پیام شهروند

باسلام:از پرسنل دلسوز و زحمتکش اداره مخابرات خراسان جنوبی خواهشمندیم که وضعیت آنتن دهی تلفن همراه ایرانسل وثابت روستایی را ساماندهی کنند. در روستای روشناوند خیلی وضعیت تلفن خراب است لطفااین امر را پیگیری فرمایید.باتشکر

استاندارمحترم سلام.بحران بی آبی درروستای روبیات بیداد میکند،درهفته4الی5روزآب قطع است.جناب اقای استاندارکاش فرمایش جنابعالی را اجرایی میکردندوبرای یک روزهم که شده آب منازل مسؤولین اداره آب راقطع میکردندتامتوجه شوند که بی آبی جگرمردم راخون کرده وآنهامدام وعده های پوچ توخالی میدهند،.

سلام.خداقوت آیا درست یک جوان متاهل درس خونده با مدرک زحمتکش باید بیکار باشه کارگری کنه قسط وام ازدواج بده کرایه خونه بده یارانه معیشتیش قطع باشه به اداره کار مراجعه کنه جوابش این بده خانم پشت میز که دست مانیست رییس جمهور یک حرف زده برا خودش؟ ! آیا درست ما فقط خدا داریم مسئول پیگیری خواهش.

با سلام شهرداری که اینقدر از اراضی موسوی پول می گیرد بگوید روکش آسفالت خیابان های دیگر واجب یا اراضی موسوی که خاکی و بدون حتی جوبه و … با اینکه سالها پیش پول آماده سازی گرفته

جناب آقای استاندار! متاسفانه علی رغم پیام ها و پیگیری های مکرر و عدم پاسخگویی در خصوص تعیین و تکلیف ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی توسط شهرداری ،انتظار می رود همچنان که روحیه جهادی شما زبانزد هست ،شاهد دستور پیگیری مجدانه جنابعالی باشیم چرا که قریب به 10 سال از این موضوع می گذرد تا کی باید صبر و انتظار داشت؟!

باسلام مسولین اداره آب ازمشکل آب حرف می زنند چرا آب بندامیر به هدرمی رود دریک سد جمع آوری شود با تشکرشهروند بیرجندی

باسلام یکی ازدلایل افزایش کرونا دراین ایام برگزاری امتحانات دانشگاهها است امیدواریم امتحانات دانشگاهها مخصوصا علمی کاربردی غیر حضوری برگزارشود.

سلام می خواستم بگم اگربخاطر کرونا برداشت آب از خیابان نیلوفر وظفر غیربهداشتی وغدغن شده ومدتی است بسته شده آیا مردمی که برای بر داشت آب میرن بند دره اونجا بهداشتی وضد کروناست جواب منطقی نیست باداشتن چندین شیر اونجا احتمال کرونا وجوددارد ولی بنددره بااون همه ازدهام جمعیت
کروناوجودندارد خواهشا منعکس فرمایید
باتشکرازشما

سلام خدمت شهردار سختکوش شهر سربیشه و همکاران محترمشون؛اهالی ساکن در کوچه آزادی14(شهرک منیزیم)از سال1378 که هزینه آماده سازی ساختمان رو پرداخت کردند انتظار آسفالت کوچه رو میکشن لطفا یه نیم نگاهی به اونجا هم بیندازید(گاز کشی و اجرای فاضلاب هم انجام شده)علت خاکی بودنش چیه؟؟

هر جا استاندار جهادی و سخت کوشمان جناب معتمدیان ورود پیدا کردند انجا گلستان شد ضمن خداقوت به ایشان در خواست دارم به موضوع گرانی زمین و مسکن در بیرجند ورود نمایند .

سلام. خواهشی که از روزنامه خراسان امروز دارم این است که از مدیرکل راهداری سوال نمایند که آیا تا بحال با خودرو شخصی خود از جاده خوسف تا سه راهی عرب آباد استفاده کرده است ؟ واقعا” جاده خاکی بهتر از این جاده است.

سلام چرا دانشگاه علوم پزشکی امار روزانه مبتلایان به کرونا را اعلام نمیکنه ؟

جناب آقای استاندار! متاسفانه علی رغم پیام ها و پیگیری های مکرر و عدم پاسخگویی در خصوص تعیین و تکلیف ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی توسط شهرداری ،انتظار می رود همچنان که روحیه جهادی شما زبانزد هست ،شاهد دستور پیگیری مجدانه جنابعالی باشیم چرا که قریب به 10 سال از این موضوع می گذرد تا کی باید صبر و انتظار داشت؟!

سلام جناب آقای استاندار با سپاس از پیگیری های مجدانه شما لطفا دستور لازم در خصوص رفع مشکل تلفن های ثابت روستای محروم اصقول از توابع سربیشه را صادر فرمایید در مواقع لزوم اکثرا تلفن قطع است ممنون

سلام .آسفالت کوچه امامت 47فرعی های دوم و سوم انتهای سپیده سه ازبهمن پارسال پیگیریم هنوز کوچه خاکی است

آنفلوآنزا از آنچه فکر می کنید به شما نزدیک تر است مرگ را جدی بگیرید

امروز خراسان جنوبی – حمیدی
طی هفته های گذشته موجی از بیماری ویروسی آنفلوآنزا در سراسر کشور از جمله خراسان جنوبی شایع شده و اکثر خانواده ها را درگیر کرده و از سوی مردم عنوان می شود حتی چندین مرتبه برای درمان به پزشک مراجعه کرده اند تا بهبودی حاصل شود . با توجه به نگرانی هایی که در حال حاضر در خانواده ها وجود دارد و حجم سوالاتی که برایشان بوجود آمده با مدیر بیماری های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت وگویی ترتیب داده ایم.
انتقال آنفلوآنزا در محیط های بسته و پرجمعیت
دکتر شایسته ابتدا در تعریف این بیماری به خبرنگار ما گفت: آنفلوآنزا یک بیماری ویروسی حاد دستگاه تنفس است که مهم ترین راه انتقال ویروس آن در محیط های بسته پر جمعیت از طریق هوا می باشد و از آنجا که ویروس آنفلوانزا ساعت ها در شرایط سرد و رطوبت کم در محیط زنده می ماند، از طریق ترشحات آلوده نیز می تواند منتقل شود.
بیماری آنفلوآنزا با عفونت حاد دستگاه تنفسی
وی ادامه داد: این بیماری با عفونت حاد دستگاه تنفسی، تب بالای۳۸درجه، سردرد، درد عضلانی، ضعف و بی حالی، گلودرد و سرفه ظاهر شده و سالمندان، خردسالان، بیماران قلبی، ریوی و کلیوی، بیماران با مشکلات متابولیکی نظیر دیابت، کم خونی و نقص ایمنی را می تواند دچار عوارضی مانند سینه پهلو (پنومونی) نماید.
رعایت نکات بهداشتی بهترین روش پیشگیری
به گفته دکتر شایسته با توجه به شیوع آنفلوانزا در فصول پاییز و زمستان ، بهترین راه پیشگیری از آنفلوانزا شستن مکرر دست هاست و مردم باید نسبت به رعایت بهداشت شخصی به خصوص در مورد سرفه و عطسه کردن بدون استفاده از دستمال کاغذی و انتقال ویروس از طریق دست های آلوده به ترشحات مخاطی، آگاه باشند.
کودکان هسته اولیه انتشار این بیماری
وی با بیان اینکه معمولا کودکان هسته اولیه انتشار این بیماری هستند، گفت: والدین نسبت به آموزش رعایت نکات بهداشتی به دانش آموزان اقدام کنند و در صورت بروز بیماری ضمن مراجعه به پزشک، استراحت کودک و استفاده از مایعات فراوان، از فرستادن کودک بیمار به مدرسه خودداری نمایند تا مانع ابتلای سایر دانش آموزان شوند. وی با اشاره به اهمیت واکسیناسیون آنفلوانزا در پیشگیری از بروز عوارض بیماری، واکسن آنفلوانزا را به سالمندان، کودکان زیر ۲سال، بیماران با مشکلات زمینه ای و پرسنل بهداشتی درمانی توصیه کرد.

ارائه آمار بر عهده مرکز مدیریت بیماری های
وزارت بهداشت است
وی از ارائه آمار میزان مبتلایان به این ویروس در خراسان جنوبی پرهیز کرد و گفت: ارائه هرگونه آمار مانند درصد مبتلایان، فوتی های احتمالی و… بر عهده مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت است.
مراقبت های بعد از ابتلا
دکتر محمودی راد متخصص داخلی هم در گفت و گو با خبرنگار ما در مورد مراقبت های پس از ابتلا به آنفلوآنزا به خبرنگار ما گفت: فرد مبتلا باید مایعات زیادی بنوشد و به اندازه کافی استراحت کند، غذای سالم بخورد، حداقل دو روز از حضور در اماکن عمومی و محل کار خودداری کند، از داروی مناسب برای کنترل درد استفاده کند و کودکان و نوجوانان از آسپرین برای کنترل درد استفاده نکنند. وی افزود: اگر علائم بیش از 3 تا 5 روز طول بکشد فرد به بیمارستان مراجعه کند. وی ادامه داد: افراد مبتلا از تماس دست آلوده با چشم ها، بینی و دهان و از در آغوش گرفتن و دست دادن و بوسیدن افراد هم پرهیز کنند. لازم بذکر است طبق آمار وزارت بهداشت تاکنون 56نفر بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا فوت شده اند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور