پیام شهروند

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

اخبار علمی/خون مصنوعی، هدیه دانشمندان ژاپنی برای همه گروه های خونی

با بوتاکس خداحافظی کنید؛

ابداع روشی طبیعی برای از بین بردن چین و چروک‌های پوستی

ابداع روشی طبیعی برای از بین بردن چین و چروک‌های پوستی

تهران- ایرنا- محققان دانشگاهی در آمریکا روش جدیدی را برای رفع چین و چروک پوستی در موش‌ها آزمایش کردند که ممکن است در آینده نزدیک به درمان طبیعی چین و چروک پوست انسان، کمک کند.

به گزارش دیلی میل، دانشمندان معتقدند که در آینده می‌توان سلول‌های سالم پوست را ذخیره و در زمان ظاهر شدن آثار پیری از آن‌ها استفاده کرد. در آزمایش این روش بر روی موش‌ها، چین و چروک‌های آن‌ها طی سه هفته از بین رفت.

به گفته تیم تحقیقاتی دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، این روش ۳۰ درصد نسبت به یکی از پیشرفته‌ترین روش‌های ضدپیری که در آن از سلول‌های بنیادی استفاده می‌شود، موثرتر است.

محققان امید دارند تا این روش بر روی انسان نیز جواب داده و راه را برای رفع چروک‌ها بدون استفاده از سوزن هموار کند. اگر تاثیر این درمان طبیعی جدید اثبات شود، تزریق بوتاکس و فیلرهای پوستی به خاطره‌ها می‌پیوندد.

خون مصنوعی، هدیه دانشمندان ژاپنی برای همه گروه های خونی

خون مصنوعی، هدیه دانشمندان ژاپنی برای همه گروه های خونی

تهران- ایرنا- محققان ژاپنی از تولید یک نوع خون مصنوعی خبر دادند که صرفنظر از گروه خونی افراد نیازمند به تزریق خون ، برای همه آنها قابل استفاده است.

به نوشته روزنامه آساهی،‌ این خون مصنوعی که از سوی تیمی از دانشمندان دانشکده پزشکی دفاع ملی ژاپن روی خرگوش ها آزمایش شد، می‌ تواند شانس زنده ماندن مصدومانی که نیاز سریع به تزریق خون دارند،‌ به صورت چشمگیری افزایش می دهد.

پلاکت که موجب توقف خونریزی می شود، آن هم در صورت تکان خوردن،‌ چهار روز قابل ذخیره است و سلول های قرمز خون را نیز می توان در دمای پایین به مدت 20 روز نگهداری کرد.

خون مصنوعی تولید شده توسط محققان ژاپنی که قابل نگهداری در دمای معمولی به مدت یکسال است،‌ هم حاوی پلاکت‌ و هم گلبول قرمز است که مسئولیت اصلی رساندن اکسیژن به سلول‌ های بدن را دارد.

استفاده از نانوآمولوسیون ضدسرطان برای تسریع تولید سلول‌های سفید خون

استفاده از نانوآمولوسیون ضدسرطان برای تسریع تولید سلول‌های سفید خون

تهران- ایرنا- یکی از شرکت‌های فعال در حوزه نانودارو، در حال ثبت پتنت مربوط به فناوری موسوم به NanoStilbene™ است که در آن از ماده فعالی به نام پتروستیلبن استفاده شده‌است که می‌تواند به بهبود سلول‌های خون بعد از شیمی‌درمانی کمک کند.

به گزارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، یکی از شرکت‌های فعال در حوزه نانودارو، به دنبال ثبت پتنت مربوط به فناوری است که در آن از نانوآمولوسیون برای از بین بردن سلول‌های سرطانی و کمک به احیاء سلول‌های سفید خون استفاده می‌شود، این دارو از مغز قرمز استخوان محافظت کرده و سیستم ایمنی بدن را تحریک می‌کند.

نوتروپنیا یک ناهنجاری کاهش تعداد سلول‌های سفید خون است که اگر شدت پیدا کند خطر جانی خواهد داشت، این بیماری یکی از اثرات جانبی درمان سرطان با شیمی‌درمانی یا رادیودرمانی است.

در حیواناتی که با عامل ۵ فلوروراسیل درمان شده‌اند، استفاده از این نانودارو موجب شده تا احیاء سلول‌های سفید خون خیلی سریع انجام شود، این نتایج در موارد دیگر شیمی‌درمانی نیز به‌دست آمده است.

خوردن زیاد گوشت در دختران موجب قاعدگی زودرس خواهد شد

خانواده‌هایی که از دوران کودکی تا بزرگسالی برای فرزندان دختر خود برنامه غذایی سرشار از گوشت قرمز در نظر داشته‌اند موجب قاعدگی زودرس آن‌ها خواهند شد. نتایج نشان داده است که مصرف گوشت به بیش از ۸ بار در هفته موجب بلوغ زودرس و قاعدگی زودترخواهد شد. البته تحقیقات نشان داده است که اضافه وزن و چاقی هم در دختران موجب تسریع سن قاعدگی خواهد شد. در سال‌های اخیر سن قاعدگی در دختران به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و دلیل آن تغییر در الگوی تغذیه و افزایش شیوع چاقی است، چرا که این عوامل تعادل هورمونی را تحت تاثیر قرار خواهند داد.

قاعدگی زودرس و سرطان سینه در میان افرادی که دچار قاعدگی زودرس شده اند، بیشتر است. ارتباط میان این دو می‌تواند به این دلیل باشد که قاعدگی زودتر از موعد، سطح استروژنی بدن یک زن در طول زندگی بیشتر از حد تولید شود. متخصصان تغذیه تاکید می‌کنند که این نتایج به معنی حذف گوشت قرمز از رژیم غذایی دختران نیست، زیرا گوشت قرمز منبع غنی آهن بوده و نقش مهمی در پیشگیری از کم خونی فقر آهن دارد، بلکه توصیه می‌شود در مصرف این ماده غذایی افراط نشود.

ساعت10/عاملی که موجب اختلال در هورمون های دختران می شود/چگونه می توان پف چشم را ذفع کرد/مبازه با سرماخوردگی در فصول سرما

فواید پاپریکا

یکی از ادویه‌هایی که امروزه مصرف می‌شود پاپریکا است. پاپریکا نوعی ادویه است که از فلفل خشک تهیه می‌شود، دارای طعم‌های شیرین، دودی و تند است که  در رنگ‌های مختلف قرمز، نارنجی و زرد در بازار وجود دارد. افراد می‌توانند برای تهیه غذا از آن استفاده کنند. پاپریکا نه تنها سرشار از آنتی اکسیدان‌ها بلکه غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی دیگر هم است. پاپریکا تقریباً ۲۰ درصد از نیاز‌های روزانه‌ی بدن به ویتامین A را تامین می‌کند.

آسیب‌هایی ناشی از تماس با رادیکال‌ها آزاد موجب بیماری‌های مزمنی از جمله بیماری‌های قلبی و سرطانی می‌شود. خوردن غذا‌های سرشار از آنتی اکسیدان می‌تواند مانع بروز این نوع بیماری‌ها شوند. فواید آنتی‌اکسیدان‌ها عبارتند از؛ تقویت بینایی، کاهش التهاب، بهبود سطح کلسترول خون ، از بین بردن اثرات ضد سرطانی بر روی بدن، کنترل قند خون.

ساعت10/عاملی که موجب اختلال در هورمون های دختران می شود/چگونه می توان پف چشم را ذفع کرد/مبازه با سرماخوردگی در فصول سرما

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور