پیام شهروند

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

اخبار خراسان جنوبی / انعقاد تفاهم نامه ایجاد ۳هزار شغل در حوزه صنایع دستی خراسان جنوبی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی:
روند سریع اجرای تعهدات سفر قبلی دکتر نوبخت با تخصیص به موقع اعتبارات
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: تخصیص به موقع اعتبارات ،روند اجرای تعهدات سفر قبلی دکتر نوبخت را سرعت بخشید.
میرجعفریان با بیان این مطلب در برنامه زنده رادیویی”پرسمان” شبکه استانی خاوران خاطرنشان کرد: در سفر قبلی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مقرر شد طی دو سال 98 و 99 مبلغ 940 میلیارد تومان برای پروژه های زیربنایی استان اختصاص یابد که در این مدت ، مبلغ 540 میلیارد تومان پرداخت شده است.
وی ادامه داد:بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته مابقی این اعتبار تا پایان سال به استان تزریق می شود تا در راستای تقویت پروژه های زیربنایی هزینه گردد.
به گفته وی؛ پیشرفت فیزیکی طرح ها، آمار پروژه های محقق شده و اشتغالی که در این زمینه ایجاد شده همه گواه این موضوع می باشند.
معاون استاندار احداث 10 هزار واحد مسکن روستایی را یکی از مهمترین تعهدات سفر قبلی معاون رئیس جمهور عنوان کرد و گفت: با احتساب 5 هزار واحد تحویلی در این سفر و 2 هزار واحدی که دی ماه سال گذشته تحویل شد، در کمتر از یک سال 7 هزار واحد از این واحدهای مسکونی به بهره برداری رسیده است.
میرجعفریان تأکید کرد: در مجموع 70 درصد کار ساخت و احداث واحدهای مسکن روستایی انجام شده و 30 درصد باقیمانده هم با پیشرفت فیزیکی بالای 45 درصد ظرف چند ماه آینده به بهره برداری می رسد.
وی متذکر شد: چنانچه اعتبارات به موقع تخصیص نمی یافت، این تحقق 70 درصدی تعهد مسکن روستایی صورت نمی گرفت ، علاوه بر این بیش از 150 کیلومتر راه نیز در کمتر از یک سال به نتیجه رسیده که باز هم با تزریق اعتبارات محقق شده است.
معاون استاندار در تشریح عایدات سفر روز پنجشنبه نوبخت به استان گفت: در این سفر مقرر شد برای پروژه های عمرانی و اقتصادی که رویکرد اشتغالزایی و ارتقاء شاخص های زیربنایی و اقتصادی استان دارند، 4 هزار میلیارد ریال در قالب اعتبارات و تسهیلات پرداخت شود.
میرجعفریان ادامه داد: اجرای 110 کیلومتر باند دوم جهت افزایش محورهای چهار خطه استان و احداث 5 هزار واحد مسکن شهری از جمله این پروژه هاست.
وی از تفاهم نامه اجرا و تکمیل و بهره برداری از 75 پروژه جهش تولید نام برد که تحقق آن برای استان بسیار حائز اهمیت است و بیش از 15 هزار نفر اشتغالزایی به همراه دارد.
به گفته وی؛ با کار کارشناسی دقیقی که از مدت ها قبل در استان آغاز شده، کلیه پروژه هایی که در حوزه های کشاورزی، صنعت، معدن، صنایع دستی و گردشگری رویکرد جهش اقتصادی دارند، احصا شده و با تزریق 1200 میلیارد تومان اعتبار، ظرف مدت 2 سال این پروژه ها عملیاتی می شوند.
معاون استاندار در تشریح تفاهم نامه نصب و راه اندازی 7 هزار و 500 نیروگاه خورشیدی در سطح روستاها و مناطق عشایری استان نیز گفت: با اقدامات کارگروه تخصصی و کار کارشناسی شرکت توزیع نیروی برق، نقاط مستعد استان شناسایی شده تا شرایط بهره برداری افراد از این امکان فراهم باشد.
میرجعفریان افزود: عمده مکان های تعیین شده در روستاها و مناطق عشایری هستند تا با اجرای این پروژه، درآمد پایداری برای خانواده ها ایجاد شود.
وی تأکید کرد: در این زمینه هم اعتبارات مورد نیاز برای راه اندازی هر نیروگاه، به صورت 50 درصد کمک های بلاعوض و 50 درصد تسهیلات کم بهره پرداخت می شود.
به گفته وی؛ در برخی مناطق به علت مشکلاتی که ممکن است در حوزه زیرساخت ها وجود داشته باشد، آورده افراد هم لازم است که البته با هماهنگی های صورت گرفته با فرمانداران ، این موضوع هم قابل حل می باشد.
معاون استاندار در بخش دیگری از سخنانش به تفاهم نامه حمایت از اشتغال 3 هزار نفر فعال در حوزه صنایع دستی هم اشاره کرد و تصریح نمود: با خوشه بندی هایی که بنا به ظرفیت مناطق مختلف در سطح استان انجام شده، ظرفیت ها و قابلیت ها احصاء شده اند و در هر منطقه فعالان همان خوشه تحت حمایت قرار می گیرند.
میرجعفریان تأکید کرد: حائزین شرایط در این طرح از یک سال بیمه رایگان برخوردار می شوند و به تناسب شغلی که دارند از کمک های بلاعوض دولتی و تسهیلات کم بهره صندوق کارآفرینی امید بهره مند می شوند.
وی درخصوص زمان اجرای این تفاهم نامه هم گفت: با رویکرد دکتر نوبخت در سفرهای قبلی و این که مقدمات کار ظرف چند ماه گذشته چیده شده لذا این تفاهم نامه در حداقل زمان ممکن وارد فاز اجرایی می شود .
به گفته وی؛ منابع مالی تعیین شده برای اجرای این تفاهم نامه باید ظرف 2 سال اختصاص یابد.

اجرای 48 طرح مهم زیرساختی برای ارتقاء شاخص های شهرستان زیرکوه

طرح های محرومیت زدایی شهرستان زیرکوه در 11 محور اجرا خواهد شد.

اجرای 48 طرح مهم زیرساختی را برای ارتقاء شاخص های شهرستان زیرکوه استاندار خراسان جنوبی در کارگروه هماهنگی و نظارت بر برنامه های بسیج سازندگی استان با اشاره به تفاهم نامه سازمان بسیج مستضعفین و استانداری خراسان جنوبی که سال گذشته در جهت محرومیت زدایی شهرستان مرزی زیرکوه منعقد شد، از آمادگی استانداری و دستگاههای اجرایی برای همکاری با  بسیج سازندگی  خبر داد و گفت: طرح های محرومیت زدایی شهرستان زیرکوه در 11 محور اجرا خواهد شد.

معتمدیان از آمادگی برای انجام طرح های مختلف در روستاها از جمله احداث قنوات، طرح های اشتغال زایی و ایجاد بند خاکی خبر داد و گفت: توجه به اشتغال و ایجاد درآمد در روستاها از مهمترین اهداف دولت می باشد.

مسئول بسیج سازندگی کشور هم از اجرای طرح جامع محرومیت زدایی در مدت سه سال در خراسان جنوبی خبر داد.

 

سفر قریب الوقوع معاون عمرانی وزیر کشور به استان

استاندار خراسان جنوبی: شهرداری‌های توانمند بستر درآمدی ایجاد کنند

گروه استان‌ها- استاندار خراسان جنوبی گفت: شهرداری‌هایی که از توانایی لازم برخوردارند می‌توانند از روش‌های مختلف بستر درآمدی ایجاد کنند.

استاندار خراسان جنوبی: شهرداری‌های توانمند بستر درآمدی ایجاد کنند

محمدصادق معتمدیان شامگاه جمعه در جمع مدیران بخش دستگردان از سفر قریب‌الوقوع معاون عمرانی وزیر کشور به استان خبر داد و اظهار داشت: این سفر با هدف پیگیری مشکلات شهرداری‌ها و بررسی نیاز شهرداران انجام می‌شود.

وی ادامه داد: معاون عمرانی وزیر کشور در نشست شهرداران استان نیز که به میزبانی فردوس برگزار می‌شود حضور می‌یابد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: به‌منظور برطرف شدن مشکلات موجود برنامه‌ای برای کمک به شهرداری‌های استان تنظیم کرده که معاون عمرانی وزیر کشور ارائه خواهیم‌ کرد.

معتمدیان در پاسخ به مطالبات شهردار عشق‌آباد گفت: شهرداری‌‌هایی که از توانایی لازم برخوردارند می‌توانند از طرق مختلف بستر درآمدی ایجاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: درآمدزایی شهرداری‌ها ضمن این که باعث خودکفایی آنها می‌شود، موجب می‌شود فشار زیادی به  مردم وارد نشود.

استاندار خراسان جنوبی  به خرید 19 بیل‌بکهو (خودرو راهسازی) برای شهرداری‌های استان اشاره کرد و اظهار داشت: از آنجایی که شهرداری‌ها و‌ دهیاری‌ها در حال‌ حاضر سودآوری و درآمدی ندارند برای توانمندسازی آنها مصمم هستیم.

وی بیان کرد: چنانچه شهرداران پیگیری کنند، می‌توانند برای شهرداری‌ها درآمد پایدار ایجاد کنند و استانداری هم در این زمینه مساعدت خواهد کرد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار بیرجند تاکید کرد؛
غیبت ۱۵ دستگاه عضو کارگروه تحکیم بنیان خانواده بیرجند بررسی می‌شود
جلسه کارگروه تحکیم بنیان خانواده بیرجند پیش از ظهر امروز(۲۴ خرداد) در حالی در فرمانداری بیرجند برگزار شد که به گفته معاون سیاسی فرماندار، ۱۵عضو این کارگروه در جلسه حضور نداشتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «سعید برقی» معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار بیرجند در این جلسه با اشاره به اهمیت موضوع خانواده و زنان در جامعه گفت: متاسفانه در جلسه به این مهمی امروز 15 عضو این کارگروه غیبت ندارند که باید بررسی شود که چرا نیامدند و در جلسه حضور پیدا نکردند.

«حسن شریفی مقدم» مدیر اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی بیرجند هم در این جلسه با بیان اینکه 49 درصد جمعیت شهرستان بیرجند را بانوان تشکیل می دهند، گفت: حدود 18 درصد تعاونی های بیرجند، توسط بانوان تشکیل شده است که این آمار باید به بالای 40 درصد برسد.

وی به صدور پروانه مجوز مشاغل خانگی بیرجند در سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال قبل 357 مجوز مشاغل خانگی به بانوان داده شده است.

مدیر اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی بیرجند با اشاره به اعطای تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در سال گذشته، گفت: 49 درصد تسهیلات مددجویان کمیته و 33 درصد تسهیلات بهزیستی به بانوان داده شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی خبر داد:

پیش‌بینی اعتبار ۱۱۴ میلیارد تومانی برای توسعه “درح” شهرستان سربیشه

پیش‌بینی اعتبار ۱۱۴ میلیارد تومانی برای توسعه "درح" شهرستان سربیشه

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت: براساس سند توسعه درح سربیشه طی پنج سال ۱۱۴ میلیارد تومان از منابع کمیته امداد و ۱۳۷ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره برای توسعه پیش بینی شده است.

رضا سلم‌آبادی، امروز شنبه 24 خرداد در آیین انعقاد تفاهم‌نامه بین جهاد کشاورزی و کمیته امداد پیرامون سند توسعه بخش درح شهرستان سربیشه اظهار کرد: ۳۴ درصد از اقتصاد استان وابسته به کشاورزی است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه 60 درصد خدمات کمیته امداد خراسان‌جنوبی در مناطق روستایی است، افزود: ۸۰ درصد خدمات امداد با جامعه هدف کشاورزی و دامداری ارتباط دارد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی بیان کرد: از پنج هزار مسکن ساخته شده برای محرومان توسط کمیته امداد خراسان‌جنوبی 4300 مسکن در مناطق روستایی و وابسته به جامعه دامداری و کشاورزی ساخته شده است.

سلم‌آبادی ادامه داد: با توجه به تفاهم صورت گرفته در همایش روز ملی روستا و عشایر در سال گذشته کمیته امداد، دستگاه معین برای محرومیت زدایی از درح مشخص شده است.

وی اظهار کرد: براساس انعقاد قرارداد با دستگاه‌های اجرایی برای سال جاری در راستای پروژه‌های توسعه درح ۲۲ میلیارد تومان سهم کمیته امداد و ۲۲ میلیارد تومان نیز سهم دستگاه‌های اجرایی است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی بیان کرد: امسال ۲۳ پروژه را برای درح تعریف کردیم که از این تعداد دو پروژه مربوطه به حوزه کشاورزی است.

سلم‌آبادی تصریح کرد: دو پروژه استخر ذخیره آب و احیای قنات در تفاهم با جهاد کشاورزی برای درح تعیین شده است که سهم دستگاه معین (کمیته امداد) ۵۰ درصد و سهم جهاد کشاورزی از اجرای این پروژه‌ها نیز ۵۰ درصد است که اجرای آن تاثیر بسزایی در اشتغالزایی و حفط امنیت مرزها خواهد داشت.

 

همزمان با هفته جهاد کشاورزی؛
سند توسعه بخش درح شهرستان سربیشه وارد فاز اجرایی شد
همزمان با چهارمین روز از هفته جهاد کشاورزی، قراردادی بین جهاد کشاورزی و کمیته امداد خراسان جنوبی برای اجرای سند توسعه بخش درح شهرستان سربیشه منعقد شد.

 «غلامرضا قوسی» صبح امروز (۲۴ خرداددر آیین انعقاد قرارداد سند توسعه بخش درح شهرستان سربیشه اظهار کرد: تفاهم‌نامه همکاری سند توسعه بخش دُرح سربیشه با هدف رفع محرومیت ها و ارتقاء شاخص های برخورداری از مهمترین دستاوردهای سفر معاون اول رئیس جمهوری در ۱۵ مهرماه ۹۸ به استان است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی به انعقاد قرارداد همکاری با کمیته امداد امام (ره) در راستای گام اجرایی این سند توسعه اشاره کرد و افزود: اجرای ۲ پروژه استخر ذخیره آب و احیای قنات عملیاتی خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه برای احیا و مرمت ۲۲ رشته قنات سه میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، بیان کرد: سهم هر دستگاه اجرایی در این قرارداد برای اجرای پروژه ها ۵۰ درصد است.

 

قوسی ادامه داد: همچنین برای احداث ۱۲ باب استخر ذخیره آب ۲۶۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است.

 

گفتنی است؛ ۱۵ مهر سال گذشته همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهوری و برگزاری همایش روز ملی روستا و عشایر در این استان، استانداری خراسان جنوبی برای رفع محرومیت از چهار بخش محروم استان، تفاهم‌نامه‌هایی را با چهار دستگاه معین به امضا رساند که یکی از آن‌ها تفاهم‌نامه‌ای بود که در راستای رفع محرومیت و ایجاد شاخص‌های توسعه در بخش درح شهرستان سربیشه با کمیته امداد امام خمینی(ره) امضا شد.

مدیر شرکت امور آب و فاضلاب خوسف:
۵۷ روستای شهرستان خوسف با تانکر آبرسانی می شود
شاهی گیو گفت: هم اکنون ۵۷ روستای شهرستان خوسف فاقد شبکه آبرسانی هستند و از طریق ناوگان آبرسانی سیار، تامین آب می شوند.

«علیرضا شاهی گیو»، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در خوسف، اظهار کرد: با یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی در شهرستان خوسف، از ابتدای سال جاری خدمات رسانی در قالب امور آب و فاضلاب شهرستان انجام می شود.

مدیر شرکت آب و فاضلاب خوسف افزود: در حال حاضر امور آب و فاضلاب 670 کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع در سطح شهرستان دارد که حدود 70 کیلومتر آن فرسوده است و به دلیل هدر رفت بالای آب باید تعویض شود.

نیاز ۶۰ میلیون تومانی برای آبرسانی به ۹ رستای بالای ۲۰ خانوار

شاهی گیو گفت: 9 روستای بالای 20 خانوار به دلیل پراکندگی و یا نبود منابع تامین آب قابل شرب و یا قابل استفاده نیاز به اجرای خط انتقال و تاسیسات آبرسانی دارند که برای اجرای این خط انتقال نیاز به 60 میلیارد تومان اعتبار است.

وی بیان کرد: در سال 98، با اجرای طرح مسکن محرومان، امور آب و فاضلاب موفق شد با دیون و به صورت مشارکتی حدود 50 درصد این مشترکین جدید را تحت پوشش قرار دهد، در این خصوص حدود 10 کیلومتر لوله گذاری انجام شده است.

مدیر شرکت آب و فاضلاب خوسف تصریح کرد: همچنین حدود 10 کیلومتر نوسازی شبکه های فرسوده با مشارکت دهیاری های روستاهای خوسف انجام گرفته است.

شاهی گیو بیان کرد: در راستای پایدارسازی شبکه های آبرسانی، حفر چاه رزرو و مجتمع آبرسانی براکوه انجام شده است و در صورت تخصیص اعتبار در سال جاری با تجهیز و راه اندازی این چاه، کمبود آب مجتمع نیز مرتفع می شود.

وی گفت: در حال حضر 57 روستای شهرستان خوسف فاقد شبکه آبرسانی و آب مورد نیاز آن ها، از طریق ناوگان آبرسانی سیار تامین می شود.

مدیر شرکت آب و فاضلاب خوسف با اشاره به پروژه های فعال امور آب و فاضلاب شهرستان، افزود: تکمیل مجتمع آبرسانی ماهمیران، اجرای مخزن هزار متر مکعبی شهر خوسف، اجرای خط انتقال مجتمع براکوه- قصبه و چهکندک و مسیر روستای خلیلان از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به این شهرستان است که در حال انجام است.

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد

اولین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در سالجاری به ریاست رییس دانشگاه برگزار شد.

مدیر امور فرهنگی و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه در این خصوص گفت: هدف از برگزاری این جلسه بررسی مهمترین برنامه های ستاد امر به معروف و نهی از منکر و همچنین برنامه های ابلاغی از سوی وزارتخانه در سالجاری بود

دکتر جواد قدوسی نژاد افزود:برنامه ریزی برای بازدیدهای دوره ای و فعالیت کمیته ها ، برگزاری کارگاهها و نمایشگاهها  والزاماتی که برای دانشجویان ،کارکنان و اعضای هیآت علمی در خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر می باشد از جمله اهداف دیگر این جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد.
وی خاطر نشان کرد:اعضای این جلسه همچنین بر حساسیت بیش از پیش کمیته ها در شهرستانها و بیمارستانها در خصوص احیای امر به معروف و نهی از منکر تاکید و به تشریح مهمترین برنامه های ستاد امر به معروف و نهی از منکر در سال جدید پرداختند.

با حضور معاون رئیس جمهور انجام شد؛

انعقاد تفاهم نامه ایجاد ۳هزار شغل در حوزه صنایع دستی خراسان جنوبی

 تفاهم نامه ایجاد سه هزار شغل در قالب خوشه صنایع دستی با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و مسئولان خراسان جنوبی امضاء شد.

استاندار خراسان جنوبی صبح پنج شنبه در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه در جمع خبرنگاران عنوان کرد: این طرح به عنوان پایلوت برای اولین بار در سطح کشور در خراسان جنوبی عملیاتی می‌شود.

محمدصادق معتمدیان با بیان اینکه در راستای این تفاهم نامه تعداد ۳ هزار شغل ثابت و پایدار در حوزه صنایع دستی استان ایجاد می‌شود، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های استان، خوشه‌های صنایع دستی را شناسایی کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه برای تحقق این برنامه، مطالعات وسیعی در سطح استان صورت گرفته است، افزود: در این طرح جامعه هدفی که مهارت لازم را داشته باشند از حمایت بیمه‌ای، تسهیلات ارزان قیمت و کمک‌های بلاعوض برخوردار خواهند شد.

به گفته معتمدیان؛ تمام مراحل چرخه تولید صنایع دستی شامل تأمین مواد اولیه، فروش تولیدات و مهارت آموزی در این طرح پوشش داده می‌شود و در سال جهش تولید، اتفاقات خوبی را برای استان رقم خواهد زد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: این تفاهم نامه در ۱۱ شهرستان برای ۱۱ رشته صنایع دستی به تناسب مزیت‌های هر شهرستان آماده شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی:/2-3
دبستان ۶ کلاسه خیرساز در فردوس احداث می شود
چاوشان گفت: عملیات اجرایی مدرسه ۶ کلاسه شهرستان درمیان خراسان جنوبی از هفته جاری آغاز می شود.

«محمود چاوشان»  صبح امروز (۲۴ خرداد) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عملیات اجرایی آموزشگاه 6 کلاسه در شهرستان فردوس از هفته جاری آغاز می شود.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: این مدرسه دارای ۵۰۰ متر مربع زیربنا است که با مشارکت خیر نیک اندیش حاج مصطفی شرفی در فاز ۳مسکن مهر شهر فردوس احداث خواهد شد.

 

چاوشان با بیان اینکه ۲۰۰ دانش آموز دختر دوره ابتدایی از نعمت مدرسه استاندارد بهره مند خواهند شد، افزود: در این طرح آموزشی، احداث نماز خانه، آزمایشگاه، کارگاه و کتابخانه جانمایی شده است.

 

وی با اشاره به مشارکت ۳۰ درصدی خیر در این پروژه آموزشی بیان کرد: به ازای ۳۰ درصد سهم خیرین در مدرسه سازی ۷۰ درصد باقیمانده توسط دولت پرداخت می‌شود.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی ادامه داد: برای ساخت این دبستان ۶ کلاسه اعتباری در حدود ۳۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است.

 

 

 

 

 

 

آغاز پرداخت تسهیلات اشتغال زای ستاد اجرایی فرمان امام (ره)/2-3

پرداخت تسهیلات اشتغال زای ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در قالب طرح‌های اجتماع محور در خراسان جنوبی آغاز شد.

مدیر ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان، حجم تسهیلات پرداختی و سرمایه گذاری این ستاد  را ۳ میلیارد و آغاز پرداخت تسهیلات اشتغال زای ستاد اجرایی فرمان امام (ره)۸۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

موسوی افزود: با این تسهیلات ۱۱۵ طرح اجتماع محور در قالب طرح های آسمان ، سحاب و آفتاب در مناطق روستایی اجرا می‌شود که زمینه اشتغال ۳۴۵ نفر را فراهم می‌کند.

وی گفت: این تسهیلات تا سقف ۴۰ میلیون تومان با نرخ ۴ درصد و ۶۰ ماهه به متقاضیان در زمینه های کشاورزی ، دامداری ، صنایع دستی و سایر موارد پرداخت می‌شود.

ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تاکنون در خراسان جنوبی هزار و ۴۷۰ طرح اشتغال زا در ۴۲۴ روستا اجرا کرد که برای ۴ هزار و ۴۱۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.

 

 

 

 

 

 

فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی خبر داد:

جهش تولید در محصولات کشاورزی خراسان جنوبی اولویت گروه های جهادی

جهش تولید در محصولات کشاورزی خراسان جنوبی اولویت گروه های جهادی

فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: جهش تولید در محصولات کشاورزی و توجه به شعار سال جاری از اولویت های گروه جهادی در استان است.

 سردار علی قاسمی پیش از ظهر شنبه در همایش آیین رسم هجرت و تقدیر از جهادگران عرصه کمک مومنانه و مبارزه با بیماری کرونا بیان کرد: حوادث سال جاری در غرب کشور رسالت گروه های جهادی را افزایش داد.

وی بیان کرد: گروه های جهادی طی چهارماه گذشته در چند عرصه اعم از همکاری با دانشگاه علوم پزشکی در ۱۰ حوزه، کمک به ناجا، فرمانداری ها و استانداری در پایش روستاها، گند زدایی اماکن عمومی به صورت شبانه روزی فعالیت داشتند.

سردار قاسمی با اشاره به اجرای رزمایش سلامت در سراسر استان، بیان کرد: در راستای اجرای این رزمایش گام های بزرگی در زمینه ارتقاء سلامت و بهداشت مناطق مخلتف به ویژه روستاها برداشته شد.

وی با بیان اینکه به مسائل مقابله بهداشتی و رزمایش کمک های مومنانه از سوی مردم به انقلاب اسلامی عزت داد، گفت: به دنبال فرمایشات رهبری پیرامون رزمایش کمک مومنانه، قرارگاه های رزمایش در تمام استان ها و خراسان جنوبی تشکیل شد.

سردار قاسمی با بیان اینکه برای این رزمایش خیزش عمومی، مردمی و انقلابی برای لبیک به رهبری شکل گرفت: خوشبختانه طی ماه های اخیر، راهبرد سپاه و بسیج در مورد خدمت گزاری و محرومیت زدایی توسعه بیشتری گرفته است.

وی جهش تولید در محصولات کشاورزی و توجه به شعار سال جاری را از اولویت های گروه جهادی دانست و افزود: همچنین در راستای محرومیت زدایی اقدامات بزرگی برداشته خواهد شد.

 

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور:

۷ میلیون بسته معیشتی توزیع شد/ تشکیل قرارگاه ویژه عملیات جهادی

 ۷ میلیون بسته معیشتی توزیع شد/ تشکیل قرارگاه ویژه عملیات جهادی

بیرجند_ رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: هفت میلیون و ۱۵۰ هزار بسته معیشتی در راستای رزمایش کمک مومنانه بین اقشار نیازمند توزیع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمد زهرایی پیش از ظهر شنبه در همایش آئین رسم هجرت و تقدیر از جهادگران عرصه کمک مومنانه و مبارزه با بیماری کرونا بیان کرد: حججی هایی در جریان‌های جهادی حضور دارند که متأسفانه ناشناخته هستند.

وی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی با دیگر نظام‌ها تفاوت‌های زیادی دارد، اظهار کرد: حاکمیت این نظام دفاع از محروم و ظلم ستیزی است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور بیان کرد: پیش فرض حاکمیت همیشه باید این باشد که همواره در تحریم و مقابله با دشمن قرار داریم.

وی با بیان اینکه روزی جبهه نظامی بوده و امروز دفاع مقدس نوینی داریم که همزمان با تکنولوژی رشد کرده است، گفت: عرصه جهاد با توجه به رشد بشریت جلو رفته اما نفس و ماهیت جهاد تغییر نکرده است.

سرهنگ زهرایی اظهار کرد: امروز ملت مقاومی نیازمندیم که همانگونه که انقلاب صادر می‌شود، مقاومت سیاسی و عدالت اجتماعی هم صادر شود اما در این زمینه موفق نبوده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه بسیج باید در تمامی عرصه‌های انقلاب تهدیدها را به فرصت تبدیل کند، گفت: عرض و طول بسیج همان عرض و طول انقلاب است.

به دنبال ایجاد جریان جهادی هستیم

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه هر جا نظام تهدید می‌شود، بسیج هم باید حضور داشته باشد، گفت: خوشبختانه تاکنون بسیجیان در عرصه‌های مختلف اجتماعی خوش درخشیده‌اند.

سرهنگ زهرایی بیان کرد: مقام معظم رهبری سال جاری را به عنوان جهش تولید نامگذاری کرده‌اند بنابراین نه تنها باید استقامت کنید بلکه می‌طلبد به جهش فکر کنید که این امر از طریق هسته‌های تپنده، زنده، عدم وابسته به بروکراسی اداری و جهادی امکان پذیر می‌شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: گام دوم انقلاب آزمون و خطا نیست بلکه مسئولیت پذیری است بنابراین قرار نیست در مدیریت‌ها خطا کنیم.

وی با بیان اینکه امروز به دنبال جریان جهادی هستیم نه گروه جهادی، افزود: همچنین امروز به دنبال تفکر جهادی هستیم نه تشکل چراکه قائل هستیم تفکر، تشکل ساز است.

فعالیت گروه جهادی به دنبال تربیت نسل تراز انقلاب است

سرهنگ زهرایی با بیان اینکه فناوری انقلاب اسلامی به فناوری نوین انسانی معتقد است، گفت: فناوری انقلاب به معنی جبهه مقاومت است.

وی با بیان اینکه تفکر حاکم بر جریان جهادی باید به جامعه سازی کمک کند، اظهار کرد: تمام فعالیت‌های گروه جهادی بهانه‌ای برای تربیت نسل تراز انقلاب است.

وی با اشاره به شعار با ولایت تا شهادت بیان کرد: جهادگر باید در مسیری حرکت کند که شهدا رفته‌اند و با الگوبرداری از این عزیزان گام بردارند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور خط‌شکنی را تفاوت دیگر نظام انقلاب اسلامی با دیگر نظام‌ها دانست، گفت: جهادگران باید بن بست‌ها را بشکنند.

وی با بیان اینکه جهادگران در حوادث طبیعی نیازمند ابلاغ نبودند بلکه همواره در خط مقدم حضور داشته‌اند، افزود: متأسفانه برخی می‌گویند بسیج حاکمیتی است اما متوجه شدند که در بحث مبارزه با کرونا انقلاب را سرفراز کرد.

جهادگران خط شکن جنگ کنونی دشمن

سرهنگ زهرایی با بیان اینکه ۱۵۰ جهادگر طلبه بسیجی بدون ابلاغ به تدفین متوفیان کرونایی رفتند، اظهار کرد: این همان خط شکن دفاع مقدس در جنگ سخت است.

وی با بیان اینکه مدل رفتاری مردم در نظام جمهوری اسلامی متفاوت با دیگر نظام‌ها است، افزود: کشوری که ادعای تمدن دارد، کرونایی های سالمند را درمان نمی‌کند، مردم به غارت فروشگاه‌ها حمله می‌کنند و مسئولان از ترس می‌میرند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور ادامه داد: اما در ایران با شیوع کرونا، سفره‌ها نصف می‌شود، همدلی‌ها بیشتر شده و مردم پای کار می‌آیند که این امر جز مبانی باورهای اعتقادی چیزی نیست که نیازمند توجه است.

سرهنگ زهرایی با بیان اینکه هفت میلیون و ۱۵۰ هزار بسته معیشتی در طول ۵۰ روز به دست مردم رسید، گفت: از این تعداد چهار میلیون بسته توسط مردم تهیه شده است.

وی بیان کرد: تنها ۴۰۰ میلیارد تومان از کمک مردمی را توانستیم بر روی کاغذ بیاوریم و ۸۰۰ میلیارد را نتوانستیم بر روی کاغذ بیاوریم.

سرهنگ زهرایی با بیان اینکه امروز جنگ کفر و ایمان است، اظهار کرد: شهید حججی از دل گروه‌های جهادی بلند شد و این روند ادامه دارد.

تشکیل قرارگاه ویژه عملیات جهادی

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور رزمایش کمک‌های مومنانه را مشقی برای مردم دانست و گفت: هر جا مردم در بزنگاه‌ها از نظام فاصله گرفتند بدانید فعالیت‌های مسئولان کم رنگ شده است.

وی ادامه داد: در راستای این رزمایش سه و نیم میلیون خانوار شناسایی شدند که مددجوی نهادهای حمایتی نیستند اما معیشت شأن دچار آسیب شده و با سیلی صورتشان را سرخ نگه داشته‌اند.

سرهنگ زهرایی از تشکیل قرارگاه ویژه عملیات جهادی خبر داد و گفت: از جهادگران خواستاریم در راستای این قرارگاه، نقاط آسیب دیده را شناسایی کرده و برای رفع آسیب ها مطالبه گری کنند.

 

 

 

 

 

 

اداره کل بهزیستی استان در نظر دارد؛ نسبت به راه اندازی “مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد افراد با اختلال مصرف مواد (مبتنی بر تداوم درمان)” ا قدام نماید. متقاضیان حقیقی و حقو قی، دارای فعالیت در زمینه درمان و بازتوانی اعتیاد می توانند، با ارایه سوابق، مستندات و رزومه کاری در این فراخوان
شرکت نمایند.

افراد حقیقی و حقو قی متقاضی جهت کسب اطلاعات بیشتر به اداره کل بهزیستی استان- معاونت امور توسعه پیشگیری وا قع در سایت اداری مراجعه نموده و یا با تلفن 32400562 تماس حاصل فرمایند

 

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی:

۱۱۴ میلیارد تومان برای توسعه شهر درح پیش بینی شده است/5-7

۱۱۴ میلیارد تومان برای توسعه شهر درح پیش بینی شده است

بیرجند- مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت:طبق سند توسعه درح طی پنج سال ۱۱۴ میلیارد تومان از منابع کمیته امداد و ۱۳۷ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره برای توسعه این شهر پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا سلم‌آبادی صبح شنبه در آئین انعقاد تفاهم‌نامه بین جهاد کشاورزی و کمیته امداد پیرامون سند توسعه بخش درح شهرستان سربیشه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: خداوند با بارندگی‌های امسال نوید رحمت و برکت را به روستاهای خراسان‌جنوبی داده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه شوق و شور زراعت و کشاورزی با این بارندگی‌ها در بین کشاورزان استان به وجود آمده است، بیان‌کرد: ۳۴ درصد از اقتصاد استان وابسته به کشاورزی است که یک مؤلفه مهم در توسعه محسوب می‌شود.

۶۰ درصد خدمات کمیته امداد خراسان‌جنوبی در مناطق روستایی است

سلم‌آبادی با بیان اینکه ۶۰ درصد خدمات کمیته امداد خراسان‌جنوبی در مناطق روستایی است، ادامه‌داد: حدود ۸۰ درصد خدمات امداد با جامعه هدف کشاورزی و دامداری ارتباط دارد.

وی با تبیین این نکته که از پنج هزار مسکن ساخته شده برای محرومان توسط کمیته امداد خراسان‌جنوبی تعداد چهار هزار و ۳۰۰ مسکن در مناطق روستایی و وابسته به جامعه دامداری و کشاورزی ساخته شده است، افزود: در حوزه تأمین معیشت و هزینه تحصیلی نیز بیشتر خدمت به جامعه روستایی صورت می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با بیان اینکه با توجه به تفاهم صورت گرفته در روز ملی روستا و عشایر در سال گذشته کمیته امداد معین برای محرومیت زدایی از درح مشخص شده است، بیان‌کرد: در مجموع سند توسعه درح در طی پنج سال ۱۱۴ میلیارد تومان از منابع کمیته امداد و ۱۳۷ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره برای توسعه این شهر در نظر گرفته شده است.

۲۳ پروژه در سال جاری برای درح تعریف شده است

سلم‌آبادی با اشاره به اینکه بر اساس انعقاد قرارداد با دستگاه‌های اجرایی برای سال جاری در راستای پروژه‌های توسعه درح ۲۲ میلیارد تومان سهم کمیته امداد و ۲۲ میلیارد تومان نیز سهم دستگاه‌های اجرایی است، ادامه‌داد: ۲۳ پروژه را امسال برای درح تعریف کردیم که از این تعداد دو پروژه مربوطه به حوزه کشاورزی است.

وی با اشاره به دو پروژه استخر ذخیره آب و احیای قنات در تفاهم با جهاد کشاورزی برای درح بیان کرد: سهم دستگاه معین (کمیته امداد) ۵۰ درصد و سهم جهاد کشاورزی از اجرای این پروژه‌ها نیز ۵۰ درصد است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی یادآور شد: بی‌شک اجرای این پروژه‌ها در منطقه درح منجر به اشتغال‌زایی و ماندگاری مردم سخت‌کوش در آن منطقه مرزی خراسان‌جنوبی خواهد شد که برای ما بسیار حائز اهمیت است.

 

 

 

صدور حکم آزادی برای ۵ زندان با گذشت شاکیان/2-3

حکم آزادی برای ۵ زندانی جرائم غیرعمد خراسان جنوبی با گذشت شاکیان صادر شد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان امروز در نشست این ستاد گفت: این افراد شامل ۴ صدور حکم آزادی برای ۵ زندان با گذشت شاکیانزندانی مالی و یک زندانی مهریه با یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هستند.

حسین پور افزود: از این مقدار بدهی، شاکیان یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان را بخشیدند و مابقی از محل تسهیلات، کمک‌های ستاد دیه و خیران پرداخت می‌شود.

وی گفت: این ۵ زندانی تا یک ماه آینده به آغوش خانواده‌های خود باز می‌گردند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان گفت: از آغاز امسال تاکنون ۱۴ زندانی جرائم غیرعمد از زندا‌های خراسان جنوبی آزاد شدند و ۱۲۹ نفر همچنان دوران حبس خود را طی می‌کنند.

با دستور دادستان

تخریب ۴۴ بنای غیر قانونی در بیرجند/4

۴۴ بنای غیرقانونی در امیرآباد و حاجی آباد شهرستان بیرجند تخریب شد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: این اماکن، در راستای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و با مجوز و دستور دادستان استان تخریب شد.

 

احمد قاسمی با اشاره به اخطار ۷۲ ساعته به ساکنان این بنا‌ها در بازدید‌های انجام شده افزود: برخورد با متخلف با رعایت کامل عدالت و بدون هیچ گونه تفاوت گذاری انجام می‌شود.

 

وی بهترین روش برای مقابله با ساخت و ساز‌های غیر مجاز را اقدام به موقع دستگاه‌های متولی دانست و به متولیان دستگاه‌های ناظر بر ساخت و ساز‌ها هشدار داد که باید به موقع وارد میدان شوند و جلوی ساخت و ساز‌ها غیرقانونی را بگیرند وبه هیچ عنوان از هیچ مدیریتی عذری پذیرفته نیست.

 

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: عرضه هرگونه خدمات از قبیل آب برق و گاز، چه در حوزه شهری و چه در حوزه روستایی به بنا‌های غیرمجاز و غیر قانونی ممنوع است.

 

 

 

 

فعال سازی کمیته های اطلاع رسانی در شهرستان ها/2-3

    
فعال سازی کمیته های اطلاع رسانی در شهرستان ها
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: کمیته های اطلاع رسانی در شهرستان ها نیز با هدف آگاهی بخشی گسترده و بومی سازی نحوه اطلاع رسانی تشکیل می شود.

ناصر نبی زاده در این جلسه به تاکیدات استاندار بر دو امر نظارت و اطلاع رسانی در خصوص مقابه با ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط موجود در کشور و استان ، نسبت به ایجاد حساسیت گسترده درخصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح جامعه باید بیش از پیش کوشش کرد.

وی با اشاره به مصوبات جلسه گذشته ستاد استانی مقابله با کرونا، خواستار حضور کارشناسان و متخصصان در برنامه های صدا و سیما شد .

مدیر کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مقابله با کرونا، با بیان این که طبق آخرین آمار میزان باورپذیری مردم نسبت به اجرای پروتکل های بهداشتی از 98 درصد به 40 درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: این موضوع نشان دهنده اهمیت گسترش بسترهای اطلاع رسانی است.

نبی زاده همچنین از دانشگاه علوم پزشکی و رسانه های استان تقاضا کرد تا درصورت تغییر علائم بیماری، اطلاع رسانی شایسته در این خصوص را داشته باشند.

وی از انجام رصد فضای عمومی جامعه به صورت روزانه توسط دبیرخانه شورای اطلاع رسانی، خانه مطبوعات و صدا و سیما نیز سخن گفت و افزود: طی هفته گذشته نشریات استان چندین نوبت تیر اصلی خود را به موضوع کرونا و هشدارها در این خصوص اختصاص داده اند.
بهاری مدیر کل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری نیز در این جلسه با تاکید بر این که نوع اطلاع رسانی ها باید تغییر کند، ادامه داد: زمانی که شعاری بین مردم رسوب کند ، اثرگذاری لازم را از دست می دهد، لذا باید اطلاع رسانی ها متناسب با پروتکل های بهداشتی بروز شوند.
وی با اشاره به این که گستردگی کار در کمیته های اطلاع رسانی بسیار زیاد است و نیاز به تلاش بیشتری نیز دارد، اضافه کرد: در بسیاری از موارد مردم نسبت به موارد لازم جهت مقابله با بیماری کرونا مطلع هستند اما موجب تغییر رفتار آن ها نشده است، لذا اطلاع رسانی را باید به فرهنگ تبدیل کنیم. به گفته وی پروتکل های بهداشتی توسط مساجد ، صنوف و دستگاه های اجرایی تا حد قابل قبولی اجرا می شود اما مردم موارد لازم را رعایت نمی کنند.

 

 

 

 

پاسخگویی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق سامانه سامد2-3

    
پاسخگویی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق سامانه سامد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی دوشنبه 26 خردادماه، با حضور در پایگاه سامانه “سامد”(سامانه الکترونیکی ارتباط مردمی دولت) آماده پاسخگویی به سوالات مردمی است .

هم استانی های عزیز می توانند دوشنبه 26 خرداد ماه از ساعت 10 الی 11:30، سوالات خود را از طریق تلفن 111 به مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی انتقال داده و به طور مستقیم پاسخ را دریافت کنند.

توزیع 7 میلیون بسته معیشتی در رزمایش کمک مومنانه5-7

هفت میلیون و ۱۵۰ هزار بسته معیشتی در رزمایش کمک مومنانه بین نیازمندان و اقشار آسیب دیده از کرونا در کشور توزیع شده است.

توزیع 7 میلیون بسته معیشتی در رزمایش کمک مومنانهرئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در همایش آیین رسم هجرت و تجلیل از جهادگران عرصه کمک مومنانه و مبارزه با بیماری کرونا در بیرجند  گفت: از این تعداد ، چهار میلیون بسته با همت مردم تهیه شده است.

سرهنگ زهرایی افزود: تاکنون ۴۰۰ میلیارد تومان کمک مردمی در اجرای این رزمایش ساماندهی شده است، اما پیش بینی شده هدایای مردم به ۸۰۰ میلیارد تومان هم برسد.

وی  با بیان اینکه هر جا نظام تهدید می‌شود، بسیج حضور دارد و از تهدید‌ها فرصت می‌سازد، گفت: جهادگران در حوادث طبیعی نیازمند ابلاغ نیستند بلکه همواره در خط مقدم حضور دارند و تاکنون در عرصه‌های مختلف اجتماعی از جمله مقابله با کرونا خوش درخشیدند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی  نیز در این مراسم با اینکه بزودی خراسان جنوبی به یک استان نمونه اقتصادی و اجتماعی در سطح کشور خواهدتبدیل خواهد شد، گفت: امسال هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در جهت جهش اقتصادی برای ۷۵ طرح در استان تعریف شده است.

میرجعفریان با اشاره به اینکه ۲۴۰ واحد آسیب دیده از سیل با کمک دولت و گروه‌های جهادی بازسازی شد، افزود: همچنین در راستای احیای قنوات و پروژه‌های آبخیز داری گام‌های بزرگی برداشته شده است

وی با اشاره به سفر معاون رئیس جمهور به خراسان جنوبی بیان کرد: طی این سفر پنج تفاهم نامه در راستای اشتغالزایی و محرومیت زدایی در استان منعقد شد.

میرجعفریان ایجاد هفت هزار و ۵۰۰ نیروگاه خورشیدی و پنج هزار واحد مسکن شهری برای افراد کم درآمد را از جمله این تفاهم نامه‌ها دانست و گفت: همچنین هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهش اقتصادی برای ۷۵ طرح تعریف شده است.

فرمانده سپاه انصار الرضا (علیه اسلام) خراسان جنوبی با بیان اینکه جهش تولید در محصولات کشاورزی و توجه به شعار سال جاری از اولویت‌های گروه جهادی در استان است، گفت: گروه‌های جهادی طی چهارماه گذشته در چند عرصه اعم از همکاری با دانشگاه علوم پزشکی در ۱۰ حوزه، کمک به ناجا ، فرمانداری‌ها و استانداری در پایش روستاها ، گند زدایی اماکن عمومی به صورت شبانه روزی فعالیت داشتند.

وی افزود: در راستای این رزمایش سه و نیم میلیون خانوار شناسایی شدند که مددجوی نهاد‌های حمایتی نیستند، اما معیشت شأن دچار آسیب شده و با سیلی صورتشان را سرخ نگه داشته‌اند.

در پایان این همایش  از جهادگران عرصه کمک مومنانه و مبارزه با بیماری کرونا  قدردانی شد.

 

 

 

 

 

 

 

کشف 2 انبار مواد غذایی احتکار شده در نهبندان/4

جانشین انتظامی شهرستان نهبندان از کشف 2 انبار کالای احتکار شده در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ مرادی گفت: با توجه به نوسانات بازار برنج در چند هفته اخیر مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان نهبندان با دریافت اطلاعاتی مبنی بر نگهداری برنج در ۲ انبار مجزا در این شهرستان موضوع را پیگیری و تحقیقات خود را آغاز کردند.

وی افزود: مأموران با هماهنگی با مقام قضائی و تشکیل تیم مشترک با کارشناسان سازمان صنعت معدن تجارت، فردی را که اقدام به احتکار شکر کرده بود دستگیر و در بازرسی از ۲ انبار جداگانه وی ۱۰۳ کیسه برنج تقلبی احتکار شده و سایر اقلام خوراکی  که به صورت غیر قانونی دپو شده بود کشف کردند.

سرهنگ مرادی گفت: کارشناسان ارزش اقلام خوراکی احتکار شده را ۵۵۰ میلیون ریال برآورد کردند که در این رابطه متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده به مراجع قانونی معرفی شد.

 

 

 

 

جریمه ۴۰ میلیون تومان قاچاقچی لوازم خانگی/4

قاچاقچی لوازم خانگی در فردوس به پرداخت ۴۰ میلیون تومان جریمه محکوم شد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی فردوس گفت: ماموران پاسگاه انتظامی شهید زارع این شهرستان از یک دستگاه وانت، تعدادی اقلام قاچاق شامل ۷ عدد مایکروفر، ۲ عدد جاروبرقی، ۴ عدد غذا ساز، ۷ عدد سرخ کن و ۱۰ عدد ساندیچ ساز کشف کردند.

حسین حسینی افزود: در این خصوص۲ متهم به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان فردوس معرفی شدند.

وی گفت: پس از بررسی اسناد و مدارک موجود و احراز تخلف، متهمان علاوه بر ضبط کالا‌های کشف شده به پرداخت مبلغ ۴۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان جزای نقدی در حق دولت محکوم شدند.

 

 

 

 

 

آغاز بررسی و شناسایی محوطه‌های پارینه سنگی شهرستان فردوس/2

مرحله میدانی بررسی باستان شناسی پارینه سنگی شهرستان فردوس آغاز شد.

مسئول حوزه پژوهش و مطالعات اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان گفت: این برنامه به پیشنهاد حوزۀ پژوهشی اداره کل میراث فرهنگی استان و با اخذ مجوز از پژوهشکدۀ باستان شناسی به سرپرستی علی صدرایی کارشناس ارشد باستان شناسی در حال انجام است.
سیداحمد برآبادی افزود: هدف این برنامه آن است که با انجام یک بررسی روش مند، به شکل پیمایشی فشرده و با کشف و شناسایی حداکثری شواهد پارینه سنگی در منطقه، برای انجام پروژه‌های بلند مدت باستان شناسی در منطقه بستری مناسب فراهم شود.
نتایج این بررسی‌ها می‌تواند به غیر از شناسایی آثار و محوطه‌های باستان شناختی در زمینه مدیریت منابع فرهنگی و بخصوص حفظ و نگهداری آثار تاریخی نیز مفید باشد و از سوی دیگر از نتایج این بررسی می¬توان برای انجام برنامه ریزی‌های توسعه‌ای منطقه و گردشگری استفاده کرد.

 

 

 

 

امتحانات دانشگاه آزاد در بیرجند و نهبندان تا ۳۰ خرداد برگزار نمی‌شود/3-5

امتحانات دانشگاه آزاد در بیرجند و نهبندان تا ۳۰ خرداد برگزار نمی‌شود

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: با توجه به شیوع کرونا و وضعیت قرمز شهرستان‌های بیرجند و نهبندان امتحانات حضوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند، آموزشکده سما بیرجند و دانشگاه آزاد اسلامی نهبندان در همه مقاطع تحصیلی از تاریخ ۲۴ تا ۳۰ خردادماه ۹۹ برگزار نخواهد شد.

سید حسن هاشمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اطلاعیه‌های بعدی ستاد مدیریت کرونا استان در زمینه برگزاری امتحانات، بعد از ۳۰ خرداد تاریخ برگزاری امتحانات اطلاع رسانی خواهد شد.

وی اظهار داشت: امتحانات سایر واحدهای دانشگاهی آزاد اسلامی خراسان جنوبی که در وضعیت قرمز نیستند مانند فردوس، طبس و قاین در مهلت مقرر برگزار می‌شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: دانشجویان سایر واحدهای استان یا کشور که با ثبت‌نام در طرح تعاون، دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند را برای محل امتحان خود انتخاب کرده‌اند باید در واحد بیرجند حضور یابند و امتحان خود را انجام دهند یعنی بیرجند در همین شرایط قرمز مجری طرح تعاون دانشگاه آزاد اسلامی و سایر شهرها خواهد بود.

وی افزود: با هدف حفظ سلامت در ایام امتحانات، خوشبختانه تمامی پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی رعایت و در این راستا برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در دانشگاه و حوزه‌های امتحانی در جلسات مکرر تدابیر لازم اندیشیده شده است و حتی برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی ۲ سالن مجزا تعبیه شده که چینش صندلی‌ها با فاصله ۲ متری باشد.

وی گفت: در فواصل بین جلسات امتحانی سالن‌ها و تمامی صندلی‌های حوزه‌های آزمون ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

هاشمی بیان کرد: استفاده از ماسک برای تمامی دانشجویان، کارکنان، مراقبین امتحانات و اساتید بدو ورود به دانشگاه به ویژه هنگام ورود به سالن آزمون الزامی است همچنین کارگاه آموزشی با عنوان توصیه‌های بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا برای تمامی دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی برگزار می‌شود.

وی گفت: مطابق بخشنامه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مورخ ۱۵ خرداد ۹۹ شهرهایی که براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا در وضعیت قرمز هستند، امتحانات حضوری در آنها به تعویق می‌افتد و مطابق فهرست اعلامی ستاد ملی کرونا که از سایت و اپلیکیشن ماسک قابل مشاهده است در حال حاضر فقط بیرجند و نهبندان قرمز هستند و شهرستان‌های قاین، فردوس و طبس که دانشگاه آزاد در آنها واحد دانشگاهی دارد، قرمز نیستند.

دانشجویان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند به آدرس http://iaubir.ac.ir  مراجعه کنند.

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + دوازده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور