wfn_ads
wfn_ads

پیام شهروند

سلام با تشکر از روزنامه خراسان امروز ؛ دهیار روستای اصقول از توابع شهرستان سربیشه بخش مود ترا خدا پیگیر حمل نخاله های ساختمانی از پروژه ای که طرح هادی در آن اجرا شده و از زمان دپوی نخاله ها یکسال و اندی می گذرد باشید اگر برایتان امکان ندارد اعلام بفرمایید تا فکر دیگری بکنیم اگر این مکان نزدیک خانه ،،،،،؛، می بود که ضرب العجلی انجام بود پس چرا ؟؟؟؟ !!!! ممنون از روزنامه

سلام از راهنمایی و رانندگی میخوام فکری به حال تقاطع خیابان مهر با شرافت واقع در مهر شهر بکنند هفته ای نیست که در این تقاطع تصادف رخ ندهد میخوام خودشون به امار تصادف ات این تقاطع نگاه بکنند هنوز دارند در همین تقاطع در حال ساختن مدرسه هستند با تشکر

با عرض سلام خدمت ریاست محترم مخابرات خراسان جنوبی ما احالی شهرک چهکند با اینکه هزینه ثبت نام تلفن ثابت راپرداخت کرده ایم چرا همکاران شما برای وصل تلفن ها کاری راانجام نمیدهند درصورتی که با پرداخت هزینه بعداز یک هفته داخل شهر وصل میشود(فاصله از شهر2کیلومتر)
لطفأ موضوع راپیگیری کنید بااحترام اهالی شهرک چهکند بیرجند

با سلام ما جمعی از اهالی خیابان سپیده از شهردار عزیز  خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

سلام الان سه ماهه آب طبس به شدت بوی لجن و تعفن میده چرا به داد ما مردم نمی رسید مدیر آب و فاضلاب طبس که هیچوقت نیست

با سلام چرا با شلوغی صف جایگاههای CNG برخی از نازلهای جایگاهها غیر فعال است(خیابان مدرس)

با سلام و تشکر از زحمات نیروهای محترم پلیس راهنمایی رانندگی بیرجند. متاسفانه برخی رانندگان در داخل شهر از چراغ راهنمای خودرو برای گردش به چپ و راست استفاده نمی کنند که مشکلاتی از قبیل ایجاد ترافیک،اتلاف وقت سایر رانندگان و بعضابروز اتفاقات ناگوار را به همراه دارد؛ لذا خواهشمند است با این رانندگان متخلف برابر قوانین رفتار شود.

قیمت فروش چای 500گرمی سی تی سی بانام دبش درمغازه باانصاف بیرجندی30هزارتومان قیمت درج روی جعبه59800تومان بنازم قیمت گذاری ونظارت برقیمت وزارت صمت راضمناقیمت خریدمغازه27هزارتومان

سلام با یکطرفه کردن خیابان طالقانی به سمت میدان طالقانی و یکطرفه کردن خیابان منتظری به سمت میدان شهدا بار ترافیکی این خیابانها بسیار کم خواهد شد

باسلام خدمت شورای شهرواتوبوسرانی ا خرت رادرنظربگیریدمگرفرق علی اباد(شهرک بعثت)بااطراف حومه شهرچه فرقی دارندکه اونهاجمعه هاوروزهای تعطیلی رسمی اتوبوس دارندولی ازماندارد چرادرتقسم بیت المال توجهی ندارید.

با سلام.
ما جمعی از خریداران زمین های معروف به زمین های موسوی مدت 6 سال و بیشتر … با تاییدیه بنیاد مستضعفان اقدام به خرید نموده ایم و الان پس از گذشت چند سال هیچ ارگانی جوابگویی مال باختگان که تمام داریی خود را جهت خرید این زمین ها گذاشتن نیستن.و الان از تمامی مسئولین متولی کار تقاضا داریم به این مشکل مردم رسیدگی نمایند.با تشکر

واقعا متعجبم چرا راهنمایی و رانندگی به این همه سوال مردم در خصوص مشکلات میدان قدس پاسخ نمیدهد؟
البته حتما و قطعا پاسخی ندارند چون عدم کارشناسی و غیر مهندسی بودن میدان قدس مشهود است.

سلام صبحتون بخیر
کمتر روزنامه میخونم .امروز اتفاقی سرمقاله روزنامه تون خوندم .حرف دل مردم بود.ممنون

سلام. چرا شهرداری بیرجند فضای سبز حدفاصل مدرس 59 تا بعث22 را بهینه سازی ومرتب نمی کند. حفاظت از فضای سبز ودرختان دراین شرایط حیاتی است

wfn_ads

آنفلوآنزا از آنچه فکر می کنید به شما نزدیک تر است مرگ را جدی بگیرید

امروز خراسان جنوبی – حمیدی
طی هفته های گذشته موجی از بیماری ویروسی آنفلوآنزا در سراسر کشور از جمله خراسان جنوبی شایع شده و اکثر خانواده ها را درگیر کرده و از سوی مردم عنوان می شود حتی چندین مرتبه برای درمان به پزشک مراجعه کرده اند تا بهبودی حاصل شود . با توجه به نگرانی هایی که در حال حاضر در خانواده ها وجود دارد و حجم سوالاتی که برایشان بوجود آمده با مدیر بیماری های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت وگویی ترتیب داده ایم.
انتقال آنفلوآنزا در محیط های بسته و پرجمعیت
دکتر شایسته ابتدا در تعریف این بیماری به خبرنگار ما گفت: آنفلوآنزا یک بیماری ویروسی حاد دستگاه تنفس است که مهم ترین راه انتقال ویروس آن در محیط های بسته پر جمعیت از طریق هوا می باشد و از آنجا که ویروس آنفلوانزا ساعت ها در شرایط سرد و رطوبت کم در محیط زنده می ماند، از طریق ترشحات آلوده نیز می تواند منتقل شود.
بیماری آنفلوآنزا با عفونت حاد دستگاه تنفسی
وی ادامه داد: این بیماری با عفونت حاد دستگاه تنفسی، تب بالای۳۸درجه، سردرد، درد عضلانی، ضعف و بی حالی، گلودرد و سرفه ظاهر شده و سالمندان، خردسالان، بیماران قلبی، ریوی و کلیوی، بیماران با مشکلات متابولیکی نظیر دیابت، کم خونی و نقص ایمنی را می تواند دچار عوارضی مانند سینه پهلو (پنومونی) نماید.
رعایت نکات بهداشتی بهترین روش پیشگیری
به گفته دکتر شایسته با توجه به شیوع آنفلوانزا در فصول پاییز و زمستان ، بهترین راه پیشگیری از آنفلوانزا شستن مکرر دست هاست و مردم باید نسبت به رعایت بهداشت شخصی به خصوص در مورد سرفه و عطسه کردن بدون استفاده از دستمال کاغذی و انتقال ویروس از طریق دست های آلوده به ترشحات مخاطی، آگاه باشند.
کودکان هسته اولیه انتشار این بیماری
وی با بیان اینکه معمولا کودکان هسته اولیه انتشار این بیماری هستند، گفت: والدین نسبت به آموزش رعایت نکات بهداشتی به دانش آموزان اقدام کنند و در صورت بروز بیماری ضمن مراجعه به پزشک، استراحت کودک و استفاده از مایعات فراوان، از فرستادن کودک بیمار به مدرسه خودداری نمایند تا مانع ابتلای سایر دانش آموزان شوند. وی با اشاره به اهمیت واکسیناسیون آنفلوانزا در پیشگیری از بروز عوارض بیماری، واکسن آنفلوانزا را به سالمندان، کودکان زیر ۲سال، بیماران با مشکلات زمینه ای و پرسنل بهداشتی درمانی توصیه کرد.

ارائه آمار بر عهده مرکز مدیریت بیماری های
وزارت بهداشت است
وی از ارائه آمار میزان مبتلایان به این ویروس در خراسان جنوبی پرهیز کرد و گفت: ارائه هرگونه آمار مانند درصد مبتلایان، فوتی های احتمالی و… بر عهده مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت است.
مراقبت های بعد از ابتلا
دکتر محمودی راد متخصص داخلی هم در گفت و گو با خبرنگار ما در مورد مراقبت های پس از ابتلا به آنفلوآنزا به خبرنگار ما گفت: فرد مبتلا باید مایعات زیادی بنوشد و به اندازه کافی استراحت کند، غذای سالم بخورد، حداقل دو روز از حضور در اماکن عمومی و محل کار خودداری کند، از داروی مناسب برای کنترل درد استفاده کند و کودکان و نوجوانان از آسپرین برای کنترل درد استفاده نکنند. وی افزود: اگر علائم بیش از 3 تا 5 روز طول بکشد فرد به بیمارستان مراجعه کند. وی ادامه داد: افراد مبتلا از تماس دست آلوده با چشم ها، بینی و دهان و از در آغوش گرفتن و دست دادن و بوسیدن افراد هم پرهیز کنند. لازم بذکر است طبق آمار وزارت بهداشت تاکنون 56نفر بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا فوت شده اند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور