پیام شهروند

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

اخبار خراسان جنوبی / محقق شدن نیمی از تعهدات ستاد اجرایی فرمان امام برای محرومیت زدایی

 

 

روند نزولی آمار بیماران کرونایی، نتیجه همراهی مردم در رعایت پروتکل‌ها

روند نزولی آمار بیماران مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی، نتیجه همراهی مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

استاندار در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه شاهد کاهش آمار مبتلایان به این ویروس هستیم گفت: اولویت ما همچنان نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.
آقای معتمدیان با تاکید بر اینکه هم افزایی دستگاه‌های اجرایی باید در نظارت اماکنی که احتمال انتقال بیشتری دارد افزایش یابد افزود: برنامه ریزی‌هایی با سیاستگذاری جدید در ایام محرم صورت می‌گیرد که الگوسازی، شکوه آفرینی و سلامت محوری از ُمهمترین خط مشی‌های آن است.
وی برنامه ریزی برای برگزاری آزمون سراسری و سال تحصیلی جدید در مدارس و دانشگاه‌ها را هم از برنامه‌های پیش رو عنوان کرد.
استاندار به آموزش در دانشگاه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: دانشجویان می‌توانند در دانشگاه‌های محل زندگی خود به عنوان مهمان ادامه تحصیل دهند یا با گرفتن مرخصی بدون ثبت در سنوات در ترم جاری شرکت نکنند.
وی از رئیس دانشگاه علوم پزشکی خواست: برای تأمین این نیازها و استفاده از فرصت توزیع اعتبارات وزارتخانه، حداکثر تلاش خود را بکند.
آقای معتمدیان از تخصیص سه دستگاه MRI به سه شهرستان استان خبر داد و افزود: این دستگاه ها به علاوه دستگاه شتاب دهنده ویژه بیمارستان ایران مهر که قبلاً وعده شده بود، تا یکی دو ماه آینده وارد کشور شده به استان خواهند رسید.
وی موضوع تأمین ماسک ارزان قیمت را از مهمترین مسایل روز استان عنوان کرد و از سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خواست: همچنان برای تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی و رفع نیاز استان پیگیری های لازم را انجام دهد.

۵۸ درصد انتقال کووید ۱۹ در خراسان جنوبی در تجمعات خانوادگی

۵۸ درصد انتقال بیماری کرونا در خراسان جنوبی تجمعات خانوادگی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در ستاد استانی کرونا با بیان اینکه در ارزیابی مجدد نحوه انتقال بیماری دراستان، همچنان سرایت‌های خانوادگی در صدر موارد انتقال است، گفت: همچنین ۱۴.۷ درصد انتقال مربوط به سابقه مسافرت و ۱۴.۹ درصد مربوط به انتقال شغلی است.

دکتر دهقانی گفت: در بازدید‌های یک هفته گذشته از صنوف مختلف ۳ هزار و ۹۰۰ بازدید انجام شد که مقدار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ۶۸ درصد بوده است.

وی به ۱۱۷ مورد بازدید از ادارات در این مدت اشاره کرد و گفت:میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ادارات ۶۵ درصد بوده است.
دکتر دهقانی با اشاره به اهمیت استفاده از ماسک در پیشگیری از انتقال بیماری، گفت: استفاده از ماسک در کارکنان ۷۷ درصد، مراجعین به صنوف ۸۳ درصد، کارکنان ادارات ۸۵ درصد و مراجعین به ادرات ۹۴ درصد بوده است.

آسفالت تمامی معابر خاکی شهر بیرجند تا پایان آبان/3 -7

شهردار بیرجند گفت: سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری در چهار ماه اول سال بیش از نه هزار تن آسفالت تولید نموده که تاکنون 60 هزار متر مربع از معابر شهر بیرجند آسفالت، روکش و لکه گیری شده است.
محمد علی جاوید اظهار داشت: برابر قولی که قبلاً به شهروندان داده شده آسفالت معابر خاکی شهر که به دلیل عدم اجرای شبکه های زیرساختی تاکنون انجام نشده بود به طور ویژه در دستور کار سازمان عمران قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه این معابر عمدتاً در شمال شهر و مناطق کمتر برخوردار واقع شده عنوان کرد: معابر خاکی معصومیه پایین شامل خیابان های نیستان و بهارستان، معابر خیابان تلاش در معصومیه بالا، حاشیه میدان آیت ا… عبادی، خیابان خلیج فارس 4 و فرعی های آن، غفاری 24 و 26 و معابر خیابان سلمان و شرافت در این ۴ ماهه آسفالت شده است.
شهردار بیرجند خاطر نشان کرد: روکش آسفالت خیابان های مطهری، پاسداران تقاطع بیمارستان تامین اجتماعی، مدرس چهار راه سیلو، تقاطع 15 خرداد و پاسداران، بلوار غدیر، میدان تمنای باران، میدان آزادی و … نیز در چهار ماه اول سال انجام شده است.
جاوید اظهار امیدواری کرد با توجه به تفاهم نامه ای که با شرکت آب وفاضلاب برای اجرای شبکه آب و فاضلاب این معابر منعقد شده در صورت انجام تعهدات این شرکت، تمامی معابر خاکی این شهر تا پایان آبان ماه آسفالت خواهند شد.

 

 

 

 

تخصیص 25میلیارد ریال به هنرستان های استان/3

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: مرداد ماه امسال ، بیش از 25 میلیارد ریال تجهیزات کارگاهی از محل اعتبارات 2 درصد فروش گاز به هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش تخصیص یافت.

رضا یکه خانی ظهر امروز با بیان این خبر از اجرای طرح ها، برنامه ها و فعالیت هایی همانند طرح شهاب و جشنواره نوجوان خوارزمی به عنوان تسهیل کننده این فرایند یادکرد و ابراز داشت: برای موفقیت در فرایند هدایت تحصیلی لازم است هوش های چندگانه را بشناسیم.

وی افزود: هدایت تحصیلی فرآیند ی است که  باید دانش آموزان را از مدارس ابتدایی در مسیر آشنایی  با این فرایند با مهارت آموزی و آموزش حِرَف و مشاغل مختلف، در جریان آن قرار داد تا استعداد و علاقه خود را بشناسند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان جنوبی، طبقه بندی دانش آموزان به قوی و ضعیف ، صرفا بر اساس عملکرد تحصیلی آنان در چند درس را نادرست دانست و اظهار کرد: ملاک و معیار تشخیص درست توانمندی ها و علائق دانش آموزان تنها از طریق آشنایی با ملاک های استعداد برتر و  هوش چندگانه می باشد .

یکه خانی، ادامه داد: با توجه به پژوهش های انجام شده ، اغلب هنرجویان هنرستان ها از انتخاب رشته خود در حین تحصیل رضایت داشته و همچنین بیش از ۸۵ درصد از فارغ التحصیلان هنرستان ها از انتخاب مسیر تحصیلی خود راضی بودند .

این مقام مسئول در آموزش و پرورش استان؛ مهارت آموزی و کارآفرینی را اولویت اصلی فرایند یاد دهی و یادگیری در بهارستان علم و ادب برشمرد و عنوان کرد: افزایش کیفیت آموزش های مهارتی و تجهیز هنرستان ها از دیگر راهبردهای آموزش و پرورش استان  در این زمینه است که در مرداد ماه امسال ، بیش از 25 میلیارد ریال تجهیزات کارگاهی از محل اعتبارات 2 درصد فروش گاز به هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش تخصیص یافت.

 

 

 

 

 

 

تأمین سلامت مردم برای هیئتی‌ها یک اولویت است/توصیه‌هایی برای محرم

تأمین سلامت مردم برای هیئتی‌ها یک اولویت است/توصیه‌هایی برای محرم

بیرجند- مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تأمین سلامت مردم برای هیئتی‌ها یک اولویت است، گفت: برای ایام محرم تابع دستورات ستاد ملی کرونا هستیم.

حجت‌الاسلام احمد رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در تمامی برنامه‌های معنوی و مذهبی دهه امامت و ایام غدیر و همچنین عزاداری محرم اولویت تأمین سلامت مردم از طریق رعایت موازین بهداشتی و دقت در اجرای پروتکل‌های بهداشتی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: هر چند مانند سال‌های گذشته تجمعات را در روز غدیر نخواهیم داشت ولی تلاش می‌شود از روش‌های مختلف و متعدد چون استفاده از فضای مجازی، شادی ایام عید را به خانه‌های مردم بیاوریم.

رضایی با اشاره به سنت نیک اطعام در روز غدیر ادامه‌داد: یکی از اقداماتی که تشکل‌های دینی خراسان‌جنوبی در ایام غدیر پیگیری می‌کنند طبخ غذا و توزیع آن با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بین جوامع هدف و به ویژه نیازمندان و محرومان است.

وی افزود: همچنین تعدادی از هیئت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی در ایام غدیر کاروان‌های شادی را در برخی از شهرستان‌ها خواهند داشت و کمک‌هایی را در قالب رزمایش مواسات تقدیم نیازمندان خواهند کرد.

فعالیت هیئت‌ها پیوست فرهنگی و بهداشتی داشته باشد

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: توصیه ما به همه فعالان در هیئت‌های مذهبی این است که فعالیت‌های آنان پیوست فرهنگی و بسته فرهنگی و بهداشتی داشته باشد.

رضایی با اشاره به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره عزاداری‌های ماه محرم اظهار کرد: طبق توصیه ایشان ما نیز در خراسان‌جنوبی تمامی فعالیت‌ها را بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا در ماه محرم خواهیم داشت.

وی بیان‌کرد: برای برگزاری مطلوب عزاداری ماه محرم ستادی با عنوان ستاد محرم با ذیل مجموعه ۱۵ کارگروه از جمله کارگروه هیئت، مساجد، آموزش، رسانه، مبلغین، هنر، اهل سنت، قرآنی، ارتباطات و ارزشیابی، کتاب و کودک و نوجوان در استان تشکیل شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی ادامه‌داد: هدف ما بر این است که برنامه‌هایی را با توجه زیست بوم استان و شرایط خاص منطقه برای ایام محرم تدوین کنیم.

توصیه‌هایی برای عزاداری ایام محرم

رضایی گفت: استفاده از فضای باز چون پارک‌ها برای برگزاری مراسم، ضدعفونی کردن مکرر فضاهای بسته هیئت‌ها، دقت در فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و دستکش و همچنین زنجیر شخصی از جمله توصیه‌ها به شرکت کنندگان در محافل سید الشهدا (ع) و متولیان برگزاری مراسم است.

وی اظهار کرد: ایستگاه‌های صلواتی نیز چه در ایام محرم و چه ایام غدیر در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی به جای توزیع شربت و شیرینی و چای می‌توانند اقلام بهداشتی چون ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده توزیع کرده و در نوع نذورات خود تغییر داشته باشند.

تجمعات چند هزار نفری در محرم نخواهیم داشت

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تجمعات در ایام محرم نیز به صورت حداقلی خواهد بود، یادآور شد: در راستای جلوگیری از تجمعات چند هزار نفری امسال مراسم قتلگاه بیرجند در روز عاشورا را نخواهیم داشت مگر شرایط خاصی به وجود آید.

رضایی گفت: توصیه اکید ما به مردم چه در ایام غدیر و چه محرم کمک در فضاسازی شهری ولو با نصب یک پرچم بر سر در خانه یا مغازه است.

 

 

 

 

 

 

گاز مایع در خراسان جنوبی به صورت الکترونیکی توزیع می‌شود

گاز مایع در خراسان جنوبی به صورت الکترونیکی توزیع می‌شود

مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای مردادماه جاری با آغاز طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع در استان عرضه گاز مایع سیلندری به تمامی مصرف کنندگان و خانوارهای فاقد گاز طبیعی از طریق کارت بانکی انجام می‌شود.

قربانعلی مردانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای آغاز طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع در استان تاکنون ۲۱ هزار و ۳۱۴ نفر مشمولان در استان ثبت نام کرده‌اند.

وی تعداد خانوارهای مشمول استان را ۳۹ هزار و ۴۰۹ خانوار بیان کرد و گفت: این طرح در راستای توسعه دولت الکتــرونیک و  مدیریت صحیــح و تسهیل خدمـات سوخت‌رسانی در استان اجرا می‌شود بنابراین عدالت و شفافیت را به دنبال دارد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خراسان جنوبی اظهار داشت: خانوارها فقط یک بار باید در سامانه ثبت‌نام کنند اما در مورد صنوف ثبت‌نام به صورت دوره‌ای خواهد بود.

وی تصریح کرد: این طرح برای مدیریت صحیح، تسهیل دسترسی به گاز مایع فقط برای استفاده خانوارهای فاقد نعمت گاز طبیعی و مصارف صنفی و صنعتی تعریف شده است.

مردانی ادامه داد: مصرف غیرقانونی گاز مایع باعث این خواهد شد که مصرف کننده نهایی به حق قانونی خود نرسد و می‌توان گفت این مبحث یکی از بزرگترین مزیت این طرح است.

وی یکی از مزایای طرح مذکور را جلوگیری از مصرف غیرمجاز گاز مایع و ایمنی برای مردم برشمرد و یادآور شد: طرح از ابتدای مرداد ماه در استان عملیاتی شده است و تا زمانی که مردم نیاز به گاز مایع نداشته باشند ادامه خواهد داشت.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خراسان جنوبی گفت: قبل از اجرای این طرح شهروندان به صورت سنتی و با مراجعه حضوری نسبت به تامین گاز مایع اقدام می‌کردند به این صورت که اگر دیر به محل توزیع می‌رسیدند شاید سهمیه عامل توزیع شده بود.

وی افزود: این موضوع سبب می‌شد سهمیه‌ای از گاز مایع نداشته باشند، ولی با این طرح پس از ثبت نام سیلندر گاز آنها در کارت بانکی معرفی شده ذخیره می‌شود و هر زمان  که مراجعه کنند می‌توانند کپسول خود را دریافت کنند.

مردانی در ارتباط با اطلاع رسانی به روستاییان استان بیان کرد: با عنایت به اینکه طرح توزیع الکترونکی گاز مایع در راستای طرح الکترونیکی نفت سفید و نفتگاز بوده است لذا اطلاع رسانی صورت گرفته و با تمام دهیاری‌ها از طریق استانداری و فرمانداری‌ها هماهنگ شده است.

وی اظهار داشت: در ضمن تمامی روستاییان که در گذشته برای دریافت نفت سفید در این سامانه ثبت نام کرده‌اند می‌توانند از همین طریق گاز مایع دریافت کنند و نیاز به ثبت نام مجدد ندارند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خراسان جنوبی ادامه داد: با این حال و در صورت وجود مشکل کارشناسان این سازمان برای رفع مشکل در محل اقدام خواهند کرد.

وی تاکید کرد: ضروری است متقاضیان با مراجعه به سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف) به آدرس  http://NewTejaratAsan.niopdc.ir اقدام به ثبت نام کنند.

طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع برای خانوارهای فاقد گاز طبیعی از اول مردادماه جاری به طور همزمان در ۱۰ استان کشور از جمله خراسان جنوبی کلید خورد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معاون بهزیستی خراسان جنوبی:
۴ تن گوشت در روز عید قربان جمع آوری شد
رحیمی با بیان اینکه بیش از چهار تن گوشت در روز عید قربان جمع آوری شد، گفت: تاکنون حدود چهار میلیون تومان کمک نقدی جمع آوری شده است که طی ۲ روز آینده برای تامین بسته های غذایی و گوشت هزینه می شود و در بین مددجویان تحت پوشش توزیع می کنیم.

«حسن رحیمی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بیرجند اظهار داشت: در روز عید قربان امسال 20پایگاه جمع آوری نذورات در سطح خراسان جنوبی فعال داشتیم که بحث جمع آوری کمک ها و نذورات نقدی و غیر نقدی مردم متدین استان را بر عهده داشتند.

معاون امور مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی خراسان جنوبی بیان کرد: در خراسان جنوبی تاکنون بیش از چهار تن و یکصد کیلوگرم گوشت در روز عید قربان جمع آوری شده است و در همان روز بین سه هزار نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان توزیع شد.

وی با اشاره به کمک های نقدی جمع آوری شده در روز عید قربان گفت: تاکنون حدود چهار میلیون تومان کمک نقدی جمع آوری شده است که طی 2 روز آینده برای تامین بسته های غذایی و گوشت هزینه می شود و در بین مددجویان تحت پوشش توزیع می کنیم.

رحیمی با بیان اینکه سال گذشته حدود سه تن گوشت در روز عید قربان جمع آوری شده بود، ادامه داد: امسال میزان گوشت جمع آوری شده در روز عید قربان حدود 30 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

معاون امور مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی خراسان جنوبی با توجه به اینکه در دهه امامت و ولایت برای کمک به مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان برنامه هایی خواهیم داشت، افزود: در این دهه مبارک بحث توزیع بسته های غذایی و اجرای 2 کمپین حمایتی با همکاری ادارات استان و موسسه های خیریه را در دستور کار داریم.

وی در پایان بیان کرد: مردم نوع دوست و خیر هنوز هم می‌توانند نذورات نقدی خاص خود در این ایام را به شماره کارت مجازی بانک مرکزی 367957079939448 و شماره شبا IR600100004180034541947696  واریز کنند.

کشف 106 کیلوگرم تریاک در عملیات مشترک پلیسی/4

با اشراف اطلاعاتی مأموران فرماندهی انتظامی استان، 106 کیلوگرم تریاک طی عملیات مشترک پلیس خراسان جنوبی و سمنان کشف شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ”محمود پارسافر” معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی اظهار داشت: مأموران یگان تکاوری امام سجاد(ع)”دهسلم” اخباری دریافت کردند که قرار است محموله ای از مواد مخدر از طریق محورهای مواصلاتی استان سمنان به شهرهای مرکزی کشور حمل شود که مراتب پیگیری و به استان سمنان اعلام شد.

وی بیان داشت: مأموران فرماندهی انتظامی استان سمنان به محور “شاهرود- میامی” اعزام شدند و خودروهای عبوری را در این محور به صورت نامحسوس کنترل کردند .

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی افزود: مأموران هنگام کنترل محمورهای مواصلاتی خودروی پژو 405 حامل مواد مخدر را شناسایی و در عملیات پلیسی متوقف کردند که در بازرسی از خودرو 106 کیلوگرم تریاک کشف و 3 متهم دستگیر شد.

سرهنگ پارسافر تصریح کرد: متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده به دادسرا اعزام و با دستور مقام قضائی روانه زندان شدند.

 

دریاچه نمکی پدیده جذاب کویر در طبس/2

یکی از پدیده‌هایی که کویرگردی را منحصر به فرد و جذاب‌تر می‌کند دریاچه‌های نمک هستند، این دریاچه‌ها با عمقی بسیار کم و انعکاس سفیدی برف گونه‌ی خود در کویر چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کنند.

این دریاچه از توابع خور و بیابانک در استان اصفهان است، اما در فاصله ۴۰ کیلومتری طبس قرار دارد و به همین دلیل خیلی از افراد مسیر طبس را برای دسترسی به آن انتخاب می‌کنند

 

 

 

 

بازدید استاندار خراسان جنوبی از باند دوم محور بیرجند – قاین

بازدید استاندار خراسان جنوبی از باند دوم محور بیرجند - قاین

استاندار خراسان جنوبی از ۲ قطعه پروژه باند دوم محور بیرجند – قاین بازدید کرد.

محمدصادق معتمدیان با حضور در محل پروژه باند دوم محور بیرجند – قاین، روند اجرای کار را از نزدیک بررسی کرد.

موضوع تکمیل پروژه دو بانده‌سازی محور بیرجند – قاین از مطالبات دیرینه مردم خراسان جنوبی است که از سال گذشته و با پیگیری‌های استاندار خراسان جنوبی، روند اجرای این پروژه شتاب گرفته است.

پروژه قطعه یک محور بیرجند – قاین، عملیات اجرایی آسفالت مسیر به طول ۶ کیلومتر در حال اجراست و این پروژه با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی تا هفته دولت تکمیل می‌شود.

اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در قطعه دوم این محور در حال آماده سازی هفت کیلومتر برای آسفالت است و این بخش از کار نیز با پیشرفت ۷۰ درصدی تا پایان مهرماه تکمیل می‌شود.

براساس اطلاعات اداره کل راه و شهرسازی، اعتبار هزینه شده برای اجرای این ۲ قطعه، بیش از ۴۰ میلیارد تومان است.

همچنین استاندار خراسان جنوبی در سفر به بخش سده قاینات از طرح‌های عمرانی به ویژه پروژه ساماندهی ورودی آرین شهر بازدید کرد.

با توجه به این که آرین شهر در مسیر بیرجند – مشهد، از محورهای پرتردد استان است، پروژه بهسازی و زیباسازی ورودی این شهر از مطالبات مردم بود که از سال گذشته و بعد از سفر استاندار به شهرستان قاینات، در فهرست برنامه‌های اولویت‌دار مدیران مرتبط قرار گرفت.

در حال حاضر عملیات احداث و جدول گذاری میدان تکمیل شده و آماده آسفالت است و براساس اطلاعات ارائه شده توسط پیمانکار، پروژه ساماندهی میدان با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا هفته دولت تکمیل می‌شود.

اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه، تا این لحظه بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، یوسفی مدیرکل حوزه استاندار، حلاج مقدم مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، داعی مدیرکل راه وشهرسازی و جلال زاده مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در این بازدید، استاندار خراسان جنوبی را همراهی کردند.

شهر قاین مرکز شهرستان قاینات در ۱۱۰ کیلومتری بیرجند قرار دارد.

 

 

 

 

۱۸ هزار تن گندم از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شد

18 هزار تن گندم از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شد

گروه استان‌ها- مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی از خرید ۱۸ هزار و ۱۲۳ تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خبر داد و گفت: تاکنون ۹۱ درصد مطالبات گندم کاران استان پرداخت شده است.

مجید اسداللهی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، اظهار داشت: از ابتدای فصل خرید گندم تا کنون 18 هزار و 123 تن گندم به صورت تضمینی به ارزش 453 میلیارد و 266 میلیون ریال از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شده است.

وی با بیان اینکه میزان گندم خریداری شده به نسبت مشابه سال قبل 68 درصد افزایش دارد افزود: مطالبات کشاورزان در حال حاضر 37 میلیارد و 837 میلیون ریال است.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی گفت: تاکنون از مطالبات گندمکاران استان 410 میلیارد و 528 میلیون ریال معادل 91 درصد مطالبات گندم کاران استان پرداخت شده است.

اسداللهی بیان کرد: این میزان گندم توسط دو هزار و 432 کشاورز در قالب 4 هزار و 672 نفر محموله خریداری شده است.

وی با بیان اینکه گندم‌های تضمینی در استان توسط 18 مرکز خریداری شده است افزود: از این تعداد 16 مرکز تعاون روستایی و دو مرکز خرید دولتی در استان است.

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال 65 هزار تن گندم در استان برداشت شود.

 

 

بزرگداشت روز خبرنگار در فضای مجازی برگزار می‌شود

بزرگداشت روز خبرنگار در فضای مجازی برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: امسال مراسم بزرگداشت روز خبرنگار متفاوت از سال های گذشته و در بستر فضای مجازی انجام می‌شود.

 ناصر نبی زاده روز یکشنبه در نشست برنامه‌ریزی مراسم نکوداشت روز خبرنگار افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و اهمیت حفظ سلامت جامعه خبرنگاران و اصحاب رسانه مراسم نکوداشت روز خبرنگار امسال به صورت غیرحضوری و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به نحوه برگزاری این مراسم خاطرنشان کرد: ضمن تبریک و آرزوی سلامتی برای تمامی خبرنگاران استان، از طریق ویدئو کنفرانس، شنونده درخواست های اصحاب رسانه نیز خواهیم بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به سایر مدیران دستگاه‌های اجرایی توصیه کرد: در این ایام حفظ سلامت جامعه مهم‌ترین اصلی است که باید همه ما به آن توجه کنیم، لذا می‌توان از فضای مجازی به جای حضور در هر رسانه برای گرامی داشتن روز خبرنگار بهره گرفت تا در سایه امن الهی از گزند این ویروس مصون بمانیم.

محمود صارمی مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در مزار شریف روز هفدهم مردادماه ۱۳۷۷ خورشیدی به همراه ۸ تن از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل گروه طالبان به شهادت رسید.
پس از آن واقعه ۱۷ مرداد روز خبرنگار نامگذاری شد.

 

 

 

 

 

 

استاندار خراسان جنوبی :
روند نزولی آمار بیماران کرونایی، نتیجه همراهی مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی

استاندار خراسان جنوبی گفت: روند نزولی آمار بیماران مبتلا به کرونا در استان، نتیجه همراهی مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ معتمدیان با بیان این مطلب در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونای استان خاطرنشان کرد: همراهی مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و زدن ماسک سبب شده، طی هفته گذشته، شاهد کاهش آمار مبتلایان به کرونا باشیم.
وی تأکید کرد: قطع کامل زنجیره بیماری، مساعدت و همراهی بیشتر مردم در رعایت پروتکل ها را می طلبد.
استاندار اظهار داشت : برای کنترل بیشتر بیماری و جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان به کرونا، نیازمند تشدید نظارت ها بر وضعیت رعایت دستورالعمل ها هستیم.
معتمدیان به مأموریت ویژه کمیته اجتماعی، امنیتی در این زمینه اشاره کرد و گفت: در این کمیته باید تدابیری اتخاذ گردد تا با هم افزایی دستگاه های اجرایی، اماکن جمعیتی را بیشتر کنترل کنیم و شاهد کاهش آمار مبتلایان به بیماری باشیم.
وی از تجربه موفق کشور در برگزاری آزمون دکترا گفت و تصریح نمود: این تجربه می تواند در دیگر برنامه های اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، البته با رعایت کامل ضوابط تکرار شود.
استاندار در ادامه به موضوع برگزاری مراسم مذهبی در ماه محرم اشاره کرد که این روزها در فضای عمومی جامعه با نگرانی هایی همراه شده و گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانات خود در روز عید قربان در این زمینه اتمام حجت فرموند و دولت نیز مصمم است در جلسه روز پنجشنبه به جمع بندی نهایی برسد و موارد مصوب، روز شنبه آینده اطلاع رسانی خواهد شد تا تکلیف مردم و دستگاه ها نیز معین گردد.
معتمدیان تأکید کرد: آن چه به عنوان سیاست های کلی در ماه محرم مدنظر قرار می گیرد، بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب بر سه اصل الگوسازی، شکوه آفرینی و سلامت محوری استوار خواهد بود.
وی ادامه داد: فرمایش رهبر درخصوص ملزم بودن بر رعایت توصیه های بهداشتی و عمل کردن به مصوبات ستاد ملی کرونا، برای همه ما اتمام حجت است.
به گفته وی؛ با دقت در این دو اصل مهم، ملزم بودن بر رعایت توصیه های بهداشتی و عمل کردن به مصوبات ستاد ملی کرونا، شاهد کاهش آمار مبتلایان به بیماری در ایام محرم خواهیم بود.
استاندار سپس به دو موضوع روند برگزاری آزمون سراسری و الزامات شروع سال تحصیلی جدید در آموزش و پرورش و دانشگاه ها پرداخت و گفت: بر اساس مصوبه روز گذشته ستاد ملی کرونا، سال تحصیلی، با تمهیدات خاص، از ۱۵ شهریور آغاز می شود.
معتمدیان افزود: طبق این مصوبه، کلاس ها در مناطق سفید به صورت حضوری برگزار می شود، در مناطق کم خطر، موضوع کاهش تعداد دانش آموزان، دو نوبته کردن مدارس، حذف تعطیلی روزهای پنجشنبه و رعایت پروتکل ها مورد تأکید است و در مناطق پرخطر، کلاس ها به صورت غیر حضوری و به تشخیص ستاد استانی مدیریت کرونا برگزار می شود.
وی با تأکید بر این که کادر آموزشی و اداری ملزم به حضور در محل کار خود هستند، گفت: بنا به مصوبه ستاد ملی کرونا، آموزش های غیر حضوری نیز در ساعت رسمی و با استفاده از تجهیزات مدارس خواهد بود.
به گفته وی؛ در مورد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیز قاعده بر این است که هر دانشجو می تواند در صورت تمایل در دانشگاه محل سکونت خود ثبت نام نماید و دانشجویانی که به هر دلیل نمی خواهند در این ترم ثبت نام کنند، می توانند از مرخصی استفاده کنند.
استاندار به موضوع آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی نیز اشاره کرد و گفت: افرادی که در قالب نیروهای کار معین، شرکتی یا کارگری در ایام کرونا در مراکز درمانی فعال بوده اند، از امتیازات ویژه ای در آزمون استخدامی وزارت بهداشت برخوردار می شوند.
معتمدیان در ادامه به لزوم تأمین تجهیزات و تقویت نیروی انسانی به عنوان دو ضرورت مهم در این ایام نام برد و گفت: از سیاست‌های دولت و مصوبات ستاد ملی کرونا این است که با توجه به زمان بر بودن بیماری، این دو اصل مورد توجه قرار گیرد.
وی از رئیس دانشگاه علوم پزشکی خواست؛ برای تأمین این نیازها و استفاده از فرصت توزیع اعتبارات وزارتخانه، حداکثر تلاش خود را بنمایند.
استاندار از تخصیص سه دستگاه MRI به سه شهرستان استان خبر داد و گفت: این دستگاه ها به علاوه دستگاه شتاب دهنده ویژه بیمارستان ایران مهر که قبلاً وعده شده بود، تا یکی دو ماه آینده وارد کشور شده به استان خواهند رسید.
معتمدیان در پایان، موضوع تأمین ماسک ارزان قیمت را از مهمترین مسایل روز استان برشمرد و از سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خواست؛ همچنان برای تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی و رفع نیاز استان پیگیری های لازم را انجام دهد.

 

نمایشگاه نقاشیخط “لبخند رنگ ها” افتتاح شد/2-3

    
نمایشگاه نقاشیخط "لبخند رنگ ها" افتتاح شد
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از افتتاح نمایشگاه نقاشی خط “لبخند رنگ ها” به مناسبت دهه ولایت خبر داد.

سید علی زمزم با بیان این که این نمایشگاه با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان و هنرمندان ، افتتاح شد، ادامه داد: در این نمایشگاه 30 اثر از آثار “حمیرا زارعی” در محل نگارخانه استاد اسماعیلی مود به نمایش درآمده است.

حمیرا زارعی، خالق این آثار نیز گفت: در این نمایشگاه ۳۰ اثر در ابعاد ۱۱۰ در ۱۱۰، ۵۰ در ۷۰، و ۱۰۰ در ۷۰ با تکنیک‌های اسکراچ، ترکیب مواد و رنگ‌های جوهری به نمایش گذاشته شده است. وی افزود: این آثار در مدت یک سال تهیه شده است. این نمایشگاه از به مدت ۷ روز در نگارخانه استاد مهدی اسماعیلی مود واقع در خیابان شهید محلاتی بیرجند صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۲:۳۰ و عصر‌ها از ساعت ۱۷ تا ۲۱ برای بازدید علاقه‌مندان دایر است.