پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

اخبار علمی / امکان ارسال پیام به موجودات فضایی فراهم می‌شود

شرکت اسپیس اسپیک توانسته روی سایت خود قابلیتی را ایجاد کند تا افراد در صورت تمایل پیام خود را به کیهان ارسال کنند.

 

فضانوردان و اخترشناسان در سفر‌های خود به فضا، نشانه‌هایی یافته‌اند که فرضیه وجود موجودات فضایی را قوت می‌بخشد. این یافته‌ها بر کنجکاوی افراد درباره این موجودات به ویژه در سال‌‎های اخیر دامن زده است.

با توجه به پیشرفت فناوری و دستیابی به ابزاری که سفر به فضا را سهولت می‌بخشد و اکتشافات بیشتر اخترشناسان، بسیاری از خواسته‌های بشر که روزی تنها یک رویا بود در مسیر تحقق قرار گرفته است. آرزو‌هایی مانند ملاقات و مکالمه با موجودات فرازمینی که شاید در آینده‌ای نزدیک این رویا هم به واقعیت بپیوندد.

ابر شرکت‌های زیادی در جهان به طور اختصاصی در زمینه فضا و شبکه‌های اینترنتی در حال فعالیت هستند که یکی از آن‌ها شرکت معروف اسپیس اسپیک است که در جریان اقدامات اخیر خود توانسته شرایطی را فراهم آورد تا انسان بتواند پیام خود را به کیهان مخابره کند.

موجودات فضایی

این شرکت روی سایت خود قابلیتی ایجاد کرده است که افراد می‌توانند با پرداخت مبلغی پیام خود را در قالب صدا و ویدئو به فضا بفرستند. اسپیس اسپیک پیام‌ها را پیش از ارسال رمزگذاری می‌کند، این پیام‌ها از طریق فوتون‌ها پرتوی شده و قابلیت سفر به کیهان به مدت میلیون‌ها سال نوری را می‌یابند. پیام‌های ارسال شده مدت‌ها پس از بین رفتن زمین باقی مانده و در فضا می‌چرخند.

محتوای پیام‌ها می‌تواند دعا، پیام حمایت از یک رویداد، شعر یا هر چیز دیگری باشد. این شرکت در قالبی آن‌ها را ارسال می‌کند که قابل درک برای هر زندگی هوشمندی باشد و حتی این امکان وجود دارد که پیام انسان‌ها به دست موجودات فضایی نیز در صورت وجود برسد؛ این در حالی است که دانشمندان درباره ارتباط با این موجودات هشدار داده‌اند.

 

 

 

 

غذا خوردن قبل از خواب موجب اضافه وزن می شود

مطالعه جدید نشان می دهد اگر دیرهنگام شام خورده و فورا به رختخواب بروید دچار اضافه وزن می شوید.

 به گفته محققان دانشگاه جان هاپکینز، این اضافه وزن به این دلیل است که متابولیسم کُند می‌شود، در حالیکه قندخون و سایر مواد شیمیایی دخیل در اضافه وزن و دیابت نوع ۲، تقویت می‌شوند.

دکتر «جاناتان جون»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «نه تنها آنچه که می‌خورید، بلکه زمان غذاخوردن هم فاکتور مهمی در افزایش مشکلاتی نظیر چاقی است.»

در این مطالعه، از ۲۰ فرد سالم خواسته شد تا در ساعت ۶ عصر یا ۱۰ شب غذا بخورند. غذا هر دو گروه هم مشابه بود. هر دو گروه ساعت ۱۱ شب به رختخواب رفته و ساعت ۷ صبح بیدار شدند.

در طول مطالعه، نمونه خونی شرکت کنندگان هر ساعت گرفته شد و مطالعات خواب نیز انجام شد.

نتایج نشان داد شام دیرهنگام موجب افزایش قندخون و کاهش روند چربی سوزی می‌شود.

به طورمیانگین، حداکثر میزان قندخون بعد از صرف شام دیرهنگام در مقایسه با زود شام خوردن، حدود ۱۸ درصد بالاتر است. همچنین میزان چربی سوزی حدود ۱۰ درصد کمتر است.

به گفته محققان، این تأثیرات حتی در افراد چاق یا مبتلا به دیابت بیشتر است.

شیر مادر به کودک در مقابله با چاقی کمک می کند

به گفته محققان، تغذیه انحصاری با شیرمادر تاثیرات بلندمدتی بر شاخص توده بدنی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، افرادی که بواسطه ژن‌هایشان، در معرض ریسک بالا چاقی هستند، تغذیه انحصاری با شیرمادر در دوره نوزادی می‌تواند به کاهش وزن در سنین بالا کمک کند.

محققان دانشگاه تورنتو کانادا عنوان می‌کنند نوزادانی که فقط از شیرسینه مادرشان تغذیه می‌کنند، در دوره بزرگسالی کمتر با اضافه وزن روبرو هستند اما دلیل آن هنوز به خوبی معلوم نیست.

محققان در این مطالعه به بررسی داده‌های ژنتیکی و شاخص توده بدنی بیش از ۵۰۰۰ کودک در بریتانیا پرداختند.

آنها دریافتند در پسران ۱۸ سال دارای ژن چاقی، تغذیه انحصاری با شیرمادر تا ۵ ماهگی موجب کاهش شاخص توده بدنی شأن تا ۱.۱۴ kg/m۲ می‌شود. این تأثیر در دختران بیشتر بوده و با کاهش ۱.۵۳ kg/m۲ مرتبط است.

«لورنت بریولائیس»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «تغذیه انحصاری با شیرمادر تا ۳ ماهگی یا ترکیب شیرمادر و شیرخشک با کاهش مشابه شاخص توده بدنی در افراد پرریسک در معرض چاقی مرتبط نیست.»

طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی، تمامی نوزادان باید تا ۶ ماهگی فقط با شیر مادر تغذیه شوند اما تنها ۴۰ درصد نوزادان در جهان تا این سن با شیرمادر تغذیه می‌شوند.

این یافته‌ها نشان می‌دهد مدت طولانی‌تر تغذیه با شیرمادر دارای بیشترین فایده برای افراد در معرض ریسک بالا چاقی است.

ویتامین C موجود در سنجد به کاهش چین و چروک پوست و جوان سازی آن کمک می‌کند.

برای کاهش استرس از مصرف این میوه شیرین غافل نشویدبه گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سنجد یکی از میوه‌های بسیار مفید و دارای طبع خشک و سرد است که برای درمان بیماری‌های گوناگون تاثیر زیادی دارد. درخت سنجد به ۳ نوع تقسیم بندی می‌شود که دو نوع آن مانند هلاگنوس و هیپوفار در ایران موجود است.

ویتامین‌های C موجود در سنجد برای درمان نرمی یا پوکی استخوان، پیشگیری از سرماخوردگی یا آنفلوانزا، درمان درد گلو، سرفه و تب مفید است. از دیگر خواص سنجد می‌توان به رفع تکرر ادرار در زنان و مردان اشاره کرد.

طبق مطالعات علمی انجام شده، سنجد برای آرامش روحی و روانی بسیار مفید است و باعث افزایش کلاژن یا رفع چین و چروک صورت می‌شود.

اگر دچار ریزش مو هستید، چند عدد از برگ‌های سنجد را در روغن زیتون بجوشانید و بعد از له شدن، روغن زیتون را روی سر خود مالش دهید تا باعث خارش پوست سر و افزایش مو‌هایتان شود. فیبر موجود در سنجد برای کاهش وزن و جلوگیری از پرخوری تاثیر زیادی دارد. برخی از افرادی که به مشکلات قلبی_ عروقی دچار هستند با مشورت پزشک خود می‌توانند از مقدار کمی سنجد استفاده کنند.

روزانه چه میزان باید از سنجد استفاده کرد؟

شیرینی موجود در سنجد جایگزین مناسبی برای قند و شکر است که بیماران دیابتی می‌توانند از آن استفاده کنند. این نکته را به یاد داشته باشید که نباید در مصرف سنجد زیاده روی کرد و حد تعادل آن روزانه یک قاشق غذا خوری پودر سنجد یا یک چهارم لیوان سنجد خشک است.

سنجد سموم موجود در روده و معده را از بین می‌برد و برای درمان اسهال کودکان می‌توان از آن استفاده کرد، اما باید بدانیم که مصرف بیش از حد آن باعث ایجاد یبوست خواهد شد.

اگر در زمان قاعدگی دچار خون ریزی‌های شدید هستید یا بعد از اتمام این دوران لکه‌هایی می‌بینید از روز سوم یا پنجم شروع عادت ماهانه از مصرف سنجد غافل نشوید.

متخصصان بر این عقیده هستند که کلسیم موجود در سنجد برای رشد و تقویت استخوان‌های جنین تاثیر بسیار زیادی دارد و باعث جلوگیری یا کاهش احتمال ابتلای بانوان باردار به پوکی استخوان خواهد شد.

برای کاهش استرس از مصرف این میوه شیرین غافل نشوید

تمامی افراد در جامعه بشری به نوعی با استرس و اضطراب‌های ناشی از مشکلات زندگی به خصوص مشکلات مادی مواجه می‌شوند که همین امر به راحتی باعث کاهش یا تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌شود، به همین علت بهترین راهکار برای رفع این موضوع مصرف متعادل سنجد در طول روز است.

 

 

 

روسیه در یک قدمی تولید انبوه واکسن کرونا

روسیه اعلام کرده در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش‌های بالینی واکسن کرونا در این کشور، تولید انبوه آن را از اوایل شهریورماه آغاز خواهد کرد.

به دنبال شیوع ویروس کرونا و جان باختن شمار زیادی از مردم جهان بر اثر ابتلا به این ویروس، بسیاری از دانشمندان بر آن شدند تا هر چه سریعتر راهی برای ریشه‌کنی این ویروس بیابند.

واکسن‌های متعددی تاکنون از سوی محققان و دانشمندان برتر جهان علیه ویروس کرونا کشف شده که تنها تعداد معدودی از آن‌ها به تایید سازمان جهانی بهداشت رسیده است. در این میان متخصصان روسی نیز درصدد یافتن واکسنی برای ویروس کرونا بوده‌اند که در آخرین نتایج به دست آمده در زمینه تلاش آن‌ها در این راستا، یکی از واکسن‌های کاندید، نتایج امیدوارکننده‌ای داشته است؛ و حالا روسیه قصد دارد پس از موفقیت آمیز بودن آزمایش‌های بالینی، واکسن ضد کرونای خود را در اوایل شهریورماه به تولید انبوه برساند.

مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی این کشور مدعی شده است این واکسن تاکنون هیچ عوارض جانبی نداشته و بر روی حیوانات آزمایش شده و نتیجه مثبتی داشته است.

ارتش روسیه در حال آزمایش واکسن روی ۵۰ سرباز داوطلب در یک مرکز تحقیقات نظامی در منطقه مسکو است. این آزمایش قرار است تا پایان مردادماه به اتمام برسد. در حال حاضر ۷ موسسه تحقیقاتی در روسیه به طور مستقل مشغول یافتن واکسن هستند که طبق نتایج حاصله، سه مورد از آن‌ها امیدوارکننده به نظر می‌رسد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور خواستار ایجاد هر چه سریعتر واکسن تولید داخل شده است.

برخی از میوه‌های تابستانی علاوه بر فواید درمانی در صورت زیاد مصرف کردن مشکلاتی را برای سیستم ایمنی افراد به وجود می‌آورند.

مبتلایان به ناراحتی‌های کبدی در مصرف این میوه تابستانی زیاده روی نکنندبه گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، زردآلو یکی از میوه‌های خوشمزه کوهستانی در فصل تابستان است که در ییلاق به عمل می‌آید و در سراسر ایران طرفداران خاص خود را دارد.

طبع این میوه شیرین، سرد و‌تر بوده و ارزش تغذیه‌ای بالایی دارد. متخصصان طب سنتی و تغذیه مدعی هستند که نوع شیرین زردآلو از خاصیت گرم تری برخوردار است و مصرف آن برای درمان برخی بیماری‌ها تاثیرگذار است.

زرد آلو حاوی مقدار زیادی از ویتامین‌های A، B ،C، کلسیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم، گوگرد، سدیم و مقدار کمی مس، آهن و روی است.

فواید مصرف زردآلو

ورزشکاران می‌توانند بعد از فعالیت بدنی زردآلو مصرف کنند، اما به هیچ عنوان بعد از خوردن آن نباید آب بنوشند. اگر دچار تنش یا استرس‌های مکرر هستید و خواب راحتی ندارید برای رسیدن به آرامش و نشاط بیشتر حتما از زردآلو استفاده کنید.

زردآلو برای بازکنندگی گرفتگی‌های مجاری عروق و نرم کنندگی سفتی ها، بهبود ناراحتی‌های قلبی، رشد استخوان‌ها و دندان ها، بهبود درد مفاصل یا رماتیسم، رفع عطش یا تشنگی، درمان اسهال، ضد سرطان، درمان بی خوابی، خستگی شدید، گیجی، فراموشی، درمان خونریزی‌های داخلی و بیرونی، تقویت اعصاب و روان، شادابی، تقویت بینایی و چاقی تاثیر دارد.

متخصصان طب سنتی مدعی هستند که هیچگاه بعد از غذا زردآلو نخورید. همچنین بعد از خوردن زردآلو، حمام نکنید. برای درمان اسهال بایستی ۱۰ گرم برگ خشک آن را با آب سرد میل کرد.

اگر فردی به تب مبتلا شد، برای درمان می‌تواند خیس شده آن را مصرف کرده و بعد از آن به سرعت آب گرم را همراه عسل میل کند تا هرچه سریع‌تر بهبود یابد.

 

چه کسانی نباید از زردآلو استفاده کنند؟

سالمندان و کودکان باید از مصرف بی رویه زرد آلو پرهیز کنند. به عقیده متخصصان همیشه این میوه را قبل از غذا مصرف کرده و همراه با آن هسته اش را نیز مصرف کرده تا به هضم بهتر غذا کمک شود. مبتلایان به ناراحتی‌های کبدی و سردمزاجان نباید بیش از حد به مصرف زردآلو اقدام کنند.

 

فواید و مضرات هسته زردآلو برای سلامتی

اگر به مشکلات گوارشی به خصوص نفخ معده دچار هستید از هسته زرد آلو غافل نشوید، البته برگه زردآلو به هضم راحت‌تر غذا کمک خواهد کرد، اما نباید در مصرف آن زیاده روی کرد؛ چرا که ممکن است باعث بروز دل درد در افراد شود. در صورتی که هسته زردآلو تلخ بود آن را کنار بگذارید؛ به علت اینکه اسید سیانیدریک و اسید پروسیک موجود در هسته تلخ زردآلو برای سلامتی بسیار مضر است.

 

خواص روغن زردآلو

اگر از سنگینی یا صدا‌های گوش خود رنج می‌برید، چند قطره زردآلو را در گوش خود بچکانید تا مشکل‌تان بهبود یابد. روغن مغز هسته زردآلو در صورت تلخ بودن فایده زیادی برای کشتن کرم معده و روده دارد. همچنین ورم مقعد را از بین برده و باعث خرد شدن سنگ مثانه می‌شود.

 

 

 

 

 

پوست لیمو ترش دارای خواص درمانی متعددی است و موجب برطرف کردن سم‌های موجود در بدن می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، لیمو یکی از میوه‌هایی است که می‌توان به روش‌های مختلفی از آن استفاده کرد و فواید زیادی دارد. بیشتر افراد از لیمو به عنوان چاشنی در غذا استفاده می‌کنند.

لیمو خواص درمانی زیادی برای پوست دارد، اما هنوز بسیاری از مردم نمی‌دانند که کدام قسمت لیمو برای از بین بردن لک و جوش از روی پوست مفید هستند.

خود لیمو همان قسمتی است که معمولاً به داروی چاشنی یا طعم دهنده در نوشیدنی و مواد غذایی استفاده می‌شود، اما پوست لیمو که زخیم‌تر از داخل لیمو است، پوسته تلخ سفیدرنگی دارد.

فواید پوست لیمو

به طور کلی لیمو برای درمان سرماخوردگی، آنفلوانزا، معده درد، درد مچ پا و سنگ کلیه مفید است. همچنین مصرف لیمو باعث کاهش التهاب، کاهش فشار خون، کاهش علائم تب یونجه، بهبود عملکرد رگ‌های خونی، کمک به هضم و موارد دیگر می‌شوند.

برخلاف آنچه ما فکر می‌کنیم، پوست لیمو از خواص بسیاری برخوردار است و دور ریختنی نیست، پوست لیمو در درمان آرتروز و آرتریت روماتوئید بسیار مؤثر است.

درمان آکنه، لک، سلولیت، یبوست، آبسه‌های دندان، افسردگی، دیابت، عفونت گوش، آنفلوانزا، ناخن‌های قارچی، بیماری قلبی، فشار خون بالا، کلسترول بالا، سوء هاضمه، چاقی، پوکی استخوان، بیماری پارکینسون، گردش خون ضعیف، گلو درد، عفونت مجاری ادراری و چین و چروک از جمله خواص درمانی پوست لیمو است.

پوست لیمو همچنین دارای خاصیت قلیایی، ضد افسردگی، ضد قارچ، آنتی اکسیدان، ضد عفونی کننده، سم زدایی، هضم کننده، تقویت کننده سیستم ایمنی است.

ویتامین سی و لیمو

ویتامین‌های موجود در پوست لیمو

همه ما می‌دانیم که لیمو حاوی مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی است، اما پوست لیمو حاوی مقدار زیادی بیوفلاونویید‌های مرکبات است که منبع بسیار قوی برای مبارزه با استرس اکسیداتیو در بدن است.

در حقیقت، پوست لیمو حاوی ۵ تا ۱۰ برابر ویتامین بیشتر از آب لیمو است و به همین ترتیب منبع عالی برای دریافت کلسیم، فیبر، پتاسیم، منیزیم و بتاکاروتن است. ۱۰۰ گرم پوست لیمو حاوی ۱۰.۶ گرم فیبر، ۱۳۴ میلی گرم کلسیم، ۱۲۹ میلی گرم ویتامین C و ۱۶۰ میلی گرم پتاسیم است.

ویتامین C و کلسیم نه تنها باعث بهبود سلامت استخوان‌ها می‌شود بلکه برای جلوگیری از روماتیسم و پوکی استخوان نیز موثر است. خواص ضد باکتریایی آن باعث از بین رفتن کِرم‌های داخلی و انگل‌ها می‌شود و همچنین بدن را از عفونت‌های قارچی و باکتریایی محافظت می‌کند.

عوارض استفاده از پوست لیمو

البته پوست لیمو ترش هم دارای عوارضی است که نمی‌توان از کنار آن بی‌تفاوت رد شد، مانند تهوع و استفراغ، تکرر ادرار، آفتاب سوختگی، میگرن، سوزش سر دل و زخم و فرسایش دندان.

اما دانستن عوارض استفاده از پوست لیمو بدان معنی نیست که باید از استفاده از خودداری کنید. هر مواد غذایی که بیش از حد مصرف شود  می‌تواند برای بدن مضر باشد.

پوست لیمو در کاهش وزن نیز موثر است. پوست لیمو دارای اجزاء ترکیب‌کننده‌ای هست که به عنوان پکتین شناخته شده است و مسئولیت کاهش وزن بدن را به عهده دارد.

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور