پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

آنالیز نمونه‌گیری‌ها متوقف شد؛ گزارشی از دوپینگ در ورزش ایران/ ۵۷ ورزشکار متخلف و ۴۷ محروم!

تست دوپینگ ورزشکاران ایران سال جاری میلادی هنوز وارد مرحله آنالیز و بررسی نشده ضمن اینکه ستاد ملی مبارزه با دوپینگ هنوز در مورد پرونده ۶ ورزشکار متخلف سال گذشته هم اعلام حکم نکرده است.

سه ماه از سال جاری میلادی می گذرد اما پرونده دوپینگ ورزش ایران در سال گذشته میلادی به دلیل توقف طولانی که تعطیلات کریسمس و مهمتر از آن بدهیِ نادو به آلمانی ها ایجاد کرد، هنوز به طور کامل مختومه اعلام نشده است.

ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) که برای آنالیز نمونه گیری های به عمل از ورزشکاران کشور با آزمایشگاه آکردیته کلن قرارداد همکاری دارد، بعد از اردیبهشت ماه سال گذشته که ۱۸۰ هزار یورو به حساب این آزمایشگاه واریز کرده بود، هیچ پرداختی دیگری به آلمانی ها نداشت. همین مسئله بدهی ۱۵۰هزار یورویی روی دست نادو ایران گذاشت که باعث توقف آنالیز ۱۵۰ نمونه ارسالی به کلن شد.

«پنهان کاری در دوپینگ ۱۰ ورزشکار/ ۱۵۰ نمونه معطل پول» عنوان گزارشی بود که خبرگزاری مهر در آن ضمن تحلیل وضعیت کلی دوپینگ ۲۰۱۹ ایران به موضوع بدهی و تبعات آن هم اشاره کرد. مبلغ این بدهی که به دلیل مشکلات موجود برای ورود و خروج‌های مالی در سطح بین المللی دلیل ایجاد شده بود، دی ماه سال گذشته از طریق وزارت امور خارجه ایران در فرانکفورت به حساب آزمایشگاه کلن واریز شد و بدین ترتیب حساب و کتاب ایران با آلمانی ها صاف و صفر شد.

بعد از آن بود که نمونه های آنالیز نشده ورزشکاران ایران وارد پروسه بررسی و آنالیز در آزمایشگاه کلن شد و به تدریج نتیجه همه آنها اعلام شد. از مجموع نمونه های مثبت دریافتی، نادو ایران تا به امروز در مورد ۵۱ نمونه مثبت اعلام رای داشته اما هنوز هستند ورزشکاران متخلفی که حکمی برای‌شان صادر نشده است.

۵۷ ورزشکار دوپینگی در ایران
بر اساس پیگیری خبرنگار مهر از مجموع ۱۲۳۰ تست دوپینگی که ماموران ستاد ملی مبارزه با دوپینگ طی سال ۲۰۱۹ میلادی از ورزشکاران ایران گرفته اند، نتیجه ۵۷ تست مثبت بوده است. ورزشکارانی که طی سال گذشته میلادی در برنامه افسران نادو برای توزیع نمونه گیری قرار گرفتند از حدود ۲۰ فدراسیون بودند اما نمونه های مثبت اعلام شده مربوط به ورزشکارانی از ۱۵ فدراسیون بوده است.

مشخص شدن رای برای ۵۱ ورزشکار متخلف
از میان ورزشکارانی که دوپینگ آنها محرز شده است، دو ورزشکار  با الزامی مبنی بر استفاده از یک داروی خاص مواجه بودند. بر همین اساس این دو ورزشکار با ارائه برگه معافیت درمانی خود، تبرئه شده اند.

ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به جز این دو ورزشکار، برای دیگر ورزشکارانی که طبق اعلام آلمانی ها نتیجه تست دوپینگ شان مثبت بوده (۴۹ نفر)، تشکیل پرونده داده و ضمن معرفی آنها در مراحل مختلف، حکم محرومیت‌شان را مشخص کرد. در این میان دو ورزشکار متخلف در رشته های شنا و دوومیدانی به دلیل داشتن سنی کمتر از ۱۸ سال و قوانین وادا در مورد صغر سنی ها، معرفی نشده اما حکم محرومیت ۴ ساله آنها ابلاغ شده است.

وزنه برداری و دوچرخه سواری در صدر دوپینگی ها
طبق آمار ارائه شده از سوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ، وزنه برداری با داشتن ۹ ورزشکاری که به استفاده از داروهای ممنوعه گرایش داشته اند، در صدر رشته های دوپینگی قرار دارد. از این حیث دوچرخه سواری با ۶ ورزشکار متخلف، در رده دوم است و کشتی و فوتبال (بدون احتساب فوتسال) هم با ۵ ورزشکار دوپینگی در جایگاه سوم ایستاده اند.

شرایط فدراسیون‌های ورزشی ایران به لحاظ ارتکاب به دوپینگ ورزشکاران شان در سال ۲۰۱۹ میلادی به این شرح است: (در این جدول دو ورزشکاری که بعد از مثبت شدن تست دوپینگ تبرئه شدند، محاسبه نشده اند)

نام فدراسیون تعداد نمونه های مثبت
وزنه برداری ۹
فوتبال ۵
کشتی ۵
والیبال ۲
ووشو ۲
پارادوومیدانی ۲
قایقرانی ۲
فوتسال ۲
دوومیدانی ۳
هندبال ۳
شنا ۲
دوچرخه سواری ۶
پاورلیفتینگ ۲
بولینگ و بیلیارد ۱
تیراندازی ۳

از محرومیت ۴ ساله تا توبیخ کتبی برای دوپینگی ها
رای ستاد ملی مبارزه با دوپینگ برای ۴۹ ورزشکار دوپینگی – به جز دو نفری که تبرئه شدند – مشخص است. دو ورزشکار از  رشته های وزنه برداری و دوچرخه سواری ۲ سال محروم شده اند، این محرومیت برای یکی از فوتبالیست ها ۶ ماهه بوده و دیگر ورزشکاران هم حکمی مبنی بر محرومیت ۴ ساله داشته اند. البته که دو ورزشکار از رشته های پارادوومیدانی و تیراندازی هم فقط با توبیخ کتبی مواجه شده اند.

در مجموع با توجه به تبرئه شدن دو ورزشکار و توبیخ کتبی برای دو ورزشکار دیگر، در کل ۴۷ نفر به خاطر ارتکاب به دوپینگ با حکم محرومیت مواجه شدند. در این میان حکم محرومیت یکی از وزنه برداران با رای کمیته استیناف به ۶ ماه کاهش یافت. محرومیت وی اول مارس سال جاری میلادی به پایان رسید. پیش از وی محرومیت ۴ ساله یکی از تیراندازان هم به ۶ ماه کاهش یافته بود. این دوره محرومیت هم سال گذشته تمام شد. محرومیت دیگر دوپینگی های سال ۲۰۱۹ کماکان ادامه دارد.

۶ ورزشکار دوپینگی که هنوز محروم نشده اند
تاخیر در آنالیز نمونه گیری ورزشکاران ایران در آزمایشگاه آلمان و بعد از بحرانی که به دلیل ویروس کرونا فعالیت های ورزشی ایران و دیگر کشورهای جهان را تحت تاثیر قرار داد، باعث  شده پرونده دوپینگ ۲۰۱۹ ورزش ایران همچنان باز باشد چراکه هنوز در مورد ۶ ورزشکار دوپینگی اعلام رای نشده است.

رضا سعیدی سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی در گفتگو با خبرنگار مهر در این زمینه گفت: سال گذشته میلادی به طور کلی ۱۲۳۰ نمونه از ورزشکاران رشته های مختلف گرفته شد، از این تعداد نتیجه تست دوپینگ ۵۷ ورزشکار مثبت اعلام شد. پرونده دوپینگ ۵۱ ورزشکار در نادو بررسی و برای آنها اعلام حکم شده است. در مورد پرونده ۶ ورزشکار اما هنوز حکمی صادر نشده است.

وی تاکید کرد: پرونده این ورزشکاران در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ همچنان در حال بررسی است. به محض مشخص شدن نتیجه بررسی های تکمیلی و برگزاری نشست های لازم، رای قطعی صادر می شود.

توقف در آنالیز نمونه گیری های ۲۰۲۰
به گزارش خبرنگار مهر، از ۱۱ دی ماه سال گذشته که سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز شد، ستاد ملی مبارزه با دوپینگ نمونه گیری از ورزشکاران در این بازه زمانی جدید را در دستور کار قرار داد اما هنوز هیچ یک از تست های گرفته شده وارد مرحله آنالیز و بررسی در آزمایشگاه کلن نشده اند. کرونا و گسترش جهانی آن دلیل این موضوع است.

سعیدی در این زمینه گفت: طبق  پروتکل آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) و به دلیل فراگیری جهانی کرونا، اجازه ارسال تست های دوپینگ گرفته شده برای آزمایشگاه کلن را نداشتیم. در این شرایط تست ها فریز شدند تا به محض خروج از این بحران، نسبت به ارسال آنها اقدام کنیم.

سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی تاکید کرد: نمونه گیری های فریز شده مربوط به هفته های ابتدایی سال جاری میلادی است. بعد از آن و به دلیل تعطیل شدن تدریجی تمام مسابقات و اردوها، اصلا تستی از ورزشکاران گرفته نشد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 16 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور