پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

آنچه آمار سفرهای نوروزی به ما می‌گوید چه کسی ویروس کرونا را در ایران جابه‌جا کرد؟

تلویزیون خبرنگاری را نشان می‌دهد که در محل پلیس راه ایستاده، از برخی مسافران نوروزی توضیح می‌خواهد که چرا با وجود شیوع کرونا باز هم قصد سفر دارند؟ این در حالی است که آمارها از کاهش قابل توجه سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته خبر می‌دهند. مردم چقدر مراعات شرایط فعلی را کردند و سفرها چقدر کمتر شد؟

توصیه به ماندن در خانه و پرهیز از سفرهای غیرضروری درون‌شهری و برون‌شهری، توصیه‌ای جهانی برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا است؛ توصیه‌ای که می‌توان با بررسی ترددها در یکی از بازه‌های زمانی اوج سفر در ایران، یعنی تعطیلات نوروزی، میزان عمل و پایبندی به آن را تحلیل و بررسی کرد.

آمارهای مرکز آمار ایران از گردشگران داخلی فصل بهار ۱۳۹۸ نشان می‌دهد که در این فصل، از حدود ۶۶ درصد از خانوارهای کشور، حداقل یک نفر به سفر رفته است. بر این اساس تهران، مشهد، شیراز، قم، رشت، کرمانشاه و اصفهان دارای بیشترین تعداد سفر بوده‌اند. اما توجه به این نکته ضروری‌ است که الگوی گردشگری از لحاظ نوع سفر، در این شهرستان‌ها با هم متفاوت است. بیشترین سفرهای بدون اقامت شبانه به ترتیب در شهرستان‌های تهران، رشت، کرمانشاه، قم و شیراز و بیشترین سفرهای با اقامت شبانه به ترتیب در شهرستان‌های مشهد، تهران، اصفهان و قم بوده است.

مقایسه این آمارها با میزان تردد در تعطیلات نوروزی سال جاری می‌تواند به‌صورت تقریبی نشان دهد آیا خانوارها به توصیه‌های در خانه ماندن و صرف‌نظر کردن از سفرها در ایام نوروز عمل کردند یا خیر. بر اساس آمارهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، مجموع تردد بین استانی در ایام تعطیلات نوروز یعنی از ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۹، نسبت به سال گذشته ۶۶ درصد کاهش داشته یافته است.

ایرناپلاس- تردد جاده‌ای در تعطیلات نوروز 1399

بیشترین کاهش تردد، مربوط به استان‌های گیلان، مازندران، قم، اصفهان، خراسان رضوی و خوزستان بوده  که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با کاهش بیش از ۷۰ درصدی در مجموع تردد مواجه بودند. در واقع چهار استانی که در بهار سال گذشته، شهرستان‌های مسافرپذیری داشتند، بیشترین کاهش تردد در نوروز امسال را تجربه کردند.

ایرناپلاس- تردد جاده‌ای روزانه در تعطیلات نوروز 1399

یکی دیگر از داده‌هایی که می‌تواند در تحلیل رفتار جامعه در انجام سفرهای نوروزی مورد توجه باشد، وضعیت انباشت و تخلیه تردد در استان‌های کشور در بازه زمانی ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین است. بر این اساس، تعداد وسایل نقلیه ورودی در استان‌های تهران، البرز، قم، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، کردستان، خوزستان و خراسان رضوی، بیشتر از تعداد وسایل نقلیه خروجی از این استان‌ها بوده که می‌توان از آن با عنوان تخلیه تردد یاد کرد. در یک نگاه می‌توان تخلیه تردد را به معنای بازگشت افرادی که به‌طور دائم در استان ساکن نیستد، به استان اصلی محل سکونت خود تعبیر کرد.

تهرانی‌ها و البرزی‌ها کجا رفتند؟

بیشترین میزان مجموع تردد بین استانی در این بازه زمانی مربوط به دو استان تهران و البرز است که در مجموع بیش از هشت میلیون تردد از حدود ۱۶ میلیون تردد بین استانی در کل کشور را به‌ خود اختصاص داده‌اند. آمارها نشان می‌دهد در مجموع حدود ۱۸۶ هزار وسیله نقلیه در بازه زمانی ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین، استان‌های تهران و البرز را ترک کرده‌اند. این مقدار در مدت مشابه سال گذشته حدود ۳۰۰ هزار وسیله نقلیه بوده که نشان‌دهنده کاهش ۵۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

بیشترین مقاصد سفر پلاک‌های تهران و البرز، استان‌های قم، همدان، اصفهان، مرکزی و قزوین بوده است. همچنین از پنج فروردین یعنی نخستین روز کاری امسال، حداقل ۱۸۰ هزار وسیله نقلیه به استان‌های تهران و البرز بازگشته‌اند.

بررسی تردد در استان‌های گیلان، مازندران، قم، اصفهان و خراسان رضوی که در بهار سال گذشته، شهرستان‌هایی با بیشترین پذیرش گردشگران ملی را داشتند، نشان می‌دهد در بازه زمانی ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین، تغییرات قابل‌توجهی در رفت و آمد به این استان‌ها نسبت به سال قبل صورت گرفته است.

رفت و آمد استان‌های پرطرفدار نوروزی

از استان قم در مجموع، ۲۲ هزار و ۳۷۳ وسیله نقلیه تخلیه شده که نسبت به سال گذشته، ۸۳ درصد کاهش داشته است. از استان گیلان نیز در مجموع ۶۸۱۸ وسیله نقلیه تخلیه شده که نشان‌دهنده تغییر در میزان خروج از این دو استان نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

در استان مازندران در مجموع ۱۱ هزار و ۶۰۷ هزار وسیله نقلیه بین ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین انباشت شده که نسبت به سال گذشته ۸۹ درصد کاهش داشته است. در استان اصفهان  نیز در مجموع ۶۳۵۳ وسیله نقلیه انباشت شده است. در خراسان رضوی نیز در مجموع ۱۱ هزار و ۴۲۵ وسیله نقلیه انباشت شده که نسبت به سال گذشته، ۵۷ درصد کاهش داشته است.

نکته قابل توجه درباره پنج استان فوق اینکه بیشترین خودروهای خارج شده از قم و گیلان، پلاک تهران و البرز را داشتند و این موضوع درباره خودروهای ورودی به استان‌های مازندران، اصفهان و خراسان رضوی نیز صادق است. با این حال به‌طور کلی به‌نظر می‌رسد مجموعه اقدامات انجام شده برای کاهش سفر مؤثر بوده است. تغییرات تردد به تفکیک وسایل نقلیه نیز این موضوع را تأکید می‌کند؛ به‌گونه‌ای که سهم وسایل نقلیه سنگین نسبت به تردد کل افزایش پیدا کرده و کاهش تردد جاده‌ها عمدتاً مربوط به وسایل نقلیه سبک بوده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − شش =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور