پیام شهروند

سلام پروژه.تجاری حلال احمر خیابان طالقانی چندین سال است که از تحویل آن میگذرد مسعولین یک فکری بحال ما بکنند که زودتر به اتمام برسانند

با سلام؛ از کلیه نیروهای مخلص و مسئولین و مقاماتی که با محتکران خودرو که از این آشفته بازار سوئ استفاده کرده و به فکر پر کردن جیب شان هستند ؛مجدانه برخورد می کنند سپاسگزاریم

سلام جناب آقای استانداری شمارا خدا به بحث تلفن های روستای محروم اصقول از توابع شهرستان سربیشه که همه روز قطع است و ارتباط مردم در مواقع ضروری با مشکل روبروست ورود کنید چون کسی توجهی ندارد ممنون

سلام تقدیر وتشکرفراوان ازشهردارمحترم بیرجند به خاطرشروع به کارمجدد پروژه پارک سایت اداری انشاالله موفق وپیروز باشید .هیت امنامسجد حضرت ابوالفضل العباس سایت اداری

با سلام از شهرداری محترم تقاضا دارم سری به پیاده روی خیابان مطهری بین مطهری 21/1و23 بزتد پیاده رو محل عبور خودرو شده لطفا سر کوچه را ببندید

سلام،چرا در روستای محرومی مثل اسفهرود که در حد 20 نفر پیرمرد و پیرزن زندگی میکنند و فاصله اش تا شهر 10 کیلومتر بیشتر نیست ،هیچ بسته کمک معیشتی توزیع نمیشه،

با سلام
چرا مسولین در عناد با رویه رهبر عزیز و فرزانه، همواره درخت بی ثمر و وارداتی کاج را به فضای سبز بیرجند، حتی در بلوار تازه تاسیس بند دره، تحمیل می نمایند و از درختان سپیدار، زیتون و سرو غافلند!!

سلام. از کسی که پیام داده بود در صفحه خراسان امروز درباره اینکه انتقادکرده بودن که چرا کسی را عقرب میزند 115به بیمارستان کرونایی میفرسته بنده هم بااین انتقاد موافقم چون پدر بنده عقرب از دوجا زده بود ودرمورخه 17اردیبهشت ساعت 2030مراجعه داشتیم به اورژانس ،اصلا رسیدگی ننمودن وپدر بنده از درد بخود میپیچید هیچ اقدامی انجام نمیدادن ازشیفت صبح 18کمال تشکر دارم از دانشگاه علوم پزشکی خواستار رسیدگی دارم

باسلام .خطاب به آقای استاندارمحترم ومدیرکل آب منطقه بیرجند.سدبندامیرشاه به دلیل پرشدن خاک باعث ازدست رفتن آب زیادی میشودشهرماکه این همه احتیاج به آب دارد.چراخاک برداری نمیشودکه آب رودخانه ذخیرشودماازاستاندارمحترم درخواست داریم به فکراین همه آبی بشن که حدرمیرود

سلام،واقعا باید تاسف خورد به حال مرکز استانی که از بین 5 بیمارستانی که داره، برای یک عقرب گزیدگی ساده باز هم بیمار رو ارجاع میدن به بیمارستان ولیعصر که بیمارستان بیماران کرونایی است، هر چقدر هم ما مردم در خانه بمانیم دلیل اصلی خستگی کادر درمان بی تدبیری است…

باسلام خدمت شهردارمحترم مدت دوماه است عملیات ساخت پارک سایت اداری متوقف شده است لطفأ پیگیری فرمایید .باتشکر

بااین همه گرانی های افسار گسیخته .ادارات دولتی هم بلای جان مردم شده اند .کسی نیست که به داد مردم برسد نهادهای؟ نظارتی کجا هستند

با سلام و خسته نباشید خدمت استاندار و شهردار محترم و زحمتکش بیرجند .باید به استحضار برسانم آسفالت اکثر خیابان های اصلی شهر به خاطر بارندگی های اخیر خیلی داغون شده نیاز به روکش دارد .

سلام محدوده خیابان های مسلم و زاگرس معصومیه که متاسفانه معصومیه پایین نامیده میشود و نامی در خور آن تعیین نمیگردد نیازمند مسیرخروجی به سمت شهر است.

با سلام .از شهردار محترم و مسولین محترم تقاضا دارم سری به کوچه نارنج 7در کنار خوابگاه نیکتا بزنن .چندین سال هستتو محوطه گود برداری شده و به امان خدا رها شده نه حصاری ونه هیچ چیز .حتما باید اتفاقی بیفتد

اخبار علمی/تله‌های سرطان‌یاب برای تشخیص زودهنگام

تله‌های سرطان‌یاب برای تشخیص زودهنگام

تله‌های سرطان‌یاب برای تشخیص زودهنگام

تهران- ایرنا- محققان دانشگاه میشیگان موفق به ساخت دستگاه بسیاری کوچکی شدند که زیر پوست کاشته می‌شود و سلول‌های سرطانی را برای تشخیص زودهنگام به دام می‌اندازد.

به گزارش پایگاه خبری مدیکال اکسپرس،‌ معمولا برای تشخیص سرطان از روش تهاجمی نمونه‌برداری استتفاده می‌شود. این روش گاهی به عفونت و مشکلات مختلفی برای بیماری منجر می‌شود. محققان دانشگاه میشیگان برای حل این مشکل یک تله سرطان‌یاب توسعه داده‌اند که بسیار کوچک است و زیر پوست کاشته می‌شود. این دستگاه کوچک می‌تواند سلول‌های سرطانی در گردش در سطح بدن را جذب کند و به دام بیاندازد و سرطان را قبل از گسترش و پیشرفت تشخیص دهد.

نقرس درمان می‌شود

نقرس درمان می‌شود

تهران – ایرنا – محققان دانشگاه ایالتی واشنگتن با مسدودکردن یک مولکول موفق به درمان بیماری نقرس شدند.

به گزارش پایگاه خبری مدیکال اکسپرس، در نقرس سطح اسید اوریک افزایش می‌یابد. اسید اوریک محصول زائدی است که از تجزیه برخی مواد غذایی به خصوص پروتئین‌ها در بدن تولید می‌شود.
تصفیه اسید اوریک در بدن توسط کلیه‌ها انجام می‌شود و این مایع مضر با ادرار دفع می‌شود؛ ولی زمانیکه مقدار آن زیاد باشد، فرآیند تصفیه و دفع با موفقیت انجام نمی‌شود و مقدار اضافی آن در بدن جمع می‌شود.
افزایش غلظت اسید اوریک خون در نهایت تبدیل به کریستال‌های (دانه های بلوری ) اورات می‌شود که در اطراف مفاصل و بافت‌های نرم تجمع می‌یابد. این کریستال‌های سوزن شکل مسئول التهاب و علایم دردناک نقرس هستند. درد شست پا یکی از مهمترین نشانه‌های نقرس است. تورم و درد مچ پا، زانوها، پاها، مچ دست و آرنج نیز از دیگر علایم این بیماری است. این بیماری معمولا درمانی ندارد و با رژیم غذایی کنترل می‌شود.
محققان دانشگاه واشنگتن به راهکاری برای درمان بیماری نقرس دست یافته‌اند. این مطالعه نشان می‌دهد مسدودکردن یک مولکول سیگنالینگ به نام TAK۱ می‌تواند التهاب ناشی از نقرس را سرکوب کند. انسداد این پروتئین با استفاده از داروی شیمیایی به نام Anakinra صورت می‌گیرد.
عدم درمان نقرس به تدریج باعث آسیب به مفاصل و کلیه‌ها می‌شود. بیماری شایع نقرس بیشتر در مردان و در سنین ۴۰ تا ۵۰ سال دیده می‌شود.

با چای گلپر باهوش شوید

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت:اگر حافظ‌ه ضعیفی دارید، می‌توانید برای تقویت حافظه و درمان فراموشی چای گلپر بنوشید.

با چای گلپر باهوش شوید

داود حاج محمد خانی در گفتگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در باره دلیل ضعف حافظه اظهار کرد: علت ضعیف بودن حافظه غلبه سردی به مغز است و گلپر باعث می‌شود این غلبه به سردی از بین رفته و به طور محسوس حافظه بهتری داشته باشید.

او افزود: گیاه گلپر از نظر طب سنتی گرم و خشک است. مصرف این گیاه رطوبت دستگاه گوارش و رطوبت جمع شده در مغز و پیرامون آن را کم می کند و برای تقویت حافظه، درمان فراموشی، بیماری‌هایی مانند سکته، لرزش و سستی اعضای بدن مفید است.

حاج محمد خانی اظهار کرد: گیاه گلپر برای دستگاه گوارش به ویژه معده مقوی است. همچنین اشتها را زیاد می‌کند و کسانی که از بی اشتهایی رنج می‌برند می‌توانند پودر این گیاه را در غذا‌های خود استفاده کنند.

او بیان کرد: این گیاه برای سموم داخلی بدن به ویژه ریه مفید است؛ و تنگی نفس‌هایی که حاصل از رطوبت باشد و همچنین برای درد‌های مفاصلی که از سردی هوا بوجود می‌آید می‌تواند مثبت عمل کند و این درد‌ها را کاهش دهد.


 


همچنین اگر از درد سیاتیک به ستوه آمده اید می‌توانید روغن این گیاه را با روغن زیتون ترکیب کنید و از آن استفاده کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که افرادی که معده گرم یا مثانه ضعیفی دارند و یا از بیماری زخم دستگاه گوارشی رنج می‌برند، از مصرف گلپر خوداری و یا با مصلحات آن را مصرف کنند که از جمله مصلحات آن برای مثانه می توان به تخم خربزه اشاره کرد. مصلح مفید برای معده صمغ عربی و برای گرم مزاجان شربت انار است.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: بهترین روش مصرف گیاه گلپر جوشانده‌ آن است که به جای گلپر مورد استفاده است. توجه داشته باشید که میوه این گیاه را به هیچ عنوان بصورت خام مصرف نکنید ، زیرا به کبدتان آسیب جدی می‌رساند.

او تصریح کرد: بهتراست گیاه گلپر را با سکنجبین ترکیب کنید و سپس بجوشانید. این گیاه را می‌توانید بصورت ضمادی برای جذب بهتر آن بر روی پوست صورت استفاده کنید.

برای درمان سرماخوردگی از جوش شیرین استفاده کنید

جوش شیرین تأثیر فوق‌العاده‌ای در درمان سرماخوردگی دارد. پزشکان بر این باورند که در صورت استفاده از جوش شیرین، افراد مبتلا به سرماخوردگی  در امان خواهند بود. این ماده غذایی باعث می شود  بیشتر اوقات، در طول  ساعت، علائم این بیماری ناپدید شود.

ساعت10 پنج شنبه /////

نصف قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک لیوان آب ولرم حل کرده و هر چند وقت یک بار در طول روز این محلول را غرغره کنید،  این کار را  ۶ بار در روز تکرار کنید. مصرف جوش شیرین با آب ولرم باید چند روز تکرار شود.


 


آیا باید در بارداری زیتون مصرف کرد؟

زنان باردار بهتر است در دوران بارداری خود از زیتون استفاده کنند، زیرا به رشد جنین کمک خواهد کرد. مصرف روغن زیتون در دوران بارداری به رشد مغز و سیستم عصبی و شناختی جنین کمک می‌کند. همچنین و یتامین A موجود در روغن زیتون در شکل گیری چشم جنین سهم زیادی می ‌تواند داشته باشد. اسید چرب امگا 3 زیتون هم برای قلب جنین بسیار مفید است.

ساعت10 پنج شنبه /////

مصرف روغن زیتون در دوران بارداری عملکرد و پیشرفت مغز را بهبود می ‌بخشد و همچنین باعث بالا رفتن  مهارت های یادگیری کودک خواهد شد. اگرزنان در دوران بارداری به طور منظم روغن زیتون مصرف کنند، در آینده تاثیر آن را بر رشد قد فرزند خواهند دید.

زیتون می تواند به درمان رفلاکس نوزاد کمک کند. مطالعات نشان می دهد زنانی  که به طور منظم در دوران بارداری روغن زیتون را مصرف کرده اند ، نوزادانشان واکنش بهتری به درمان های رفلاکس نشان خواهند داد.

البته بهتر است زنان باردار زیتون سیاه مصرف نکنند، زیرا  برای تغییر شکل زیتون های سیاه موجود از رنگ های شیمیایی استفاده شده، که این رنگ ها باعث از کار افتادن کامل کلیه فرد می شود.

دندان های خراب موجب معده درد خواهد شد

مواد غذایی وارد معده و سپس وارد گردش خون می شوند و همین مسئله باعث معده درد و بروز بیماری‎های مختلف گوارشی خواهد شد. دندان‌های خراب‌ به دلیل‌ درد شدید‌ جویدن غذا را به طور ناقص‌ انجام خواهند داد و همین موضوع کار معده را در هضم‌ غذا دو برابر می‌کند و باعث‌ ایجاد مشکل در سیستم گوارش‌ می‌ شود.

ساعت10 پنج شنبه /////

دندان در جذب، هضم و همچنین جویدن‌ مواد غذایی بسیار مؤثر است، به طوری که اگر این عضو دچار مشکل شود هضم غذا با مشکلات‌ مختلفی‌ روبرو‌ خواهد شد. دندان در دستگاه گوارش‌ به عنوان‌ اولین عضو‌ محسوب می‌شود و اگر‌ دندان فردی‌ خراب‌ باشد، کار جویدن‌ مواد غذایی و به طبع‌ هضم و جذب‌ غذا با مشکل روبرو شده‌ و معده کارآیی‌ خود را از دست می‌دهد‌.

افرادی که دارای دندان‌های خراب هستند به ناچار در طولانی‌ مدت به غذاهای‌ نرم و فاقد‌ فیبر‌ روی می‌آورند و همین موضوع  باعث‌ بر هم خوردن متابولیسم‌ بدن و حتی‌ مواد غذایی و آنزیم‌های مورد نیاز معده و دستگاه‌ گوارش‌ می شود  و در نتیجه‌ کارآیی‌ معده را تضعیف‌ می‌کند.

تره و فواید آن 

تحقیقات نشان می دهد که تره از نظر خواص غذا و شفا و درمان، شبیه سیر و پیاز است، ولی طعم و بوی آن ملایم تر از آنها است و دهان را خوشبو می کند.  تره ناراحتی طحال را می تواند برطرف  کند.

ساعت10 پنج شنبه /////

مصرف تازه تره  برای رفع یبوست دائمی، ترش کردن غذا و سوء هاضمه، رفع چاقی و تسکین درد مفاصل و نقرس مفید است. مصرف سوپ یا شربت تره برای معالجه تمام بیماری های حاد و مزمن دستگاه تنفس اثر شفا بخش دارد، مثلاً در گلو درد، گرفتگی صدا و سیاه سرفه مفید بوده و اثر خلط آور دارد و  اضافه کردن این مواد به همراه کمی عسل به آب تره و مصرف آن مفیدتر خواهد بود.

تره از سبزی های مدر (ادرار آور) است و لذا خوردن سوپ یا شربت تره و یا جوشانده تخم تره در یک لیتر آب برای آب آوردن بافت ها، دفع سنگ کلیه و تسکین قولنج مفید است. خوردن تره که در سرکه پرورده شده باشد، برای دفع سنگ کیسه صفرا و تورم طحال مفید است. تره پخته و نیم گرم را چنانچه در محل بواسیر قرار دهند، اثر شفا بخش دارد، همچنین خوردن  آب تره خام، خونریزی بواسیر را قطع می کند. مالیدن آب تره یا له کرده آن بر روی پوست برای درمان کهیر و رفع خارش مخصوصا اگر با سماق مخلوط شود مؤثر است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 4 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور