پیام شهروند

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

اخبار خراسان جنوبی / سرمایه گذاری ۴ کشور خارجی برای تولید برق خورشیدی در خراسان جنوبی2-3

کلنگ زنی دبستان۶ کلاسه فردوس2-3
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: کلنگ احداث دبستان ۶ کلاسه خیری فردوس امروز به زمین خورد .

 محمد علی واقعی  در آیین کلنگ زنی این دبستان اظهار کرد؛ این آموزشگاه در زمینی به مساحت ۲۵۰۰متر و زیربنای ۱۱۰متر مربع با اعتبار اولیه دو میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان احداث می شود .

وی با اشاره به مشارکت ۳۰درصدی خیر در این پروژه آموزشی تصریح کرد: ۲۰۰دانش آموز دختر دوره ابتدایی از نعمت مدرسه استاندارد برخوردار می شوند‌.

واقعی با بیان اینکه این آموزشگاه ۶کلاسه در فاز ۳مسکن مهر احداث می شود یادآور شد: همچنین در این طرح آموزشی،احداث اماکنی همچون نماز خانه،آزمایشگاه، کارگاه و کتابخانه جانمایی شده است. گفتنی است مابقی اعتبارات احداث این پروژه آموزشی از محل منابع ملی تامین و هزینه خواهدشد.

سرمایه گذاری ۴ کشور خارجی برای تولید برق خورشیدی در خراسان جنوبی2-3

سرمایه گذاران ۴ کشور خارجی، تا کنون ۳۹ میلیون و ۴۷۰ هزار یورو برای تولید برق خورشیدی در خراسان جنوبی، سرمایه گذاری کرده اند.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گفت: از سال ۹۶ تاکنون ۳ نیروگاه خورشیدی یک ، ۷ و ۱۰ مگاواتی با سرمایه ۲۵ میلیون و ۲۱۴ هزار یوروی سرمایه گذاران کشور‌های آفریقای جنوبی ، آلمان و چین در شهرستان‌های بشرویه ، سربیشه و خوسف راه اندازی و به شبکه سراسری برق متصل شده است که برق تولیدی آن را وزارت نیرو خریداری می‌کند.
بهروزی فر افزود: همچنین یک سرمایه گذار از آفریقای جنوبی ، برای راه اندازی نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در سربیشه با سرمایه ۱۴ میلیون و ۲۵۶ هزار یورو اقدام و پروانه بهره برداری از سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر ایران و همچنین مجوز سرمایه گذاری خارجی را اخذ کرده است.
وی گفت: سرمایه گذارانی از اسپانیا و آلمان نیز برای راه اندازی نیروگاه‌های ۲ و ۹ مگاواتی در دیهوک شهرستان طبس و بشرویه اقدام کرده اند که نیروگاه دیهوک در حال ورود تجهیزات است.

شناسایی ۱۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در خراسان جنوبی/2-3

تعداد مبتلایان قطعی به بیماری کرونا در خراسان جنوبی با شناسایی ۱۹ مورد جدید در ۲۴ساعت گذشته به ۸۲۷ نفر رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند شناسایی ۱۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در خراسان جنوبیگفت: از این تعداد ۷۶۱ بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند و یا از موارد سرپایی بودند و ۲۰ نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند که حال یک نفر از آنان وخیم گزارش شده است.

مهدی زاده با اشاره به شناسایی ۱۹ مورد جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ساعت گذشته از بین ۱۷۶ آزمایش انجام شده، گفت: از این تعداد ۱۶ بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند و یا از موارد سرپایی بودند و ۳ نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند.

وی افزود: نمونه‌های مثبت امروز از شهرستان‌های بیرجند با ۹ نفر، سربیشه و سرایان هر کدام ۳ نفر، نهبندان ۲ نفر و از شهرستان‌های طبس و قاین هرکدام یک نفر گزارش شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه در ۲۴ساعت گذشته مورد فوت ناشی از ویروس کرونا در استان نداشتیم افزود: تعداد فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا در خراسان جنوبی ۴۶نفر است.

مهدی زاده، تعداد کل آزمایش‌های انجام شده را تاکنون ۶هزار و ۸۸۹ آزمایش اعلام کرد که جواب ۶ هزار و ۶۲ آزمایش منفی و ۸۲۷ آزمایش مثبت گزارش شد.

وی، مرحله دوم غربالگری در استان را شامل ۴۸۱ هزار و ۳۸۵ نفر با پوشش ۸۲.۳ درصد اعلام کرد.

بازداشت زندانی فراری قاچاقچی در بیرجند/4

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از بازداشت یک زندانی فراری و همدستش هنگام حمل مواد مخدر در شهرستان بیرجند خبر داد.

سردار شجاع  گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشراف اطلاعاتی اخباری دریافت کردند که یک زندانی فراری با همکاری فردی دیگر با یک سواری پراید قصد جابه جایی و حمل محموله‌ای از مواد مخدر را دارند که موضوع پیگیری و دستگیری متهمان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: مأموران خودروی متهمان را در جاده بیرجند-خوسف شناسایی و آن را توقیف و در بازرسی از خودرو ۱۲۶ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک کشف کردند.

مهر گزارش می دهد؛

قطار وعده نمایندگان روی ریل مطالبه/ آب، راه، اشتغال در خط مقدم/5

قطار وعده نمایندگان روی ریل مطالبه/ آب، راه، اشتغال در خط مقدم

بیرجند- مردم خراسان جنوبی همچنان مطالبه‌گر رفع مشکلات استانی بوده و این بار خواسته هایشان را با صدایی رساتر فریاد می‌زنند تا شاید در مجلس شورای اسلامی مرتفع و وعده نمایندگان محقق شود.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: چندی پیش بود که ماراتن تبلیغاتی نامزدهای یازدهمین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی فضای خراسان جنوبی را پر کرده بود.

شعارهای نامزدها برای تصاحب کرسی بهارستان و جلب توجه مردمی، چهار نامزد در حوزه‌های مختلف خراسان جنوبی را راهی مجلس کرد تا به شعارهایشان رنگ واقعیت دهند.

یازدهمین مجلس شورای اسلامی از هشتم خردادماه سال جاری به طور رسمی آغاز به کار کرده و وقت آن رسیده که وعده‌ها قدم در میدان عمل بگذارند. مردم این دیار کویری چشم انتظارند تا مطالبات و خواسته‌هایشان از طریق پل‌هایی که با آرا شأن ساخته‌اند، به مجلس برسد و مشکلات شأن از آن خطه رخت بربندد.

اگرچه تاکنون افراد دیگری هم به نمایندگی از مردم قدم در صحن مجلس گذاشته و برخی برای رفع مشکلات استانی فریاد زده‌اند اما آنچه انتظار می‌رود باید بنا به شرایط کنونی و برای تحقق آنچه وعده داده‌اند، مطالبات مردمی را گوش فرا دهند.

همچنین بر مردم واجب است که روحیه مطالبه گری شأن را بیش از پیش تقویت کنند. در حال حاضر مناطق مختلف خراسان جنوبی بسته به ماهیت خود، دارای مشکلاتی بوده که رفع آن نیازمند تعامل دو سویه از سوی مردم و مسئولان است.

اهمیت این امر را می‌توان در سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب جست و جو کرد. چراکه رهبری در سخنرانی هایشان بین اقشار مختلف جامعه به ویژه دانشجویان بر تقویت روحیه مطالبه گری تاکید داشته‌اند که عمل به این فرمایش رهبری نیازمند توجه مردم و مسئولان است.

محورهای مواصلاتی نیازمند نوش داروی مسئولان

یکی از شهروندان بیرجندی در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از نمایندگان انتظار می‌رود به وعده‌هایشان عمل کنند، افزود: نمایندگان موظف هستند به عنوان زبان جمعی از مردم، مشکلات را فریاد بزنند.

محمود رضایی با اشاره به مشکلات پیش روی استان بیان کرد: در حال حاضر کمبود آب در مناطق روستایی یکی از مشکلات جدی استان بوده که نیازمند اجرای طرح‌های مسئولان است.

این شهروند بیرجندی با اشاره به محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی بیان کرد: محورهای این دیار کویری سالانه جان عده زیادی می‌گیرد که نیازمند ایجاد باند دوم است.

وی با بیان اینکه از نمایندگان انتظار می‌رود برای تحقق عدالت در نقاط مختلف استان تلاش کنند، افزود: در حال حاضر برخی روستاها از کمترین امکانات رفاهی و تفریحی هم برخوردار نیستند.

نمایندگان در جمع مردم باشند

یکی از شهروندان فردوسی هم در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: نمایندگان باید در جمع مردم باشند تا شهروندان بتوانند به راحتی درخواست‌هایشان را مطالبه کنند.

فریبا حاجی زاده با بیان اینکه دسترسی به برخی مسئولان برای مطالبه گری بسیار دشوار است، گفت: نمایندگان باید با حضور در بین مردم، مشکلات موجود را بررسی کنند.

وی اظهار کرد: ایجاد اشتغال برای بانوان روستایی یکی از مطالبات پیش روی این قشر بوده که می‌طلبد مورد توجه قرار گیرد.

حاجی زاده خواستار رسیدگی رفع مشکلات مناطق عشایری شد و افزود: با توجه به گران شدن علوفه، تعریف بسته‌های حمایتی می‌تواند راهکاری مناسب در شرایط فعلی باشد.

جذب سرمایه گذار مورد توجه قرار گیرد

یکی از شهروندان سربیشه ای هم در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: اگرچه آب مسئله مهمی در استان است اما توجه به حوزه راه‌ها هم از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده که نیازمند توجهی ویژه از سوی نمایندگان و دیگر متولیان است.

احمد نصیری با بیان اینکه متأسفانه روند اجرای پروژه‌ها در این استان به کندی صورت می‌گیرد، افزود: محور بیرجند- قاین از سال‌ها پیش برای دوبانده شدن انتظار می‌برد این در حالی بوده که جان بیاری از افراد در این مسیر قربانی می‌شود.

وی با اشاره به دیگر محورهای استان بیان کرد: در شرایط پیش رو دیگر محورها هم تصادفات زیادی را منجر می‌شود که باید در اولویت نگاه مسئولان قرار گیرد.

نصیری خواستار جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی شد و افزود: بنا بر شنیده‌ها تاکنون سرمایه گذاران زیادی به استان آمده اما بنا به دلایلی از برگشته‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به محرومیت استان، سرمایه گذاران می‌توانند راه رونق را باز کرده و در راستای اتمام پروژه‌ها نیمه تمام این منطقه اقدامات خوبی انجام دهند.

درس نمایندگان در مجلس

نماینده مردم فردوس، سرایان، بشرویه و طبس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فرودگاه‌ها، بهداشت و درمان از جمله اولویت‌ها ما در مجلس شورای اسلامی است.

حجت الاسلام مجید نصیرایی با بیان اینکه اقتصاد، مسکن و معیشت جوانان از اولویت‌هایی بوده که مجلس پیگیری می‌شوند، افزود: رونق و رفع مشکلات استانی نیازمند همکاری و تعامل تمام دستگاه‌ها است.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های سال جاری بیان کرد: ساماندهی راه‌های مواصلاتی از دیگر موضوعاتی بوده که مجلس پیگیری خواهد شد.

حجت الاسلام نصیرایی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در استان بیان کرد: ایجاد زیرساخت و توجه به پتانسیل‌های استان هم در مجلس پیگیری خواهد شد.

نماینده مردم فردوس، سرایان، بشرویه و طبس در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از ضعف زیرساخت‌های بهداشتی در طبس بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی، گردشگری و معادن در طبس، این شهرستان می‌تواند محور پیشرفت و توسعه استان باشد.

تلاش برای تأمین زیرساخت‌های نهبندان و سربیشه

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به مشکلات موجود در این حوزه انتخابیه بیان کرد: نبود جاده مناسب، آب آشامیدنی، زیرساخت‌های معدنی و مرزی نیازمند توجه است.

مصطفی نخعی ادامه داد: برخی از روستاهای دارای مشکلات ویژه ای در حوزه جاده ارتباطی و آب آشامیدنی دارند که باید برای رفع آنها تلاش شود.

وی با بیان اینکه مسائل زیرساختی خلل‌هایی را در امر سرمایه گذاری ایجاد کرده که باید رفع شود، گفت: شهرستان‌های نهبندان و سربیشه قابلیت‌های زیادی اعم از معادن داشته که با تأمین زیرساخت‌ها، نقش مهمی در رونق استان خواهند داشت.

معادن مورد توجه قرار گیرند

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به نظر می‌رسد آن طور که باید مردم بومی منطقه از ظرفیت مرز بهره‌مند نشده و با مشکلات زیر ساختی چون نداشتن جاده ترانزیتی کامل و مناسب رو به رو هستند.

نخعی خواستار توجه ویژه به معادن این حوزه انتخابیه شد و اظهار کرد: شناسایی پهنه معادن، فراهم کردن شرایط ورود سرمایه گذار بخش خصوص و کاهش بروکراسی اداری باید در حوزه معادن استان رخ دهد.

وی با اشاره به بیکاری جوانان بیان کرد: برای ایجاد اشتغال، تلاش می‌کنیم زیرساخت‌های لازم را با تمام توان ایجاد کرده و قابلیت‌ها را به فعلیت برسانیم.

لزوم پالایش قوانین در مجلس

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی پیش از این طی جلسه‌ای بیان کرد: یکی از برنامه‌هایی که باید در مجلس عملیاتی شود، پالایش قانون‌هایی بوده که قبلاً تصویب شده اما عملی نمی‌شود.

حسین خسروی اسفزار ادامه داد: پالایش این قوانین می‌تواند گره بسیاری از مشکلات را باز کند که می‌طلبد مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر عملیاتی کردن شعار سال جاری بیان کرد: مقام معظم رهبری از اواخر دهه هفتاد بر عملی کردن اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی به نفت تاکید داشته‌اند.

خسروی با بیان اینکه امروز باید کشور با مدیریت جهادی اداره شود، ادامه داد: اگر فرمایش رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی عمل می‌شد، کشور امروز گرفتار مشکلات ناشی از تحریم‌ها نبود.

مردم خراسان جنوبی در یازدهمین ایستگاه مجلس شورای اسلامی چشم انتظار اند تا قطار وعده مسئولان و نمایندگان به مقصد برسد و گوشه‌ای مشکلات این مردمان رنج دیده رفع شود.

آمار آسیب‌های اجتماعی در استان خراسان جنوبی افزایش یافته است7

رئیس کل دادگستری خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه در حوزه آسیب‌های اجتماعی و برخی از جرائم همچنان با افزایش آمار مواجهه هستیم گفت: طلاق، سرقت و خشونت از آسیب‌های اجتماعی و جرائمی هستند که نرخ مثبتی دارند.

آمار آسیب‌های اجتماعی در استان خراسان جنوبی افزایش یافته است

حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم خراسان‌ جنوبی اظهار داشت: باید تلاش کنیم با هفکری و برنامه‌ریزی عملیاتی نرخ جرائم و آسیب‌های اجتماعی در استان منفی شود.

وی با اشاره به افزایش آمار آسیب‌های اجتماعی افزود: در حوزه آسیب‌های اجتماعی و برخی از جرائم همچنان با افزایش آمار مواجهه هستیم.

رئیس کل دادگستری خراسان‌ جنوبی بیان کرد: طلاق، سرقت و خشونت از آسیب‌های اجتماعی و جرائمی هستند که نرخ مثبتی دارند.

حمیدی با بیان اینکه در سال‌های گذشته هرچند میزان نرخ رشد برخی از جرائم از 8.9 درصد به 2.3 درصد کاهش یافته است تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا به سمت منفی شدن نرخ رشد این جرائم برویم.

وی با تاکید بر اینکه نباید قوانین تصویب شده در کشوی میز مسئولان بایگانی شود خاطرنشان کرد: متاسفانه گاهی متولیان امر و مدیران خود از قانون‌ها آگاهی ندارند که این امر بسیار نامطلوب است.

رئیس کل دادگستری خراسان‌ جنوبی به قانون پیش فروش ساختمان اشاره کرد و یادآور شد: قانون پیش فروش ساختمان در سال 89 تصویب شده اما هنوز مردم در رابطه با اجرای آن گلایه دارند.

حمیدی اظهار داشت: در این قانون تکالیفی برای برخی از دستگاه‌های اجرایی تعیین شده که با اجرای دقیق آن از افزایش افسار گسیخته ورودی پرونده‌های مرتبط با معاملات ساختمانی به دادگستری استان جلوگیری می‌شود.

وی افزود: متاسفانه عدم اجرای قانون پیش فروش ساختمان در کشور و از جمله در خراسان‌ جنوبی موجب افزایش معاملات معارض و ایجاد گره‌های فراوانی در زندگی مردم شده است.

رئیس کل دادگستری خراسان‌ جنوبی گفت: اطلاع‌رسانی و نظارت درست بر این قانون باعث رفع بسیاری از اختلافات حقوقی در بخش معاملات املاک خواهد شد اما خراسان‌ جنوبی در بین استان‌های کشور، وضعیت نامناسبی در اجرای این قانون دارد.

ورود دادستان بیرجند به موضوع افزایش قیمت املاک حاشیه شهر

ورود دادستان بیرجند به موضوع افزایش قیمت املاک حاشیه شهر

 معاون دادگستری خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: دادستان مرکز استان به موضوع افزایش قیمت املاک حاشیه شهر بیرجند ورود پیدا کرده است.

 یدالله وحدانی‌نیا اظهار کرد: در سال ۱۳۸۹ قانون پیش فروش ساختمان در ۲۵ ماده و ۴ تبصره به تصویب رسیده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه آئین‌نامه اجرایی این قانون نیز در سال ۹۳ تصویب شده است، بیان‌کرد: متأسفانه این قانون در خراسان‌جنوبی آن چنان که باید اجرایی نشده است.

وحدانی‌نیا ادامه‌داد: تأمین امنیت و عدالت در حوزه مسکن، حمایت از طرف ضعیف قرارداد و جلوگیری از اجحاف به وی از جمله اهداف قانون پیش فروش ساختمان است.

وی افزود: ضمانت اجرای کیفری و انتظامی و ملزم شدن شهرداری‌ها به صدور شناسنامه فنی برای هر واحد به صورت مستقل از جمله نوآوری‌های این قانون است که بسیاری از مسائل و مشکلات حقوقی در حوزه معاملات را حل و فصل می‌کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه طبق قانون راه و شهرسازی مرجع صدور و نشر آگهی پیش فروش ساختمان است، گفت: متأسفانه امروزه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شاهد نشر بدون مجوز آگهی‌های پیش فروش ساختمان هستیم.

وحدانی نیا در پاسخ به موضوع طرح شده در جلسه در زمینه گرانی افزایش قیمت املاک در حاشیه شهر بیرجند طی چند ماه گذشته، بیان کرد: دادستان مرکز استان در این زمینه ورود پیدا کرده است.

ناصر نبی زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: بعد از تصویب آئین‌نامه قانون پیش فروش ساختمان، در دو نوبت در سال ۹۷ و ۹۸ مکاتباتی با رسانه‌ها، مطبوعات و پایگاه‌های خبری مجوز دار استان در این زمینه انجام داده‌ایم.

وی بیان‌کرد: امروزه اگر آگهی پیش فروش ساختمانی در مطبوعات خراسان‌جنوبی نشر می‌یابد بی‌شک بعد از طی شدن مراحل قانونی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی یادآور شد: آگهی‌های فاقد مجوز بیشتر در شبکه‌های اجتماعی و یا در سایت‌های دیوار و شیپور درج می‌شود.

گفتنی است در این جلسه سه دستگاه اجرایی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، سازمان قضائی نیروهای مسلح خراسان‌جنوبی و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان‌جنوبی در اجرای برنامه‌های پیشگیری از وقوع جرم خراسان‌جنوبی مورد تقدیر قرار گرفتند.

معاون امور اسناد ثبت اسناد و املاک خراسان‌جنوبی :

۶۰ درصد آپارتمان‌های حاشیه شهر بیرجند فاقد سند رسمی است

۶۰ درصد آپارتمان‌های حاشیه شهر بیرجند فاقد سند رسمی است

 معاون امور اسناد اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان‌جنوبینیز در این جلسه گفت:  حدود ۶۰ درصد آپارتمان های سر به فلک کشیده بیرجند و حاشیه شهر فاقد سند رسمی است.

 حسن رضا ندائی  با گلایه از اجرا نشدن قانون پیش فروش ساختمان در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: متأسفانه گاهی قیمت یک ملک در خراسان‌جنوبی حدود یک میلیارد تومان است ولی کسی برای ثبت سند آن اقدام نمی‌کند.

معاون امور اسناد اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: اعتبار دادن به سند رسمی طبق آنچه مد نظر قانونی است در خراسان‌جنوبی جدی گرفته نمی‌شود.

ندائی ادامه‌داد: بیش از ۱۰ سال از تصویب قانون پیش فروش ساختمان و ۶ سال از ابلاغ دستورالعمل این قانون می‌گذرد ولی اجرای این قانون ۲۵ ماده‌ای تاکنون به صورت کامل و جامع در خراسان‌جنوبی انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه در بیرجند و حاشیه آن نیز حدود ۵۰- ۶۰ درصد آپارتمان‌های سر به فلک کشیده فاقد سند مالکیت هستند. افزود: علی رغم اینکه قانون پیش فروش ساختمان ضمانت اجرایی قوی دارد اما در خراسان‌جنوبی حتی یک فقره سند مطابق با این قانون هم تنظیم نشده است.

معاون امور اسناد اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه بنا به دلایلی اجرا نشدن این قانون به نفع سازنده ساختمان و پیمانکاران است، یادآور شد: مشاوران املاک حق تنظیم سند و تنظیم قرارداد پیش فروش ساختمان را ندارند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی بیرجند:

حریق گسترده در پادگان ۰۴ بیرجند/ علت در دست بررسی است

حریق گسترده در پادگان ۰۴ بیرجند/ علت در دست بررسی است

بیرجند- مدیرعامل سازمان آتش نشانی بیرجند از آتش سوزی تعداد زیادی از درختان پادگان ۰۴ بیرجند خبر داد.

سید علی حسینی در گفت و گو با خبرنگار مهر از حریق پادگان ۰۴ بیرجند پیش از ظهر امروز خبر داد و افزود: با اعلام حادثه، دو تیم آتش نشانی به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حریق مهار شده و نیروها در حال لکه‌گیری هستند، گفت: اقدامات پیشگیرانه در محل حادثه توسط نیروهای آتش نشانی در حال انجام است.

حسینی با بیان اینکه در بدو ورود نیروها، حریق گسترده بوده است، افزود: بخش اعظمی از قسمت‌های سوخته درختان و علف‌های خشک بوده‌اند اما درخت‌های سبز هم دچار حریق شده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی بیرجند گفت: علت حادثه در دست بررسی است.

 

 

 

 

۱۷۰ هزار دانش آموز خراسان جنوبی در طرح نماد غربالگری شدند5-7

 ۱۷۰ هزار دانش آموز خراسان جنوبی در طرح نماد غربالگری شدند

 رئیس اداره مراقبت از آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اشاره به اجرای طرح نماد در ۲۶۰ مدرسه استان گفت: ۱۷۰ هزار دانش آموز در راستای این طرح غربالگری شدند.

 حسن تهامی اظهار کرد: توانمندی‌سازی و کمک به دانش‌آموزان در معرض خطر آسیب‌های اجتماعی را یکی از وظایف و مسئولیت‌های خود می‌دانیم.

رئیس اداره مراقبت از آسیب‌های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در حال حاضر ما در اداره مراقبت ۱۹ طرح را اجرا می‌کنیم که بیشتر آن بر اساس تفاهم‌نامه با شورای مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی است.

تهامی بیان‌کرد: طبق غربالگری‌های انجام شده متأسفانه یک پنجم دانش‌آموزان خراسان‌جنوبی در معرض خطر آسیب‌های اجتماعی قرار دارند که بیشتر آنان فرزندان یتیم از پدر یا مادر، فرزندان طلاق، فرزندان والدین در حبس و فرزندان دچار فقر مالی خانواده هستند.

وی با اشاره به اینکه طرح نماد به معنای نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان است، گفت: این نظام مجموعه‌ای از خدمات در حوزه غربالگری، آموزش، توانمند سازی و حمایت‌های روانی و اجتماعی به منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

رئیس اداره مراقبت از آسیب‌های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اشاره به غربالگری ۱۷۰ هزار دانش‌آموز در راستای بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: طرح نماد در ۲۶۰ مدرسه پایلوت اجرا شده است که در سال جاری نیز در این تعداد مدرسه تکرار می‌شود.

تهامی با اشاره به اجرای طرح نماد در ۱۳ مدرسه بیرجند و ۶ مدرسه در هر شهرستان خراسان‌جنوبی به صورت پایلوت بیان‌کرد: در شهرستان درمیان این طرح در ۱۸۷ مدرسه برگزار شد که برای سومین سال متوالی در سال جاری نیز اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد والدین دانش آموزان معتاد خود نیز معتاد هستند، افزود: ۱۷۸ نفر از دانش آموزانی که مشکل خاصی داشته و یا پرخطر بودند درمان شده‌اند.

رئیس اداره مراقبت از آسیب‌های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه همکاران مشاور پیگیر کار ۲۰۷ نفر هستند، گفت: ۳۶۵ نفر را نیز به سایر دستگاه‌ها ارجاعات داشته‌ایم.

تهامی با اشاره به شناسایی ۵۵۰ دانش‌آموز پرخطر و درمان آنان، اظهار کرد: ۱۳۷ میلیون تومان سال جاری برای غربالگری در نظر گرفته شده که نسبت به گذشته کاهش داشته و ۲۸ میلیون دیگر نیز وعده واریز آن داده شده است.

همگام با کانون های استادی سراسر کشور، آیین همبستگی جنبش استادی استان خراسان جنوبی با جنبش اجتماعی نفس در آمریکا برگزار شد.2-3

 

“هرکجای عالم مظلومی باشد ایران پشتیبان اوست”(مقام معظم رهبری مدظله العالی)

آیین همبستگی جنبش استادی ایران با جنبش اجتماعی نفس در آمریکا در ساعت ۱۲ روز یکشنبه ۱۸ خرداد ماه همگام با سایر کانون های استادی کشور، در دفتر سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی برگزار شد.

در این مراسم که به طور همزمان در ۷۰۰ کانون استادی بسیج اساتید دانشگاه های کشور نیز برگزار شد، جمعی از مسئولین سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی با روشن کردن هفت شمع، آیین ادای احترام هفت دقیقه ای برای ۷ دقیقه گرفتن نفس شهروند سیاهپوست مقتول مظلوم آمریکایی زیر چکمه های دیکتاتوری لیبرال دموکراسی را برگزار کردند و حمایت خود را از قیام عمومی ملت ستمدیده امریکا علیه ساختار حکومت و سیاست در این کشور اعلام نمودند.

همچنین به طور همزمان از نامه استادان دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور به ملت امریکا درباره قیام نفس نیز رونمایی شد و توسط اعضاء حاضر در نشست به امضاء رسید.

گفتنی است جنبش استادی از عموم مردم ایران و علی الخصوص اساتید محترم دانشگاه ها دعوت می‌کند برای مشارکت در امضای این نامه و حمایت از جنبش نفس به لینک زیر مراجعه نمایند:

http://www.basijasatid.ir/node/6756

 

 

 

 

رئیس مرکز بیماران خاص در خراسان جنوبی:2-3
بخش پیوند عضو در بیمارستان رازی نیمه دوم امسال راه اندازی می شود
دهقانی از راه اندازی بخش پیوند عضو از ابتدای مهرماه امسال در بیمارستان رازی خبر داد و گفت: در همین راستا از ۳۱ خردادماه به مدت چهار روز، کارگاه آموزشی برای پرسنل پرستاری و پزشکی خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

«هادی دهقانی» اظهار کرد: اقدامات درمانی در خصوص حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج با توجه به دستورالعمل های بهداشتی انجام شده است.

 

رئیس مرکز بیماران خاص در خراسان جنوبی با بیان از ابتدای شیوع بیماری کرونا یکی از دغدغه‌های ما حفاظت از بیماران خاص در خراسان ‌جنوبی در برابر ویروس کرونا بود، افزود: در همین راستا با توجه به ریفرال بودن بیمارستان ولیعصر(عج) جهت کرونا، انتقال موقت بیماران دیالیزی سرپایی آن مرکز به سایر مراکز انجام شد.

 

دهقانی ادامه داد: در این مدت بیماران دیالیزی اورژانسی بسته به شرایط آنها (کرونا مثبت، منفی، مشکوک) و میزان بدحال بودن آنها در مرکز جامع یا بیمارستان ولیعصر(عج) پذیرش شدند.

 

وی با تاکید بر اینکه بسته های دارویی سه ماهه به بیماران خاص تحویل می دادیم تا برای تهیه دارو به مراکز درمانی مراجعه نکنند، افزود: خوشبختانه تاکنون مشکل کمبود دارویی برای این بیماران در استان نداشته ایم.

 

 

 

 

 

۴۵ درصد مدارس خراسان جنوبی نیازمند مقاوم‌سازی است/5-7

۴۵ درصد مدارس خراسان جنوبی نیازمند مقاوم‌سازی است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: ۴۵ درصد مدارس استان نیازمند مقاوم‌سازی است که با توجه به سرانه استاندارد آموزشی کشور باید این مدارس نوسازی شوند.

محمود چاوشان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع مدارس استان در حال حاضر ۱۲ درصد تخریبی و ۴۲ درصد مدارس مستحکم هستند که امید می‌رود با همت بیش از پیش خیران شاهد توسعه فضای آموزشی استاندارد در استان باشیم.

وی اظهار داشت: در حال حاضر سرانه فضای آموزشی در استان ۷.۲۷ است که تا استاندارد کشوری یک متر فاصله دارد اما نسبت به میانگین سرانه فضای آموزشی موجود در کشور ۲ متر جلوتر هستیم.

چاوشان با بیان اینکه اکنون ۵۸ مدرسه کانکسی بالای ۱۰ نفر و ۵۰ مدرسه کانکسی زیر ۱۰ نفر در استان است تصریح کرد: با تفاهم‌نامه‌ای که بین نوسازی مدارس، بنیاد برکت و استانداری خراسان جنوبی انجام شده است تا اول مهر ماه امسال تمامی مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش‌آموز حذف و مدارس پیش‌ساخته جایگزین خواهد شد.

وی یادآور شد: بیرجند تنها شهرستانی است که دارای ۳۴۰ کلاس درس دونوبته است که از اولویت‌های نوسازی مدارس در توسعه و تجهیز خواهد بود.

مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی بیان کرد: سال ۹۸ را می‌توان به عنوان سال نهضت گرمایشی مدارس استان نام برد زیرا هزار و ۲۸۳ کلاس درس به سیستم گرمایش مرکزی مجهز شدند.

وی ادامه داد: از هزار و ۱۰۰ کلاس درس فاقد سیستم مرکزی با هماهنگی‌هایی که صورت گرفته تا قبل از آغاز فصل سرما هزار و ۸۳ کلاس درس دیگر به سیستم گرمایش مرکزی مجهز خواهند شد.

۲۴ میلیارد تومان تعهد خیران در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان در اردیبهشت ۹۸ بود که تاکنون ۶۵ درصد آن محقق شده است.

جشنواره بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان به دلیل شیوع ویروس کرونا تا مهر ۹۹ برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

اهمیت اطلاع رسانی درخصوص حفظ فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی3-2

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان این که آمارها نشانگر افزایش تعداد مبتلایان در سطح کشور و در استان است، اضافه کرد: با توجه به سیاست های کلی در خصوص کاهش محدودیت ها و افزایش فعالیت ها، اطلاع رسانی های مداوم پیرامون حفظ فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی اهمیت فراوانی دارد.

ناصر نبی زاده در  بیستمین جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مقابله با کرونا به موارد مطرح شده در جلسات اخیر ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: استاندار در این جلسات تاکیدات بسیاری بر اهمیت اطلاع رسانی در پیشگیری از بیماری کرونا داشته و در کنار ضرورت نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی، خواستار آگاه سازی مردم از طریق آموزش و ایجاد حساسیت در جامعه نسبت به این بیماری شد.

وی با اشاره به این که بسیاری از بیماران در نشست های خانوادگی مبتلا شده اند، بیان کرد: باید بر لزوم مراقبت ها، کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری و حفظ فاصله گذاری های اجتماعی تمرکزی بیشتری داشت.

نبی زاده ادامه داد: حضور هر روزه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در صدا و سیما و رسانه های استان ، باعث آگاهی بیشتر مردم خواهد شد.وی در پایان خواستار شد: محتواهای تولید شده توسط دبیرخانه در اختیار اتاق اصناف جهت بازنشر در بین واحدهای صنفی در فضای مجازی قرار گیرد.

 

 

 

 

۱۴۵ کیلومتر باند دوم در خراسان جنوبی افتتاح یا عملیاتی می‌شود3-5

۱۴۵ کیلومتر باند دوم در خراسان جنوبی افتتاح یا عملیاتی می‌شود

بیرجند – ایرنا – مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: همزمان با سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به خراسان جنوبی ۱۴۵ کیلومتر باند دوم در این استان افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

وحید داعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۳۷ کیلومتر باند دوم فردا با حضور دکتر نوبخت در استان افتتاح می‌شود.

وی گفت: یک هزار و ۲۶۸ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت این ۳۷ کیلومتر هزینه شده است که در محورهای طبس – اصفهان، خوسف – خور، بیرجند – زاهدان، بیرجند – قاین و طبس – یزد قرار دارند.

وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی ۱۰۸ کیلومتر باند دوم در پنج محور استان خراسان جنوبی همزمان با سفر فردا (پنجشنبه) «محمدباقر نوبخت» خبر داد و گفت: این پروژه‌ها با مبلغ قرارداد سه هزار و ۶۰۴ میلیارد ریال در محورهای طبس – اصفهان، سربیشه – درح – میل ۷۸ ، بیرجند – نهبندان، نهبندان – زابل و  سه راهی راهداران – خوسف اجرا می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه طول کل راه‌های استان ۱۷ هزار و ۱۶۲ کیلومتر است اضافه کرد: از این میزان  ۶۱۴ کیلومتر باند دوم، ۹۶۰ کیلومتر راه‌های اصلی،  چهار هزار و ۱۳۰ کیلومتر راه فرعی و ۱۱ هزار و ۴۵۸ کیلومتر راه روستایی است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت باندهای دوم در استان گفت: طول باندهای دوم استان در پایان سال ۹۷ حدود ۴۹۰ کیلومتر بود که ۱۲۴ کیلومتر هم در سال ۹۸ اجرا شد.

داعی افزود: برنامه احداث باندهای دوم در سال جاری ۲۵۰ کیلومتر است که با برآورد هزینه ۱۰ هزار میلیارد ریال انجام می‌شود و به این ترتیب طول باندهای دوم به ۸۶۴ کیلومتر خواهد رسید.

وی با بیان اینکه سرانه باندهای دوم در کشور ۲۰.۴ درصد است تصریح کرد: برای رسیدن به متوسط کشوری باید ۶۲۰ کیلومتر دیگر باند دوم در خراسان جنوبی احداث شود.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه روز پنجشنبه (۲۲ خرداد) سومین بار در ۱۴ ماه گذشته به خراسان جنوبی سفر می‌کند.

این سفر با هدف بررسی میزان پیشرفت پروژه‌هایی که در قالب سند میان مدت توسعه استان در اسفند ۹۷ و در اولین سفر دکتر نوبخت تدوین و رونمایی شد و همچنین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی چند طرح عمرانی و اقتصادی انجام می‌شود.

سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به خراسان جنوبی در اسفند ۹۷ و دی ماه ۹۸ آورده‌های فراوانی برای این استان مرزی به همراه داشت و از جمله سبب افزایش چند برابری اعتبارات حوزه زیرساختی شد.

 

 

 

بررسی مشکلات مردم استان با حضور نماینده ولی فقیه و استاندار2-3

گردهمایی ائمه جمعه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار با هدف بررسی مشکلات مردم شهرستان‌های مختلف امروز برگزار شد.

نماینده، ولی فقیه در استان در این نشست صمیمی با بیان اینکه تنها مکتب بررسی مشکلات مردم استان با حضور نماینده، ولی فقیه و استانداراهل بیت (ع) اسلام است که بر اجرای عدالت تاکید بسیار دارد گفت: امروزه مردم در سراسر جهان که زیر فشار بی عدالتی قرار گرفتند، حرف اسلام که همان عدالت است را سر می‌دهند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه بسیاری از مسلک‌ها بی‌عدالتی را در سیستم پذیرفته‌اند، ادامه‌کرد: اما بی‌عدالتی در بین ما مسلمانان به علت مشکل در اجرای دقیق قوانین است و از نظر مبنا مشکلی در بحث عدالت ورزی نداریم.

وی با تأکید بر اینکه هر جا نظام عدل وجود نداشته باشد، آنجا به هم می‌خورد، گفت: این موضوع در خانواده، اجتماع و سیاست مصداق پیدا می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه در بین اصول پنجگانه عقیدتی ما یک اصل عدالت و عدل است، یادآور شد: در فرهنگ دینی و اسلامی ما حتی امام جمعه باید عادل باشد و در غیر این صورت از امامت ساقط است.

عبادی با اشاره به اینکه فلسفه هستی بر عدالت است، گفت: باید پیام خود را به جهان برسانیم که قصور ما را در اجرای عدالت بپذیرید چرا که عملکرد ما ربطی به اسلام، قرآن و قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران ندارد.

وی گفت: برای آینده برنامه‌ریزی کنید، همچنین خود و مسئولین را نقد کنید و برادرانه با یکدیگر بنشینید و مشکلات را حل کنید زیرا اگر بتوانیم مشکلات را حل کنیم همه پیروزی‌ها از آن ما خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: حتی انتظار برای ظهور منجی موعود به واسطه رسیدن به عدالت در همه جهان است و از این نظر در همه بخش‌ها باید بر اجرای دقیق عدل مراقبت کنیم.

استاندار هم با اشاره به سفر‌های متعددی خود به روستا‌ها و بخش‌های استان برای بررسی مشکلات و توانمندی‌ها گفت: سعی ما براین است تا شکاف بین مناطق مختلف در استان نباشد و زمینه رشد و توسعه این مناطق را بر اساس ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای ارتقاء دهیم.

آقای معتمدیان با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص برخورداری روستاییان از نعمت برق و گاز قول برطرف شدن مشکل آبرسانی به روستا‌ها را هم در بازه زمانی کوتاهی داد.

آبرسانی به روستاها، مدیریت روان آب‌ها و احداث ساز‌های آبخیز داری، نبود صنایع تبدیلی برای فرآوری دسترنج کشاورزان و دامداران در مناطق عشایری و روستایی، نبود بازراچه مرزی برای فروش صنایع دستی، مشکلات زیرساختی پیش روی تولیدکنندگان و اشتغال و مسکن جوانان از عمده مشکلات مردم در نقاط مختلف استان بود که از زبان ائمه جمعه استان در این نشست گفته شد

 

 

 

 

 

کاهش ۵۶ درصدی جابه‌جایی مسافر در خراسان جنوبی/7-5

کاهش ۵۶ درصدی جابه‌جایی مسافر در خراسان جنوبی

 معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: بیش از ۱۸۲ هزار و ۶۹۳ نفر مسافر در ۲ ماه نخست امسال توسط ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری استان جابه‌جا شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به طور میانگین ۵۶ درصد کاهش داشت.

 مهدی گرجی افزود: در این مدت ۲۲ هزار و ۷۰۳ مسافر به استان وارد و ۲۹ هزار و ۷۶ مسافر از استان خارج شدند همچنین ۱۳۰ هزار و ۹۱۵ نفر مسافر درون استان جابه‌جا شده‌اند.

وی اظهار داشت: در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ممنوعیت و محدودیت‌های خدمات دهی در مسیرهای مختلف انجام شده که میزان جابه‌جایی مسافر وارد شده به استان، مسافر خارج شده و جابه‌جایی داخل استان به ترتیب با کاهش ۵.۷۹، ۷۸ و ۲۵ درصدی مواجه بوده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی ادامه داد: بیشترین سهم جابه‌جایی مسافر مربوط به مرکز استان با تعداد ۳۹ هزار و ۵۴۶ نفر و کمترین سهم جابه‌جایی مسافر مربوط به شهرستان خوسف با تعداد ۷۳۴ نفر مسافر بوده و عمده مقاصد سفر به ترتیب استان‌های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و تهران است.

وی گفت: در حال حاضر یک هزار و ۶۱۴ نفر راننده در این بخش شاغل هستند و ۲۳۲ دستگاه سواری کرایه با عمر ۱۰.۶۲ سال، ۱۱۸ دستگاه مینی بوس با عمر ۲۳.۳۵ سال و ۲۵۱ دستگاه اتوبوس با عمر متوسط ۱۳.۶۱ سال کار جابه‌جایی مسافران از مبدأ ۱۴ پایانه عمومی و خصوصی در استان را انجام می‌دهند.

 

 

 

 

 

 

 

دکتر دهقانی:از خطوط قرمز مقابله با کرونا عبور نکنیم/مهمترین اصل در پیشگیری از کرونا، خودمراقبتی است/3-5

با گذشت سه روز از بازگشایی مجدد فعالیت های آموزشی دانشگاه و اسکان دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی، رئیس دانشگاه و معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه با هیات همراه از خوابگاههای دخترانه ریحانه و پسرانه ولیعصر بازدید کردند تا ضمن نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی، با دانشجویان به گفت و گو پرداخته و از نزدیک مشکلات و مسائل آنان را مورد بررسی قرار دهند.
 رئیس دانشگاه در این بازدیدها با بیان اینکه تمامی خوابگاهها موظف به اجرای پروتکلهای بهداشتی هستند گفت: همه کارکنان ، دانشجویان و اساتید در محل کار و خوابگاه ها، ملزم به رعایت نکات بهداشتی و زدن ماسک می باشند تا از این بیماری مصون بمانند.
دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی با تاکید بر اینکه برای کاهش نگرانی دانشجویان، مراقبت ها و قوانین سختگیرانه اعمال شود گفت:به دانشجویانی که پروتکلها را رعایت نکنند تذکر جدی داده شود و از ورود دانشجویانی که با روپوش بیمارستان قصد ورود به خوابگاه را دارند جلوگیری گردد.
رییس دانشگاه ادامه داد: خوابگاهها باید مجهز به مواد ضدعفونی و حفاظتی و همچنین ماسک باشند و دانشجویان ، خدمه و ناظمه ها،حتماً در فضاهای عمومی خوابگاهها همچون سالنها باید از ماسک استفاده نمایند.
دکتر دهقانی با تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بیان اینکه خودمراقبتی مهمترین اصل در پیشگیری از کروناست گفت: از خطوط قرمرمقابله با کرونا عبور نکنیم
معاون فرهنگی و دانشجویی ورییس ستاد بازگشایی مجدد فعالیتهای آموزشی دراین بازدیدها با تاکید براینکه همه باید در رعایت پروتکلهای بهداشتی همکاری کنند افزود: تستهای غربالگری همچنان برای دانشجویان ادامه خواهد داشت و هر وقت نیاز باشد مجدد دانشجویان غربالگری میشوند تا دغدغه آنها و خانواده هایشان کمتر شود.
دکتر عباس جوادی همچنین افزود: بنا به تصمیم ستاد بازگشایی فعالیتهای آموزشی مکانهایی برای قرنطینه دانشجویان مشکوک درنظر گرفته شده تا درصورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک به کرونا تا زمان بهبودی کامل در این مکانها قرنطینه شوند.
وی همچنین به مسئولان خوابگاهها توصیه کرد برای حفظ سلامتی دانشجویان را ملزم به رعایت نکاتی همچون زدن ماسک و ضدعفونی دستها هنگام ورود به خوابگاهها نمایند.
همچنین در این بازدیدها دانشجویان ساکن در خوابگاهها از زحمات و تلاشهای خالصانه مدافعین سلامت در مبارزه با کرونا تقدیر کردند و با تشکر از حمایت ها و پیگیری های مسئولین دانشگاه در روند پذیرش دانشجویان و فراهم نمودن اقلام حفاظتی به بیان دغدغه های خود از جمله غیرحضوری کردن کلاسها ، جداسازی دانشجویان غیرهم رشته ای ، نگرانی از رعایت نکردن برخی از همکلاسیها و نحوه قرنطینه دانشگاه، حذف نیمسال تحصیلی بدون احتساب سنوات رفاهی و آموزشی، برگزاری امتحانات پایان ترم به صورت مجازی، کاهش زمان حضور روزانه دانشجویان در بیمارستان ها، کاهش مشکلات فارغ التحصیلی پرداختند که رییس دانشگاه به سوالات آنان پاسخ داد .
گفتنی است، شیرعلی یعقوب پور مدیر روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمد ابراهیم عبدالرزاق نژاد مدیر امور دانشجویی، ابراهیم ایوبی رئیس اداره امور خوابگاه ها و جمعی از کارشناسان معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه، در این بازدید دکتر دهقانی و دکتر جوادی را همراهی کردند

 

 

 

 

خراسان جنوبی نیازمند معرفی ظرفیت‌ها برای توسعه صنعت گردشگری است/2

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی  گفت: امروزه نیازمند توسعه صنعت گردشگری هستیم که در این راستا با وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خوب گردشگری با تلاش رسانه‌ها می‌توانیم به جذب گردشگر در استان کمک کنیم.

خراسان جنوبی نیازمند معرفی ظرفیت‌ها برای توسعه صنعت گردشگری است

 سید کمال الدین میرجعفریان صبح امروز به منظور پیگیری 60 مصوبه استاندار خراسان جنوبی در بشرویه از کاروانسرای اصفاک این شهرستان بازدید واظهار داشت: جابجایی ترانس برق و رفع مشکل برق کاروانسرای اصفاک از جمله مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی بود که به خوبی انجام شده است.

وی در بازدید از روستای بندان و روند ساخت مسکن محرومان و سیل زدگان افزود: ساخت 147 واحد سیل زده در استان و 5 هزار واحد مسکن محرومین گام بزرگی در جهت خانه دار کردن محرومان استان بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی ضمن بازدید از پروژه گازرسانی به روستای نیگنان بیان کرد: پروژه گازرسانی به روستای نیگنان در دهه فجر سال گذشته کلنگ زنی شد و اکنون لوله گذاری 4 کیلومتر از مسیر خط انتقال گاز به روستا انجام شده است.

میرجعفریان در بازدید از پنل‌های خورشیدی روستای شهرک امام خمینی (ره) بشرویه نیز گفت: از دهیارانی که تمایل به فعالیت در زمینه تولید برق از طریق پنل‌های خورشیدی داشته باشند، با اعطای تسهیلات حمایت خواهیم کرد.

وی در ادامه از پروژه سالن ورزشی غنی آباد و زمین چمن مصنوعی روستای شهرک امام خمینی (ره) بازدید کرد و بر تسریع در اجرای پروژه‌های ورزشی در این شهرستان تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی در بازدید از روند احداث راه روستاهای اتحاد و‌ موتور پمپ‌های کشاورزی ارسک بر تسریع در اجرای پروژه و آغاز روسازی پروژه تاکید کرد.

میرجعفریان اظهار داشت: بیمارستان جدید بشرویه اکنون بعد از سالها نیمه تمام بودن، اعتباری بالا دریافت کرده و تکمیل پروژه در حال انجام است.

وی گفت: مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به بشرویه هم اکنون 97 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

 

۲۱ اصله درخت در بیرجند طعمه حریق شد

۲۱ اصله درخت در بیرجند طعمه حریق شد

 مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت: ۲۱ اصله درخت در محوطه ساختمان مربوط به پادگان ۰۴ بیرجند طعمه حریق شد و به طور کامل در آتش سوخت.

علی حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اعلام وقوع آتش سوزی پیش از ظهر امروز بلافاصله نیروهای آتش نشان به محل حادثه در حاشیه خیابان ارتش اعزام شدند.

وی گفت: با توجه به وسعت آتش ۲ خودرو آتش نشانی و یک خودرو پشتیبانی آب به محل حادثه اعزام شدند و عملیات اطفای حریق ۴۵ دقیقه به طول انجامید.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی بیرجند اظهار داشت: علت این حادثه آتش زدن زباله در محوله ساختمان بوده است.

مرکز آموزشی ۰۴ امام رضا (ع) بیرجند سال‌های گذشته به ساختمان جدید در خارج شهر بیرجند منتقل شد.

 

 

دادستان بیرجند: با اخلالگران در نظم و امنیت برخورد بازدارنده می‌شود

دادستان بیرجند: با اخلالگران در نظم و امنیت برخورد بازدارنده می‌شود

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند با حضور در روستای فورجان از توابع این شهرستان که در پی نزاع دسته جمعی در روستا انجام شد، گفت: با اخلالگران در نظم و آسایش عمومی برخورد قاطع و بازدارنده می‌شود.

سید حسین مقدس در پی بروز نزاع دسته جمعی بین اهالی ۲ روستا در بخش مرکزی بیرجند از روستاهای مذکور بازدید میدانی کرد و از اهالی و مطلعین هر ۲ روستا شامل اعضای شورای اسلامی و دیگر مردم حاضر در محل تحقیقات لازم را به عمل آورد.

وی گفت: با توجه به اقدامات مجرمانه متهمان به ویژه تخریب اموال عمومی و خصوصی آن هم در نیمه‌های شب و اخلال در نظم و آسایش و آرامش عمومی و ایجاد رعب و وحشت برای اهالی روستا، برخورد قاطع و بازدارنده با اخلالگران در نظم و آسایش عمومی صورت خواهد گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان جنوبی افزود: با تلاش ضابطان دادگستری و مرجع انتظامی تحت هیچ شرایطی اجازه تظاهر و قدرت‌نمایی و اخلالگری مجدد به مجرمان داده نخواهد شد و مطابق قانون با قاطعیت برخورد خواهد شد.

وی تاکید کرد: ضمن اینکه با تشکیل پرونده در شعبه دادستانی، متهمان با قرار تامین کیفری به زندان معرفی شده‌اند و به اتهامات متهمان در پرونده مذکور نیز به فوریت رسیدگی خواهد شد تا اخلالگران در نظم و امنیت و آسایش عمومی به مجازات برسند.

 

 

 

 

 

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی:

۴۴ ایستگاه دیجیتال روستایی در خراسان جنوبی راه اندازی می‌شود

۴۴ ایستگاه دیجیتال روستایی در خراسان جنوبی راه اندازی می‌شود

بیرجند- مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی از دست اجرا بودن ۴۴ ایستگاه دیجیتال روستایی در استان خبر داد و گفت: برنامه ریزی شده این ایستگاه ها در شهریورماه سال جاری به بهره برداری برسد.

علیرضا آئینه دار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: استان خراسان جنوبی با ۱۵۱ هزار کیلومتر مربع وسعت به عنوان یکی از پهناورترین و کم تراکم ترین استان‌های کشور مطرح بوده و به همین جهت در برخی شاخص‌ها محرومیت‌های زیادی دارد.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی بیان داشت: پوشش دیجیتال شبکه‌های تلویزیونی فرصت مناسبی برای رفع محرومیت‌ها از طریق معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی مناطق روستایی استان است.

وی با بیان اینکه تقویت و راه اندازی فرستنده‌های دیجیتال در روستاها به عنوان یکی از اساسی‌ترین نیازهای جامعه روستایی امروز است، ادامه داد: در این راستا راه اندازی ایستگاه‌های دیجیتال از مهمترین اولویت‌های استان در جهت کمک به توسعه و پیشرفت استان بوده است.

آئینه دار با اشاره به انعقاد تفاهم نامه‌ای در همین راستا طی آذرماه سال گذشته مابین استانداری خراسان جنوبی و سازمان صدا و سیما گفت: تا قبل از انعقاد تفاهم نامه مزبور ضریب نفوذ مراکز دیجیتال در استان کمتر از ۹۰ درصد بوده است.

وی ادامه داد: با انعقاد تفاهم نامه مزبور در سال گذشته اجرای ۸۳ ایستگاه دیجیتال در مناطق روستایی در دستورکار مسئولین استان قرار گرفت.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۳۹ ایستگاه دیجیتال روستایی به بهره برداری رسیده است.

به گفته وی در حال حاضر عملیات اجرایی تعداد ۴۴ ایستگاه دیجیتال روستایی دیگر با همکاری و مشارکت صدا و سیما و نهادهای انقلابی و نیز جلب مشارکت اهالی و دهیاری‌ها در دست اجرا است.

آئینه دار تصریح کرد: با اجرای کامل این ایستگاه‌های تا شهریور ماه سال جاری ضریب بهره‌مندی مردم از پوشش شبکه‌های دیجیتال در سطح استان به میانگین کشور خواهد رسید.

وی سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان اشاره کرد و گفت: در این سفر ۱۲ فرستنده دیجیتال برای بهره‌مندی ۱۸ روستا از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی به بهره برداری می‌رسد.

اعتبار ۳۰۰۰ میلیارد ریالی برای اجرای پروژه‌های مهم خراسان جنوبی تامین شده است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی گفت: در سفر سال ۹۷ نوبخت به استان ۹۴۰۰ میلیارد ریال برای طرح‌های مهم و اثرگذار استان وعده داده شد که تاکنون بیش از ۳ هزار میلیارد ریال تأمین اعتبار شده است.

اعتبار 3000 میلیارد ریالی برای اجرای پروژه‌های مهم خراسان جنوبی تامین شده است

مجید پورعیسی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سفر اسفند ماه سال 97 دکتر نوبخت اعتباری به مبلغ 9400 میلیارد ریال برای سالهای 98 و 99 (هر سال 4700 میلیارد ریال) در بخشهای مختلف عمرانی در قالب 20 مصوبه به استان ابلاغ شد که با توجه به مبلغ اعتبار ابلاغی، زمان تحویل طرح‌ها و پروژه‌های مربوطه سال‌های 98 و 99 در نظر گرفته شده است و از کل مبلغ مذکور تاکنون بیش از 3000 میلیارد ریال محقق شده است.

وی افزود: در بخش آموزش و پرورش 2 طرح با اعتبار مصوب 600 میلیارد ریال شامل تکمیل، تخریب و بازسازی مدارس و کلاس‌های آموزشی و نیز تعمیر و تامین سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی مدارس و هنرستانه بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی گفت: در بخش فرهنگ و گردشگری  2 پروژه  با اعتبار مصوب 320 میلیارد ریال شامل تکمیل پروژه علامه فرزان بیرجند و طرح افزایش پوشش فرستنده‌های دیجیتال تلوزیونی سطح استان است.

پورعیسی بیان کرد: در بخش ورزش یک طرح با اعتبار مصوب 100 میلیارد ریال شامل تکمیل فضاهای ورزشی روستایی و در بخش عمران شهری و روستایی 4 طرح   با اعتبار مصوب 115 میلیارد ریال شامل کمک به پروژه‌های عمران شهری، طرح‌های جدا سازی آب شرب از فضای سبز، تکمیل یادمان شهداء گمنام شهرهای استان و تکمیل طرح‌های هادی روستایی بوده است.

وی افزود: در بخش حمل و نقل 5 پروژه با اعتبار مصوب 5600 میلیارد ریال شامل آغاز عملیات اجرایی راه آهن بیرجند به یونسی (شروع از بیرجند)، کمک به تکمیل باند دوم نهبندان به بیرجند به طول 130 کیلومتر، کمک به تکمیل باند دوم بیرجند – قائن، کمک به تکمیل راه اصلی سربیشه- درح- میل 78 به طول 130 کیلومتر، تکمیل ساختمان پاویون فرودگاه بیرجند است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی یادآور شد: در بخش کشاورزی 4 طرح با اعتبار مصوب 430 میلیارد ریال شامل احداث استخرهای ذخیره آب، تکمیل زیرساخت‌های اجرای مجتمع‌های گلخانه‌ای، تکمیل زیرساخت‌های مجتمع‌های دامپروری است.

پورعیسی اظهار داشت: در بخش منابع آب 2 پروژه با اعتبار مصوب 1200 میلیارد ریال شامل تکمیل پروژه‌های آبرسانی روستایی برای تامین آب شرب 5000 خانوار روستایی و مرمت و بازسازی قنوات 11 شهرستان استان است.

وی افزود: طرح‌ها و پروژه‌های یاد شده شامل طرح‌ها و پروژه‌های اولویت دار استان است که مطابق برنامه باید در سال جاری به پایان برسند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 2 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور