wfn_ads

سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

باسلام یکی از میادین بیرجند که نیاز به چراغ راهنما دارد میدان قدس بیرجند می باشد بارها و بارها توسط همشهریان عزیز که هرروز شاهد تصادفات این میدان می باشند پیام گذاشته شده اما کو گوش شنوا

باسلام ازکارکنان شهرداری محترم تقاضاداریم نسبت به شستشوی سطلهای زباله میلان های ۱۹ تا۳۱ خیابان نیروی هوایی اقدام چون بوی بسیاربدباعث شده که ازچندمتری انهانمی توانیم ردبشویم

باسلام خدمت مسئولین وبازرسان دانشگاه علوم پزشکی لطف کنیداگروقت کردیدسری به کلنیک ترک اعتیاددولتی بیمارستان امام رضا(ع)بزنیدوبه این مواردرسیدگی کنید۱:چراهیچ موقع دکترنیست وموقع بازدیدباتماس پرسنل سریع میان۲:چراکسی به درستی وصحت تقسیم دارورسیدگی نمیکند۳:چراهزینه ماهیانه کلنیک دولتی از۲۷۰۰۰هزاربه ۱۰۲۰۰۰هزارافزایش پیداکرده ممنون .

سلام لطفاً چاپ کنید.
روستای شیرگ ججگ از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان با وجود اینکه جمعیتی بالغ بر صدوپنجاه خانوار دارد ولی هنوز اینترنت پرسرعت موبایلی نداریم.الان بسیاری از روستاهای کوچکتر که حتی جمعیت پنجاه خانوار دارند اینترنت پرسرعت دارند ولی برای روستای ما هیچ اقدامی نشده است.
از مسولین مربوطه تقاضای رسیدگی داریم.
اهالی روستای شیرگ ججگ

با سلام خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و زمین مخروبه ای که در ورودی آن  باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام.شهرداری محترم منطقه ۲،لطفا در خصوص اسفالت نیمی از کوچه سپیده ۷،با توجه به تکمیل زیر ساخت هاو اتصال به شبکه های اب، گاز و فاضلاب در پایان سال ۹۷ ،و با توجه به تردد زیاد به علت اتصال خیابان سپیده به خیابان فرشته،رضویه وبلال، اقدام کنید.

سلام باعرض تبریک سال تحصیلی جدیدو تشکرازمدیرکل محترم آموزش وپرورش خراسان جنوبی که همیشه یاوروهمراه فرهنگیان بوده استدعاداریم درموردپرداخت کمک هزینه ازدواج ویافوت فرزندان فرهنگی گرچه مبلغ ناچیزی هست درتمام ادارات بعدازیک ماه قابل پرداخت میباشدمتاسفانه درآموزش وپرورش بیش ازسه سال گذشته هنوزهم خبری نیست. یک بازنشسته

تنها پیشرفتی که تو بیرجند قابل ملاحظه هست ایجاد سرعت گیر های بزرگ و غیر استاندارد هست. شما که علاقه دارین به آسفالت ریختن دارین خب حداقل اون چاله های وسط خیابان رو هم پر کنین. همین فلکه معصومیه که سرعت گیر بزرگ گذاشت از فلکه معصومیه به طرف چهار انقلاب اصلا اسفالتش مناسب جاده نیست مخصوصا لاین وسط.. وقتی وارد لاین وسط میشی انگار سوار ترن هوای شدی… خواهش میکنم اونجا رو درست کنین نه فقط سرعت گیر بزارین

باسلام نصب تابلوی راهنما در محور رکات تا عیلکی از ضروریات میباشدبخصوص سه راهی خلیلان که به سمت دوشهرستان خوسف وبیرجندمسیرواضح نبوده وباعث ایجادچندین مورد سردرگمی مردم شده است
لطفا پیگیری شود

با سلام فلسفه وجودی برخی از ادارات کل واقعاً چیه آیا واقعاً نیاز به اداره کل ……. داریم اولویت ها فراموش شده است

wfn_ads

اخبار علمی/شاکی بودن و نق زدن خوب است

شاکی بودن و نق زدن خوب است

افراد همیشه شاکی به طور متوسط طول عمر بیشتری خواهند داشت، زیرا بیرون ریختن تنش‌های ذهنی، سیستم ایمنی آنها را تقویت کرده و سلامت آنها را افزایش خواهد داد.

ساعت۱۰//حکایت از سرویس های بهداشتی فرنگی/دردهایی که در بدن می توانند خطرناک باشند/غرور کردن موجب سلامتی می شود

شکل و شمایل ناخن ها نشانه چه بیماری هایی است؟ 

شکل و ظاهر ناخن‌های افراد می‌تواند نشانگر وضعیت سلامتشان باشد. اگر ناخن‌هایتان در حال چماقی شدن است،‌ این حالت، می‌تواند نشانه بیماری‌هایی مانند انسداد ریوی مزمن، برونشیت، تنگی نفس یا آسم و حتی سرطان ریه باشد.

ساعت۱۰//حکایت از سرویس های بهداشتی فرنگی/دردهایی که در بدن می توانند خطرناک باشند/غرور کردن موجب سلامتی می شود

تغییر شکل ناخن ابتدا با نرم شدن آن شروع می‌شود و سپس ناخن خم می‌شود. باور عمومی پزشکی بر این است که علت این امر جمع شدن مایعی در بافت نرم ناخن است که باعث افزایش جریان خون به آن می‌شود. در نتیجه ناخن‌ها از آنچه که در حال عادی هستند نرم‌تر می‌شوند و پف می‌کنند. هرچند این حالت معمولا باعث اختلال در فعالیت‌های روزانه نمی‌شود اما از آنجا که ممکن است نشانه بیماری‌های جدی‌تری باشد، در صورت بروز،‌ مراجعه به پزشک ضروری است. تغییر فرم ناخن‌ها حتی می‌تواند علامت بیماری‌های قلب و معده هم باشد

سرویس بهداشتی فرنگی مضر یا مفید؟

امروزه افراد به جای سرویس های بهداشتی سنتی از  فرنگی بیشتر استفاده می کنند. معمولا مدت زمان نشستن بر روی سرویس های بهداشتی سنتی کمتر از فرنگی است و از این رو برای سلامتی بهتر خواهند بود. استفاده از توالت فرنگی باعث می شود، مجرای مقعد در زاویه قائمه (۹۰ درجه) قرار بگیرد و این مساله موجب می‌شود ماهیچه پایین مقعد جلوی مسیر خروج در روده بزرگ را بگیرد. به این دلیل است که افرادی که روی توالت فرنگی می‌نشینند، برای تخلیه روده‌ها باید فشار بیشتری به خود وارد کنند.

ساعت۱۰//حکایت از سرویس های بهداشتی فرنگی/دردهایی که در بدن می توانند خطرناک باشند/غرور کردن موجب سلامتی می شود

افراد در این هنگام دندان‌های‌شان بر روی هم می فشارند، رگ‌هایشان متورم‌تر می شود و ضربان قلبشان بالا می رود. چنین حالتی ممکن است در یبوست یا سایر مشکلات گوارشی و هضم و جذب روده‌ها  رخ دهد و باعث بروز مشکلاتی مانند بواسیر، غش و حتی سکته مغزی شود. از این رو بسیاری از کارشناسان نحوه نشستن روی توالت فرنگی را برای سلامتی نامناسب می‌دانند.

افراد می توانند هنگام استفاده از سرویس فرنگی از یک چهارپایه استفاده کنند که به پاهای خود زاویه ۳۵ درجه دهند. این کار با قراردادن یک چهارپایه و در نبود امکانات به وسیله یک دسته روزنامه باطله یا چندمجله قدیمی ممکن خواهد شد. بالا آوردن زانوها کمک خواهد کرد که انسدادی که در حالت نشسته میان روده بزرگ و مقعد ایجاد می‌شود، از بین برود و تخلیه کامل روده‌ها آسان‌تر انجام شود.

ارتباط مستقیم بیماری‌های کلیوی و دیابت با بیماری‌های لثه

 

محمدحسین خوشنویسان عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،  درباره اصول اولیه رعایت بهداشت دهان و دندان اظهار کرد: افراد باید حداقل روزانه ۲ بار (صبح‌ها بعد از مصرف صبحانه و شب‌ها قبل از خواب) دندان‌های خود را مسواک بزنند

 

او تصریح کرد: بیماری‌های کلیوی و دیابت با بیماری‌های لثه ارتباط مستقیم دارند به عبارتی اگر فردی به دیابت دچار باشد و بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت نکند، ممکن است مجبور شود میزان دارو‌های مصرفی خود را تا ۲ برابر افزایش دهد تا قند خون او کنترل شود، به علت اینکه فاکتور‌های التهابی که در لثه تولید می‌شوند، به جریان خون راه پیدا می‌کنند و قند خون را افزایش می‌دهند بنابراین اگر به بهداشت دهان و دندان توجه نشود مبتلایان به دیابت ممکن است دارو مصرف کنند، ولی همچنان قند خون آنها بالا باشد.

رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان چه پیامد‌هایی دارد؟ / سهل‌ انگاری در درمان عفونت دندان این بیماری‌ها را به جانتان می‌اندازد

این عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مبتلایان به بیماری‌های مزمن کلیوی هم در صورت رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان ممکن است که بیماری آنها پیشرفت کند تا جایی که  دیالیزی شوند.

خوشنویسان یادآوری کرد: والدین باید تا سن  سه سالگی خود برای فرزندانشان مسواک بزنند و از ۳ تا ۶ سالگی بر مسواک زدن فرزندانشان نظارت کنند، به طور کلی بهتر است برای اینکه کودکان نحوه صحیح مسواک زدن را یاد بگیرند همه اعضای خانواده با هم مسواک بزنند، این کار  مسواک زدن را در وجود کودک نهادینه می‌کند.

درمان بیماری‌های مفصلی با طب سنتی

یک متخصص طب سنتی گفت: بیماری‌های مفصلی به‌ویژه در زنان بر اثر غلبه سردی ایجاد می‌شود که به کمک برخی راهکار‌های طب سنتی می‌توان علائم این بیماری را تسکین داد.

ژاله علی‌اصل ممقانی متخصص طب سنتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره روماتیسم مفصلی ( آرتریت روماتوئید) اظهار کرد: روماتیسم مفصلی بیماری مزمن است که مفاصل بدن را درگیر می‌کند. میزان شیوع این بیماری در زنان به‌ویژه اگر مبتلا به چاقی باشند بیشتر از مردان است، اشخاصی که دخانیات مانند سیگار را استعمال می‌کنند در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.

درمان بیماری‌های مفصلی با طب سنتی

مهم‌ترین علائم روماتیسم مفصلی

او بیان کرد: از علائم شایع این بیماری می‌توان به درد مفاصل همراه با تورم و گاهی قرمزی، سفتی صبحگاهی مفاصل، احساس ضعف و خستگی اشاره کرد. روش‌های درمان درد‌های مفصلی با توجه به علل آن متفاوت است.

این متخصص طب سنتی افزود: بیشتر بیماری‌های مفصلی به ویژه در خانم‌ها بر اثر غلبه سردی ایجاد می‌شوند البته اگر بیماری‌های مفصلی همراه با تورم و قرمزی باشند، در این صورت گرمی غلبه پیدا می‌کند، بنابراین یک نسخه واحد برای بیماری‌های مفصلی قابل پیشنهاد نیست. افراد برای تشخیص و درمان بیماری خود باید با متخصص مشورت کنند، اما برای پیشگیری از  ابتلا به این بیماری و در صورت ابتلا به آن جهت بهبود علائم درمان‌هایی کلی پیشنهاد می‌شود.


 


علی‌اصل ممقانی تاکید کرد: بسیاری از بیماری‌ها ریشه در عادات غذایی نادرست دارند، بنابراین اصلاح روش غذا خوردن در پیشگیری و درمان  همه بیماری‌ها از جمله درد‌های مفصلی موثر است. افراد باید غذا را خوب بجوند، وسط غذا، ۳۰ دقیقه قبل و  پس آن از نوشیدن مایعات پرهیز کنند، فقط موقع گرسنگی غذا بخورند و قبل از اینکه کامل سیر شوند، از سفره کنار بروند، اشخاص باید از پُرخوری به ویژه در شب پرهیز کنند، افراد نباید درهم خوری کنند به این معنی که نباید چند نوع غذا را همزمان میل کنند، پرهیز از خواب بلافاصله بعد از مصرف غذا و خودداری از نوشیدن آب در حمام، صبح ناشتا یا در بین خواب ضروری است.

او تصریح کرد: یکی از علل بروز بیماری‌های مفصلی خلط زیاد گلو ناشی از مشکلات سینوس‌ها است، بنابراین اگر به مدت طولانی صبح‌ها به ترشحات پشت حلق دچار هستید، این موضوع را جدی بگیرید و آن را درمان کنید، برای درمان ترشحات پشت حلق پرهیز از مصرف سیر و پیاز خام، پیازچه، تربچه، شاهی، تره، خرما، گردو، باقالی، لوبیا، عدس مفید است، اشخاص باید هنگام تعریق یا بلافاصله  پس از استحمام در معرض هوای سرد قرار نگیرند و در هوای سرد  سر، پیشانی و شقیقه‌های خود را با کلاه، روسری و شال بپوشانند.

این متخصص طب سنتی  گفت: مصرف روزانه ۷ تا ۱۰ عدد مغز بادام شیرین خام به همراه ۷ تا ۱۰ عدد مویز حداقل به مدت سه ماه از دیگر روش‌های درمان خلط زیاد گلو است. ماساژ موضعی پیشانی با روغن بنفشه بادام و چکاندن این روغن داخل بینی روزانه سه بار  هم به درمان خلط زیاد گلو کمکم می‌کند، ماساژ روزانه ۱۰ دقیقه کف پاها هم نقشی موثر در از بین بردن ترشحات پشت حلق دارد.

درمان بیماری‌های مفصلی با طب سنتی

نسخه‌های طب سنتی برای درمان درد مفاصل

علی‌اصل ممقانی تاکید کرد: برای بهبود علائم سفتی و خشکی صبحگاهی، ضعف ، خستگی و درد‌های مفاصل که با سرما تشدید می‌شوند و با گرم کردن بهبود پیدا می‌کنند، افراد باید از  مصرف غذا‌هایی مانند سوسیس، کالباس، پیتزا، سالاد الویه، سس مایونز، آش رشته، برنج کته، سیب‌زمینی، حلیم، کله پاچه، گوشت گاو، قارچ، عدسی، انواع ترشی‌، میوه‌های نارس پرهیز و خوردن دوغ، ماست و کشک را به ویژه در فصول سرد (پاییز و زمستان) محدود کنند.


 


او تصریح کرد: نوشیدن یک لیوان آب گرم همراه  با عسل قبل از خواب و صبح ناشتا به تسکین درد مفاصل کمک می‌کند، مصرف نخودآب به مدت  ۹ تا ۱۰ روز در وعده ناهار یا شام در تسکین درد مفاصل موثر است پس از این مدت افراد باید حداقل به مدت ۲ تا ۳ ماه خوردن این غذا را به‌ویژه در فصول پاییز و زمستان ادامه دهند.

علی‌اصل ممقانی یاد آوری کرد: افراد برای تسکین درد مفاصل باید از گوشت پرندگان کوچک مانند بلدرچین، کبک و جوجه استفاده کنند، شربت سکنجبین را برای رفع تشنگی بنوشند، مصرف روزانه یک تا ۲ دمنوش بابونه برای کاهش درد و تورم مفید است. یبوست هم در ابتلا به بیماری‌های مختلف مانند  درد مفاصل موثر است، بنابراین اشخاص برای تسکین درد مفاصل باید اجابت مزاج روزانه داشته باشند، مصرف انجیر، روغن زیتون و آش‌های ساده بدون رشته هم به مبتلایان به درد مفاصل پیشنهاد می‌شود.

انتهای پیام/

.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور