پیام شهروند

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

آخرین میخ برتابوت مطبوعات…!!

 

mohammadraeifard@yahoo.com

محمدراعی فرد

در بحبوحه تصمیم گیریها وتصمیم سازیهای طرح مبارزه با کویید۱۹ یا همان کرونا طرحی مطرح و مصوب گردید که برمبنای آن قرار بر چاپ الکترونیک روزنامه هاونشریات شد.
متاسفانه بدون درنظر گرفتن واقعیت رو به موت واوضاع درهم ریخته مطبوعات کشور عملیاتی کردن چنین طرحی شلیک بر مغز رکن چهارم دموکراسی بود ، مطبوعاتی که دنیای واقعی مردم را باخبر وتحلیل عجین کرده وآنان را در بحبوحه ها وبزنگاههای سخت ، آماده عبور از تلخیها و دردها میکردند.
ما در کجای کشور الکترونیک قرار داریم و کلا چنددرصد مردم درآن نقش پژوهندگی دارند وچه میزان ازآنان دسترسی و تمایل به خواندن مطالب الکترونیزه شده دارند ؟ چه میزان درمورد تصویب این طرح فکر و عوارض آن سنجیده شد ؟
تا آنجا که نگارنده درجریان است ، تقریبا تمامی کشورهای درگیر با کرونا ویروس ، مطبوعات شان را به تعطیلی نکشانده اند ، چرا که حضور مطبوعه کاغذی و تورق آن از الزامات و عادت درونی مردم گردیده وجزیی جداناپذیر از روند روز مره گی آنان شده است…!!
مطبوعات ما در هر دهه ای دچار ریزش وانسدادهای فراوانی گردید که منجر به تعطیلی ولغوامتیاز و فشارهای طاقت فرسا ازباب ممیزی وخودسانسوری گردید که نتیجه اش سیر نزولی در دستیابی به اهداف تعریف شده مطبوعات وصاحبان قلم شد.
تعداد بسیارزیادی باهمان شندرغاز حقوق ماهیانه بیکار و تعداد قابل توجهی هم تعزیر ودرحبس فرو خزیدند ، اما حضور همین تعداد وباتمام کاستیهای مطبوعات کشوری ومحلی واستانی روزنه وتنفس گاهی بود تا هرچند نحیف وضعیف ، نقدهای روشنگرانه ای را در صفحات محدود خویش بگنجانند و آگاهی بخشی و رساندن خبرهای مهم و غیرمهم را پیشکش خوانندگان محدود واندک روزنامه خوان کشور کنند.
اینک اما بدون درنظر گرفتن زیرساخت وفرهنگ عامه تن به روزنامه الکترونیک دادن یعنی تعطیلی مطبوعات و بیکاری قشر عظیمی از فعالان خبری وخبرنگاران وروزنامه نگاران وفروپاشی موسسات چاپ و تحریریه ها و حذف مردم از دسترسی به روزنامه ومطبوعات …!!
خداکند که این طرح هرچه زودتر وبانگاه دقیقتر وکارشناسانه تر به انتهایش نزدیک شود ، وگرنه خبرنگاران وروزنامه نگارانی که درشرایط معمولی ازکمترین حمایت شغلی وامکانات اقتصادی برخوردار بودند جزو فرهیختگان کشته شده از ویروس کرونا خواهند بود..!!
آخرین میخ برتابوت رکن چهارم دموکراسی را باید در کوره نقدی پرازچالش قرار داد که چون مجلس شورای اسلامی وبنام کرونا از دایره تصمیم سازی وتصمیم گیری در پروسه دوماهه ای تعطیل ، آن هم درحساس ترین شرایط کشور سرنوشت تلخی درانتظارش نباشد ، انگار مجلس را به توپ بستند…!!!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 13 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور