پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

آمارهای هشدار دهنده مدیر کل پزشکی قانونی

امروز خراسان جنوبی_ گروه خبر / مدیرکل پزشکی قانونی استان از انجام ۱۸ هزار و ۵۷۱ مورد معاینه بالینی در پزشکی قانونی استان طی سال ۹۷ خبر داد و گفت: این میزان نسبت به سال ۹۶ رشدی 3/10 درصدی داشته است.
در تعداد معاینات بالینی مجروحین حوادث ترافیکی
رتبه اول کشور را داریم
دکتر مصطفی جعفرزاده در نشست خبری روز گذشته خود که همزمان با سومین روز از هفته قوه قضائیه برگزار گردید، عمده معاینات بالینی پزشکی قانونی استان در سال ۹۷ را در بحث تصادفات و نزاع ذکر کرد و افزود: در بحث تعداد معاینات بالینی پزشکی قانونی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ، خراسان جنوبی رتبه ۲۶ کشور را در سال ۹۷ داشته است.
به گفته وی متأسفانه تعداد معاینات بالینی پزشکی قانونی استان در بحث مجروحین حوادث ترافیکی در کشور طی سال ۹۷ در رتبه اول قرار داشته و طی سال ۹۷ تعداد ۴۱۶۹ مجروح حوادث ترافیکی با افزایش 1/34 درصدی به پزشکی قانونی استان ارجاع داده شدند ضمن اینکه در سال ۹۷ تعداد ۳ هزار و ۲۷۶ پرونده نزاع به ما ارجاع شد که از این حیث به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در رده ۲۸ کشور قرار داریم.
رتبه ۶ کشور در افزایش آمار نزاع
زنگ خطری برای استان است
وی با بیان اینکه آمار پرونده های مربوط به نزاع در استان پایین است، اظهار کرد: با این حال افزایش درصد این پرونده‌ها نگران کننده است و از حیث افزایش درصد پرونده‌های مربوط به نزاع در پزشکی قانونی رتبه ۶ یا ۷ کشور را داریم که یک زنگ خطر برای استان محسوب می‌شود.
ارجاع ۲۴۶ متوفی حوادث ترافیکی در سال ۹۷
وی از ارجاع ۲۴۶ متوفی ناشی از حوادث ترافیکی شامل ۷۷ خانم و ۱۶۹ آقا به پزشکی قانونی استان در سال ۹۷ خبر داد و با اشاره به افزایش یک نفری این آمار نسبت به سال ۹۶ تصریح کرد: از حیث متوفیان حوادث ترافیکی رتبه استان برحسب جمعیت در کشور پنجم است. وی با تاکید بر اینکه بحث فوت ناشی از حوادث ترافیکی به هر شکل و هر فاصله زمانی حتما باید به پزشکی قانونی ارجاع شود گفت در غیر اینصورت شهروندان در مباحث دیه و پرداخت خسارات بیمه با مشکل روبه‌رو می‌شوند.
صدور مجوز برای ۹۸ مورد سقط درمانی
دکتر جعفرزاده افزود: در سال ۹۷ تعداد ۴۶۷ جسد برای معاینه از سوی مراجع قضایی به پزشکی قانونی استان ارجاع شد که در ۳۰۲ مورد بدون کالبد شکافی به سوالات مراجع قضایی پاسخ داده شد. وی با بیان اینکه ۵۹ درصد علل فوت در پرونده‌های ارجاعی به پزشکی قانونی استان مربوط به حوادث ترافیکی بوده است، اضافه کرد: در سال ۹۷ تعداد ۱۴۸ پرونده سقط درمانی در اداره کل پزشکی قانونی استان تشکیل شد که در ۹۸ مورد منجر به صدور مجوز گردید که در این زمینه نیز رتبه ششم کشور را داریم.
اثبات قصور پزشکی و کادر درمان در ۲۱ پرونده
مدیرکل پزشکی قانونی استان همچنین گفت: طی سال ۹۷ در حوزه کمیسیون های پزشکی قانونی استان 32 پرونده شکایت از قصور پزشکی با افزایش 39 درصدی تشکیل گردید که در 21 پرونده قصور پزشک و کادر درمان اثبات شد و در ۱۱ پرونده نیز منجر به تبرئه گردید.
مرگ ۱۲ نفر در حوادث کار طی ۱۴ ماه در استان
وی افزود: طی سال ۹۷ تعداد ۲۴۴ نفر مصدوم ناشی از حوادث کار با رشد ۴۴ درصدی به پزشکی قانونی استان ارجاع شدند که در بحث افزایش مصدومین این حوزه رتبه اول کشور را داریم ضمن اینکه متوفیان ناشی از حوادث کار نیز در سال ۹۷ تعداد ۱۰ نفر بودند که 9 نفر مربوط به شهرستان بیرجند و یک نفر مربوط به شهرستان طبس بوده است و بیشترین علت فوت این افراد نیز سقوط از بلندی می باشد. به گفته وی در ۲ ماهه اول امسال نیز دو مورد فوتی ناشی از حوادث کار داشتیم که در مدت مشابه سال قبل یک نفر بوده است.
صدور ۶۰ هزار گواهی فوت از طریق طرح دادپزشک
وی کمبود پزشک را از دغدغه های پزشکی قانونی استان ذکر کرد و با اشاره به اجرای طرح ساماندهی و صدور جواز دفن تحت عنوان داد پزشک از سال ۹۳ در استان گفت: طی سال ۹۷ نزدیک به ۶۰ هزار گواهی فوت و صدور جواز دفن از این طریق و تحت نظارت پزشکی قانونی استان صادر گردید.
افزایش ۶ درصدی همسرآزاری
وی همچنین از ارجاع پرونده ۱۱ مورد فوت بر اثر غرق شدگی در استان طی سال ۹۷ خبر داد و گفت: ۸ مورد فوت ناشی از مونوکسید کربن با کاهش ۳۳ درصدی در سال ۹۷ داشتیم ضمن اینکه آمار پرونده های مربوط به همسر آزاری در پزشکی قانونی استان نیز در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ افزایش ۶ درصدی داشته است.
دکتر جعفرزاده از الکترونیکی شدن مکاتبات پزشکی قانونی با دادگستری در راستای کاهش مراجعات مردم و پیشگیری از برخی سوء استفاده ها به عنوان یکی از اقدامات شاخص پزشکی قانونی استان در سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته از اردیبهشت ماه امسال ارتباط و مکاتبات ما با کلانتری‌ها و پاسگاه‌های استان نیز به صورت الکترونیکی درآمده است.
با مشکل محدودیت اعتبار روبرو هستیم
وی با اشاره به مشکل محدودیت اعتبارات پزشکی قانونی استان گفت: با توجه به پیگیری های ما برای جذب پزشک در راستای رفع نیاز شهرستان های استان از مسئولین استان انتظار کمک بیشتری داریم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 14 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور