پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

اخبار علمی/ادعای جدید متخصصان کره جنوبی درباره ابتلای دوباره به کرونا

ویروس کرونا؛ تا بازگشت به زندگی عادی چقدر فاصله داریم؟

به گفته برخی از متخصصان در زمینه بیماری‌های همه‌گیر، احتمالا شیوع ویروس کرونا تا ۱۸ الی ۲۴ ماه دیگر ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از واشنتگن پست، کارشناسان مرکز تحقیقات و سیاست دانشگاه مینه‌سوتا در ایالات متحده آمریکا در گزارش جدید خود تخمین می‌زنند که احتمالاً بیماری همه‌گیر کووید ۱۹، تا ۲ سال دیگر ادامه دارد یعنی تا زمانی که دو سوم از جمعیت جهان مبتلا شوند، این بیماری گسترش خواهد یافت.

این محققان به آمریکا هشدار دادند که باید خود را برای بدترین حالت در پاییز و زمستان که مجدداً فعالیت ویروس کرونا تشدید می‌شود، آماده کنند، حتی شدت فعالیت این ویروس در پاییز و زمستان بیشتر است.

محققان برای شیوع مجدد این ویروس در فصل پاییز و زمستان برای نیمکره شمالی زمین ۳ احتمال در نظر گرفتند، که ۲ مورد آن شامل یک سری موج‌های کوچک‌تر در بهار ۲۰۲۰ و شیوع امواج تکراری از ویروس به مدت ۱۸ تا ۲۴ ماه آینده است.

در هر یک از این ۳ احتمال در بهترین حالت نیز پیش‌بینی می‌شود که مردم همچنان از ابتلا به این ویروس بمیرند و واکسن نمی‌تواند پیش‌بینی‌ها را تغییر دهد، زیرا تا هنگام شیوع مجدد این ویروس در فصل پاییز و زمستان در دسترس نخواهد بود.

کرونا از افراد  بدون علامت نیز گسترش می‌یابد

به گفته محققان دانشگاه از مرکز تحقیقات و سیاست‌های بیمار‌ی‌های عفونی دانشگاه مینه‌سوتا، کنترل این ویروس دشوار بوده و برخلاف آنفلوانزا می‌تواند از افراد مبتلا بدون علامت به افراد سالم انتقال یابد.

مایکل اوسترولم، مدیر مرکز تحقیقات و سیاست‌های بیماری‌های عفونی در دانشگاه مینه سوتا، گفت: این ویروس تا ۶۰ الی ۷۰ درصد از افراد را آلوده نکند، متوقف نمی‌شود و این احتمال که کرونا به‌زودی از بین می‌رود، برخلاف علم میکروبیولوژی است.

ادعای جدید متخصصان کره جنوبی درباره ابتلای دوباره به کرونا

ادعای جدید متخصصان کره جنوبی درباره ابتلای دوباره به کرونا

گروهی از متخصصان علوم پزشکی در کره جنوبی مدعی شدند که یافته‌های جدید آنها نشان می‌دهد فردی که از بیماری کووید-۱۹ بهبود یافته است بار دیگر به این بیماری مبتلا نمی‌شود.

به گزارش ایسنا،‌ این محققان در عین حال می‌گویند مواردی که بعنوان ابتلای دوباره به ویروس کرونا گزارش شده است در واقع به این دلیل بوده که نتایج آزمایش‌ها نادرست بوده‌اند.

متخصصان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در کره جنوبی بعد از بررسی مواردی که گفته می شد ابتلای دوباره به کووید- ۱۹ است به این نتیجه رسیدند که فعال شدن مجدد این ویروس در بدن انسان غیرممکن است.

تا پیش از این اعتقاد بر این بود که ۲۷۷ بیمار در کره جنوبی مانند تعدادی از بیماران در چین و ژاپن برای دومین بار به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و همین موضوع نگرانی‌ها درباره امکان جهش ژنتیکی این ویروس را افزایش داده بود.

با این حال تجزیه و تحلیل ژنتیکی ویروس کرونا هیچ گونه تغییر مهمی را نشان نمی‌دهد که بتواند این ویروس را از چشم سیستم ایمنی بدن پنهان کند.

آزمایش‌های اخیر متخصصان و محققان کره جنوبی نشان می دهد تست افرادی که گفته می شود برای بار دوم به کرونا مبتلا شده‌اند به این دلیل مثبت گزارش شده است که آزمایش‌ها قادر به تشخیص ویروس زنده از نمونه های بی‌آزار و مرده کرونا در بدن فرد بهبود یافته نبوده‌اند.

نتایج پژوهش‌های جدید

سطح پایین ویتامین دی احتمال ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد

سطح پایین ویتامین دی احتمال ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد

تهران- ایرنا- نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد افرادی که سطح ویتامین دی(D) بدن‌شان پایین است بیشتر احتمال دارد به ویروس کرونا مبتلا شوند و از عفونت ناشی از بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست بدهند.

به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی میل، در این پژوهش‌ها، با مقایسه متوسط سطح ویتامین دی بدن در ۲۰ کشور اروپایی با نرخ ابتلا و تلفات ناشی از ابتلا به این بیماری، مشخص شد ارتباط قانع کننده‌ای بین این ویتامین و ابتلا به کووید-۱۹ وجود دارد.

در واقع کشورهایی که سطح ویتامین دی در بین جمعیت آنها پایین بود، بیشترین آمار مرگ و ابتلا به کووید-۱۹ را داشتند.

این تحقیق هنوز از سوی دانشمندان دیگری بررسی نشده و هنوز نمی‌تواند ثابت کند ویتامین دی دلیل این ارتباط است.

با این حال دانشمندانی از بنیاد بیمارستانی ملکه الیزابت و دانشگاه ایست آنجلیای انگلیس در این تحقیق نوشتند: ما بر این باوریم که می توان توصیه کرد مکمل‌های دارای ویتامین دی می تواند از ابتلای افراد علیه عفونت «سارس-کوو۲» حفاظت کند.

این یافته‌ها، نتایج تحقیقات دیگری را تاکید کرد که نشان داد ویتامین دی ممکن است احتمال بهبودی افراد را بعد از ابتلا به ویروس کرونا افزایش دهد.

تحقیقات آزمایشی ۱۰ هفته‌ای در دانشگاه گرانادا به دنبال پژوهش‌های تازه کالج ترینیتی دوبلین ادامه دارد. براساس تحقیقات این کالج، بزرگسالانی که مکمل ویتامین دی دریافت کردند کاهش ۵۰ درصدی در عفونت سینه داشتند.

ویتامین دی می تواند از طریق مواد خوراکی مانند ماهی و قارچ یا در اثر قرار گرفتن در معرض نورخورشید در بدن تامین شود.

محققان در گزارش اولیه خود نتیجه گرفتند افراد آسیب پذیرتر در مقابل کووید-۱۹ دچار فقر بیشتر ویتامین دی هستند.

با وجود این نتایج جدید، نباید فراموش کرد که استفاده بیش ازحد و خودسرانه  ویتامین دی به‌ویژه اگر همراه با مصرف زیاد کلسیم باشد به مسمومیت منجر می‌شود.

یبوست و بسیاری از بیماری ها را می توان با خاکشیر درمان کرد !

یکی از خواص مهم خاکشیر کمک به خوب کار کردن دستگاه گوارش است ولی به این خاصیت محدود نمی شود و این نوشیدنی برای بدن بسیار مفید است.
یبوست و بسیاری از بیماری ها را می توان با خاکشیر درمان کرد !
شربت خاکشیر در طب سنتی یکی از نوشیدنی های با طبع سرد است که از گذشته تا کنون طرفداران بسیاری دارد. این نوشیدنی مفید ، اغلب برای جلوگیری از گرما زدگی در فصل تابستان استفاده می شود.اما تنها خاصیت خاکشیر رفع گرما زدگی نیست. این دانه های کوچک خواص بسیار زیادی مانند درمان یبوست و ده ها بیماری دیگر را دارد که در این بخش ، بیشتر به آنها می پردازیم.
درمان یبوست

درمان انواع یبوست با خاکشیر
یبوست سوداوی و روده عصبی

یبوست یکی از مشکلات رایج شهرنشینی است که ناشی از عدم تحرک کافی می باشد و بسیاری از مردم به آن مبتلا هستند که کشیدگی شکم و انقباض روده از علائم آن است. در این نوع یبوست ، هنگام دفع، بخشی از روده به صورت حلقه وار جمع می شود و مدفوع دو تکه شده و راه روده برای چند لحظه بسته می شود .در این شرایط تکه ای از مددفوع خارج شده و باقیمانده در بدن باقی می ماند و ممکن است با فشار نیز روده کاملا باز و تخلیه نشود. مقدار باقیمانده مدفوع در بدن باعث ایجاد سموم و عوارض مختلفی می شود که اغلب مردم از این ناراحتی رنج می برند.

یبوست کودکان

یبوست در کودکان موجب دل درد و بروز جوش هایی در بدن می شود .برای درمان یبوست کودکان روزی یک قاشق چای خوری خاکشیر را بکوبید و با آب ولرم در شیشه ریخته و به او بنوشانید.

یبوست دوران پیری

افراد مسن معمولا دچار کمبود آب و خشک شدن می شود . به همین علت روده ها نیز خشک و کم آب می شود .بهترین روش درمان طبیعی برای این افراد استفاده از ترکیب خاکشیر کوبیده شده به همراه آب داغ و عسل است . مصرف قرص های مسهل و ملین برای افراد سالخورده خطرناک است زیرا مقدار رطوبت بدن باقیمانده بدن آنها را جذب می کند و خطر مرگ را به همراه دارد.

درمان بیماری های دیگر
ضعف قوه باء (قوای جنسی )

مصرف خاکشیر برطرف شدن ترشحات رحمی ناشی از سودا به صورت تدریجی می شود . خاکشیر با ایجاد پرده ای از چربی در سطح بدن ، موجب نرمی و لطافت پوست بدن می شود.

خونریزی بواسیری

یکی از عوارض سوداوی، بروز بواسیر و ضعف کبد است که گاه با خون ریزی های مداوم همراه می شود. خاکشیر بهترین درمان برای این بیماری است که موجب اصلاح و توقف خونریزی می شود. علاوه بر این برخی از انواع اسهال را درمان می کند.

ضعف معده ناشی از سوء مزاج سرد با غلبه سودا

خشکی دهان ، بی اشتهایی ، نفخ شک ، کم میلی به آب ، بروز برخی دردها در معده ، بدگواری طعام ، ضعف و لاغری از علائم سوء مزاج سرد است که می توان با مصرف خاکشیر درمان نمود.

تورم لوزه ها

برای جلوگیری از تورم در لوزه ها می توان از خاکشیر استفاده کرد.

کبد چرب

خاکشیر خاصیت دیورتیک طبیعی دارد که می تواند در سم زدایی و پاک سازی کبد بسیار موثر باشد . بنابراین برای درمان بیماری های کبد مانند کبد چرب مفید است.

تب و سرماخوردگی

خاکشیر دارای خواص ضد باکتریایی و ضد ویروسی قوی است که برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی و آنفلونزا مفید می باشد.علاوه بر آن به دلیل طبع سردی که دارد ، در طب سنتی به عنوان یک تب بر طبیعی شناخته می شود.

رابطه چاقی و کووید ۱۹

رابطه چاقی و کووید ۱۹

گروهی از محققان انگلیسی، دریافتند چاقی یا مذکر بودن دو عاملی هستند که موجب کاهش شانس بقا در برابر بیماری کووید ۱۹ می‌شوند. این مطالعه بزرگترین تحقیقات انجام گرفته در رابطه با کووید ۱۹ در خارج چین محسوب می شود.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری ساینس‌دیلی، ‌در این تحقیقات که با مطالعه ۱۷ هزار بیمار مبتلا به کووید ۱۹ انجام گرفت، مشخص شد در کنار فاکتورهای ریسکی مانند ابتلا به بیماری‌های مزمن قلب، ریه و کلیه، ضعف سیستم ایمنی، دیابت و برخی از انواع سرطان، مذکر بودن یا چاقی به معنای داشتن شاخص توده بدنی بالاتر از ۳۰ نیز دو عامل ریسک دیگر برای این بیماری محسوب می‌شوند.
شاخص توده بدنی (BMI) مهمترین فاکتور در تعیین وزن نرمال، اضافه وزن و چاقی است. شاخص توده بدنی با تقسیم وزن (به کیلوگرم) بر توان دوم قد (به متر) به دست می آید. شاخص توده بدنی کمتر از ۱۸.۵، نشان دهنده کم وزنی غیرطبیعی است. اگر عدد به دست آمده بین ۱۸.۵ تا ۲۴.۹ باشد، یعنی وزن فرد طبیعی است. عدد بزرگتر و مساوی ۲۵، نشان دهنده اضافه وزن است و عدد ۳۰ به بالا نشان دهنده چاقی است که به ترتیب به چاقی درجه یک (بین ۳۰ تا ۳۴.۹)، چاقی درجه دو (بین ۳۵ تا ۳۹.۹) و چاقی درجه سه (۴۰ به بالا) تقسیم بندی می شود.
با وجود این که علت مرگ بیشتر و علایم شدیدتر افراد چاق در اثر بیماری کووید ۱۹ مشخص نیست، محققان معتقدند کاهش کارآیی ریه و وجود التهاب در بافت چربی افراد چاق می تواند یکی از دلایل این وضعیت باشد.

علائم کرونا از مشکلات تنفسی به سمت گوارشی تغییر کرده است

یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: در هفته‌های اخیر علائم بیماری کرونا از مشکلات تنفسی به سمت مشکلات گوارشی تغییر کرده است.

علائم ویروس کرونا از مشکلات تنفسی به سمت گوارشی تغییر کرده است/ تغییر علائم کرونا از مشکلات تنفسی به گوارشی طی هفته‌های اخیر

مسعود ضیایی استاد بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و نماینده علمی ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: به طور معمول بیماری‌های گوارشی رایج در این فصول، مربوط به آلودگی غذایی و ویروسی است که علائم غالب را درد شکم، اسهال و استفراغ مشاهده می‌کنیم. از طرفی بسیاری از اسهال‌های گوارشی مربوط به آلودگی غذایی است که علامت تب به ندرت مشاهده می‌شود. در اسهال‌های ویروسی اگر آزمایش مدفوع انجام شود شواهدی مبنی بر عفونت باکتریایی دیده می‌شود. اسهال مربوط به کرونا به طور معمول، خفیف ظاهر می‌شود که علائم دیگر مانند تنگی نفس، سرفه و سردرد در این وضعیت همراه خواهند شد.

او در ادامه افزود: در واقع این پزشک معالج است که باید بر اساس اطلاعات دریافتی و شواهد موجود، نسبت به حاد یا معمولی بودن اسهال و در ارتباط بودن با کرونا تصمیم بگیرد. در بیشتر موارد به سختی می‌توان در این خصوص اعلام نظر کرد؛ زیرا در هفته‌های اخیر علائم بیماری کرونا از مشکلات تنفسی به سمت مشکلات گوارشی تغییر کرده است و بیماران معمولا بدن درد، ضعف بدن، درد شکم و اسهال را تجربه می‌کنند.

ضیایی بیان کرد: در این شرایط زمانی باید به سلامت مواد غذایی توجه بسیاری داشته باشیم؛ زیرا موضوع آلودگی مواد غذایی و کرونا بسیار شدت گرفته است.

او گفت: در ماه مبارک رمضان اگر خرمای خشک استفاده می‌شود قابل شستشو است و باید مانند سبزیجات ضدعفونی و شستشو صورت بگیرد. به دلیل عدم شستشوی خرمای رطب، می‌توان آن را به مدت ۵ روز در محل خنک و خشک نگهداری کرد تا احتمال آلودگی ویروس کرونا از بین برود. در این ماه مبارک اگر تصمیمی برای استفاده از نذری مانند حلیم و آش دارید، باید میزان روغن و حبوبات استفاده شده بسیار کم باشد. البته امکان وجود آلودگی برای غذای داغ وجود ندارد، و باید به بهداشتی بودن روش انتقال به خانه و ظرف غذا توجه داشته باشیم.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 4 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور