش مبتلایان، انتقال کرونا را ۸۰ درصد کاهش می‌دهد 

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد، اعلام سریع نتایج آزمایش مبتلایان به کرونا و ردیابی افرادی که با آنها در تماس بوده‌اند، پیشگیری از اشاعه کووید-۱۹ را تا ۸۰ درصد بهبود می‌بخشد.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، محققان هلندی در این مطالعه با تجزیه و تحلیل یک الگو، اظهار داشتند، با ارائه نتایج آزمایش طی یک روز و ردیابی ۸۰ درصد از افرادی که با بیماران کرونایی در تماس بوده اند، می توان انتقال این ویروس را تا ۸۰ درصد به ازای هر بیمار مبتلا به کووید-۱۹ کاهش داد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + پانزده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور