پیام شهروند

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

اخبار علمی / اپلیکیشی که وجود کرونا را هشدار می‌دهد

اپلیکیشی که وجود کرونا را هشدار می‌دهد

یک شرکت سوییسی اپلیکیشنی طراحی کرده که مشخص می‌کند، کدام کاربر به کرونا مبتلا شده است.

یک اپلیکیشن سوییسی برای هشدار به کاربران طراحی شده که هر کاربر می‌تواند در آن به صورت خوداظهاری اعلام کند به کرونا مبتلاست و به سایر کاربران نیز هشدار می‌دهد که فاصله فیزیکی خود را حفظ کنند.

این اپلیکیشن  فعلا در مرحله آزمایشی است و از طریق بلوتوث ارتباط برقرار می‌کند و فاصله فیزیکی افراد را هشدار می‌دهد.

در حال حاضر برخی کاربران این اپلیکیشن را به صورت داوطلبانه نصب کرده‌اند. نصب این نرم افزار موبایلی نیازی به شماره تلفن ندارد.

این اپلیکیشن، داده‌های تلفن هوشمند کاربران را به مدت ۲۱ روز ذخیره می‌کند و در صورت نزدیک شدن با افراد آلوده به ویروس کرونا، به آن‌ها اطلاع می‌دهد.

انتظار می‌رود این اپلیکیشن در پایان ماه ژوئن در دسترس عموم قرار گیرد و به عنوان ابزاری برای جلوگیری از موج دوم احتمالی کووید ۱۹ در کشور سوییس استفاده شود.

سوییس تاکنون حدود ۳۱ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا و بیش از ۱۶۶۰ مرگ و میر ناشی از این ویروس را گزارش کرده، اما به تدریج دولت این کشور محدودیت‌های گسترده در زندگی عمومی را کاهش داده است؛ زیرا تعداد موارد جدید به شدت کاهش یافته است.

این اپلیکیشن بخشی از استراتژی مقامات بهداشتی سوییس برای ردیابی مبتلایان به کرونا، قرنطینه بیماران و قرنطینه افرادی است که پس از تماس نزدیک با یک فرد آلوده در معرض خطر قرار دارند.

 

 

 

 

 

 

 

تلخی دهان در صبح از چه بیماری‌هایی خبر می‌دهد؟

عفونت دستگاه تنفسی، آلرژی و سینوزیت آن دسته از بیماری‌هایی هستند که می‌توانند باعث تلخی دهان در صبح شوند.

تلخی دهان از چه بیماری‌هایی خبر می‌دهد؟

 در خصوص تلخی دهان در اول صبح گفت: تلخی‌های دهان می‌تواند ناشی از از مصرف خوراکی‌ها یا مواد غذایی که در شب گذشته از آنها استفاده شده است باشد، اما در بسیاری از موارد تلخی‌های دهان به دلیل رفلاکس معده و کمبود انواع ویتامین‌ها و املاح معدنی بدن و در بیشتر مواقع با استعمال مواد دخانی همراه است.

او متذکر شد: عمده‌ترین دلیل تلخی‌های دهان در اول صبح برگشت اسید معده به مری است، این اتفاق در زمانی بروز می‌کند که افراد در شب گذشته از انواع ترشیجات استفاده کرده باشند و همین امر در روز آینده موجب سوزش سر دل افراد می‌شود.

شیرنژاد در ادامه عفونت‌های دستگاه فوقانی یا تنفسی را یکی از شایع‌ترین دلایل تلخی دهان در آغاز طول روز دانست و گفت: عفونت دندان، سرماخوردگی، آلرژی‌های فصلی، آنفلوانزا، سینوزیت می‌توانند از عوامل تلخی دهان باشند.

این متخصص، کمبود ویتامین‌ها و املاح معدنی بدن را نیز از عوامل تلخی دهان دانست و اظهار داشت: کمبود ویتامین‌ها و مواد مغذی روی سیستم چشایی تاثیرگذار است، بنابراین این موضوع نیز می‌تواند یکی از علت‌های تلخی دهان پس از بیدار شدن از خواب باشد.

او در پایان پیری و سوءتغذیه را نیز از دلایل قابل لمس و مبرهن تلخی دهان دانست و تصریح کرد: برخی از افراد به دلیل عدم‌استفاده از غذا در طول روز، دهانشان طعم شیرین و شور غذاها را فراموش می‌کند و همین امر باعث از بین رفتن حس چشایی  و تلخی دهان آنها می‌شود.

 

 

پارچه‌ای هوشمند که ویروس کرونا را از بین می‌برد

یک شرکت فرانسوی پارچه ای تولید کرده است که می‌تواند با استفاده از پرتوهای فرابنفش، ویروس کرونا را از بین ببرد.

یک شرکت فرانسوی به تازگی در زمینه تمیزکردن پارچه و ضدعفونی کردن و رفع آلودگی از آن به نتایج مطلوبی رسیده و معتقد است دستاوردش می‌تواند راه‌حلی برای مقابله با ویروس کرونا در وسایل حمل ونقل عمومی باشد.

این شرکت توانسته پارچه‌هایی از جنس مخمل تولید کند که به کمک فرایندی به نام فوتوکاتالیز قادر به از بین بردن ۱۰۰ درصدی ویروس‌ها از روی صندلی‌های وسایل حمل ونقل عمومی است.

رئیس این شرکت اظهار کرد: در تولید این پارچه از یک کاتالیزور استفاده شده که در صورت تماس با اشعه ماوراء بنفش فعال می‌شود. هدف این واکنش اکسیداسیون ترکیبات و تبدیل آنها به مولکول‌های بی ضرر مانند آب یا نمک بود.

پارچه‌ای که در عرض یک دقیقه ویروس را از بین می‌برد

این پارچه‌های مخملی که عمر مفیدشان ۲ سال است، قادرند در صورت تماس با نور طبیعی یا مصنوعی باکتری، میکروب و ویروس‌ها را تنها در مدت زمان یک دقیقه از بین ببرند. همچنین آزمایشاتی که در آزمایشگاه‌های مستقل در ایالات متحده و اسپانیا انجام شده است اثربخشی این پارچه‌های مخملی را در برابر از بین بردن ویروس کرونا نشان دادند.

این در حالی است که این مناطق از افزایش خطر ابتلا به ویروس کرونا در وسایل حمل ونقل عمومی نگرانند.

پارچه‌های هوشمند

امکان استفاده از پارچه‌های هوشمند در مکان‌های دیگر

این پارچه‌های هوشمند برای وسایل حمل ونقل عمومی در نظر گرفته شده‌اند اما می‌توانند در مکان‌های‌های دیگری نیز کاربرد داشته باشند. از این پارچه می‌توان در سالن‌های سینما و سالن‌های کنسرت هم استفاده کرد.

تنها یک ساعت طول می‌کشد تا بعد از تماس با نور ماوراء بنفش صندلی‌های این مکان‌ها ضدعفونی شوند.

در حال حاضر شبکه حمل و نقل در شهر لیون در فرانسه برخی از صندلی‌های مترو خود را به این پارچه‌های مخملی مجهز کرده است، این پارچه‌ها ممکن است به زودی در سایر شهر‌های فرانسه مورد استفاده قرار بگیرد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

نتایج مثبت اثربخشی یک داروی ایرانی در درمان کرونا

طبرسی از نتایج مثبت اثربخشی یک داروی ایرانی در درمان بیماران کرونایی بستری در بیمارستان مسیح دانشوری خبر داد.

پیمان طبرسی معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری  اظهار کرد: داروی جدیدی که مراحل تست اولیه آن طی می شود، در ابتدا بر روی ۲۰ بیمار آزمایش شده است که خوشبختانه هیچ مورد مرگ و میری در میان بیماران مصرف کننده دارو دیده نشده و این دارو عوارضی نداشته است.

کاهش مرگ و میر بیماران کرونایی با داروی ایرانی

او ادامه داد: در مرحله دوم داروی مد نظر بر روی ۱۵۲ بیمار آزمایش شده است و نتایج نشان می دهد که میزان مرگ و میر بیماران مصرف کننده این دارو در مقایسه با بیمارانی که از این دارو استفاده نکرده بودند، کم تر شده است.

طبرسی بیان کرد: اگر بیماران کرونایی علائم خفیفی دارند احتیاج به مصرف هیچ دارویی ندارد و به طور کلی داروها باید با تجویز پزشک مصرف شود. داروی مدنظر ویژه بیمارانی است که دچار افت اکسیژن و در بیمارستان بستری شده اند.

 

 

 

یافته محققان فنلاندی؛

وضعیت خوب ویتامین D عامل محافظ در برابر سرطان

وضعیت خوب ویتامین D عامل محافظ در برابر سرطان

طبق نتایج تحقیق جدید، وضعیت خوب ویتامین D بدن هم در پیشگیری از سرطان و هم تشخیص چندین نوع سرطان سودمند است.

به گزارش خبرنگار مهر، به گفته محققان دانشگاه فنلاند شرقی، تأثیرات ضدسرطانی ویتامین D در پیشگیری و درمان سرطان روده و سرطان‌های خون کاملاً مشهود است.

بعلاوه واکنش دهی بالا ویتامین D می‌تواند با خطر کمتر ابتلا به سرطان مرتبط باشد. اگرچه میزان واکنش دهی ویتامین D در بین افراد مختلف فرق می‌کند.

ویتامین D همواره به خاطر نقش اصلی اش در سلامت استخوان‌ها شناخته شده است اما محققان معتقدند این ویتامین سیستم ایمنی را تنظیم کرده و تأثیرات ضدسرطانی آن عمدتاً از طریق سلول‌های ایمنی نظیر مونوسیت ها و سلول‌های T ایجاد می‌شود.

ویتامین D تاثیراتش را از طریق گیرنده ویتامین D (VDR) بدست می‌آورد که فاکتور رونویسی دخیل در بیان و تنظیم اپی ژنتیکی ژن‌های بیشماری است.

میزان کم ویتامین D منجر به عملکرد نامطلوب VDR شده و در نتیجه ریسک تبدیل سلول‌ها به سلول‌های سرطانی غیرقابل کنترل افزایش می‌یابد.

در سایر انواع سرطان‌ها نظیر سرطان پروستات و سینه هم، میزان کم ویتامین D با احتمال بالاتر وقوع سرطان و تشخیص ضعیف‌تر مرتبط است.

با این حال یافته‌ها نشان می‌دهد که مکمل ویتامین D همواره موجب کاهش نرخ مرگ و میر ناشی از سرطان نشده است و تاثیر آن، به میزان واکنش دهی فرد به ویتامین D بستگی دارد.

 

 

خواص شگفت‌انگیز عناب؛ از بهبود سرطان تا درمان نازایی

عناب میوه‌ شیرین و پرخاصیتی است که برای درمان انواع بیماری‌ها توصیه می‌شود.

خواص عناب؛ از تقویت دستگاه گوارش تا کاهش استرس عناب میوه گردویی شبیه به خرما و انجیر است که پزشکان طب سنتی برای درمان بیماری‌های گوناگون از خواص درمانی آن استفاده می‌کنند. این میوه شیرین از نظر متخصصان طب سنتی دارای طبیعتی معتدل است.

عناب در طب سنتی به خرمای قرمز یا خرمای چینی معروف است. در ادامه این مطلب به برخی خواص درمانی عناب پرداخته شده است.

خواص درمانی عناب

به گفته محققان طب سنتی عناب باعث بهبود سرطان، تقویت ریشه مو، لطافت پوست، درمان یبوست، کاهش استرس یا اضطراب، ضدافسردگی، درمان بی خوابی، کنترل قندخون، درمان سرماخوردگی، تقویت دستگاه گوارش، حفاظت از کبد، مقاومت در برابر پوسیدگی دندان و حفظ آرامش می‌شود. همچنین برای درمان کم فشاری خون و نازایی افراد هم مفید خواهد بود.

ارزش تغذیه‌ای عناب

ویتامین C، پروتئین، کربوهیدارت، کلسیم، فسفر، آهن، کاروتن، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، فلور و مواد معدنی موجود در عناب باعث درمان بسیاری از بیماری‌ها می‌شود و از آنجایی که چربی موجود در این میوه بسیار کم است برای کاهش چربی و قند خون مفید خواهد بود. متخصصان تغذیه مصرف عناب را به عنوان بخشی از رژیم غذایی روزانه برای فرد توصیه می‌کنند.

عناب

مصرف بیش از حد عناب چه عوارضی دارد؟

۱_ افراد سرد مزاج باید عناب را در کنار مویز مصرف کنند؛ زیرا مصرف عناب به تنهایی باعث نفخ معده در آنان خواهد شد.

۲_ افرادی مبتلا به غلظت خون نباید بیش از حد عناب استفاده کنند؛ چراکه ویتامین‌ K موجود در این میوه مشکلات زیادی را برای آنها به وجود خواهد آورد.

۳_ افرادی که به مشکلاتی از قبیل نفخ معده، انگل‌های روده‌ای و خلط بیش از حد مبتلا هستند، باید پیش از مصرف عناب با پزشک خود مشورت کنند.

مصرف عناب

نحوه تهیه دمنوش عناب

ابتدا مقداری عناب را شسته و آن را خیس کنید، سپس عناب‌ها را داخل قوری ریخته و به مدت ۱۵ دقیقه در دمای ۸۰ درجه بگذارید تا به خوبی دم بکشد. برای مصرف دمنوش عناب نیازی به شیرین کردن آن نیست و تنها با اضافه کردن مقداری آبلیمو آماده خواهد بود.

اگر بیش از حد دچار اضطراب و استرس هستید دمنوش عناب بهترین گزینه برای درمان شما است. همچنین این دمنوش به علت داشتن لعاب گرفتگی صدا را درمان کرده و به کاهش فشار خون کمک می‌کند.

دمنوش عناب

عناب دشمن سرطان است؛ چراکه مقدار زیاد ویتامین C و آنتی اکسیدان موجود در آن باعث پیشگیری از رشد و حرکت رادیکال‌های آزاد خواهد شد و رشد سلول‌های سرطانی را متوقف خواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

معجزه‌ لیموترش که نباید آن‌ را نادیده گرفت

لیمو ترش سرشار از ویتامین C است و خواص شگفت انگیزی برای سلامت و بهبود کیفیت زندگی ما دارد.

چرا نباید لیمو ترش را همراه چای مصرف کنیم؟

لیموترش یکی از مهم‌ترین انواع مرکبات است که حاوی مقدار زیادی اسید سیتریک است، در واقع این اسید در لیمو ترش و پرتقال وجود داشته و به عنوان یک اسید آلی عمل می‌کند.

این میوه ترش نه تنها برای تقویت سیستم ایمنی بدن و درمان بیماری‌ها تاثیر دارد، بلکه ویتامین C، کلسیم، فولات، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، پروتئین، کربوهیدرات و انواع ویتامین‌های گروه B موجود در آن باعث شادابی و سفیدی پوست هم می‌شود.

تاثیر استفاده از لیمو در بهبود بیماری‌ها

برای درمان سرماخوردگی، آبریزش بینی، سرفه خفیف، صاف شدن گلو، کاهش درد و التهاب آن، جلوگیری از سرطان، درمان سنگ کلیه، بهبود یبوست، کاهش حالت تهوع و استفراغ در دوران بارداری، مانع بروز آب مروارید، کاهش خشکی و پوسته پوسته شدن پوست می‌توانید از لیمو استفاده کنید.

مصرف روزانه لیمو ترش به مقدار بسیار کم باعث کاهش فشار خون سیستولیک شده و رعایت آن در رژیم غذایی توصیه می‌شود. برخی افراد در زمان تهیه غذا از آبلیمو استفاده می‌کنند که این امر نقش مهمی در سلامت جسمانی بدن دارد.

محققان کشف کرده اند که لیمو دارای ۲۲ ترکیب ضد سرطان است و برای داشتن کبدی سالم و افزایش تولید صفرا در کبد باید حتما مصرف شود.

اگر دچار آنفلوانزا یا سرماخوردگی شدید عسل را با مقداری آب لیمو و آب گرم ترکیب کنید. برای بهتر شدن نتیجه می‌توانید از فلفل و دارچین هم کمک بگیرید؛ چرا که لیمو خواص ضد ویروسی و ضدباکتری زیادی دارد.

بسیاری از افراد به منظور کاهش وزن یا لاغری صبح هنگام به صورت ناشتا مقداری از آبلیو را در یک لیوان آب ولرم ریخته و آن را میل می‌کنند، در واقع این کار به پر شدن حجم معده و جلوگیری از اشتها کمک زیادی خواهد کرد.

چرا نباید لیمو ترش را همراه چای مصرف کنیم؟

مضرات لیمو ترش را بشناسید

برخی از افراد به خصوص قدیمی‌ها بنا بر عادت همیشگی همراه چای خود حتما از یک عدد لیمو ترش استفاده می‌کنند تا به اینصورت از مزایای آن بهره‌مند شوند، اما انجام این کار بسیار اشتباه است. طبق مطالعات گوناگون این عمل منجر به از بین رفتن ویتامین‌های C موجود در لیموترش می‌شود و به راحتی به مینای دندان آسیب زده و خشکی دهان را به وجود می‌آورد.

هشدار‌های زیر را جدی بگیرید

۱_ آب لیمو ترش با گوجه فرنگی سازگار نبوده و نباید همراه با آن مصرف شود.

۲_ به هیچ عنوان از آب لیموی کهنه استفاده نکنید؛ چرا که باعث تولید اسید‌های مضر شده و برای بدن خوب نیست.

۳_ از زمان برش لیمو تا مصرف آن نباید مدت زمان زیادی بگذرد و به هیچ عنوان همراه غذا‌های داغ به خصوص چای میل نشود؛ چرا که باعث از بین رفتن ویتامین‌های C موجود در آن شده و برای بدن مضراتی به وجود می‌آورد.

۴_  برخی افراد به نگهداری آب لیمو ترش در یخچال نگهداری می‌کنند و در زمان‌های مختلف به خصوص تهیه سالاد در آن استفاده می‌کنند، اما انجام این کار باعث از بین رفتن ویتامین‌های موجود در آن شده و منجر به سمی شدن غذا خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

۱۰ ماده غذایی مضر که سریع‌تر پیرتان می‌کند + جایگزین‌های مناسب برای رفع چروک پوست

در گزارش زیر می‌خواهیم شما را با مواد غذایی بدی که سرعت پیر شدن پوست شما را بیشتر می‌کنند آشنا کنیم.

۱۰ماده غذایی بدی که زودتر پیرتان می‌کند + جایگزین‌های ممکن برای رفع چروک

آیا می‌دانید چه عواملی باعث ایجاد چین و چروک در صورت و بدن می‌شوند و برای رفع چروک چه باید بکنیم؟

دو عامل اصلی در افزایش سرعت روند پیر شدن پوست وجود دارد: قرار گرفتن در معرض نور خورشید و محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته یا AGE‌ها. محصولات AGE زمانی شکل می‌گیرند که پروتئین یا چربی با قند ترکیب شود. اما با این که عوامل منفی پیرکننده پوست در کنترل ما هستند، استفاده از کرم‌های ضد آفتاب و دقت و مراقبت از رژیم غذایی سالم و مناسب می‌تواند در نحوه محافظت از بدن و درمان پوست تاثیرگذار و مفید باشد.

در این مطلب، می‌خواهیم شما را با مواد غذایی بدی که سرعت پیر شدن پوست شما را بیشتر می‌کنند آشنا کنیم و امیدواریم بتوانید با توجه به این اطلاعات فواید کافی را از غذا‌هایی که می‌خورید کسب کنید.

۱- به جای سیب زمینی معمولی سرخ کرده، سیب زمینی شیرین سرخ کرده بخورید

سیب زمینی سرخ کرده معمولی یکی از مواد غذایی مضر و عامل پیر شدن پوست است، زیرا هم سرخ شده و هم نمک دارد. غذا‌هایی که در روغن با حرارت بالا سرخ می‌شوند رادیکال‌های آزادی ایجاد می‌کنند که می‌تواند منجر به آسیب به پوست شود.

علاوه بر این، مصرف نمک زیاد منجر به خارج کردن آب از پوست و در نهایت بی آبی بدن می‌شود که نتیجه آن چروک شدن بیشتر پوست خواهد بود.

جایگزین: سیب زمینی شیرین پخته یا تنوری بخورید، زیرا سیب زمینی شیرین حاوی مس است و به دلیل تولید کلاژن، یک عنصر ضدپیری نامیده می‌شود.

۲- به جای نان سفید، نان جوانه زده بخورید

وقتی کربوهیدرات‌های فراوری شده با پروتئین ترکیب می‌شوند، منجر به تشکیل AGE‌ها می‌شوند که تاثیر مستقیم در بیماری‌های مزمن و تسریع روند پیری دارد. غذا‌هایی که شاخص گلیسمی یا قندی بالایی دارند، مانند نان سفید، منجر به التهاب بدن می‌شوند؛ عواملی که به طور مستقیم منبع اصلی فرایند پیری هستند.

جایگزین: به جای نان سفید، نان‌های جوانه دار یا سبوس داری بخورید که حاوی قند اضافی نیستند. این نان‌ها در ترکیبات خود آنتی اکسیدان دارند که برای پوست مفید است.

۳- به جای قند و شکر، عسل یا آبمیوه بخورید

شکر یکی از مواد کمتر مشهوری است که ناخواسته منجر به مشکلات پوستی مانند آکنه می‌شود. همان طور که در بالا گفتیم، شکر در تشکیل AGE‌ها که کلاژن را تخریب می‌کنند نقش دارد.

وقتی میزان شکر بالا رود AGE‌ها تحریک می‌شوند و اگر نور خورشید هم دخیل باشد تاثیر منفی بیشتری دارند. به جای بستنی خوردن، میوه‌های یخ زده تازه بخورید که شکر افزوده هم ندارند.

جایگزین: هر وقت هوس خوردن یک چیز شیرین کردید، میوه یا شکلات تلخ بخورید. بلوبری جلوی از دست رفتن کلاژن را می‌گیرد.

۴- روغن زیتون یا آووکادو به جای روغن نباتی

مطالعات نشان می‌دهد آن‌هایی که روغن نباتی یا کره مصرف نمی‌کنند، کمتر به پوستشان آسیب می‌رسد و دچار چروک می‌شوند. طبق تحقیقات، روغن نباتی بدتر از کره است، زیرا مقادیر روغن هیدروژنه بسیار زیادی دارد. این اسید‌های چرب باعث قرار گرفتن پوست در معرض تشعشعات فرابنفش می‌شوند که به کلاژن و کشسانی پوست آسیب می‌رسانند.

جایگزین: به جای کره مالیدن روی نان، از روغن زیتون یا روغن آووکادو استفاده کنید که غنی از آنتی اکسیدان‌های ضدپیری هستند.

۵- به جای گوشت‌های فرآوری شده، مرغ بخورید

هات داگ، پپرونی، بیکن، سوسیس و کالباس نمونه‌هایی از گوشت‌های فرآوری شده هستند که برای پوست مضرند. این گوشت‌ها که پر از سدیم، اسید‌های چرب، سولفیت هستند می‌توانند به دلیل ایجاد التهاب، پوست را پیر و کلاژن را تضعیف کنند. اگر به دنبال جایگزین پروتئینی ارزان قیمت می‌گردید، تخم مرغ یا لوبیا بخورید.

جایگزین: گوشت کم چرب مانند مرغ و بوقلمون بخورید. این گوشت‌ها مملو از پروتئین و آمینو اسید بوده که در تشکیل طبیعی کلاژن الزامی هستند.

۶- به محصولات لبنی هم فکر کنید

برخی از افراد تغییرات پوستی مثبتی را با ترک مصرف لبنیات شاهد بوده اند، اما در برخی دیگر از مردم، مصرف نکردن لبنیات هیچ تاثیری در پیری پوستشان نداشته است. مفید یا مثبت بودن عدم مصرف لبنیات به خود افراد بستگی دارد.

برخی از مواد لبنی منجر به التهاب بدن و استرس اکسیداتیو می‌شوند که یکی از دلایل اصلی پیری زودرس پوست است. رژیم غذایی مواد لبنی کم چرب می‌تواند شما پوست شما را در برابر تشعشعات خورشید و چروک شدن محافظت کند.

جایگزین: لبنیات منبع غنی از کلسیم بوده و برای سلامت عمومی پوست مفید خواهند بود. منابع دیگر کلسیم بذرها، لوبیا، بادام، سبزیجات سبزبرگ و انجیر هستند.

۷- در مصرف سودا و قهوه تجدید نظر کنید

کاری که سودا و قهوه با سلامت بدن شما می‌کند، بیشتر به خواب شما مربوط می‌شود تا پوست. اول از همه باید بگوییم که هر دوی این نوشیدنی‌ها حاوی مقدار زیادی کافئین هستند. اگر در طول روز تا خود شب از این نوشیدنی‌ها بخورید روی خواب شما تاثیر منفی می‌گذارد. خواب ناکافی با افزایش علائم پیری پوست و بروز حلقه‌های سیاه در اطراف چشم و خطوط ریز در ارتباط است.

جایگزین: اگر نگران محتوای شکر آن‌ها هستید، به مقدار نوشیدن خود فکر کنید. در صورتی که می‌توانید، مقدار مصرف خود را کاهش دهید یا به جای قهوه شیر طلایی بخورید. زردچوبه محتوای اصلی شیر طلایی و غنی از آنتی اکسیدان است که همان طور که گفته شد قدرتمندترین ترکیب ضدپیری است.

۸- غذا‌ها را با حرارت بالا نپزید

برخی از روغن‌های چنداشباع نشده حاوی مقادیر بالایی اسید‌های چرب امگا ۶ هستند؛ مانند روغن ذرت و روغن آفتابگردان. این روغن‌ها می‌توانند رادیکال‌های آزاد و مضر ایجاد کنند و منجر به افزایش التهاب شوند. اگر هر روز با حرارت بالا غذا‌ها را سرخ کنید یا بپزید، مضرات آن چندبرابر می‌شود.

اما آن چه گفتیم به این معنی نیست که همه روغن‌ها ناسالم هستند. وقتی سخن از روغن و پیشگیری از چروک پوست به میان می‌آید، سعی کنید چربی‌های تک اشباع نشده را انتخاب کنید تا آبرسانی پوست را حفظ کنند.

جایگزین: به جای روغن گیاهی از روغن زیتون استفاده کنید. روغن زیتون غنی از آنتی اکسیدان، ویتامین‌ای و فیتوسترول هاست و التهاب را کاهش می‌دهد.

۱۰- کیک برنجی نخورید

با این که کیک برنجی یک اسنک یا میان وعده خوشمزه است، اما برای پوست خوب نیست. کیک برنج شاخص گلیسمی یا قندی بالایی دارد و می‌تواند قند خون را به میزان زیادی بالا ببرد. افزایش قند خون می‌تواند به منزله یک شتاب دهنده روند پیری عمل کند و منجر به ایجاد چروک شود.

جایگزین: اگر به دنبال یک میان وعده ضدپیری می‌گردید حُمُص (هموس) با فلفل دلمه‌ای خلال شده بخورید. فلفل دلمه‌ای قرمز مملو از ویتامین ث است و باعث تولید کلاژن می‌شود. نخود‌ها مملو از آنتی اکسیدان‌های سالم برای پوست هستند.

۱۱- استفاده از لیپوئیک به جای فروکتوز

بسیاری از مردم وقتی می‌شنوند آگاوه حاوی فروکتوز بیشتری نسبت به شربت ذرت فروکتوز است بسیار متعجب می‌شوند. همان طور که گفته شد، فروکتوز کلاژن را سریع‌تر از قند معمولی می‌شکند و تجزیه می‌کند. به همین علت، سرعت تشکیل چروک را افزایش می‌دهد.

جایگزین: از آنجا که لیپوئیک اسید می‌تواند از تاثیرات منفی فروکتوز در آسیب به کلاژن پیشگیری کند، اگر آگاوه تنها شیرین کننده‌ای است که در اختیار دارید، یادتان باشد مقدار زیادی کلم پیچ یا کلم فندوقی را وارد رژیم غذایی خود کنید، زیرا مملو از لیپوئیک اسید است.

روش‌های دیگر سلامت پوست و کاهش چروک

اگر با خواندن این مطلب فکر می‌کنید که اصلا نباید هیچ کدام از مواد غذایی گفته شده را بخورید، بهتر است بدانید مسئله مهم تعادل است. غذا یک بازی طولانی است و روش‌های زیادی برای افزایش تشکیل کلاژن وجود دارد؛ مثلا استفاده از مکمل‌ها و تزریق.

درمان‌های موضعی مانند رتینول، ویتامین ث، میکرونیدلینگ و اسید‌های صورت می‌تواند از چروک پیشگیری کند. اگر به دنبال راهکار‌های جامع تری می‌گردید، می‌توانید ورزش‌های صورت یا طب سوزنی صورت را در نظر بگیرید.

اما اگر هم نمی‌خواهید، می‌توان هیچ کاری انجام ندهید. در عوض، چروک‌های صورت خود را بپذیرید و با آن‌ها کنار بیایید. به همین راحتی!

منبع: روزیاتو

 

 

 

رییس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: استفاده از داروی «رسیژن» تا حدودی مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا را کاهش می‌دهد.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست تخصصی به منظور بررسی نقش داروی رسیژن (داروی ام اس) در کاهش مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا با حضور ولایتی رییس بیمارستان مسیح دانشوری، زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران و جمعی از پزشکان و متخصصان این مرکز برگزار شد.

در ابتدای این نشست، ولایتی گفت: تلاش‌های فراوانی برای دستیابی به درمان مناسب و داروی تاثیرگذار شکل گرفته و در بیمارستان مسیح دانشوری با همت متخصصان و پزشکان، گام‌های ارزشمندی در حوزه پژوهشی شکل گرفته است و امیدواریم هر چه زودتر نتایج مثبت آنان در اختیار قرار گیرد. امروز هم قرار است دارویی را برای مقابله با کرونا رونمایی کنیم که می‌تواند نقش مهمی در کاهش مرگ و میر بیماران داشته باشد.

او افزود: یکی از دارو‌های مورد استفاده، رسیژن است که در درمان بیماران کرونایی اثر گذاری فراوانی داشته و می‌توانیم با استفاده از این دارو تا حدودی با بیماری مقابله کنیم که با کسب مجوز از وزارت بهداشت و رعایت قوانین مربوطه از آن استفاده شده و تا حدود ۵ برابر نسبت به قبل بهبودی داشته ایم هر چند که باید مطالعات در سطح وسیع تری توسعه یابد که با هماهنگی وزارت بهداشت طراحی و اجرا خواهد شد.

 

 

 

نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، در صورتی که فرد خیلی زود برای تشخیص ابتلا به ویروس کرونا آزمایش شود، امکان یک اشتباه در هر ۵ تست وجود دارد.

کد خبر:۹۸۳۹۱۰
تاریخ انتشار:۲۲ خرداد ۱۳۹۹ – ۱۶:۱۷11 June 2020
                          از هر ۵ آزمایش کرونا، یک تست خطا دارد
به گزارش تابناک به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، در صورتی که فرد خیلی زود برای تشخیص ابتلا به ویروس کرونا آزمایش شود، امکان یک اشتباه در هر ۵ تست وجود دارد.

براساس این مطالعه که توسط محققان دانشگاه جان هاپکینز انجام شده، در صورتی که فرد خیلی زود آزمایش شود، احتمال خطا در نتیجه آزمایش ویروس کرونا وجود دارد و میزان منفی‌های کاذب سه برابر خواهد بود.

محققان نمونه‌هایی از تست کروناویروس بیش از یک هزارو سیصد بیمار را بررسی کردند و مشخص شد، اگر فرد آلوده پس از یک روز آزمایش شود احتمال کاذب بودن نتیجه آزمایش صد در صد است و پس از چهار روز میزان کاذب بودن آن به ۶۷ درصد کاهش می‌یابد و روز پنجم این درصد به ۳۸ درصد می‌رسد.

ابتلای بیش از ۱.۹ میلیون نفر به ویروس کرونا در ایالات متحده تأیید شده، اما تیم این پژوهش می‌گوید که یافته‌های جدید نشان می‌دهد تعداد واقعی مبتلایان به ویروس کرونا ممکن است بسیار بیشتر از آمار منتشر شده باشد.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + شش =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور