پیام شهروند

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

اخبار خراسان جنوبی / آغاز جمع‌آوری پلاسما برای درمان بیماران کرونایی

توزیع خانه به خانه اقلام بهداشتی بین اهالی بغداده آیسک توسط جهادگران

560 پک بهداشتی و هدیه متبرک حرم مطهر رضوی به صورت خانه به خانه در روستای بغداده توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، هزار و ۲۰۰ ماسک، هزار و ۱۵۰ مایع دستشویی و۲ هزار و ۴۰۰ دستکش از ۰مله این اقلام است.
این اقلام به همت قرارگاه مردمی مقابله با کرونا در آیسک با کمک خیران تهیه شده وتوسط اعضای ستاد نماز جمعه آیسک با همراهی بسیجیان آیسک و بغداده توزیع شد.
در این طرح علاوه بر اطلاعرسانی به روستائیان درباره پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، غربالگری با تست اکسیژن خون اهالی انجام شد.
ضد عفونی وگند زدایی درب منازل روستای ۵۶۰ خانواری بغداده از دیگر اقدامات جهادگران قرارگاه مردمی مقابله با کرونا در بخش آیسک بود.

توزیع نیم تن گوشت قرمز بین نیازمندان اسفدن

۵۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز بین نیازمندان اسفند شهرستان قاین توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، امام جمعه اسفدن گفت: در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص رزمایش کمک مومنانه در ماه مبارک، تلاش داریم تا با همکاری موسسات خیریه این حرکت زیبا را در اسفدن انجام داده و آسیب‌دیدگان ناشی از کرونا را یاری رسانیم.
حجت الاسلام عبدالهی افزود: این رزمایش کار جمع‌آوری و توزیع کمک‌ها بین اقشار آسیب‌پذیر ناشی از شیوع کرونا را بر عهده دارد و با محوریت مساجد و با همکاری نیرو‌های بسیجی و مردمی با یک برنامه مستمر اقدام می‌کند.
وی گفت: تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی و معیشتی بین اقشار آسیب‌پذیر، کمک به فقرا و مستمندان و کمک به افراد بی‌بضاعت و شناسایی فقرا از مهمترین اقدامات در اجرای این رزمایش است.
مسئول یکی از موسسات خیریه اسفدن گفت: این مقدار گوشت از ذبح ۲۰ راس گوسفند در بین ۵۰۰ خانوار کم درآمد، نیازمند و کسانی که بواسطه ویروس کرونا آسیب دیده اند در سطح شهر اسفدن توزیع شد.
وی همچنین از توزیع ۱۵۰ سبد غذایی در آستانه ماه مبارک رمضان خبر دادو گفت: کالا‌هایی از قبیل برنج، روغن، گوشت گوسفند، خرما، قند و چایی به ارزش ۶۹۰ میلیون ریال بین نیازمندان توزیع خواهد شد.
بیش از ۶۰۰ بازرسی در کارگاه‌های خراسان جنوبی انجام شد

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: بیش از ۶۰۰ بازرسی از کارگاه‌های استان برای اعمال نظارت به منظور بررسی وضعیت پروتکل‌های بهداشتی کارگاه‌ها در مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام شد.

 ابراهیم رضازاده افزود: در راستای نظارت دقیق بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در کارگاه‌های این استان و لزوم حفظ و صیانت از نیروی کار بیش از ۶۰۰ بازرسی در واحدهای صنعتی، تولیدی و معدنی استان خراسان جنوبی انجام و منجر به صدور بیش از ۳۶۰ ابلاغیه به کارگاه‌ها شده است.

وی اظهار داشت: از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا در سطح کشور؛ بازرسان کار این اداره کل با اولویت دادن واحدهای تولیدی فعال استان اقدام به آگاهی بخشی به کارگران و کارفرمایان این واحدها درخصوص نحوه مقابله با شیوع و همه‌گیری بیماری کرونا و نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی مرتبط در کارگاه‌ها کردند.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: انجام بازدیدهای سرزده و در ساعات مختلف شبانه‌روز توسط مدیرکل و بازرسان کار استان از واحدهای با حساسیت بالا؛ بیش از یک هزار و ۵۰۰ مکاتبه با واحدهای صنعتی استان و ابلاغ دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در این زمینه؛ آگاه سازی مسوولان ایمنی و الزام به فعال‌سازی کمیته‌های حفاطت فنی و بهداشت کار از دیگر اقدامات بوده است.

وی افزود: تشکیل بیش از ۱۷۰ جلسه کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار در راستای اتخاذ تصمیمات لازم به منظور پیشگیری از شیوع بیماری، حفاظت پرسنل و کاهش آسیب‌ها، احصای مسائل و مشکلات بهداشتی و حفاظتی کارگاه‌ها و پیگیری برای تامین اقلام بهداشتی واحدهای کارگری از مبادی زیربط از جمله اقدامات شاخص حوزه بازرسی این اداره کل بوده است.

ویروس کرونا موسوم به «کووید ۱۹» ماه دسامبر (آذر ۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد و بتدریج به سایر کشورهای دنیا سرایت کرد.

بروز بیماری کرونا در ایران اوایل اسفند پارسال اعلام شد و تاکنون ۷۷ هزار و ۹۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۴ هزار و ۸۶۹ نفر رسید.

 

 

 

 

شروع مجدد فعالیت آموزشگاه های آزاد هنری مشروط به رعایت ضوابط مجاز شد

    
شروع مجدد فعالیت آموزشگاه های آزاد هنری مشروط به رعایت ضوابط مجاز شد
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از امکان شروع مجدد فعالیت آموزشگاه های آزاد هنری در چارچوب شرایط اعلام شده از سوی دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

سید علی زمزم با بیان این که با توجه به بهبود شرایط عمومی ناشی از شیوع ویروس کرونا و نیز تصمیم ستاد ملی مقابله با آن تصمیم بر شروع به کار فعالیتهای صنفی با ریسک کمتر و با رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی گرفته شد، اضافه کرد: آموزشگاه های آزاد هنری تنها در صورت رعایت پروتکل های اعلام شده می توانند به غعالیت خود ادامه دهند.

 

 

 

 

 

آغاز جمع‌آوری پلاسما برای درمان بیماران کرونایی

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: جمع‌آوری پلاسما برای درمان بیماران کرونایی در استان آغاز شد.

آغاز جمع‌آوری پلاسما برای درمان بیماران کرونایی

مسعود ضیائی امروز در گفت‌‍وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، با اشاره به نقش مؤثر پلاسما در بهبودی بیماران کرونایی، اظهار داشت: پلاسما درمانی تاکنون نتایج قابل قبولی داشته و در چین و برخی کشور‌های اروپایی و درگیر ویروس کرونا در حال انجام است.

وی از آغاز جمع‌آوری پلاسما برای درمان بیماران کرونایی در استان خبر داد و بیان داشت: ساختار پلاسما درمانی به این شکل است که وقتی کسی به بیماری ویروسی مبتلا شده و بهبود می‌یابد، بدن آن فرد در برابر عامل بیماری آنتی‌بادی تولید می‌کند و در نتیجه فرد در برابر بیماری مصون می‌شود.

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با تأکید بر اینکه پلاسما درمانی خطری برای دهنده پلاسما ندارد و از سوی دیگر جداسازی پلاسما در شرایط استریل انجام می‌شود، عنوان کرد: از بهبودیافتگان بیماری کرونا خواستاریم به‌منظور کمک به درمان مبتلایان به کرونا در این امر به مراکز انتقال خون در بیرجند، طبس و فردوس مراجعه کنند.

ضیائی شرط اهدای پلاسما را گذشت 28 روز از بهبودی و مثبت شدن آزمایش PCR و رفع علائم اصلی بیماری مانند تب، تنگی نفس و غیره به‌دلیل ایجاد آنتی بادی در خون بهبود یافته، مطرح و بیان داشت: در حال حاضر باید نسبت به اهدا پلاسما اقدام کنیم چراکه این روش در بهبودی بیماران نقش مؤثری دارد.

وی خاطرنشان کرد: افراد پس از انجام آزمایش‌های اولیه و تأیید مصون بودن از نظر بیماری‌هایی مانند هپاتیت، ایدز و غیره می‌توانند پلاسمای خود را برای بهبودی بیماران مبتلا به کرونا با وضعیت حادتر در اختیار مراکز درمانی قرار دهند.

 

 

 

 

 

استاندار خراسان جنوبی: برخی فضای آموزشی در استان خراسان جنوبی خاک می‌خورد

استاندار خراسان جنوبی گفت: برخی فضای آموزشی در استان خراسان جنوبی خاک می‌خورد.

استاندار خراسان جنوبی: برخی فضای آموزشی در استان خراسان جنوبی خاک می‌خورد

محمدصادق معتمدیان ظهر امروز در نشست هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان استان اظهار داشت: کمبود کادر آموزشی و مشکلات مربوط به جذب، در سطح کشور وجود دارد و مختص به خراسان جنوبی نیست.

وی افزود: مجوزهای استخدام را از طریق وزارتخانه و سازمان استخدامی پیگیری خواهیم کرد اما باید از ظرفیت‌های موجود در استان مانند ماده 28 و جذب دانشجو استفاده شود.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: توسعه و ساخت و ساز فضاهای آموزشی، سیاست کشور نیست و با توجه به کمبود نقدینگی و سیاست‌های انقباضی باید از ظرفیت موجود و ساختمان‌های بلااستفاده دانشگاه‌ها و مجموعه‌های دولتی استفاده کرد.

معتمدیان خاطرنشان کرد: برخی فضای آموزشی در استان خاک می‌خورد و از طرفی شما به دنبال ساختمان هستید این در حالی است که اختیار فضاهای بدون استفاده دانشگاهی با استان نیست اما در مجموعه اداری آمادگی داریم ساختمان‌های بلااستفاده را واگذار کنیم تا این مشکل برطرف شود.

وی استان تأکید کرد: ضروری است کمیته‌ای تشکیل شده نیازهای دانشگاه را در سه مقطع کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت پایش و ارزیابی کند تا پس از کار کارشناسی در این جلسات تصمیم سازی شود.

 

 

 

 

 

 

درآمد موقوفات خراسان‌جنوبی در راه مهار کرونا/۱۰هزار ماسک توزیع شد

بیرجند- مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: توزیع بسته‌های بهداشتی و غذایی بین نیازمندان و تولید ماسک از جمله برنامه‌های اوقاف استان از ابتدای شیوع کرونا بوده است.

پرویز بخشی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا با توجه به کمبود ماسک و نیاز جامعه، در زمینه تولید این محصول از محل درآمد موقوفات ورود پیدا کردیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در حال تولید ۳۰ هزار و ۵۰۰ عدد ماسک هستیم، بیان‌کرد: تاکنون ۱۰ هزار عدد ماسک توزیع شده و این روند همچنان در خراسان‌جنوبی ادامه خواهد داشت.

بخشی‌پور گفت: همچنین بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله به کرونا به صورت روزانه بقاع متبرکه را ضد عفونی می‌کردیم و بقاعی که در روزهای ابتدایی مراجعه کننده داشتند روزی چند بار به صورت مستمر و مداوم ضدعفونی می‌شد.

توزیع بسته‌های غذایی در ایام نوروز و نیمه شعبان بین نیازمندان

وی با اشاره به توزیع بسته‌های غذایی بین نیازمندان در ایام نوروز و نیمه شعبان افزود: در ایام نوروز در طرح دست‌های مهربانی ۸۸۲ بسته و در ایام نیمه شعبان نیز در طرح تبرکات مهدی ۷۷۶ بسته غذایی بین نیازمندان و محرومان توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به توزیع بسته‌های بهداشتی بین نیازمندان از محل درآمد موقوفات گفت: همچنین در ایام نیمه شعبان ۲۰۰ پرس غذای گرم از محل موقوفه شیخ محمد هادی هادوی بین بیماران مبتلاء به کرونا و کادر درمانی بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) بیرجند توزیع شد.

بخشی پور اظهارکرد: ۱۵ کاروان شادی، مسابقات فرهنگی چون مسابقه نقاشی در طبس و مسابقه پیامکی در نهبندان، ختم صلوات و قرآن جهت دفع بلایا و سلامتی امام زمان (عج) و قربانی کردن چهار رأس گوسفند در شهرستان‌های خوسف و خضری و توزیع گوشت آن بین نیازمندان از دیگر برنامه‌های اجرا شده در ایام نیمه شعبان در خراسان‌جنوبی بود.

بخشش اجاره بها موقوفات به معنای محرومیت نیازمندان از درآمد آن است

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به آسیب‌های اقتصادی ناشی از شیوع کرونا آیا اوقاف برنامه‌ای برای بخشش اجاره بها املاک خود دارد یا خیر گفت: در وهله اول باید توجه کنیم که مالکیت موقوفات نه شخصی و نه دولتی است و مباحث شرعی مرتبط با خود را دارد.

بخشی‌پور اظهار کرد: از طرف دیگر از بخواهیم بخشش اجاره بها را داشته باشیم درآمدی برای کمک به موقوف علیهم (کسانی که ملک وقف بر آنان شده) یعنی همان نیازمندان و محرومان چه برای توزیع بسته‌های غذایی و چه توزیع اقلام بهداشتی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه همچنین بخشش اجاره بها موقوفات باید با اجازه نماینده ولی در اوقاف و ریاست سازمان باشد، یادآور شد: در این زمینه البته نامه نگاری‌ها و رایزنی‌هایی صورت گرفته و منتظر نتیجه و نظر متولیان امر هستیم.

 

 

 

 

پیام تسلیت استاندار خراسان جنوبی برای درگذشت مادر شهیدان شیخی زاده

استاندار خراسان جنوبی در پیامی درگذشت والده مکرمه شهیدان محمدحسن و محمدحسین شیخی زاده را تسلیت گفت.

 در پیام تسلیت محمدصادق معتمدیان آمده است: درگذشت بانوی مومنه و پرهیزکار، والده مکرمه شهیدان محمدحسن و محمدحسین شیخی زاده، موجب تأثر فراوان گردید.

وی ادامه داد: بدون شک یاد و خاطره پدران و مادران شهدا همچون یاد شهیدان، زنده و جاوید خواهد ماند و همه ما باید قدردان خون شهدا و خانواده‌های این عزیران باشیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: اینجانب مصیبت درگذشت این مادر فداکار را به خانواده‌های معزز شهدا و بازماندگان تسلیت عرض نموده و از درگاه ایزد منّان برای آن فقیده سعیده، رحمت واسعه، علوّ درجات و همنشینی با فرزندان شهیدش را مسألت می‌نمایم.

بانو فاطمه یعقوب زاده مادر شهیدان محمدحسن و محمدحسین شیخی زاده در فردوس به دلیل کهولت سن و بیماری درگذشت.

 

 

 

 

آماده باش ۱۹۶ نیروی امدادی هلال احمر برای امدادرسانی به حوادث سیلاب

۱۹۶ نیروی امدادی هلال احمر خراسان چنوبی برای امدادرسانی به حوادث احتمالی ناشی از سیلاب تا صبح شنبه در اماده باش کامل هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: این نیروها در قالب ۴۹ تیم امدادی دآماده باش ۱۹۶ نیروی امدادی هلال احمر برای امدادرسانی به حوادث سیلابر ۲۳ پایگاه ثابت، پایگاه امداد هوایی، شعب هلال احمر و تیم‌های واکنش سریع و دو تیم آنست (سگ‌های زنده یاب) برای امدادرسانی به حوادث احتمالی در آماده باش کامل هستند.
شهریاری با بیان اینکه ۲۲ تیم در شعب هلال احمر استان آماده امدادرسانی به حوادث احتمالی هستند، افزود: همچنین ۱۰۷ دستگاه خودروی امدادی و پشتیبان آماده بکارگیری است.
شهریاری با توجه به سیلابی شدن مسیل‌ها از شهروندان خواست: در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها قرار نگیرند و از سفر‌های غیر ضرور بپرهیزند.
وی با بیان اینکه مرکز ۱۱۲ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به حوادث احتمالی است، گفت: مردم در صورت بروز حادثه ضمن حفظ خونسردی با این مرکز تماس گرفته و یا به نزدیکترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور