پیام شهروند

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

اخبار علمی/تله‌های سرطان‌یاب برای تشخیص زودهنگام

تله‌های سرطان‌یاب برای تشخیص زودهنگام

تله‌های سرطان‌یاب برای تشخیص زودهنگام

تهران- ایرنا- محققان دانشگاه میشیگان موفق به ساخت دستگاه بسیاری کوچکی شدند که زیر پوست کاشته می‌شود و سلول‌های سرطانی را برای تشخیص زودهنگام به دام می‌اندازد.

به گزارش پایگاه خبری مدیکال اکسپرس،‌ معمولا برای تشخیص سرطان از روش تهاجمی نمونه‌برداری استتفاده می‌شود. این روش گاهی به عفونت و مشکلات مختلفی برای بیماری منجر می‌شود. محققان دانشگاه میشیگان برای حل این مشکل یک تله سرطان‌یاب توسعه داده‌اند که بسیار کوچک است و زیر پوست کاشته می‌شود. این دستگاه کوچک می‌تواند سلول‌های سرطانی در گردش در سطح بدن را جذب کند و به دام بیاندازد و سرطان را قبل از گسترش و پیشرفت تشخیص دهد.

نقرس درمان می‌شود

نقرس درمان می‌شود

تهران – ایرنا – محققان دانشگاه ایالتی واشنگتن با مسدودکردن یک مولکول موفق به درمان بیماری نقرس شدند.

به گزارش پایگاه خبری مدیکال اکسپرس، در نقرس سطح اسید اوریک افزایش می‌یابد. اسید اوریک محصول زائدی است که از تجزیه برخی مواد غذایی به خصوص پروتئین‌ها در بدن تولید می‌شود.
تصفیه اسید اوریک در بدن توسط کلیه‌ها انجام می‌شود و این مایع مضر با ادرار دفع می‌شود؛ ولی زمانیکه مقدار آن زیاد باشد، فرآیند تصفیه و دفع با موفقیت انجام نمی‌شود و مقدار اضافی آن در بدن جمع می‌شود.
افزایش غلظت اسید اوریک خون در نهایت تبدیل به کریستال‌های (دانه های بلوری ) اورات می‌شود که در اطراف مفاصل و بافت‌های نرم تجمع می‌یابد. این کریستال‌های سوزن شکل مسئول التهاب و علایم دردناک نقرس هستند. درد شست پا یکی از مهمترین نشانه‌های نقرس است. تورم و درد مچ پا، زانوها، پاها، مچ دست و آرنج نیز از دیگر علایم این بیماری است. این بیماری معمولا درمانی ندارد و با رژیم غذایی کنترل می‌شود.
محققان دانشگاه واشنگتن به راهکاری برای درمان بیماری نقرس دست یافته‌اند. این مطالعه نشان می‌دهد مسدودکردن یک مولکول سیگنالینگ به نام TAK۱ می‌تواند التهاب ناشی از نقرس را سرکوب کند. انسداد این پروتئین با استفاده از داروی شیمیایی به نام Anakinra صورت می‌گیرد.
عدم درمان نقرس به تدریج باعث آسیب به مفاصل و کلیه‌ها می‌شود. بیماری شایع نقرس بیشتر در مردان و در سنین ۴۰ تا ۵۰ سال دیده می‌شود.

با چای گلپر باهوش شوید

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت:اگر حافظ‌ه ضعیفی دارید، می‌توانید برای تقویت حافظه و درمان فراموشی چای گلپر بنوشید.

با چای گلپر باهوش شوید

داود حاج محمد خانی در گفتگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در باره دلیل ضعف حافظه اظهار کرد: علت ضعیف بودن حافظه غلبه سردی به مغز است و گلپر باعث می‌شود این غلبه به سردی از بین رفته و به طور محسوس حافظه بهتری داشته باشید.

او افزود: گیاه گلپر از نظر طب سنتی گرم و خشک است. مصرف این گیاه رطوبت دستگاه گوارش و رطوبت جمع شده در مغز و پیرامون آن را کم می کند و برای تقویت حافظه، درمان فراموشی، بیماری‌هایی مانند سکته، لرزش و سستی اعضای بدن مفید است.

حاج محمد خانی اظهار کرد: گیاه گلپر برای دستگاه گوارش به ویژه معده مقوی است. همچنین اشتها را زیاد می‌کند و کسانی که از بی اشتهایی رنج می‌برند می‌توانند پودر این گیاه را در غذا‌های خود استفاده کنند.

او بیان کرد: این گیاه برای سموم داخلی بدن به ویژه ریه مفید است؛ و تنگی نفس‌هایی که حاصل از رطوبت باشد و همچنین برای درد‌های مفاصلی که از سردی هوا بوجود می‌آید می‌تواند مثبت عمل کند و این درد‌ها را کاهش دهد.


 


همچنین اگر از درد سیاتیک به ستوه آمده اید می‌توانید روغن این گیاه را با روغن زیتون ترکیب کنید و از آن استفاده کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که افرادی که معده گرم یا مثانه ضعیفی دارند و یا از بیماری زخم دستگاه گوارشی رنج می‌برند، از مصرف گلپر خوداری و یا با مصلحات آن را مصرف کنند که از جمله مصلحات آن برای مثانه می توان به تخم خربزه اشاره کرد. مصلح مفید برای معده صمغ عربی و برای گرم مزاجان شربت انار است.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: بهترین روش مصرف گیاه گلپر جوشانده‌ آن است که به جای گلپر مورد استفاده است. توجه داشته باشید که میوه این گیاه را به هیچ عنوان بصورت خام مصرف نکنید ، زیرا به کبدتان آسیب جدی می‌رساند.

او تصریح کرد: بهتراست گیاه گلپر را با سکنجبین ترکیب کنید و سپس بجوشانید. این گیاه را می‌توانید بصورت ضمادی برای جذب بهتر آن بر روی پوست صورت استفاده کنید.

برای درمان سرماخوردگی از جوش شیرین استفاده کنید

جوش شیرین تأثیر فوق‌العاده‌ای در درمان سرماخوردگی دارد. پزشکان بر این باورند که در صورت استفاده از جوش شیرین، افراد مبتلا به سرماخوردگی  در امان خواهند بود. این ماده غذایی باعث می شود  بیشتر اوقات، در طول  ساعت، علائم این بیماری ناپدید شود.

ساعت10 پنج شنبه /////

نصف قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک لیوان آب ولرم حل کرده و هر چند وقت یک بار در طول روز این محلول را غرغره کنید،  این کار را  ۶ بار در روز تکرار کنید. مصرف جوش شیرین با آب ولرم باید چند روز تکرار شود.


 


آیا باید در بارداری زیتون مصرف کرد؟

زنان باردار بهتر است در دوران بارداری خود از زیتون استفاده کنند، زیرا به رشد جنین کمک خواهد کرد. مصرف روغن زیتون در دوران بارداری به رشد مغز و سیستم عصبی و شناختی جنین کمک می‌کند. همچنین و یتامین A موجود در روغن زیتون در شکل گیری چشم جنین سهم زیادی می ‌تواند داشته باشد. اسید چرب امگا 3 زیتون هم برای قلب جنین بسیار مفید است.

ساعت10 پنج شنبه /////

مصرف روغن زیتون در دوران بارداری عملکرد و پیشرفت مغز را بهبود می ‌بخشد و همچنین باعث بالا رفتن  مهارت های یادگیری کودک خواهد شد. اگرزنان در دوران بارداری به طور منظم روغن زیتون مصرف کنند، در آینده تاثیر آن را بر رشد قد فرزند خواهند دید.

زیتون می تواند به درمان رفلاکس نوزاد کمک کند. مطالعات نشان می دهد زنانی  که به طور منظم در دوران بارداری روغن زیتون را مصرف کرده اند ، نوزادانشان واکنش بهتری به درمان های رفلاکس نشان خواهند داد.

البته بهتر است زنان باردار زیتون سیاه مصرف نکنند، زیرا  برای تغییر شکل زیتون های سیاه موجود از رنگ های شیمیایی استفاده شده، که این رنگ ها باعث از کار افتادن کامل کلیه فرد می شود.

دندان های خراب موجب معده درد خواهد شد

مواد غذایی وارد معده و سپس وارد گردش خون می شوند و همین مسئله باعث معده درد و بروز بیماری‎های مختلف گوارشی خواهد شد. دندان‌های خراب‌ به دلیل‌ درد شدید‌ جویدن غذا را به طور ناقص‌ انجام خواهند داد و همین موضوع کار معده را در هضم‌ غذا دو برابر می‌کند و باعث‌ ایجاد مشکل در سیستم گوارش‌ می‌ شود.

ساعت10 پنج شنبه /////

دندان در جذب، هضم و همچنین جویدن‌ مواد غذایی بسیار مؤثر است، به طوری که اگر این عضو دچار مشکل شود هضم غذا با مشکلات‌ مختلفی‌ روبرو‌ خواهد شد. دندان در دستگاه گوارش‌ به عنوان‌ اولین عضو‌ محسوب می‌شود و اگر‌ دندان فردی‌ خراب‌ باشد، کار جویدن‌ مواد غذایی و به طبع‌ هضم و جذب‌ غذا با مشکل روبرو شده‌ و معده کارآیی‌ خود را از دست می‌دهد‌.

افرادی که دارای دندان‌های خراب هستند به ناچار در طولانی‌ مدت به غذاهای‌ نرم و فاقد‌ فیبر‌ روی می‌آورند و همین موضوع  باعث‌ بر هم خوردن متابولیسم‌ بدن و حتی‌ مواد غذایی و آنزیم‌های مورد نیاز معده و دستگاه‌ گوارش‌ می شود  و در نتیجه‌ کارآیی‌ معده را تضعیف‌ می‌کند.

تره و فواید آن 

تحقیقات نشان می دهد که تره از نظر خواص غذا و شفا و درمان، شبیه سیر و پیاز است، ولی طعم و بوی آن ملایم تر از آنها است و دهان را خوشبو می کند.  تره ناراحتی طحال را می تواند برطرف  کند.

ساعت10 پنج شنبه /////

مصرف تازه تره  برای رفع یبوست دائمی، ترش کردن غذا و سوء هاضمه، رفع چاقی و تسکین درد مفاصل و نقرس مفید است. مصرف سوپ یا شربت تره برای معالجه تمام بیماری های حاد و مزمن دستگاه تنفس اثر شفا بخش دارد، مثلاً در گلو درد، گرفتگی صدا و سیاه سرفه مفید بوده و اثر خلط آور دارد و  اضافه کردن این مواد به همراه کمی عسل به آب تره و مصرف آن مفیدتر خواهد بود.

تره از سبزی های مدر (ادرار آور) است و لذا خوردن سوپ یا شربت تره و یا جوشانده تخم تره در یک لیتر آب برای آب آوردن بافت ها، دفع سنگ کلیه و تسکین قولنج مفید است. خوردن تره که در سرکه پرورده شده باشد، برای دفع سنگ کیسه صفرا و تورم طحال مفید است. تره پخته و نیم گرم را چنانچه در محل بواسیر قرار دهند، اثر شفا بخش دارد، همچنین خوردن  آب تره خام، خونریزی بواسیر را قطع می کند. مالیدن آب تره یا له کرده آن بر روی پوست برای درمان کهیر و رفع خارش مخصوصا اگر با سماق مخلوط شود مؤثر است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور